Jump to content

Hitsugi no Chaika (2014)


debil4e

Recommended Posts

spacer.png

 

Hitsugi no Chaika

 

алтернативно заглавие: Chaika the Coffin Princess

страна: Япония

година: април 2014

жанр: приключения, фентъзи, шонен

епизоди: 12

студио: Bones

инфо: AniDB, MAL, ANN

резюме:  Докато се чуди какво да прави след края на войната, 20-годишния бивш войник, Тору Акура просто се носи по течението живеейки ден за ден. Един ден след случайна среща с 14-годишната магьосница Чайка Трабант( :blink:  :lol2:  ), която обикаля мъкнейки ковчег със себе си, той решава да тръгне с нея като с надеждата да открие нова цел в живота си. Двамата пътуват заедно с осиновената сестра на Тору - Акари, която като единствената работеща от групата е и основния източник на доходи за Тору .

 

 

 

 

 

 

 

Не си падам по историите с готик лолита, но заради името на главната определено ще дам шанс поне на първи епизод, а  ако ми хареса и мангата ще прегледам пост фактум :896767: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що е готик лолитата са über cool!?! Стилни са и не цепят басма на никого! К'во повече?

Иначе за самото аниме и аз се чудя, но предвид текущото на Боунс, което ме радва доста може да го прегледам почти сигурно обаче ми се струва, че няма да е кой знае какво.

 

ПП абе тоя трейлър много неща показа.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то се води PV  за тва  :D . Някой ден ще се поразровя да видя каква е разликата с трейлър(досега не ми е трябвало :dunno: ),единственото,което съм забелязала е, че обикновено е по-кратко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадващо поносим първи епизод. Лолито поне визуално не блъска на такова и не можа да ме издразни много въпреки странните вежди :D . Не е нищо особено, но не е и лошо и засега ще го следя.

Все се надявам да разбера как автора е избрал името на главната-да не е разглеждал стари каталог на стари соц автомобили :huh:  и как е решил да комбинира точно тези - лимузината на върхушката и картонения макет на кола пък била и немска :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед ми изглежда, като нов Gosick, ама с фентъзи щуротии. Гледам Bones пак са замесени, явно ще ми се подтвърди впечатлението. Уви мернах котешки уши и прекалено много фантасамагории, така че дроп. Иначе нямам нищо против лолита в умерени количества.  :icon_sunny: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настигнах го. Мда, доста приятно сериалче. Героите са интересни, някои локации са добре подбрани, историята не е прекалено сложна и затормозяваща, но пък подбужда интереса.

Битките са доста добре направени, въпреки че арта на самото шоу не ми се нрави. Хуморът около сестрата също се получава добре.

Та... Чакам последния епизод peace.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен финал! Епизодът си беше интересен и динамичен, както обикновено, а по едно време даже имаше и kissu~ ying.gif

А тази Виви какво, да не се превърна в Чайка, или така ми се стори?

Иначе, добър завършек, като остави добра пролука за втори сезон, свършвайки на правилното място. От мен - 8/10, чакам следващия сезон. icon_razz.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...