Jump to content

Black Butler / Kuro Shitsuji The Movie (2014)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

Black Butler - Kuro Shitsuji The Movie (2014)

Страна: Япония

Също така известен като: Kuroshitsuji

По мангата на: Yana Toboso -  "Kuroshitsuji"

Година на излъчване: 18 Януари 2014

Времетраене: 119 мин.

Жанр: Мистерия

Режисьор: Kentaro Otani, Keiichi Sato

Субтитри: Английски в торента

IMDB

                  

Участват:

              Hiro Mizushima - Sebastian Michealis           

Ayame Gouriki - Shiori Genbo

Mizuki Yamamoto - Maid Rin

Yuka - Hanae Wakatsuki

Takuro Ohno

Ken Kaito

Tomomi Maruyama

Yuu Shirota

Ken Yasuda

Satoshi Hashimoto

Masato Ibu

Goro Kishitani

Louis Kurihara - Jei (mysterious undertaker)

 

Резюме: Съвсем различна история. За разлика от мангата действието на филма не 

се развива във Викторианска Англия, а през 2020 година в азиатски град, където 
западната и източната култура са се смесили.
Сиори Гемпо (Аяме Горики) е последния наследник на влиятелния аристократичен род Фантомхайв. Понеже семейните дела могат да бъдат управлявани само от мъж, 
момичето се облича като момче, нарича се Киехару и оглавява огромната корпорация "Фантом".
Себастиян (Хиро Мизушима) е идеалният във всяко отношение демон-иконом, който се грижи за Сиори и я защитава. В дясното око на момичето се вижда печат, символ на договора и с демона, цената на който е душата й.

 

 

Торент

Онлайн с български субтитри

Свали с български субтитри

Свали с български субтитри

Свали с руски субтитри

 

Това ми е едно от любимите анимета, дано се справят добре със филма въпреки, че историята е друга...стискам палци и нямам търпение вече да излезе... :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излязоха нови трейлъри. Някои са на фона на класическа музика. Премиерата е след 2 дни.

 

 

Промоционално представяне на филма

И една реклама с участието на Мизуки Ямамото и Луис Курихара

 

 

 

Ето и прекрасният порцелан, който е използван за снимките. Продава се в Wedgwood.

044ae38ce715e5a8.jpg

Lawson/Loppi original calendar 2014

0d2545dd6c6b092f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът не вървя най-добре в бокс-офис класацията. Дебютира с 4 място първата седмица и се задържа известно време в десятката, но при доминацията на хита Ейен но зеро, почти нямаше други филми, които да му бъдат успешна конкуреренция.


Ето с какво се сдобих вчера, дошло директно от Япония.


ad884fcc4841027b.jpg6da0291131f24cab.jpg


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да го похваля с високата оценка (8,4)  в IMBD, и видях, че е на база 13 човека, т.е ще има корекции. 

Това си изглежда като филм за ценители, нещо като Тарантино или Уди Алън. Изобщо не се учудвам, че в Япония е назад... но ако е ок, ще бъде нещо настолно във времето, напук на всички останали летни хитове. :)

 

------------

Мда, 4 месеца по-късно е 6,2 и даже му е много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чудене си е понеже мангата е доста популярна в Япония и има доста приличен коефициент на продаваемост на излезлите томове и би трябвало този филм да генерира голям интерес. Ако тази тенденция продължи тази продукция може да се счита за провал независимо от оправданията с конкуренцията.

Мен лично самата история не ми предизвиква интерес нито съм гледал анимето да не говорим пък да се кьоря да чета мангата в някой от сайтовете за онлайн рийдинг, но все пак това, че на мен не ми е интересно не означава, че може да си затворя очите за интереса на останалите. Чудя се колко ли му е бюджета на това...има ефекти като погледнах трейлъра, но пак не ми изглежда кой знае какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм голям фен на поредицата. Не си падам по фенсървисът, който заформиха във втория сезон, но сюжетът е пълен с мистерия, митология и неописуема загадъчност, което винаги ме е привличало към подобни идеи. Мюзикълите по темата са прекрасни. Обожавам ги!

Не съм отписала напълно филма, въпреки липсата на основни играчи. Винаги ще си търся присъствието на Сиел и Грел. Тук, макар и в женски лик, Себастиян все пак си има господар. Залагам големи надежди на Горики, понеже тя наистина трябва да се превърне в копие на Сиел.

Хубавото на тази история е, че е много благодатна да характери и интерпретации. Нищо не пречи след време отново да се пробват да екранизират анимето, например.

Да, оценката може би не е реална (но пък толкова много американски блокбастери имат подобни). Липсват коментари, които да ни дават някаква насока за това, какво са сътворили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма суб. , още никакви, май. И аз съм фен, чакам като за световно.

Още миналата година се появиха постери, за филма, който правят и го прверявах през седмица в ру, тракер.

Благодаря на Укио за темата., Алилуя, започна се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам, че ще го кажа...

Да, Хиро е убиец като иконом, но не и в тази екранизация. Всичко е прекалено нагласено, за да се хареса на западния зрител, на този, който не е запознат с истинската история и не е виждал реалните герои.

На трейлър филмът изглежда добре. Постарали са се с декорите, грима и костюмите, но само това не е Курошицуджи. Ще си пазя папката, която ми пратиха от Япония с лика на героите. Съжалявам, че Хиро трябваше да се завърне с по-слаба екранизация от тази, с която се оттегли. Горики е добра. Направи каквото можа. Тя умее да пресъздава андрогинни образи и затова е паснала на характера, но аз исках да видя Сиел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Хиро ми хареса. Аяме не ми. И режисьорът който и да е, е за убиване с тези бааааавни кадри, когато и без това всичко е ясно. За разлика от бойните сцени, които бяха барнати и енергични, ретроспекциите бяха досадни, а Аяме хич я няма в този образ: не можа да ме убеди нито като момиче правещо се на момче, нито като светъл образ поглъщан от мрака... нито дори като някой който страда... или даже е агресивно отмъстителен... или поне заслужава съпричастност... мне. Просто говореше грубо, но без енергията на мъж или финеса на жена, леко тъпо.

 

Жалко историята е потенциална, при това ...

 

Не знам, изчаках си го филма и много се му се надявах и понякога човек точно така се разочарова. Но наистина едвам го догледах...

-------------------------------

И точно понеже хич не ми хареса не мога да спра да си мисля кое му е сбъркано, освен Аяме.

 

 

Като че ли целият ред на историята беше неправилен. Аяме така и не я показах като избираща или страдаща. Видимо идиотската леля с изкуствени цветя в косата на масата за срещи, беше единствен заподозрян през цялото време. Триминутните обяснения кой кой е при поредните разкрития, безсмислената и необяснима борба на прислужничката Рин, недостатъчната арогантност на Аяме... Не знам, като го помисля, всичко е дразнещо. Единствения опит е да се фокусират в/у уж Б/Л отношенията и контраста между силата и слабостта и светлината и мрака... като най продаваеми... ама тц... Гаче ли само Хиро разбира каква му е ролята... не знам.


Истината е, че много исках да ми хареса. Толкова много похвалени неща не ми харесват, надявах се нещо с кофти отзив изведнъж да ме грабне ама не би..,,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса филма. Много ефектен, направи ми голямо впечатление и за себе си открих достатъчно поуки. Хората пак бяхме показана в най - хубавата си светлина и наистина е жалко, че като се замисля сме си точно такива. Много ми харесаха актьорите, атмосферата, костюмите, диалозите. Всичко. Не съм гледала анимето и не знам каква е оригиналната история, но това определено ми допадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма ми хареса :up: , но като почитател на анимето ще отбележа, че НЯМА НИЩО ОБЩО, освен това че са плагиятствали главните герои, който впрочем ми харесаха. И защо по дяволите да е МОМИЧЕ? А и Сиел не е ли на 12? Себастян не е ли с къса коса ? И в анимето Лелята беше замесена в престъпление и убита в началните епизоди, да не говорим че половината персонажи ги нямаше Грел примерно, а онзи гробаря беше жалък опит за възпроизвеждането на истинския персонаж. Филмът е добър, ако го гледаш откъм това да не е игрална версия на анимето. И все пак май повече го критикувах от колкото хвалех, забелязах липсата и на Лизи, ако не се лъжа ѝ беше името. Но Грел наистина ми липсваше....Образът на лелята не отговаряше ИЗОБЩО! Сиел не пиеше ли чай " Сивият граф" ? Това е още в първия епизод, както и да е..... между другото бях чела в някакъв форум, че тази година мислят да правят трети сезон на анимето и силно се надявам, защото и втория сезон завърши с отворен край.... 

Това е от мен... приятна вечер  :panda-145:  :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, не е лошо за live action. Къде-къде по-дървени адаптации има. Ясно е, че нямаше как да пресъздадат нито викторианската атмосфера, нито да вкарат всички герои и маргинални истории в два часа. Липсата на толкова основни герои обаче, лиши филма от хапливия, свеж хумор на анимето. А Гробарят направо можеха да си го спестят. Беше покъртително нелеп. Горики се справи криво-ляво, но Хиро нещо хич не ми хареса. Още като чух, че той ще е Себастиян, реших, че тая роля просто не е за него. Като се почне от безумната прическа и искрите в погледа, дето се опитваше да докара. Не ми беше достатъчно крийпи и надменен, а финалът е направо лигав.

Но като цяло става за забавление, особено за зрители, които за първи път се сблъскват с историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед това си има сценарии, режисьор, продуцент, композитор, актьори и изобщо всичко   необходимо за да се нарече филм . Обаче се е получило ужасно подобие на , а бе и аз не знам на какво. То вече като лична кауза го приемам , но искам да открия филм на WB Япония, който да става за гледане  :D . Каквото и да е било до сега, колкото и да ме е дразнел, да ми е бил скучен даден филм, поне музикалният фон ми е харесвал, а тука музиката ( която уж трябва да вдига градуса на напрежение) ми стържеше здраво по-нервите. Напрягам се да му измисля поне едно положително качество, но не мога. Гледа се на собствена отговорност

П.П

 Определих отношението си към Хиро, може да не е коректно, че съм си избрала толкова потресаващо слаб филм, че да реша в коя графа да го сложа, но факт  :no:   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...