Jump to content

Izo (2004)


t_lozeva

Recommended Posts

   spacer.png

                                                                                                 IZO

Година: 2004

Режисьор: Takashi Miike

Сценарий: Shigenori Takechi

Линк към :IMDB

Жанр: хорър

Времетраене:128 мин.

 

Участват:

Kazuya Nakayama

Kaori Momoi 

 

Резюме: Дух на екзекутиран приживе самурай тръгва да броди в търсене на отмъщение...

 

Лично мнение:

Първо, това е филм с Рюхей Мацуда, макар и появяващ се за съвсем кратко.

Иначе: Мрачен филм на ужасите с много насилие.

Няма нищо по банално и противно от  насилието "на конвейр" в киното, което отдалече лъха на комерс. Особено в американското. Не харесвам изобщо и  Куентин Тарантино, но в Такаши Миике, дори с колосалните си снимани около 79 филма, половината от които в Америка, има нещо различно.

Много и повтаряща се отново и отново кървава сеч, но все пак "с елементи на разсъждение" ;). Непредвидим, динамичен  и визуален режисьор, който обаче тук малко, за съжаление, си е поизгубил обичайното чувство за хумор.

Оставаш не само потресен, но и замислен - защо, за Бога, на някой му е трябвало да сътвори подобно нещо? И за други неща.

За мен това е най-трудно и дори най-негледаемият филм въобще, но и най-незабравимият. Лоши са онези филми, които забравяш веднага след като си ги гледал. При този, това не е възможно да се случи.

 

Коментарите са забавни: "Най-добрият му филм", до "Скука".Или "Не ми хареса това, че героите викаха прекалено силно, ушите ми писнаха и ми се зави свят.","Какво е това нещо което изгледах?"

 

Е, и аз не знам. Добре дошли в ада!

 

Изтегли от Тук

 

Онлайн с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...