Jump to content

Umi no Ue no Shinryoujo / Clinic on the Sea (2013)


Recommended Posts

* Umi no Ue no Shinryoujo*

spacer.png

 

Заглавие: 海の上の診療所, Umi no Ue no Shinryoujo; Clinic on the Sea

Страна: Япония
Старт: 14 октомври 2013 г.
Формат: рензоку
Жанр: драма,
комедия
Епизоди: 11
ТВ канал:
понеделник, 21:00 ч. по Fuji TV

Режисьор: Isamu Nakae(Pride, Bara no nai Hanaya, Sora Kara Furu Ichioku no Hoshi и др.)
Сценарист: Yuichi Tokunaga(BOSS 2, LADY ~Saigo no Profiling~, Celeb to Binbo Taro и др.)
Песен: Ieiri Leo - Taiyo no Megami (Sun Goddess)

Субтитри: български, английски, руски


Wiki

 

Участват:

Shota Matsuda като Kota Sezaki

Emi Takei като Mako Togami

Norika Fujiwara като Aoi Uchimura

Ai Kato като Mizuki Murakami

Sota Fukushi като Noboru Misaki

Yoshiyoshi Arakawa като Akira Hiuchi

Yuichi Tsuchiya като Kunihro Maejima

Erika Toda като Hatori Hikaru

Susumu Terajima като Takeshi Kato

Yumi Aso като  Reiko Sezaki

Yazaki Hiroshi (епизод 8)

и др.

 

 

c57897c845efcf65.jpg

 

 

Резюме:

Кота Сезаки е млад лекар, който работи на болница-кораб, която пътува между малките острови, защото хората там нямат болница.

Той е талантлив като лекар, но притежава недостатъка лесно да се влюбва.

Поради тази причина всеки път, когато посещават някои от островите, обектът му на обожание бързо се променя.

 От друга страна медицинската сестра, която му помага, Мако Тогами е непреклонна жена, която мрази неразумни неща...

 

:essub:

 

Сваляне с български субтитри: :subs: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри: :subs: :click:

 

Сваляне с български и английски субтитри: :click:

 

Сваляне с руски субтитри: :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър първи епизод днес. Това ще е единственото заглавие от японците, което ще следя тази есен, освен историческата дорама със Соске и Ацуко, която вече преполови своето излъчване.
Историята е интересна и поднесена забавно, но в никакъв случай не е издържана изцяло като комедия, по-скоро е поредния урок на японците по човечност. Корабът-болница, който пътува между всички тези острови, за да помага на пациенти, тъй като нямат болнично заведение, докторът сваляч (Шота е страхотен), медицинската сестра, която не си поплюва в нищо и с нищо (Еми е отлична, за пореден път) и всички останали образи от екипа на корабчето ме карат да очаквам с нетърпение излъчването на втори епизод следващата седмица.
Шота е в ролята на д-р Кота (Шота-Кота, хехе), шемет, който е и много влюбчив, но мисля, че сестра Еми, тук героинята на Еми се казва Мако-чан, ще се справи бързо с него и залитанията му. Много е бойна, метна го още при първата им среща, а и как го гледаше, хаха. Страхотна е, много се е променило това момиче. Разхубавила се е, вече не е дете, а истинска млада дама. Голяма чаровница.
Сота Фукуши, Норика Фудживара, Йошийоши Аракава допълват този екип от забавни и интересни образи. Невероятната природна картина от тези японски острови, кадрите от океана, само правят удоволствието от дорамата още по-голямо. Приказно е.
Ще се гледа, нищо друго от японците, което излезе до тук не си струва за мен времето.

При японците е сложен този постер като официален, а го има и в официалния сайт на дорамата.

c80fb39315bf70e0.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се впиша в темата вече, нищо че не съм гледала епизод. Добре звучи всичко, остава преводача да видим как ще е. Огледах състава, дразнители няма.  Дуото режисьори познати а сценариста не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марико Шинода (бившата АКВ48 изпълнителка) участва в днешния втори епизод, заедно с малкия Такаги Серай, който толкова много е пораснал, че едва го познах. Ще има гостуващи актьори във всеки епизод, следващата седмица видях на финал, че е ред и на Кахо.

И днес добър втори епизод, харесва ми дорамата. Имах право - още един урок на японците по човечност. Това обикаляне с корабчето от остров на остров в морето Сето (Seto Inland Sea), историите, които представят, отношението на лекарите към пациентите - много са ми на сърце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защитникът на Шалке 04 Ацуто Учида за втори път се появява в японска дорама, след като зимата се включи като гост в първи епизод на Biblia Koshodou no Jiken Techou. Много приятно ме изненада, върнах кадъра веднага, помислих, че ми се привижда. В пети епизод на дорамата Ацуто се появи като самия себе си, в ролята си на популярния японски футболист, с малка роля, само в кадър и отново сърцето на доктор Кота бе разбито, за съжаление.

Добър японски сериал, кадрите от морето са неописуеми, епизодите са кратки, всеки е сам за себе си, различна история, различен остров и съответно различна любима за нашия лесно влюбчив доктор. Нищо особено не е продукцията, но ми вървят много леко, приятно и забавно епизодите, а и посред зима да се гледа тази природна картина е истинско удоволствие. Кий Китано се появи като главна героиня във вчерашния шести епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, напълно съгласна с Rie. Комедията е гледаема и изиграването на ниво. Всички персонажи на корабчето-клиника са забавни, особено тези на Шота, Такей и отбор "готвач". Човек може да се полюбува и на тези кадри от това вътрешно японско море.

Изгледах 4 епизода до тук. Като пример за добра комедийна част мога да дам началната сцена- на закуската от епизод 4 , нищо излишно в текста , добре изиграно и ... съответно :D:lol2:  .

 

:o Справката показа, че Emi Takei  съм я гледала в последните ѝ 5 сериални роли и мога да я поздравя с агентите ѝ за избора. Време ѝ е да се пъхне в нещо подходящо и в киното, т.е. в нещо ставащо за гледане от мене  B) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го и аз това заглавие. Дорамата е приятна за гледане със симпатични персонажи, но не е нищо особено.

За сега продължавам да я следя, пък ще видим дали ще я довърша.

Надявам се следващият сезон да предложи интересни заглавия, защото от този само това ми допадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23 декември ще приключи дорамата, с общо 11 епизода. Това означава още 4 епизода с приключенията на доктор Страст.
Изгледах и вчерашния седми епизод. Опитите му да напусне корабчето с куфара се оказват до тук неуспешни, а всеки път е влюбен в различна жена, затова и за себе си реших да го наричам доктор Страст. Допадат ми много и тези разговори на финал, които имат героите на Шота и Еми.
От това, което предстои следващата седмица, ако не се лъжа, защото веднага затворих, видях, че гост ще е Нозоми Сасаки, но тя беше, да, сигурна съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после допълнителна радост и за мен в тази дорама, стига само с тези гостуващи във всеки епизод героини.

Хироши Язаки беше гост-актьор в 8 епизод. Днес и сам сподели в своя публикация, че ще участва с малка роля. Година и половина не се беше появявал на малък екран в роля, след епизодичното му включване в Kodomo Keisatsu. Театралната сцена е неговото призвание.


Нозоми Сасаки е била актрисата, не съм се излъгала, а героят на Хироши беше свързан с нея. Само няколко минути бе включването му, успяха и бързо да го контузят (той беше жертвата в този епизод), но супер доктор Кота/ Шота спаси положението, естествено, хехе.

 


Нана Ейкура ще се появи в следващия епизод. Изреждат се една по една известните японски актриси, малко остана до финал, a интересно как ще завърши историята.
Големият бонус в днешния епизод беше и малката пухкава муякаща оранжева топка. Невероятен бонбон, идваше ми да вляза в монитора и да го нагуша. Доволна, много доволна от този епизод - още една добра история + Хироши Язаки + малко коте и отново забавен доктор Кота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И този приятен сериал се сдоби с бг субтитри, благодарности на Denibo и naia.  :thanks:

Сложих линкове за теглене в първия пост.

За тези, които не харесват кървищата по операционните маси - спокойно, тук операции няма, а се акцентира на влюбчивия характер на д-р Кота (Мацуда Шота), който на всеки остров си харесва някое сладко момиче, влюбва се и решава да остане завинаги там, което...

някак все се проваля. :28558: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ехааа много чаровен  Д-р Кота-Шота!!!

Каква роля са му дали само , още с "посрещането" на Еми и ме спечелиха, разсмях се от сърце, но явно и той се забавлява и дава всичко от себе си,

личи му на физиономийката щастлива. :D

Досега съм го гледала в по-сериозни роли и тази му страна любовчийската и закачливата определено ми хареса! :inlove:

как се представя само Д-р Кота - необвързан :282:

 

Доктор-слънце, цяло корабче чудаци край него, великолепна природа на островите :es:  страхотно!!!

Ще има много любов и настроение в този сериал, нямам търпение да видя и другите епизоди....

Аригато за превода на Denibo и naia и редакцията на Мрън! :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Край. Преди малко повече от час в Япония се излъчи и финалният 11 епизод. Изгледах и него. Д-р Кора направи правилният избор за жена на финал, хаха. Браво. Доволна съм, дорама, която ще запомня само с добро. Приятно изкарано време с всички епизоди, беше удоволствие за мен да я следя всяка седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм добре ми звучи края от написаното от Rie, чакам превода на последния епизод. Но мога да кажа, че Еми и Шота изиграха интересно-забавни образи и докато Еми съм я гледала вече в това амплоа, то Шота за първи път в такава роля. :D  добре му се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как съм пропуснала?

Много приятен, лек сериал, чудесни гледки, интересни места,

чисти, човечни взаимоотношения, точно по японски.

 Всичко това, в комплект с Мацуда  Шота и екип, си е добро за гледане.

" Д-р Кота, необвързан."   Репликата направо кърти обществена баня.:-)))

 Приятно, есенно , антидепресионно преживяване ми беше.

 

Благодаря на денибо за превода, аз само малко помогнах. Нищо работа.

Трудът е изцяло на нейните плещи.

 И благодарностите са за нея:-))

 Включително и моите. :icon_sunny:  Весели празници, Деси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, големи благодарности на Denibo, че можем да се насладим на това забавление, което са сътворили и нестандартната идея да представят един от най-желаните и харизматични японски актьори за д-р Смотльо дето всеки го зарязва ;)

Аха да му повярвам на Шота, особено в епизода дето щеше да ходи в Токио да учи за актьор, страхотен!!! :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен по добри хора от тези, който превеждат японски филми и сериали няма :) ( дори да е и една преведена серия пак не е малко, напротив), така че благодарностите са към всички, който имат участие в превода. От филма съм изгледала шесте налични в бг тракерите серии и ми е трудно да дам цялостна оценка за него. Не че ако бях изгледала всички серии, нещата ще са по различни. В случая няма как да съм безпристрастна. Шота може да не ми е слабост от първо виждане, но за сметка на това много методично и без да се усетя се превърнах в негова вярна до гроб фенка :28558: . Цяла вселена е това момче, безобразно талантлив е. Остава само да го видя в някоя типична за батко му роля ( и то заради всички скептици) с която несъмнено ще се справи и най накрая да му дадат  роли с повече екранно време :) .

Ако не бях толкова голям фен на набора ( а с него и на една дата сме родени) едва ли щях да изгледам този сериал, на втора серия щях да съм го отписала, че го гледам и то с интерес май по скоро великолепните актьори са виновни, че ми харесва харесва ми и общо взето е приятно филмче. Като се замисля заради Каменаши Казуя какви глупости изгледах морската клиника е страхотна :D

 

Отначало ме беше яд , че най-накрая е в по централна роля, а пък играе преиграващ глупак. Обаче именно с тази си роля изпъква. Доктор Кота е един малко особен тип, който обича да преиграва и това му личи ( и Шота се сля с доктора, защото цялото преиграване идва именно от доктор Кота), та докторчето все ме кара да му се чудя, какъв му е случая. Все си мисля, че досега не е хлътвал искрено, а по някакъв странен начин се опитва да достигне да Мако. Защото след всяка „провалена" любов все с нея говори и все по нещо й дава ( копчета, хербарии) все я разпитва.... и понеже глупака винаги забелязва повече от което дава вид, ми се струва, че нарочно е цялата тази влюбчивост. Ще поживеем ще видим :) И , е много е добър този Шота (колкото и да го повтарям все не ми е достатъчно)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарадвах се, като видях повече мнения в темата. Сериалът наистина е много приятен и те увлича, без да е нещо особено, като на моменти не само те разсмива, а и те стопля. И всички на корабчето са голями образи. Но признавам, че този, който ме спечели наистина е д-р Кота – как само се влага на 100 % и когато се хвърля с главата напред веднага щом реши, че е влюбен, и когато тъгува след това. Вярно, че и двете (влюбването и тъгуването) траят кратко, но това са подробности ;)

Имаше само един епизод, който не ми хареса особено, но слава Богу следващият беше сладък и не съжалих, че съм се захванала с превод, преди да изгледам до край сериите.

Naia, мерси за помощта (изобщо не е малка) и за хубавите думи :blush: . Весели празници и на теб :beer: !

Мерси :bow: и на mrnkaloto, че преглежда и дооправя усърдно всеки епизод, и още по-усърдно маха тук-там името си от кредитите накрая...

И да си пожелаем повече преведени японски филми и сериали през Новата година :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласна с казаното от Denibo "много приятен и те увлича, без да е нещо особено, като на моменти не само те разсмива, а и те стопля". Д-р Кота, отбор "готвач" и "семейния дует " успяваха да внесат колорит и усмивки във всеки епизод а и всеки път на края очаквах сценката Кота- Мако-чехъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен и лек за гледане сериал, докосващ с човечността на героите и ежедневието, пред което се изправят. Хареса ми всичко в него, но най-вече индивидуалностите, дълбоко разгърнати в отделните персонажи и паралелно с това, сплотеността между тях, необходима за съжителствуването им като екип, приятели и семейство. Всеки епизод отразяваше различна човешка история, развиваща се на фона на прекрасни пейзажи, които допълнително допринасяха за приятното усещане от сериала. 

Адмирации за актьорския състав - непробиваем, страхотно представяне на абсолютно всички участващи. 

Задължително следва да се отбележи и финалната песен, изпята от Leo Ieiri - истинско откритие според мен. Не бях чувала други нейни песни, но се поразрових и много ми допадна. 

Силно препоръчвам. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една година Шота да втори път ме печели за своя серийна кауза. Най-хубавото е, че и двата пъти използва свежа комедия в комбинация с други елементи, за да залепи буквално зрителите за екрана. В началото си помислих, че тази дорама няма да има чара на Токагето, но с всеки епизод д-р Кота, Сота и компания ме привличаха все повече, докато не затънах напълно в дълбокото море Сето.

Ярките, запомнящи се образи и актьорите-гости направиха чудеса. Не, не само Кота и Мако заемаха екрана. Всички заедно, семейство Кайшинмару, се потрудиха усърдно, за да направят забавлението пълно, без излишен драматизъм и умерено количество контузии. Високо оценявам и изненадващите обрати, които оказаха благоприятно въздействие не само върху героите.

Норика Фудживара и салса - почти като Юки Учида в Дон Кихоте. Това си беше заемка, която много добре се вписваше в обстановката на дорамата.

Капитан Сусуму Тераджима е бетон, и като гангстер, и като обикновен човек, и като баща. Отлично се справя с екшъни, драми и комедии. И в кухнята не е за подценяване. Великолепен актьор! Да му имах помощниците! Даже на Карлос започнах да симпатизирам и нямаше да имам нищо против, ако ми отстъпи мястото си, за да помагам на Тути с провизиите.

Сота направи райдърска поза! Видях го! Поне на една от рисунките. Героят му много напомняше на Ген-чан. Само прическата му беше различна, иначе си остана усмихнатият Слънчо с добро сърце.

За мен беше удоволствие да видя още Нана Ейкура, Хидео Ишигуро, Нозоми Сасаки, Ерика Тода, Кии Китано, Хироши Язаки и дори подкреплението от F4 -  Абе Цуйоши, който не се появява често на екрана.

Музиката наистина е чудесна. Една от най-добрите дорама песни за миналата година (станаха много, но си заслужава и това парче да го включим в богатата колекция - вече имам Тайо но мегами във всякакъв формат: мп3, видео). Изпълнителката е изключително талантлива и направи силен дебют преди 2. Оттогава продължава да жъне успехи. 

 

Аригато за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...