Jump to content

Recommended Posts

 

spacer.png

Tiny Times (2013)

Страна: Китай

Също така известен като:  小时代

По новелата на: Guo Jingming’s  – „Tiny Times 1.0”

Година на излъчване: 27 Юни 2013

Времетраене: 116 мин.

Жанр: Романс, Драма

Режисьор: Guo Jingming

Субтитри: Английски вградени

IMDB

 

Участват:

Yang Mi

Ke Zhendong

Amber Kuo

Ko Chen-tung

Rhydian Vaughan

Guo Biting

Xie Yilin

Chen Xuedong

 

 Резюме: Във филма се разказва за четири най- добри приятелки опитващи се да напреднат в работата и любовта в мегаполис като Шанхай...

 

Свали :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бива като за първа част, приятно филмче. Въпреки че на моменти оставах с усещането, че нещо съм пропуснала, може да се дължи на това, че не съм запозната с книгите, не знам. Сега като се замисля май щеше да е по-добре да изчакам и втората част на филма и след това да си направя маратон.

Това, което ще похваля на този етап, е саундтрака. Доста от песните ми харесаха и се надявам втората част също да ме зарадва с приятни попълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласна с теб. Приятно ми беше да го изгледам, а музиката ме зарадва още повече.

Много нови, млади артисти участват тук. Това, което на мен ми липсваше, беше развитието на мъжките образи. Четирите момичета бяха във фокуса на историята и те наистина бяха представени изчерпателно (е, имаше някои несъответствия между реалност и мечти). Допадна ми идеята за неразривното приятелство между тях. Случиха им се различни неща, но те се държаха една за друга до финала.

Момчетата, от друга страна, бяха дори повече като персонажи от дамите, но някак останаха в дълбока сянка. Любимец ми стана щурият писател, който имаше какви ли не приумици и всеки път ме изненадваше с действията си (мисля, че той е копие на самия автор на книгата). 

Ke Zhendong го виждах за първи път. Има потенциал, но не го разкри тук. Затова му изгледах дебютния филм, където му оставиха доста по-широко поле за действие.

Операторът отлично си е свършил работата. Това е един комерсиален филм, огледален образ на романа на Гуо и зрителите не бива да очакват прекалена сериозност от него. Забавлявайте се!

Втората част е имала премиера преди седмица.

 

 

П.П. Гледките от Шанхай....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората част на филма е с премиера 30-ти август.

Предполагам, че ще видим повече от мъжките образи именно в тази част или поне така ми се струва от трейлъра.

На мен също ми стана симпатичен щурият писател, но

 

както в повечето случаи, с персонаж който ми допадне, изглежда финалът за него няма да е много щастлив.

 

 

Трейлър на втората част

 

 

 

 

П.П Мен ми е интересно дали след успеха на филма ще пуснат и сериала, чийто трейлър излезе още миналата година.(той е с напълно различен каст - Peter Ho, Ivy Chen, Li Yi Feng, Kiton Jiang, Kimi Qiao,Yang Yang, Xu Yue, Andrea Chen и др.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде пише, че премиерата е била на 7 или 8 август. Още по-добре, ако реално тръгне по-късно по кината!

Дано да ги развият и се надявам да няма такъв финал. Всъщност, в първата част нямаше сериозен драматизъм, който понякога е характерен за такива филми и вероятно затова ми допадна толкова. 

Факт е, че този филм се превърна в събитие на годината за Китай. Подобно на книгата и той чупи рекорди - по гледаемост. Критиката не го е похвалила, но публиката се избива да го гледа. Може би причината е, че лентата представя разточителността и материалната страна на съвременния живот. Китай неизбежно започва да подражава на Запада в някои отношения, особено що се касае до жителите на големите градове.

Определено феноменът Tiny Times ще продължи, след като ще има и серийна версия по романа, и още кой знае какво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Премиерата за Тайван е била на 30 август, а иначе както ти каза, за първи път са го пуснали на 7 или 8 август.

Предполагам, че в тази тема ще добавим по-късно втора част на филма, затова ще коментирам тук.

Тя вече се намира с гледаемо качество(вградени английски субтитри) и най-вероятно скоро ще се появи с още по-хубаво на познатите ни места.

 

След като вече я изгледах мога да кажа, че тази част ми хареса малко повече от първата. Очаквано от мен, имаше тъжни моменти, но типично за самата продукция, както спомена ukio за първа част, нямаше сериозен драматизъм. Пощадиха зрителя, а героите преминаха през тях, всеки по своя си начин. Не липсваха и забавните моменти. Добре се посмях с Lily, Gong Ming и Ruby. :lol:

Отново ни беше показано и силното приятелство между момичета. Въпреки че нещо не разбрах какво точно се случи с художничката.

Накрая дадоха, че тя звъни на някоя от тях, но нищо повече. Дали, ако филмират и третата книга, няма да е за нея.....

 

Иначе останах доволна от финала. Остави ме хем с усмивка, хем в едно леко тъжно настроение, че това е краят.

 

Целият каст получава похвала от мен. Справи се добре, въпреки че една част от тях нямат опит, както беше Chen Xue Dong например. Между другото, ако пуснат и телевизионната версия ще може пак да го видим, но в нея играе друг персонаж, което вероятно ще е малко странно за гледане, предвид че вече съм го приела за ролята на писателя. Както и да е, надявам се филмът да е добър старт за него и скоро да го видим и в други продукции.

 

Колкото до саундтрака, оказа се че една част от песните вече съм ги слушала(предварително бяха излезнали), но все пак ми остава да издиря останалата половина. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Обещавата по-голям драматизъм във втората част.  

Chen Xue Dong ме впечатли неимоверно. Дано да има още проекти! Серийната версия също изглежда примамлива, с този каст...

Ето го, второто "аз" на Гуо:

77306b510756292f.JPG

7db61274dec03341.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално излезе новината, че трета част ще има. Снимките ще започнат през декември, а филмът

ще излезе през лятото на 2014 г.  Все още не се знае дали кастът ще е същия. Лично аз се надявам да го запазят.

Пуснали са и един постер

 

 

 

69a79db52d8fab08.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм очарована от продължението. Началото беше по-интересно. Сега дори визуалната част не блестеше толкова със стил и креативност. Само принцът Чен-Гуо продължава да ме радва. Иска ми се да го видя в друг филм; Това момче може да направи чудеса, стига да открие подходящият сценарий за героите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мен много ми се иска да видя Chen Xue Dong в друг филм, но май скоро няма да стане, защото

са започнали снимките по третата част и сега е зает с това. Актьорският състав остава същият, плюс няколко нови лица. Единствено Rhydian Vaughan няма да участва. Интересното е, че действието в нея няма да се развива само в Китай, но ще има кадри от Италия.

Двете части според мен бяха достатъчни и не знам какво още могат да ни покажат, освен може би какво точно става с художничката, но дори и така, не ми се струва достатъчно за цял филм. Въпреки това съм склонна да я прегледам, когато излезе, заради Xue Dong.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...