Jump to content

Friend: The Great Legacy (2013)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

Friend 2

 

Страна: Южна Корея

Година: 2013

Времетраене: 121 мин.

Жанр: Екшън, Драма

Режисьор: Kwak Kyung Taek

 

В главните роли:

Kim Woo Bin - Sung Hoon

Yu Oh Seong - Joon Seok

Joo Jin Mo

 

Резюме: Джун Сок (Yu Oh Seong) е освободен, след като излежава седемнадесет години в затвора.

На свобода вече среща Сонг Хун (Kim Woo Bin), порасналия син на приятеля му Донг Су,

за когото е дал заповед да бъде убит преди 17 години.

Така съдбите на двамата мъже се преплитат в сложни взаимоотношения...

 

photo361751.jpg

 

С български субтитри  :click:  :click:

С английски субтитри

С руски субтитри

 

Линк към филма Friend (2001)

Линк към сериала Friend, our legend (2009)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквано не пестиха червената боя... Млатене, кланета, кървища, чест, отмъщение, лоялност - класика.

Чу Джин Мо замалко да успее да се реабилитира пред мен, но се размина. У Бин за пореден път прави добра роля, този път е бесен, зъл и неконтролируем. Ю О Сонг определено ми обра точките - страшно харизматичен.

 

Като сюжет отчасти не го доразбрах, вероятно защото не съм гледала още първата част, а и защото се бях заплеснала да слушам пусанския им (луднах, признавам си!). Във всеки случай си струваше гледането, поне заради двамата бандюги. Не съм сигурна дали бих повторила...

За сметка на това песента е разкошна:

 

 

Въпрос - някой знае ли защо изказват специални благодарности на Чанг Донг Гон в надписите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руски субтитри.  :click: Това си остана с големите очаквания. И големите имена не успяха да спасят това тъй чакано продължение. Историята много ме измъчи и мен. Нещо като сблъсък на две поколения гангстери. Kim Woo-Bin представляваше новото поколение гангстери, с вид на манекени, за които кодексът на честта е леко променен в полза на парите. По-бездушен и разочароващ край на филм отдавна не бях гледала.  :wacko:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле леле У Бин само такива роли трябва да играе, лош, лош...

и аз не съм гледала първата част, но тази ми хареса, само дето имам усещането, че с този край може да има и трета.

Яд ме е само, че не можах да чуя пусанския им, защото това което съм изтеглила беше озвучено на руски и неможах да махна руското аудио. Руският много не го хващам, но ми се стори, че имаше разминаване с английските субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса много, но определено човек трябва първо да изгледа Friend, our legend, за да разбере по-добре историята..... Аз мисля сега да си опресня сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси и тъпнята! Дори и да не съм го разбрала, т.к. не съм гледала предните части, тези мутри ала 90 - те, с белите ризки и якички, костюмите, па и бухалки! Ай стига де...поне някой патлак да бяха показали - само дет се потрошват от млатене като банда малоумници (па и така си изглеждат). Много хаотично действие. И с две думи - два часа гледах

излизането от затвора на бившият бос и утрепването на новата гнида (началото и края на филма)

... и до тука...У Бин - и той не ме изкефи и изобщо пълна мотаница :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе Ърбан! Все едно ти е първият такъв филм. В Корея гангстерите не използват пистолети. Яко бухалки, летви, тръби, томахавки..... само мачете не съм виждала. Пистолети ползват само шпионите от севера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, че не ми е първия - не ми е! Но май ще ми е последния! Не си заслужава да си губя времето с подобни глупости. :bee: Има къде къде по - стойностни филми в жанра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...