Jump to content

Recommended Posts

6649461U.jpg

Schaft е проект на двама мои любимци от различни групи - Маки Фуджи от Soft Ballet и Хисаши Имаи от Buck-Tick. В направата на голяма част от парчетата участва и Реймънд Уотс от PIG. Маки формира Schaft официално през 1991 г., за да запише песента Nicht-Titel за компилационния албум Dance 2 Noise 001. Проектът привидно замира до 1994 г., когато Soft Ballet и Buck-Tick провеждат съвместно турне. Маки и Хисаши правят няколко изпълнения на живо като Schaft в рамките на турнето. Но както се оказва това далеч не е случайно - албумът им Switchblade излиза едва месец по-късно. За жалост това за дълго време си остава първият и последен техен албум, освен него групата издава само EP-то Switch. За сметка на това по-късно Хисаши Имаи и Реймънд Уотс сформират новия проект Schwein с участието на Атсуши Сакураи и Саша Кониецко. Вече през 2016 г. излиза вторият албум на Schaft - Ultra.

 

Песента на Schaft "Broken English" е позната на феновете на анимето Hellsing.

 

ТОРЕНТ ЗА ПЪЛНАТА ДИСКОГРАФИЯ

 

Торент за ULTRA

 

Зип с обложките на SWITCHBLADE

 

http://www.youtube.com/watch?v=f5h5YAqV54M

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам си днес видеота на Soft Ballet и си мисля "Ей, само ако Имаи беше направил колаборация с Кен Мориока вместо Маки, колко епични концерти щяха да са." Както и двамата обичат да танцуват *хи-хи* Но не, и така въобще не се оплаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си слушам разни неща и си викам "Защо не може някои от креативните главици да се съберат заедно?". Поне за момент/албум, кудасай:) И това е едно такова явление;)

 

Поздрави:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам темата да пожелая Весела Коледа (на Марс) на всички!
(окей, да се убия, ако има нещо коледно в песента. и все пак.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"You felt the quantity, now feeеl the quality!"
- Реймънд Уотс при появата си на сцената, след като вече 20 минути Имаи и Маки цепят мрака. 

 

Ще ме убие от смях някой ден, само с начина, по който произнася всичко. Най-после се наканих да гледам целия концерт и препоръчвам горещо (линк). Хубавата музика и енергията се подразбират, само ще добавя, че много ме радваше как са се издокарали Имаи с черна къса поличка и каишка на врата и Уотс с някаква невъобразима комбинация от късо потниче и кожени панталони (: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...