Jump to content

Recommended Posts

spacer.png
Sophie’s Revenge (2009)

Известен още: Fei chang wan mei
Година: 2009
Режисьор: Yimeng Jin
Жанр: Комедия, Романс
Времетраене: 01:43 мин.
Държава: Китай
Език: Китайски/Корейски
Субтитри: Английски

Участват: Zhang Ziyi, So Ji-sub, Fan Bingbing, Peter Ho

:imdb:6.0/10 112 votes
Official site

Сюжет:
Историята - една леко ексцентрична, но успешна писателка на комикси-Софи, която има почти всичко .. успешна кариера, верни приятели, и убийствено съвършен, годеник-лекар, Джеф, който е обожаван дори от майка й.
Но когато Джеф е откраднат от известната и красива актриса Ана, Софи иска отмъщение. След няколко пълни провала в опити за отмъщение, в своя план за разплата тя търси помоща на Гордън- тайвански фотограф, който изглежда също е “зарязан” от красавицата Ана. Планът не заработва веднага успешно, но май Гордън е печелившия ход?

Лично мнение:
Аз се забавлявах и смях от сърце.Дивашки и леко олигофренски сценки, изобилие от неотразими цветове, мечтателни карикатури и щури халюцинации, както и силни визуални и звукови ефекти.
Много раздвижен и пъстър на емоции филм.Всеки от героите ме грабна с “лудостта си”…а тази сладка Софи ме разнищи първата част...и като луда и разочарована, и като ексцентрична и “победена” ...все ми хареса....
Сцената с прасенцето ми е любима (и оная другата с хавлията... :oops: )...искам такова сополиво прасенце и аз....

:subs: Свали с български субтитри: Тук и Тук

:subs: Онлайн с български субтитри: Тук

Свали с английски субтитри: Тук

 

:essub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая мацка Фан БинБин е трепач....малко са жените, дето им отива странното ярко червено червило...

а дрешките дето сменя...са само дизайнерски..мамоооо, добре влиза в образ....ще я следа с повишен интерес..

Фотографчето не е мой тип....ама

 

сцената със заплетеното копче беше зверски яка...тамън се отплете и пак...

 

Има...има смех...гледайте...въпреки, че трейлъра не грабва много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау, замалко да забравя да се обадя и аз!

Много забавно филмче със страхотни образи. Готиното беше, че и четиримата главни се деляха почти по равно времето на екрана, та имаше разнообразие и поддържаха интереса. Е, историята доста изтъркана, обаче за пръв път ми беше все тая - то беше толкова шаренко и веселко, че другото някак не дразнеше. Много ми харесаха рисуваните човечета и изобщо шашавите лирични отклонения в главата на Софи. Мацката беше шемет от най-висока класа. И актрисата се справи доста добре. Пича, оня, добрягата, малко ми бледнееше, ма може да е от ролята.

Обаче Фан! Фан е СТРАХОТНА в ролята на злата к*чка. Определено точа зъбки да излезе сериала й с Вик. Джи-Соп радва много на чист мандарин. Шапка му свалям на момчето.

Абе изобщо хареса ми филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peter Ho ме накара да повярвам, че съществували и идеални мъже.

Това е един типично женски филм. Преобладаваща доза романтика, тъпи физиономии и още нещо.

И все пак историята беше прекалено хубава за да е истинска.

По десетобалната система му давам естествено 10-ка. Може историята да има недостатъци,

но така поднесена ми достави истинско удоволствие и добро настроение.

За дамите ще кажа, че не трябва да имат никакви съмнения да гледат или да не го гледат

(има сцена в която Со Джи Соп е по натура... е ако трябва да бъда честна има една кърпа, която разваля момента,но гледката си остава впечатляваща )

Причината господата да седнат пред екрана и задължително, ама много задължително да го гледат внимателно е

защото историята ще ги накара да се вгледат в себе си и никога , ама никога да не допускат подобни грешки спрямо половинките си. (плюс това всички актриси са толкова готини, че бързо ще ви събират очите )

В заключение ще кажа една сентенция на мой приятел, която мисля, че описва всичко в този филм:

"Жената не трябва да бъде разбирана. Трябва просто да я обичате!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето е супер сладурско! Мацката е голям шемет, на моменти направо ме побъркваше от смях :green:

Отначало, като видях, че участва и So Ji Sub се чудех как са го натъкмили в китайски филм, ама той беше удивителен, особено

 

сцената с кърпата ..оле мале ... :twisted: ..Или когато й падна на колене с пръстена :heart:

 

Peter Ho, заради който по принцип седнах да гледам филма ми напълни сърчицето и душичката.. Един такъв миличък.. :inlove:

Определено ми хареса филмчето и то много! Може да е разтоварващ и забавен, но има и моменти, на които седиш и гледаш сериозно..

Сцената с момчето с глава кутия ми е любима!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По майсторски сплетени взаимоотношения... И как посмяха да съберат толкова красота на едно място?! Окапаха ми очите!!!

Страхотни прически, а дрехите подсилиха колоритната игра! Нямам думи за Софи. Беше прелестна, очарователна, нежна...

А отмъщението й беше Експлозия!!! Ама така е- наранената жена може да бъде велик изобретател. Високата концентрацията на сълзи в сърцето го превръща в атомна бомба!!!

П.П. Да се гледа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма много ми хареса, беше комичен. Хареса ми историята, която Софи измисли за момчето с кутиената глава, а във филма беша много симпатично нарисувано (много сладко :wub: ). А по отношение на Софи какво да кажа освен, че тя беше много мила, симпатична и странността и прилича. Приятелките й също бяха симпатични ( хубави дрехи и прически).

 

 

Въображението на Софи е много богато (да си предсавя момента с рязането на моркова, а в деиствителност да си движи ръката все едно реже)

 

А края!!! Хубав край, ама каква беше тая целувка по челото. Беше толкова романтичен момент и тъкмо мислех, че ще се целунат и..........(целувка по челото) :( Но като цяло края много ми хареса - мястото, кучето и те двамата хванати за ръце, накара ме да вздъхна....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много любимо филмче. Свежа история, поднесена с невероятно чувство за хумор и изиграна страхотно. Всички бяха големи сладури, а Софи ми напомняше в някои моменти на Амели Пулен - също много любим филм. Който още се чуди, да спира веднага и да сяда пред екрана - няма да съжалява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сладко и в същото време шантаво филмче. :P Зареди ме с много приятни емоции и се радвам, че му отделих два часа. Идеално за разпускане и разтоварване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много усмихнат филм.  :) Изобщо не се усеща как минава времето и съм съгласна с останалите, че стилистите на филма заслужават похвала, много ми хареса и жилището на Софи, дори  и в безпорядък

 

Ама през цялото време ме беше жал за So Ji Sub , а пък той нали е отрицателен образ в тази лента... А кадърът с кърпата.. познават си аудиторията хората. :inlove:   :D  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много щуро, забавно и сладко филмче! Забавлявах се много и успях да избягам от скуката. Главната героиня е много луда глава и благодарение на този образ се посмях. :) Мъжете, също не са за изхвърляне и двамата са големи сладури и се справиха добре. :) Сюжетът не е нещо не виждано но пък тук комедията преобладава и това лично на мен ми допадна много, защото няма по хубаво нещо от това да се посмееш, а любими моменти си имам в изобилие. :) Филмчето си заслужава всяка секунда, която изкарах пред екрана! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достойно за Холмарк! Розово и сладко като захарен памук.
Аз все още трудно си затварям устата и прибирам ченето, гледайки Зайчето Питър (Питър Хо), но се опитвам да отдам дължимото и на другите. Не знам кое харесвам повече - разкошната усмивка (тука беше щедър с нея) или отвратената му физиономия. :xaxa:
Всички мацки бяха страхотни - стилни, красиви, сексапилни, прекрасни.

Гледах и едно интервю с режисьорката на филма, която разказва, че за ролята на Джеф й трябвал някой с много чар, същевременно да е мил и секси и затова избрала Со Джи Соп, щото ролята била важна. Чак не разпознавах гласа му, толкова ми е странно да го слушам на мандарин. Мда, не знам дали в Тайван не е можела да намери актьор с подобно описание, който да е достоен съперник на Питър Хо, но я разбирам де.

И осъзнавам, че и тя е фен на белите потници от онова време. :tongue: Знае на кого седят добре. :tongue:

Много приятно и романтично, забавно и свежо, препоръчвам /с много закъснение/.
Благодарности за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...