Jump to content

Tokyo Ravens (2013-2014)


mrnkaloto

Recommended Posts

75094l.jpg

 

Tokyo Ravens

Токийски гарвани

 

Заглавие: Tokyo Ravens

Алтернативно заглавие: 東京レイヴンズ
Страна: Япония

Година: 2013

 

 

Жанр: екшън, фентъзи
Епизоди: 24 х 23 мин
Студио: FUNimation Entertainment

 

 Резюме: Цучимикадо Харутора е роден в семейство на онмьоджита, но не може да вижда "духовната енергия"

затова живее спокоен и обикновен живот със своите приятели.

Един ден обаче, внезапно се появява неговата позната Цучимикадо Нацуме,

глава на семейството. Дали появата й ще промени съдбата му?

 

:essub: 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Беше ми в планираните, но с въпросителна, защото мангата я сложих он холд доста отдавна. Оказа се  приятно или поне беше, до 5 епизод -_- . Ще изчакам още един два епизода с надеждата, че е този е бил просто недоразумение преди да реша дали ще го догледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че не го дропнах. След шести епизад все едно гледам друго аниме. Дори ме е яд, че не мога да намеря новелата преведена -_- . Дано не оплескат нещата в последните две серии :up: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно аниме. Много интересно като история,хубав арт ,прекрасна музика. Едно от най-добрите,които съм гледал. Благодарско ,че го превеждате и чакам преводче на псоледните два епизода. Стискам палчета за хепи енд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми, включително края. В този сериал завършек от типа "доизмисли си го сам" е най-подходящ и е чудесен финал на това аниме. В последната серия страшно ми допадна

когато Харутора или Якуо(после ще видя превода за да оправя името :blush: ) се съгласи с розовокосата принцеса, че колкото и да съжалява сега стореното е сторено-мисля че не и прости, а подобно действие от протагониста в шонен аниметата си е направо изключение и заслужава да се отбележи

 

Двамата ми любимци забиха заедно с кола към залеза :D , а останалите ще трябва да открият как да живеят от тук нататък всеки за себе си.

Общо взето това заглавие се оказа една от приятните изненади - като арт, като история(особено тя), като музика. Оценка 8.5/10-основно заради инфантилния пети епизод <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа,прекрасно,прекрасно аниме. Аз съм меко казано очарован. Притеснявах се как ще се развият нещата в псоледнит едва епизода ( предполагам имам вече страхова невроза покрай корейските сериали ) но тук всичко беше изпипано много добре и историята се разви прекрасно. Е ,оставиха ни отвореният край и надеждите за втори сезон. Дано,дано да има. Нямаше герой ,който да ми се струва излишен или скучен. Всички бяха много добре изградени. Аз за разлика от Дебилче,го оценявам с пълна десетка,просто нямам никакви забележки. Да не казвам,че рядко аниме може да ми насълзи очите и да накара козинката ми да настръхне.

А как само искам да си имам и аз едно шикигами като Кон. Голямо сладурче беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитати от постовете ми в анимес:

 

"Бахти якото аниме! Това заглавие ме зариби по onmyoji-тата. Набързо го настигнах и сега нямам търпение за нови епизоди. Ето мнението ми накратко:

1. Артът е добър, на места изостава, обаче анимацията е страхотна ; мехите също доста ми харесват.

2. Героите ме кефят. Повечето. Най-много от всички, разбира се, ме кефи Сузука - не мога да повярвам как една героиня може да бъде в началото яндере, през повечето време цундере, а на моменти мое. wow.gif Харутора си е средностатистически шонен герой, Мегане-кун също. Тоджи е интересен персонаж. Нацуме е втората ми любимка, след Сузука. Отомо, онзи с кръстовидния белег на челото, шикагимито му и останалите badass-и са страхотно попадение. Другите герои или не ме кефят, или не им помня имената icon_lol.gif

3. В началото, като видях Хокуто, реших че ще е главна и ми се щеше да се позадържи повече, ама нъцки.

4. Саундтракът и той е чудесен. Особено първият ОП, него колко ли пъти го слушах вече rose.gif

5. Отделно и доста съм се смял на това заглавие, за пример мога да дам епизода с Харутора и Нацуме в онзи хотел. :Д

6. Битките, особено тази в 14 епизод, са направени повече от чудесно!

Такаааа... обещах да бъда кратък, затова ще спра дотук, че накрая никой няма да иска да ми чете поста icon_lol.gif
"

 

"Епизоди 19-20.
Добре се развива действието, хареса ми. Ле-е-еко претрупаха момента, когато Нацуме си призна за Хокуто, но мога да го преживея. And we finally have a kiss... Yey peace.gif

п.с По едно време ми се стори, че ship-ват Сузука с цайса. Кажете ми, че греша icon_surprised.gif
"

 

"Епизод 21 - И к'во ся, гътна се протагонистката... Тц-тц. Добър епизод си беше все пак."

 

"Мога да пиша много за това аниме. Ама наистина много. Защото има за какво.
Но реших този път да не го правя, а да си сбия мнението в 3-4 реда:

Слабо начало, но след това продължава доста по-добре и става едно от фаворитите ми за 2013. Яки героите, без изключение. Добра анимация и арт, на места леко поизостават, но се преживява. Саундтракът е страхотен. Перфектен финал, поне за мен.


Оценка: 9/10"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...