Jump to content

Hakuba no Oujisama ~ Junai Tekireiki (2013)


Recommended Posts

spacer.png

 

Hakuba no Oujisama ~ Junai Tekireiki (2013)

Страна: Япония

Също така известен като: Prince Charming Best Age for Pure Love

По мангата на: Yukizou Saku - "Hakuba no Oujisama"

Година на излъчване: 2013 – Октомври – 03 до 2013 - Декември – 26

Време на излъчване: Четвъртък 23:59

Формат: Renzoku

Жанр: Романс

Канал: NTV/YTV

Епизоди: 13

Режисьор: Kumasaka Iduru, Honda Ryuichi, Moriya Kentaro, Itsuki Masahiko

 

 Участват:

Yuka as Hara Takako

Miura Takahiro as Ozu Koutarou

Nakamura Shunsuke as Kurosawa Akio

Ichikawa Miwako as Arima Yuuko

Yamada Maho as Mori Hidemi

Yanagishita Tomo as Imamura Takashi

Kawakita Mayuko as Higashiyama Kaori

Yuki Mio as Ichikawa Kotomi

Arai Hirofumi as Egawa Nobuo

Yamamoto Hiroshi as Takamine

Oka Mayumi as Hara Hisae

Nakamaru Shinsho as Hara Toshio

       Kitaro as Principal Sano       

 

Резюме: "Не съм си избрала никого, затова оставам сама" ... Това са думите на 32 годишната учителка, Hara Takako. След като преминава през редица неуспешни връзки тя решава да остане сама в живота. Докато един ден, учителя Kotaro Ozu (Takahiro Miura) не постъпва в училището в което преподава тя. Въпреки, че той е по млад от нея с 7 години, и вече сгоден! тя не може да контролира чувствата си. Възможна ли е любовта между тях двамата?

 

Торент

 

Свали

 

Свали с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зрител съм на това заглавие. Започнах го когато бяха излъчени половината серии и сега очаквам последните 2. Напълно ми харесва и ми е интересен сюжета, текста. Забележки към сценарист, режисьор и актьори нямам. Реални житейски ситуации и теми разгледани в жанр драма и по-скоро не  human drama, колкото с една доза повече мелодрама. Но не като критика е последното ми определение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти трябва да помниш отлично Такахиро Миура от това лятото с ролята му в Woman.

Изгледах първи епизод на Hakuba no Oujisama в началото на октомври, когато стартира сериала, гледаше ми се отново Такахиро, а и не изпускам екранните му превъплащения, но нещо не успях да се спогодя за пореден път с Юка на екран, а и в Papa Wa Idol тя си беше истински дразнител за мен. Трудно я гледам, има нещо в самата нея, което не ми харесва. Историята ми беше интересна, но така и не го продължих след това. Може би ще му дам втори шанс на това заглавие и без това няма абсолютно нищо за гледане, сезонът при японците стартира след две седмици.
Такахиро Миура е един от младите и отлични японски актьори. Само за последните три години се снима в над 20-ет филмови заглавия. За радост се снима най-вече на голям екран, онзи ден го гледах и в Unforgiven с Кен Уатанабе. Ти мисля, че изгледа преди две години с него Kare, Otto, Otoko Tomodachi, бях ти споделила тогава за този сериал, добър е, но ролята му там беше малка. Мисълта ми е, че не е непознат за теб актьор, гледала си го и в други продукции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blush: не съм се сетила да разцъкам кой кой е от състава, по-точно още не му беше дошло реда. Явно Такахиро Миура е играл социалния работник в Woman ? Иначе определено ме впечатли това момче с игра в Hakuba no Oujisama Junai Tekireiki, трябвало е в главна роля да ми се покаже :) . Главната актриса не знам дали съм я гледала някъде, но във всеки случай я забелязвам и нея за първи път. Мисля че идеално си пасва в тази роля на тази хем твърда, с опит, хем плаха, обременена с неща от детство, юношество .... героиня. Интересно ми е как сценариста ще завърши историята, какви послания/ поуки ще отправи. Виждам че е по манга сега. Главните образи са добре написани -"живи" и логични.

То Миура участвал и в Kare, Otto, Otoko Tomodachi но от там помня само трите дами, евентуално и то :swoon: .

 

Мда, сега разгледах какво голямо снимане е паднало последните 3 години, ще видя и на голям екран Миура все някога. Има подходящи заглавия, остава да ги проверя за наличности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооо, аз изгледах сега буквално на един дъх първите два епизода. Как така съм го пренебрегнала това заглавие? Хммм... Оказа се наистина попадение и ще го изгледам с удоволствие до финал. Юка дори ми хареса вече във втори епизод, наистина има промяна у нея или самата й героиня ми стана симпатична с действията си. Интересна история и отлична актьорска игра. Интересно, че зaглавието е по манга, а аз по принцип настръхвам от подобни продукции. Тук обаче не се случва нищо подобно и гледам с желание и интерес как ще завърши историята и какво ще направи тя с живота си и решенията, които ще вземе.

Шош, ти ми даде материал за гледане, който си заслужава, а мислех да гледам тази вечер нещо с онези, сещаш се, шестте елемента, хаха. Ще коментираме тогава с теб какво ще се случи до финал в дорамата. Аригато, верно другарче-самурайче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, ок ако ти харесат и следващите епизоди. Поне се гледа бързо след дългия първи епизод, разказа ми върви гладко и първите серии ги гледах ан блок до преведения номер, да речем 6-8. Видях че е готова 12-та серия на английски, така че следва.

:blush: е поне 1 път да те подсетя за заглавие, че то такъв готованец като мен ...... Да си догледаш и Woman. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам с интерес, а макар и обявен като романтичен ми се струва, че има в него и доста от нашия любим жанр - човешка драма, с така характерните за всяка японска продукция поуки и послания (за мен това е много важно в техните продукции - посланието).

Харесва ми до тук (стигнах до 4-ти епизод, а ще се постарая днес и утре да го приключа, много бързо се гледа и епизодите са кратки) - сцените с нея, у дома, на работа, емоциите й, държанието, тя ми стана симпатична чисто човешки, а по принцип наистина не гледам с добро око на екранните изяви на Юка, но е за отбелязване, значителен прогрес за мен.

Отлични диалози, но най-много ме радват разговорите, които водят Такахиро с Томо Янагишита и Хирофуми Арай (разбрах и с него какво се случва...) на сбирките им за по чаша бира, както и нейните заедно с двете й приятелки.

Наистина заглавието е изненада за мен, а и е романтична история, но ми харесва, както и ти го отбеляза, героите са логични. Много реалистични и интересни. Продължавам с епизодите, а коментар и повече може би довечера, когато го преполовя. Спокойно, ще си водим диалога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен и Тя и Той се ми симптични герои, типажи. То  в "приказките" м/у трите приятелки и тримата приятели и м/у Тя и най-възрастния от мъжкото трио са събрани голяма част от гледните точки и мъдростите. Най-големия от тримата приятели също ми е много симпатичен- улегнал, мъдър и интуитивен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до десети епизод (Челси и мърсисайдци бяха по-важни днес), но и тъй като стана леко драматично, не издържах и погледнах онлайн при японците последния епизод, който се е излъчил преди три дни.

 

 

Успокоих се, след като видях как е завършил. Логично на историята. Щастливо.

Това завръщане на годеницата от чужбина, драмата с театъра, който направи съпругата в дома на майка й, пред всички за изневярата на съпруга й с Такако завързаха сериозно интригата, за радост и не задълбаха много в нея, че щях да изпуша.

Относно главните герои, които наричаме за по-кратко Тя и Той, та...

Той - честен, възпитан, внимателен, добряк, но истински страхливец, а и сам си го призна, оправдавам го с годините, на които е героят, а и историята, докато Тя е напълно честна и откровена, не се страхува да признае грешките си и да поеме отговорност за тях, както и стана. Любов от пръв поглед (в случая тук - удар) при двамата главни герои, предразсъдъци, заради разликата в годините, но все пак добре поднесена приказка/ история. Очаквам, че до финала, в тези три епизода, които ми предстоят Той най-после да е направил това, което се иска от него, защото с едното признание в любов нищо не става, трябва си и отговорност.

Помислих за момент, че нещата с Тя ще тръгнат в посока с Егава-сан (Хирофуми Арай), но не се оказа истина.

 

 

Добър сериал, с реалистично поднесена история, с това ме привлече най-много това заглавие, пък дори да е романтична история, които не тача особено много (но отново ще споделя, че си е и голяма доза в жанр - човешка драма, който толкова много харесвам при японците).

В моментите, когато Такако говореше с майка си в кухнята, в дома на родителите си, когато й призна какво е правила и видях как реагира родителката (напълно адекватно за мен и тя бе потресена, но не се държа като луда), си помислих, ако това бе сцена, но в корейски сериал и главната героиня признаваше това на майка си (говореше по този начин с нея) - какво би станало? Представих си следната картина - майката свива вежди, започва да крещи като луда и да налага дъщеря си, гонейки я из къщата, нищо че е на 32 години, грабвайки я тиган, я някоя тенджера. Урок по семейни отношения отново от японците, особено кадрите с баща й, който много добре разбираше и виждаше всичко, но не искаше да се бърка в решенията й. Да, майка й може би бе малко по-настоятелна в някои моменти, но според мен бе водена единствено от желанието, дъщеря й да се омъжи, да бъде щастлива. Имаха противоречия, но въпреки тях действаха разумно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега изгледах 12 епизод и те прочетох. Имам доста коментар и аз но като съм на друга машина. Кофти ми стана как Тя не каза лице в лице на Егава-сан какво смята да прави, преди да се затича към летището. Не казвам че е длъжна, но след като знаеше че Егава-сан ще дофтаса при родителите и с конкретен повод и цялото взаимоуважение м/у тях до този момент, щеше да е добре да го предупреди за 1 минута и "съжалявам. Обратно на Тя, Той грам не е длъжен да се обяснява на госпожицата дето се е самозабравила :mad: , абсолютен аналог за неприятност за мен на корсериална свекърва да речем . То за това в началото споменах, че за мен е хюман драма с елементи на мелодрама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го до край. Доброто ми мнение за продукцията си остана. Не се мъчи, зная какво ти е, когато не си на твоята машинка.

Относно Егава-сан (Хирофуми Арай)...

... той беше най-прецакан, но винаги има някой като него в подобни истории. Хареса ми обаче това, което Тя каза за него, че едни хора могат да се обичат със сърцето, а други с главата, а той беше от втория вид. Тя отлично осъзна колко свестен тип беше Нобуо Егава (признавам си, че точно той ми хареса най-много от мъжките образи), колко внимателен, възпитан, любящ човек, с който би създала отлично семейство, но за съжаление Тя не обичаше него, а и се искаше и сама го каза, ясно осъзнавайки ситуацията, в която попадна и факта, че винаги се случваше така, че тя отнемаше нечий друг мъж (като имам предвид Куросава от съпругата му и Той от годеницата му).



Другият образ, който също ме спечели е този на баща й. Егава-сан мисля, че приличаше много на него, като поведение, мъдър, точен в думите, в действията си. Човек с усет, изключително съобразителен и уравновесен.
Отново бях впечатлена в японска продукция от нормалните човешки взаимоотношения, които ни показаха. Финалът логичен с оглед на всичко, което видяхме, нямаше неприятни изненади, така че отличен финал на годината с тази дорама. Аригато, Шош, че ми обърна внимание и отново дадох шанс на сериала. Сега и ако Дарки се навие да ни направи тема на Такахиро Миура (отдавна не съм я "изнудвала"), хехе, работата заспива за края на годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качиха с превод на английски и последния 13-ти епизод. Отново го изгледах, въпреки че видях финала и знаех какво се е случило.

 

Поуката и посланието, което извлякох за себе си като зрител - принцът на бял кон не съществува, той няма да те спаси, затова трябва сам/а да извоюваш своето, каквото и да ти струва и ще бъдеш възнаграден/а. Тук принцът нямаше бял кон, а велосипед. Одобрявам, хаха.

Много добре представена история. Браво. Доволна, а от утре започва и новия сезон при японците. Усещам, че ме очакват още много приятни мигове пред екран с новите заглавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готова. Хареса ми това заглавие определено. Героите бяха интересни и  правдоподобни , съответно гледах с интерес и съпоставяйки реални житейски ситуации. Достатъчно гледни точки чрез достатъчно различни герои. Последните 2 серии бих изгледала ан блок а не както аз с пауза. Защо? Защото иначе бих поредактрила малко и 2-те последни серии, най-вече в последната. <_<  абе да ми даде човек да рекактирам  :896767: .

Шамара и изобщо таз цялата сценка ми бе излишна но пък нещо много кратко минаха Тя-Егава момента. На края малко повече патос си позволи сценаристта от моя вкус в текста.

Ноооо тези мои редакции нямат нищо общо с факта че заглавието е едно силно такова. Туй обаче за статитиката в коя анкета да го включим ?! За 2013 или за 2014?! :D

 

В цялото заглавие най-различно, най-далечно от моите разбирания бе въпроса "от къде на къде личния живот на Тя в това число и нейния любовен мир, касае, интересува ученичките и учителския колектив над нивото на шушу-мушу клюки" . Най-вече какво ги засяга тях, предвид рамките на личен живот който бе показан, т.е. въобще не бяха замесени ученици и учебния процес.

Друго нещо, което пак ми е толкоз далечно и категорично не одобрявам е "учител да се вика, да носи отговорност пред родител, за "подвизи" на ученици по време извън училищни занимания и би трябвало да са под родителска опека и поне знание", че и да се кланя, извинява на родителя който понятие си няма какво прави детето му в свободното му време, защото не е отделил време и желание за това инфо. За капак такъв родител и тон и извинение си иска от учителя - :896767: с една дума трагикомедия.

Пак ми се напомни защо не гледам ученическа тематика от определени райони на света. Но тук все пак това е само част от фона. Важното е че зрелия човек трябва да се себеуважава а най-добре да се обича, да се стреми да бъде щастлив и да не позволява на хора тип "паразити" да му пречат на това и разбира се самия той да не бъде такъв.

Изобщо редица неща, които виждам не за първи път и си разнообразявам броя на ъглите под които са дадени тези ми мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесват въздушно-слънчевите кадри... И заплахата как ако не се отдаваш на чувствата си - пресъхваш... От друга страна...толкова много серии... много...

Много ми е странен и идеалът за кротка, мила, ведра и всеотдайна жена... мъничка японка ще си взема...

Как беше вица - ако ходиш по улицата и небето е синьо, жените красиви, мъжете силни, хората ти се усмихват и ти говорят мило като те видят... време е да спреш с пиенето... В реалността, ако една съпруга е необичайно мила, вероятно е изхарчила куп пари или нещо по-лошо...

Възхитена съм, поради тази причина от убедителната опция на сценария, и играта на актьорите, в която сериозната, всеотдайна и мила дама разби N на брой сърца и дори се задоми щастливо, оставайки все така невинна, мила, умна и сърцераздирателно правилна .... Подозирам че само тайландския "Женена три пъти" ще надмине тоз шедьовъор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...