Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Key of Life (2012)

Страна: Япония

Също така известен като: Kagi Dorobo no Mesoddo

Премиера: 15 септември 2012 г.

Времетраене: 128 мин.

Жанр: Комедия

Режисьор: Kenji Uchida

Субтитри: Английски

IMDB

 

 Участват:

Masato Sakai - Takeshi Sakurai

Teruyuki Kagawa - Kondo/Shinichiro Yamazaki

Ryoko Hirosue - Kanae Mizushima

YosiYosi Arakawa - Junichi Kudo

Yoko Moriguchi - Ayako Inoue

Sayuri Oyamada

Hana Kino

Takehiko On

 

 Резюме: Сакурай (Масато Сакай) е амбициозен актьор. Разочарован от живота, той решава да се самоубие. Преди това обаче отива до обществената баня, където среща Кондо (Теруюки Кагава), който пред очите му пада и загубва съзнание. Под влияние на внезапен импулс, Сакурай решава да смени ключовете за шкафчетата, да присвои парите и вещите на пострадалия, и да му остави своите, което изненадващо го забърква в неприятна ситуация с якудза...

 

Награди:

2012 (15th) Shanghai International Film Festival - Best Screenplay

2012 (55th) Blue Ribbon Awards - Best Director, Best Supporting Actress (Ryoko Hirosue)

2013 (36th) Japan Academy Prize - Screenplay of the Year

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри ТУК и ТУК

Свали с английски субтитри ТУК

Свали с руски субтитри ТУК

Гледай онлайн с руски превод ТУК

 

Линк към корейската версия от 2016 година – Luck-Key.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един доста нестандартно поднесен филм. За решенията, които взимаме, за парите като силно мотивиращ фактор, за съдбата и хората, с които ни сблъсква, за любовта... Най-вече за любовта. В края на краищата се оказва, че тя е мощен двигател. Движеща сила, която понякога кара хората да взимат необичайни, дори глупави решения. Да тръгват в посока, която изумява страничния наблюдател.

Интересен поглед, интересна история. Уж спокойна и без големи сътресения, а увлича и се гледа леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за субтитрите :bow:  

От този режисьор съм гледала и един друг филм "After School".

И въпреки че бях подготвена и при този все имах чувството, че има нещо, което ми се изплъзва, че нещо не е на мястото си... Накрая отделните сцени се подредиха без пукнатини помежду им и получилата се картина ми хареса.

Още веднъж :thanks: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интелигентна комедия (жанр - гангстерска романтична комедия от грешки, без фатален изход! хаха - това е моята диагноза, след видяното), която ми напомни за няколко ценни, непреходни заглавия в жанра като The magic hour и Kisaragi. 

За подобен филм е много  важен не само добрият сценарий, но и качественият подбор на актьорски състав. С Масато Сакай и Теруюки Кагава за компания режисьорът не е имал никакви проблеми в това отношение. Професионалисти са тези двамата! Направиха целия филм. Рьоко също се справи отлично този път, понеже ролята й пасваше идеално.

Нека не подценяваме комедиите! Понякога те могат да бъдат достойни съперници на драмите. Напълно заслужени награди за оригиналния сценарий на тази брилянтна история.

Спирам се за малко на заглавието, понеже преводът от японски звучи дословно "Метод за открадване на ключ". Обаче английският ми се струва още по-интересен. Носи в себе си есенцията на историята.

Благодарности на Веси, че реагира по най-бързия начин с превода, за да могат повече хора да видят тази лента!

 

П.П. Ако искате да се насладите максимално на продукцията, не четете резюмето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, какъв филм!!!  :D

 

 

Брилянтни, остроумни, самоиронични със страхотна актьорска игра!

 

Много добър поглед върху Ключът от живота ни представиха - смешно, тъжно, истинско, влюбено и много шарено нещо наречено живот.

 

Големи благодарности на Веси за превода!!! :subs::thanks:

 

Горещо препоръчвам!!! 10/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...