Jump to content

Recommended Posts

Foundingg+a+republic+English+cov

The Founding of a Republic

Жанр: Драма, Исторически
Година: 2009
Държава: Китай
Режисьор: Sanping Han, Jianxin Huang
В ролите: Guoqiang Tang, Guoli Zhang, Jet Li, Jackie Chan, Stephen Chow, Zhang ZhiYi, John Woo, Andy Lau, Donnie Yen, Leon Lai

.: Резюме :.
След края на китайската гражданска война през 1949 г. Комунистическата партия започва да се пренася в континенталната част и са принудени дасе оттеглят от Тайван . Новата власт, заедно с други страни, след това се събират да организира първия Китайски народен политически консултативен съвет (ПКНПС) и обсъдени за установяване на Китайската народна република (КНР).

imdb.gif

Свали филма
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна ми се гледаше някой хубав китайски филм и първият, който ми "хвана окото" беше този :D .

Не съжалявам, че му отделих цели 2ч. и 15мин., защото е изключително красиво направен. НО 90% от него беше само и единствено политика (което го прави на места отегчително скучен).

Тия абревиатури на политически термини/партии ми дойдоха в повече. В интерес на истината, те бяха 7-8, но така и не успях да ги запомня :lol: (с изключение на ККП, КНР и ЦК). Всъщност в този филм не е показано грозното лице на войната (как свои убиват свои), а политическите преговори, нападки, сблъсъци...

 

За субтитрите бих казала, че са много добре направени - по доста нестандартен и разчупен начин, което заостря интереса на зрителя още повече :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...