Jump to content

Library Wars (2013)


ukio

Recommended Posts

 

spacer.png

 

Library Wars

Toshokan Sensou 

図書館戦争

Жанр: екшън, драма

Премиера: 27 април 2013г.

Времетраене: 128 мин.

Режисьор: Шинске Сато
Новела: Хиро Арикава
Участват: Джуничи Окада, Нана Ейкура, Кей Танака, Сота Фукуши, Чияки Курияма
Субтитри: Английски

 

Резюме

Годината е 2019. За да потисне свободата на словото, правителството приема нов, революционен закон. Той дава възможност за създаването на въоръжена сила, която да намери и унищожи нежелани печатни материали.

За да се противопостави на тази репресивна мярка, Библиотечният отряд работи в защита на книжните хранилища. Кои книги трябва да се запазят за бъдещето и кои да се премахнат от лицето на Земята? Сблъсъкът между двете сили ще реши това.

Сюжетът изглежда като немислима утопия, но историята познава немалко подобни случаи в миналото, при които са погубвани ценни книжа и материали.

 

П.П. Заслужава си да видим униформите на Джуничи, Нана и Сота!

 

Любопитно:

- Снимките стартират през октомври 2012г.

- На 16 юни 2012г. излиза аниме по същата новела

- Книгата, която героинята на Нана държи в началото, се нарича HAJIMARI NO KUNI NO SAIGO NO HANASHI

 

 

Свали :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: 

 

Онлайн с руски субтитри :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно! Очаквах го, тъй като лентата отдавна се подвизаваше в каталозите на самолетите, а премиерата й беше през април. Не съм срещала филмирана подобна история. Актьорският състав е много приятен. Всички се сработиха отлично. На преден план излизат героите на Джуничи, Нана и Кей Танака, но поддръжката на Сота и Чияки е доста солидна и смея да кажа, че нашият райдър се справи повече от задоволително с това предизвикателство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност бива :). Допадна ми, но трябва да се подходи непретенциозно - нищо кой знае колко невидяно като сюжет и подредба :).. Удивява ме как успяват да вплетат военна ситуация в съвсем мирно ежедневие, в кой филм подред вече... По специфичните недостатъците за мен са, че е малко малко по-дълъг от нужното, и в някои сцени ми се струва, че задните войници могат да застрелят наредените пред тях войници от същия отбор докато стрелят по третия ред, вече противникови люде, не знам оператор ли монтажист ли или режисьор... или аз :).

Ако младия протагонист беше по-хубав  ....

 

Ако младият протагонист беше по-хубав, щеше и да е първият ми японски филм, в който девойката видимо предпочита по-възрастен вместо по-млад гаджник. Обичайно към днешна дата в сериалите и филмите, на които попадам дамите имат твърди предпочитания към агнешкото и по-странното е, че и агнешкото предпочита дами , а не връстници :)... Не знам дали е културна особеност или пропаганда... Найс, дет' съ вика..

От тази гледна точка филмчето е приятно разнообразие. Но за да е коректно сравнението, вторият ухажор просто трябваше да е по-моделски, понеже основния герой е мъжкарче, но вече загубило "цветния" поетичен си блясък...

Чудя се свързано ли е с косата? Май дългата коса винаги е поооо- хм-романтична?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...