Jump to content

BESTie


d3Mn

Recommended Posts

04b2cb455fa3605c4c436bb6341538c3ed6382df

 

BESTie (베스티 / Песъти) първоначално е 4-членна южнокорейска женска група към YNB Entertainment.

Групата дебютира на 11 юли 2013 г. под YNB Entertainment.

 На 05 септември 2017 г. бе съобщено, че U.JI и Dahye напускат BESTie след прекратяване на договорите си.

Така в групата остават само Hyeyeon и Haeryung.

През октомври 2018 г. е съобщено, че Hyeyeon също напуска компанията и подписва със Star Entertainment, но няма актуализация по отношение на текущото й положение в BESTie.

Според неофициални източници от октомври 2018 г. BESTie се е разпаднала.

 

BESTie Fandom Name: BESTiny

BESTie Official Accounts:
Twitter: @officialbestie
Fan Cafe: BESTie

 

Официален youtube канал

Официална facebook страница

 

BESTie Members Profile:
Hyeyeon

4dc4dfee274ff520d9731ae216b287d2c32b3342

 

Сценично име: Хье Йон (혜연 / Hye Yeon)

Истинско име: Канг Хье Йон (강혜연 / Kang Hye Yeon)

Дата на раждане: 08 Декември 1990

Тя е лидер на групата

Instagram: @hyeyeon_2
Twitter: @bestie_HY

 

Hyeyeon беше участник в „The Unit“. (Класира се на 27 място)
- През октомври 2018 г. Hyeyeon напусна YNB Entertainment и подписа със Star Entertainment.
- На 4 ноември 2018 г. Hyeyeon издаде своя самостоятелно дебютно MV, озаглавено „Great“.

 

Haeryung

1250c60d20beda722ee84787eaee98378a87e1b6

Сценично име: Хе Рьонг (해령 / Hae Ryung)

Истинско име: На Хе Рьонг (나해령 / Na Hae Ryung)

Дата на раждане: 11 Ноември 1994

Instagram: @bestie_hr
Twitter: @bestie_hr

 

Бивш член на EXID.

 

Сериали:

“Nine: Time Traveling Nine Times” (2013)

“Hi! School: Love On (2014)

“My Lovely Girl” (2014)

“The Lover” (2015)

“Mom” (2015)

“My Mind’s Flower Rain (2016)

“The Universe’s Star” (2017)

 

Филми:

Hwangsanbul“ (2003)

„Sisly 2km“ (2004)

„Nice Shorts“ (2009).

 

Former Members:
U-JI

5146444563ae94b4e29b90bb5d068156b55dfb09

Сценично име: Ю Джи (유지 / U Ji)

Истинско име: Чонг Ю Джи (정유지 Jung U Ji)

Дата на раждане: 02 Януари 1991

Twitter: @bestie_UJI

 

Тя е бивш член на EXID.

Участва два пъти в Immortal Song  и “I am a singer” /Китай/, където завършва на пето място.

 

Мюзикъли:

 “Full House” като Jung Hye-win (2014)

„Dreamgirls“ (корейска версия) като Deena Jones (2015).

 

 През февруари 2015 г. тя направи своя самостоятелен дебют с песента “Love Letter”.
- През септември 2015 г. тя издаде втория си самостоятелен сингъл “Autumn Leaves”.

 На 05 септември 2017 г. е съобщено, че U.JI и Dahye напускат BESTie след прекратяване на договори с YNB Ent.

 

Dahye

be49e15f50c48a54183da328aa7bfe932adceed5

 

Сценично име: Та Хье (다혜 / Da Hye)

Истинско име: Сонг Да Хье (송다혜 / Song Da Hye)

Дата на раждане: 12 Юни 1993

Instagram: @dahye0612
Twitter: @BESTie_Dahye

 

 На 05 септември 2017 г. е съобщено, че U.JI и Dahye напускат BESTie след прекратяване на договори с YNB Ent.

 

ИНФОРМАЦИЯ

 

 

 

 

Преди дебют

 

Преди дебюта си с BESTie, Хье Йон, Ю Джи и Хе Рьонг бяха част от групата на Shinsadong Tiger - EXID, с която издадоха и дебютния им сингъл албум "HOLLA" на 16 Февруари 2012. В продължение на почти два месеца те промотираха с тях, но на 30ти Април 2012 AB Entertainment официално обявиха, че Хье Йон, която тогава използва сченичното име Да Ми и Ю Джи ще напуснат групата поради конфликти с агенцията им, а Хе Рьонг ще преследва кариера на актриса.

 

Официален дебют и първи дигитален сингъл "두근두근"

 


BESTie дебютират с издаването на първия си дигитален сингъл на 12-ти Юли 2013. Във видеоклипа към песента участва Чо Гуон от 2AM. На същия ден е и дебютната им сцена на Music Bank. Продуцент на песента е Super Changddai, който е работил с артисти като 2PM, Huh Gak, Ivy и други. В официалния канал на техния дистрибутор LOEN видеоклипа към песента им е гледан почти 1 милион пъти, което показва, че BESTie не са просто поредната дебютирала група, а са едни от най-популярните нови групи за 2013-та година. Това ще бъде потвърдено и с излизането и на втория им дигитален сингъл.

 

Втори дигитален сингъл "연애의 조건"

 

След като дебютират, BESTie не карат своите фенове да чакат дълго и за тяхното първо завръщане. Това се случва с издаването на втория им дигитален сингъл "연애의 조건" на 17-ти Октомври 2013. Този път продуцент е известия Brave Brothers, направил едни от най-големите хитове в кпоп-а. За първи път песента е представена на сцената на M!Countdown в същия ден, в който и излиза официално. Както и с дебютната си песен, BESTie неизменно участват в седмичните музикални предавания като M!Countdown, Music Bank, Music Core и Inkigayo.

 

Трети дигитален сингъл "짱 크리스마스"

 

BESTie издават третия си дигитален сингъл на 17-ти Декември 2013 година, който всъщност е специална песен, посветена на Коледните празници. Комедийния актьор Ю Се Юн написва текста и дори участва във видеоклипа към песента. Групата имат и специални сцени на Music Core (21.12.2013) и Inkigayo (22.12.2013).

 

 

Четвърти дигитален сингъл "베스티 세번째 디지털싱글"

 

На 17 февруари 2014 YNB Entertainment обявиха, че BESTie ще се завърне в края на месеца с четвъртия си дигитален сингъл. Песента е направена не от кой да е, а от едни от най-добрите продуценти в Южна Корея - Duble Sidekick. Сингълът "Thank U Very Much" официално излезе на 28-ми февруари, а първата им сцена беше ден по-рано на M!Countdown.

 

 

Първа годишнина, първи мини-албум "Hot Baby" и рипак версия

 

BESTie отпразнуваха изминаването на една година от техния дебют с издаването на дигиталният сингъл "별처럼" на 11-ти Юли. Няколко дена по-късно, на 20-ти, беше обявено, че групата ще се завърне на 28-ми, същия месец, с излизането на първият им мини-албум "Hot Baby". Главната песен, която носи същото име е продуцирана отново от Duble Sidekick. Промоциите започнаха няколко дена преди официалното излизане на мини-албума и видеоклипа към "Hot Baby", като първата им сцена беше на Music Bank на 25-ти Юли.

 

На 25-ти Август YNB Entertainment обявиха, че BESTie ще благодарят на феновете си за успеха на първия им мини-албум, като издадът дигитална рипак версия, включваща песента "니가 필요해 (I Need You)", която отново е продукция на Duble Sidekick. Въпреки, че мини-албума излезе дигитално на 29-ти, първата им сцена беше на 28-ти на M!Countdown. Към песента няма видеоклип.

 

 

ДИСКОГРАФИЯ: :click:

 

 

 

 

 

Pit-a-Pat_zpsf76812ac.jpg

 

BESTie - 두근두근 [12.07.2013]

 

01. 두근두근

02. 두근두근 (Inst.)

 

Изтегли Изтегли

 

LoveOptions_zpsd321f673.jpg

 

BESTie - 연애의 조건 [17.10.2013]

 

01. 연애의 조건 (Love Options)

02. 연애의 조건 (Love Options) (Inst.)

 

Изтегли Изтегли

 

 

ChristmasBalls_zps4ca36683.jpg

 

BESTie - 짱 크리스마스 [17.12.2013]

 

01. 짱 크리스마스 (Feat. 유세윤)

02. 짱 크리스마스 (Inst.)

 

Изтегли Изтегли

 

 

bestie4_zps14a19ea3.png

 

BESTie - 베스티 세번째 디지털싱글 [28.02.2014]

 

01. Thank U Very Much

02. Thank U Very Much (Inst.)

 

Изтегли Изтегли

 

 

bestie-likeastar2014cover_zpsfc2ae85b.jp

 

BESTie - 별처럼 [11.07.2014]

 

01. 별처럼

 

Изтегли Изтегли

 

 

BESTie-HotBaby2014Cover_zps38718137.jpg

 

BESTie - Hot Baby [28.07.2014]

 

01. Hot Baby

02. 별처럼

03. 롤러걸

04. I'm So Into You

05. Thank U Very Much

06. 연애의 조건

07. 두근두근 Remix

 

Изтегли Изтегли

 

 

BESTie-Minialbumrepackage2014_zpsa1d7600

 

BESTie - Mini Album Digital Repackage [29.08.2014]

 

01. 니가 필요해 (I Need You)

02. Hot Baby

03. 별처럼 (Like A Star)

04. 롤러걸 (Roller Girl)

05. I'm So Into You

06. Thank U Very Much

07. 연애의 조건 (Love Options)

08. 두근두근 (Pit Pat) (Remix)

09. 니가 필요해 (I Need You) (Inst.)

 

Изтегли Изтегли

 

 

 

834609.jpg

UJI – Love Letter [17.02.2015]

 

01. 너만 봐 (feat. The Channels)

 

Изтегли

 

834610.jpg

BESTie - Love Emotion [08.05.2015]

 

01. Excuse Me
02. Hush Baby
03. 싱글베드 (Single Bed)
04. I’m So Fine (feat. 알맹)
05. 이런 날
06. Excuse Me (inst.)

 

Изтегли

 

834608.jpg

UJI – Autumn Leaves [18.09.2015]

 

 01. 걷던 그 길 (Prod. By 40)

 

Изтегли

 

 

ВИДЕОКЛИПОВЕ:

Off Topic

 

[MV] BESTie(베스티) _ Pitapat(두근두근

 

[MV] BESTie(베스티) _ Love Options(연애의 조건

 

[MV] BESTie(베스티) _ Zzang Christmas(짱 크리스마스) (Feat. Yoo Sae Yoon(유세윤))

 

[MV] BESTie(베스티) _ THANK U VERY MUCH(땡큐 베리 머치)

 

[MV] BESTie(베스티) _ Like a star(별처럼)

 

BESTie(베스티) _ Hot Baby(핫 베이비)

 

BESTie(베스티) _ Excuse Me

 

I'm so fine (feat.Almeng (알맹)

 

 

Соло:

Off Topic

 

[MV] UJI(유지) (BESTie) _ Love Letter(너만 봐) (Feat. The Channels)

 

[MV] UJi(유지) (BESTie(베스티)) _ Autumn Leaves(걷던 그 길) (Prod. By 40)

 

 

Награди:

Golden Disk Awards--Next Generation Award--2015

Редактирано от skofiild
Обновяване на информацията...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо те вече си имат тема ... Е аз както казах и в другата тема Love Options много ми хареса. Дебюта поне за мен не ми хареса.


Но на всички гласовете им са много силни и очаквам следващите им завръщания.


Да сложа и страхотно  изпънението на   U-Ji  Immortal Song 2 на 21 декември


кавъра  на Yoon Sang's "One More Step


 


Какви коментари получи за изпълнението:


 


Jung Jae Hyung :, "I think a new wind has come in to 'Immortal Song' after Hyorin and Ailee," 


 Yoon Sang : "This is the first time I've listened to a song mostly with my eyes."


 


http://vbox7.com/play:bf77294ba5


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ю Джи наистина се справи чудесно, въпреки че е за първи път на сцената на Immortal Song. Наредиха я редом до Хьо Рин (Sistar) и Ailee, което е голяма чест. А всъщност Ю Джи беше и единствената представителка на нежния пол в предаването и мъжете щяха да се избият за нейното внимание. Беше наистина забавно предаване. А само да вметна, че всъщност цялото предаване, което се излъчи на 21-ви Декември  беше наистина много много качествено!

 

Сега да постна дебютната им сцена на Music Bank от 12-ти Юли

 

 

Когато за първи път видях и танца им или по-точно тези части, в които така да се каже си фръцкат областта под кръста направо ..... daaamn! :D

 

А това видео е от официалния им канал и е от репетицията им, в което можете да видите цялата хореография ясно и естествено да се насладите на гореспоменатите движения. Мъже, не изпускайте! :)  

 

Това е една от comeback сцените им. Избрах точно нея, защото костюмчетата най-много ми харесаха. Inkigayo (20.10.2013)

 

 

Танца наистина им беше много интересен на това парче. А ето и видео от тренировачната зала, за да видите хореографията.   

 

Изпълнението им на специалната Коледна песничка на сцената на Inkigayo (22.12.2013). От всички излезли такива песни на всевъзможни колаборации и изпълнители, мисля че тази песен наистина си заслужава да се чуе и да се слуша.     

 

И няколко клипове от официалния канал на LOEN

 

 

 

 

 

Преди да направя този пост си пуснах дебютното парче на EXID и беше наистина много странно. Все едно гледах видеоклип към песен, която е колаборация между EXID и BESTie. Не знам дали S. Tiger и EXID са изгубили от това, че трите момичета са ги напуснали, но мога да кажа, че до момента и двете групи се справят чудесно.

 

Да спомена, че Ю Джи и Хе Рьонг са били тренита в JYP Entertainment, така че не са попаднали случайно първо при EXID и след това в BESTie.

 

И накрая twitter-ите на момичетата

 

Хье Йон

Ю Джи

Та Хье - не е активна

Хе Рьонг

 

BcTnkURCIAAeSQM_zpsa096e888.jpg

 

 

Забравих да сложа и видеото от предаването Pops In Seoul по Arirang TV. Много се смях като казаха, че Хе Рьонг била бавна ... отвсякъде! Та смях се много, защото като се позагледах, се оказа истина. Наистина си е малко бавничка :) Ето го видеото   >Цъкни меее<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да спомена,че момичетата се готвят за завръщане.. Очаква се момичетата да са подготвили  пълен албум 

Някои от феновете мислят,че може да се засече с това на EXID и се надяват поне на една снимка на всички заедно...

Малко сесии:

 

За януарския брой на Men's Health

 

 

tumblr_mz7ylc199O1rcoad1o1_1280.jpg

tumblr_mz7yk85dSu1rcoad1o1_1280.jpgtumblr_mz7yivZCBW1rcoad1o1_1280.jpgtumblr_mz7yjpKpuA1rcoad1o1_1280.jpg

 

 

За HIM

tumblr_myr3ctDutc1rcoad1o1_1280.jpg

 

За януарския брой на  bnt International 

tumblr_mzg48lIghu1rcoad1o1_1280.jpg

 

 

 

 

 

tumblr_mzg46qqUTv1rcoad1o1_500.jpgtumblr_mzg464wteS1rcoad1o1_500.jpgtumblr_mzg45gRBFD1rcoad1o1_500.jpgtumblr_mzg44stwST1rcoad1o1_500.jpgtumblr_mzg445cIc41rcoad1o1_500.jpgtumblr_mzg43eeiVe1rcoad1o1_500.jpgtumblr_mzg42nj4pa1rcoad1o1_500.jpgtumblr_mzg47isS191rcoad1o1_1280.jpgtumblr_mzg48415km1rcoad1o1_1280.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията, която излезе засега:


Песен носеща името Thank U Very Much.


Moже би дигитален сингъл,който е работа на  Duble Sidekick


201402200809779483_53053a727b475_59_2014


 


 


Дата на излизане: 28 февруари


 


201402210806776626_53068ad125314_59_2014


 


 


Ето какво ни пуснаха вчера на M coundown за другата седмица:


http://vbox7.com/play:840bfaa5cd


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно бая парички се наливат в BESTie, след като не кой да е, а Duble Sidekick са направили новата им песен. Чакам завръщането им с нетърпение, но май отново ще е дигитален сингъл, което е жалко. Бих искал да чуя и повечко техни нови парчета.

 

И наистина е така, от другата седмица ще започнат и промоциите на новата им песен. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че Ю Джи е тунингована? Или просто на снимките е излязла така.

 

И другото странно нещо е, че ще ги гледаме на M!Countdown четвъртъка, но песента излиза петък. :D Предполагам, че видеоклипа ще излезе тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то не е странно..Аз им свикнах на тези неща.. То щеше да е по интересно ако бяха пуснали песента на 3-ти март примерно..


Първата им  сцена на M COUNTDOWN (днес)


Нещо не ме хвана както предната им ама сега искам да видя клипа.



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах! Тука вече леко ме шокираха. Рапчета, а , у! :D Песента и мен не ме грабна от първото слушане, както предните им и според мен причината е, че продуцента е друг и стила е друг. Утре вече като я имам на mp3-ка и като видя и клипа и я послушам още малко ще мога да преценя. Не мисля, че е лоша и няма да ми допадне, просто това не се получи от първото слушане. Иначе танца им е интересен, може би е по-слаб от предните, но си личи и приликата между всичките. Това не се съмнявам е направено нарочно. Явно хореографа им е един и същ.

 

А бе ще поживеем и ще видим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имаме песента и видеоклипа! :inlove: Да си призная с всяко следващо слушане ми харесва все повече и повече. Просто явно тази песен не е една от онези, които ме грабват от първия път.

 

 

 

Песента в дигитален вариант ще я споделя по-късно, тъй като все още инструментала се губи някъде, но който много иска да я има, а не знае от къде да си я изтегли, моля да кликне на този линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

U.JI  също се присъединява към хилядите кавъри, които правят към анимацията  'Frozen и песента  'Let It Go'


Направила е кавър на английския вариант.



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успяха да ме спечелят и с тази си песен. За разлика от другите, за тази ми трябваха няколко дена, но сега вече я харесвам. Мисля, че този път се получи така заради различния стил. На Inkigayo сцената най-много ми хареса. Дано да имат дълга промоция с много участия, за да им се пренаситя от гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ю Джи с участие във видеоклипа към дебютната песен на New Champ. Другите две девойки са Ка Ън (After School) и Раим (Hello Venus).

 

Видеото е в спойлер-а. Песента не е лоша.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...