Jump to content

Recommended Posts

ごくせん / Gokusen

 

b0GZkZfhLVFksC2Pv2LadKFoiL1.jpg

Български субтитри: Eastern Spirit ®

1 сезон
Година: 2002
Жанр: комедия, драма
Епизоди: 12 + Special

В ролите:
Накама Юкие като Ямагучи Кумико(янкуми/ оджо/ кумичо)(учител по математика на клас 3D)
Matsumoto Jun as Савада Щин
Огури Шун като "Учи" - Учияма Харухико
Шаки Томохиро като "Кума" - Кумай Теруо
Наримия Хироки като Нода Такеши
Ишигаки Юма като Минами Йоичи

Такаши Цукамото (гост в епизод 9)

Сериите: Тук
Български субтитри за 1 сезон
Gokusen OST

2 сезон
Година: 2005
Жанр: комедия, драма
Епизоди: 10 + Special

В ролите:
Накама Юкие като Ямагучи Кумико(янкуми/ оджо/ кумичо)(учител по математика на клас 3D)
Учияма Шинджи като Тацукава Минору
Каменаши Казуя като Одагири Рю
Аканиши Джин като Ябуки Хаято
Хаями Мокомичи като Цучия Хикару
Койке Тепей като Такеда Кейта
Койде Кейске като Хюга Коске

Кора Кенго

Мизушима Хиро

Миура Рьоске

 

Сериите: Тук
Български субтитри за 2 сезон

3 сезон
Година: 2008
Жанр: комедия, драма
Епизоди: 11

В ролите:
Накама Юкие като Ямагучи Кумико(янкуми/ оджо/ кумичо)(учител по математика на клас 3D)
Такаки Юя като Огата Ямато
Ишигуро Хидео като Хонджо Кенго
Накама Джунта като Ичимура Рикия
Кирияма Акито като Кураки Сатори
Миура Шохей като Камия Шунске

Харума Миура като Казама Рен

Кидо Юя като Окума Юя

Хамао Кьоске като Тераучи Кьоске

Джута Юки като Джута Мураяма

Аояги Руйто

Маяма Акихиро

Тотани Кимито

Ю Ямада (епизоди 4, 11)

Кубота Юки (епизод 4)

 

Tакуми Сайто (спешъл)

Ирие Джинги (спешъл)

Камицуру Тору (спешъл)
 

РЕЗЮМЕ:
Ямагучи Кумико от дете мечтае да стане учителка. След колежа получава място на преподавател по математика в една мъжка гимназия. Правят я и класен ръководител на най-лошите ученици в училището. Те й създават много проблеми... но най-големият й проблем е никой в училището да не разбере тайната й.... каква е тя - гледайте, за да разберете wink.gif


Сериите: Тук
 

Свали с български субтитри: :subs: тук


онлайн с бг субтитри:subs: сезон 1, сезон 2, сезон 3, филмът

Български субтитри: :essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен ученически сериал! Особено първите два сезона...

Всеки епизод засяга различни аспекти от живота на учениците и третира определени ценности, на които те трябва да се научат. Макар че сериите са предвидими, особено способността на Янкуми, която никога не й изневери, сълзите са гарантирани, както и осъзнаването на някои истини за живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е трепач

За седмица изгледах и трите сезона, включително и двата спешъл епизода, сега очаквам и спешъла на трети сезон.

Поне от трейлърчето изглажда, че също ще е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко! Тези япончета са толкова шаренки...

И правят страхотни училищни драми.

Благодарности на mia_koluchi за сериала и на pirani за буквичките.

 

0f7a6611d267c88ed203c62815b38b481236547028_full.jpg

 

Мрън4о, ако бяха взели и Ямито в този сериал, грешка нямаше да има! :noteet:

Само на мен ли ми се струва, че не са им толкова дръпнати очичките? Или може би: "вече" не са?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора браво че качихте най- любимият ми сериал въобще от всичко азиатско което съм гледала досега за 6 години незнам защо ми е толкова любим можеби заради Янкуми . С нетърпение чакам да докопам от някъде фолма който вече е излязъл и ще го кача разбира се. А най любим сезон ми е 3 ,спешала е направо супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах 1 сезон и много ми хареса. Определено японците умеят да правят ученически комедии. Джун също беше сладък, особено в последните реплики. Сега се опитвам да гледам 2 сезон. Янкуми много ме кефи, особено като вземе да крещи и вкарва думички от жаргона на якуза. Иска ми се даскалите да бяха такива /и по мое време, а и за сегашните деца/

 

Хубав сериал. Идеален за превод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от любимите ми сериали, но третия сезон нещо се развали... Нищо. Първите 2 компенсират. Нямам търпение да излезе DVD релийз на филма, но това явно няма да стане скоро т.т

 

Много ще се радвам, ако започне да се превежда на български. Както съм го гледала 2-3 пъти пак ще го започна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си мисля че никога няма да излезе този филм имам чуство че го чакам вече година а така ми се гледа почти всички ще са там.Прочетох в някъв саит че ще има сезон 4 от пролета така пише и може да е пак със същата актриса да стискаме палци.Качих и липсващите серии от трети сезон в bgshare та така всички серии и сезони да ги има там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият път като прочетох този сериал много се чудих дали да го гледам, но като видях че е три сезона се отказах , след няколко месеца пак попаднах на него и видях че има бая фенове и много го хвалят. Та реших да изтегля първи сезон и останах очарована, мислех че няма с какво да ме изненада но сгреших отново, защото втори и трети сезон заедно със special епизод на 3 сезон и Филма ми станаха любими. :wub: Мога да кажа че това ми е любимият японски сериал :es::inlove::wub: .Мисля че не трябва да го пропускате.Янкуми просто няма равна, ах искаше ми се и аз да имам подобна учителка в гимназията, а защо не и в университета, извинявам се май се размечтах.

 

По на-горе в коментарите прочетох че май ще има четвърти се сезон ,надявам се Янкуми да очаства просто няма да е Gukusen , ако тя не очаства. Колкото и добре да се справя Каме няма да може да прави издънки като нея и да говори като якудза,все пак той не е от Якудза . Охо много се отнесох исках просто да кажа че е як сериал и ако има 4ти сезон и е без Янкуми ще ми е малко тъпо, но със сигурност ще изгледам и него . :es: :es: :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не мисля, че Каме не можа да се справи... Но просто героят му не е с такъв характер и не знам какво трябва д аму стане, за да се превърне в идиот.. (някой да го блъсне в коридора и той да си удари главата, може би..)

А ако е с този характер сериала ще заприлича на Dragon Zakura...

Но не вярвам, че ако самият му герой не беше такъв нямаше да да се справи.

Може пък да върнат Джин... Идеално си пасва с думата ''идиот" (и в реалността и в сериала)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,аз също като теб смятам Че Каме може да се справи с такава роля.Имах пред че ролята която играе като Одагири и характера който му дадоха сценаристите във сериала, не са предпоставка да изиграе подобна на Янкуми роля в 4ти сезон.Още веднъж се извинявам в по-горният ми коментар не си изразих мисълта правилно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много смях, радвам се, че я гледах тази драмичка. Накама Юки е супер добра актриса. Особенно като се ядоса умирам от смях. Заслужава си гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал винаги ми оправя настроението... Докато го превъртах за пореден път се замислих - колко ли километри са навъртяли всички с това бягане - нямаше епизод, в който някой да не тичаше, за някъде, заради нещо... Ако не друго имам съмнения, че в сценария на всеки епизод е имал ремарка - "Поне 3/ 5/ 10 минути - задължителното бягане"...

Според мен този сериал трябва да се пуска задължително на курсовете по методика на обучението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше първият японски /да не кажа азиатски/ сериал и той ме запали да продължа. Все още ми е сред любимите;най-си харесвам първи сезон, но и останалите ги гледам с удоволствие. Единственото ми разочарование е, че във филма не само не участва Шин, но не го и споменават :huh: не знам по какви причини-все пак част от първия клас се появи. Да си стигна до целта - много благодаря за субтитрите-вече не се налага да суфлирам отстрани/съгласете се, че така се губи голяма част от очарованието/ :es: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми разясни как стоят нещата със спешълите? В БГшеър има доста файлове, но ми е трудно да различа кой какъв е. Ако съм разбрала правилно, трябва да има 3 спешъла за всеки сезон по 1 и един филм, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, предстои след седмица-две.

Супер ще го почакам тогава, иначе тъкмо изпатках първия сезон и нямам думи просто голям смях беше.. скоро не бях гледала толкова як сериал надявам се другите два сезона да са добри колкото и този даже два пъти по добри от първия сезон :lol: :lol: :lol: :lol: :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента гледам втория сезон и за мен лично е значително по-смешен от първия. Така че, в никакъв случай няма да ви разочарова :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...