Jump to content

Recommended Posts

MV5BZGMwZjk5ZjAtZDVhNC00ZTU2LTk1NjEtOTUy


Spring Story

Година: 2003
Език: японски
Жанр: романтичен
Продължителност: 60 минути

Участват:
Oguri Shun като Wakaki Kei
Nishihara Aki като Akane

Сюжет:
Акане и Кей са гимназисти. Попадат в плен на любовта, но не знаят как да изразят чувствата си. Историята продължава, когато след завършването им се срещат съвсем случайно и чувствата им не са се променили. Но дали този път ще успеят да намерят път един към друг...

:essub:

Свали с български субтитри

Свали с български субтитри 2

Свали с английски субтитри

Свали с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова се бях надъхала за този филм и сякаш останах малко разочарована.. явно имах прекалено големи очаквания..

Все пак Шун внесе нотка емоция..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си останах май най-вече с разочарованието...

 

Какво беше това разминаване, такова чудо...като че ли на патагонски си говореха....това, оки, хайде случва се, но с тези пропилени шансове...според мен, ако изпуснеш един път възможността, е много трудно да получиш шанс втори път...а те само това и правеха...хареса ми все пак как някак си взаимно се амбицираха...от друга страна, разминаването може би идваше от това, че никога не бяха удовлетворени от себе си като личности по едно и също време и сякаш постоянно отлагаха, за да станат достойни един за друг...ама пак де...поразочаровах се, много повече очаквах...но Огури виж...адмирации за момчето, перфектен както винаги!:drunken:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, защо беше толкова кратък и с такъв странен финал.

 

 

Всъщност края беше хубав, песента невероятна, но като че ли за финал исках нещо по-различно от вечното им разминаване.. Но точно това ми хареса. По принцип си падам по драматичните моменти, странните взаимоотнишения и "неизказаните" любови и затова почувствах филма толкова близък и дори събуди стари спомени в мен..

Очакването, надеждата, тръпката след всяка случайна среща, думите и чувствата, които се криеха само в отсрещния поглед и сякаш изговарянето им беше излишно..

Личеше си колко се харесваха, но не им достигаше смелост да се впуснат в чувствата си или ако това ставаше, момента не винаги беше подходящ. Дори да бяха с други, сякаш никога не се бяха разделяли, сякаш винаги бяха заедно в мислите и мечите си.

Вярвам, че има човек, който харесваш или обичаш повече от другите и дори да си мислиш, че всичко е изгубено, "нещо" те среща с него и съвпадението не е било съвсем случайно. Предполагам, че почти всеки е имал подобни "вълнения" и поне мен филма ме върна малко назад и ми създаде хубаво настроение. хахах, а тогава си мислих, че съм най-нещастния човек на земята, но така е трябвало да стане, за да мога да се смея сега :oops:

Рю хубаво ги подреди накрая :hehe:

Огури беше страшно симпатичен тук, приятелката на Макино също беше много чаровна..

Като цяло филма е приятен, но ми се искаше да е малко по-дълъг. Не усетих кога го изгледах.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето на мен много ми хареса жалко,че беше кратко ... в него намерих точно нещо от мен ,сякаш части от моя живот,а и мен накара да се замисля за някой нещица от живота Както се казва докосна ме филмчето

Да не говорим за Огури много сладичък както винаги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм... много кратичко филмче и честно казано и на мен не ми оправда очакванията ....

смисъл...Шун....дааа ясно .... той си беше страхотен както винаги...но като цяло...може да се желае още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ми напомни на Buzzer Beat, може би защото ги гледах един след друг. Определено много общо имаха -

най-вече с това, че на всеки му трябва приятел, на когото да се облегне в труден момент, да сподели, да обсъди...

и от когото да почерпи кураж и сила.

 

А краят за мен не бе отново разминаване... Съдбата ги срещна, за да изпълнят даденото си помежду си обещание отпреди години (ще ми се да си мисля така!)

 

:bow: Мерси за превода и най-вече на песничката - страхотна бе както за финал, така и за потвърждение на мислите ми за него !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за първи път се разочаровах от азиатското кино.. определено не ми хареса

 

Дали не успях да вникна в историята и чувствата??!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много истински сценарий, щастливци са тези, на които им се струва нереално двама постоянно да се разминават и разделят.. :rolleyes: Когато и двамата влюбени са /глупаво/ горди, обикновено така се получава. А, ANJY казва другото, което исках и аз да споделя :D И на мен на моменти ми напомняше филмът на Buzzer Beat и мисля, че е чудесна идеята на японските филмови екипи да създават ТВ и кино истории, в които има и спортна тематика. Така запалват хората, особено младите да спортуват, когато видиш любимия си актьор с топка в ръка и на теб ти се приисква да опиташ /освен, ако не си безнадежден мързел като мен :D /.

 

Допада ми краят, който се преплита с началото. Остава ние да решим дали да преборили гордостта си и се е случило това, което Wakaki Kei пожела или отново са се разминали.. до следващия път.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...