Jump to content

Starman ~ Kono Hoshi no Koi (2013)


Recommended Posts

* Starman ~ Kono Hoshi no Koi *

spacer.png

 

Заглавие: スターマン~この星の恋, Starman ~ Kono Hoshi no Koi

Страна: Япония
Старт: 9 юли 2013 г.
Формат: рензоку
Жанр: романтичен

Епизоди: 10
ТВ канал: вторник 22:00 ч. по Fuji TV и KTV
Режисьор: Yukihiko Tsutsumi(Keizoku
,The Tempest, H2 и др.)
Сценарист: Yoshikazu Okada(Bambino!, Shokojo Seira
, Saigo kara nibanme no koi
и др.)
Песен: YUKI - Starmann
Субтитри: Английски субтитри


Wiki

 

Участват:
Ryoko Hirosue като Sawako Uno

Sota Fukushi като Hoshio

Eiko Koike като Setsu Suta

Kazuko Yoshiyuki като  Miyo Kashiwara

Jun Kunimura като Shinjo Shigeta

Kasumi Arimura като Shoko Usui

Masanori Ishii като Kosuke Maekawa

Yuki Yamada като Ando

Haruka Kinami като

Ken Yasuda като

Daisuke Honda като Rintaro Hiraoka

Toshifumi Muramatsu като Toyama

Hiroyuki Kuroda като Hide Uno

Hinata Igarashi като Shun Uno

Ryusei Onishi като Dai Uno

Kenchi като Kohei Satake
и др.

 

 

 

68587a7ab34d8fe1.jpg

 


Резюме:
Савако Уно е самотна майка на три момчета, която един ден, намира по-млад мъж да лежи на пътя,

който е на прага на смъртта.

Тя го спасява, но се оказва, че той е загубил паметта си. Така Савако решава да му позволи да живее

заедно с тях, като баща на децата й, и му дава името Хошио.

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гледам със сигурност, ще следя епизодите, но съм скептично настроена към Рьоко Хиросуе и главната й роля тук, заедно с Сота. Гледала съм актрисата достатъчно, за да зная, че героините й в повечето случаи са дразнещи и досадни за мен, голямо преиграване, чупки, стойки. Ще я мъча някак да я харесам, но в Dekichatta Kekkon ми докара голямо главоболие (хайде, ще я пиша, че е била много млада там и неопитна).
Продукцията е описана повече като романтична, а не като любимият ми жанр от японците - човешка, семейна драма, но да видим каква точно ще е романтиката и дано не се съсредоточат основно върху нея.
Сота е най-интересен, с главна роля в дорама, а и вече не е супергерой, макар че за мен винаги ще си остане райдър. В ролята на млад татко, главната героиня ще се влюби в него от пръв поглед (няма начин опознаеш ли го да не го харесаш), три хлапета, Юки Ямада... Ще видим каква ще я свършат японците.
 
Малко снимки и от днес, от представянето на дорамата, чийто старт е утре.

e6c05c08a07abd5b.jpg

b9acaf2e3cb413e9.jpg

4f854498dca6759e.jpg

ca94a81f7db55381.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помислих, че първи епизод вече е излъчен, а той е обявен за утре. Хубави снимки са направили, но къде е Юки?!

Постерът не издава задълбочена романтична връзка. Дано да не забият наистина натам, че ще съсипят заглавието.

Рьоко действително не е била най-блестяща в изпълненията си, но съм гледала няколко много добри заглавия с нея. Последно си я спомням като дух в 11 нин мо иру и там се справи доста прилично. Но ролята й беше второстепенна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райдър и гокайджър на едно място трудно се гледат един друг, за това и Юки отсъства, хаха. Доказателство Super Hero Taisen, хаха и сцените между райдър Диенд и Джо Гибкен. Героят на Юки отново ще е доброто съседско момче, готово да помогне винаги в нужда, усмихнат, ведър, а ще си ходи и влюбен в героинята на Касуми Аримура. Дано отново не го отсвирят. Тези японки не знаят какво губят... Сота, Юки - двама супергерои в една продукция. Грехота е да се изпусне подобно заглавие. Утре ще гледам и ще споделя повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавна романтична комедия с лек фантастичен привкус. Точно така мога да определя началото на Starman - Kono Hoshi no Koi. Първи епизод ми хареса, дори много и съм изненадана (приятно) от героинята на Рьоко Хиросуе (не е за вярване промяната у нея). Историята ми заприлича на Супермен. Man of Steel шества из кината по цял свят в момента, а първи епизод на тази дорама оприличавам и на историята на супергероят на DC Comics.

Някаква извънземна сила удари земята и нашето момче придоби невероятна сила (освен, че изгуби и паметта си и не знаеше кой е). Рьоко съвсем случайно попадна на него и си го прибра у дома (и на мен така да ми попадне на пътя Сота, докато шофирам и аз бих си го прибрала, хаха). Дечицата са страхотни, има и много комични ситуации, интересно, наистина интересно начало на тази нова дорама.



Не се учудвам, че Сота е избран за главната роля. Той е райдър. Супергерой, какъвто ще бъде и тук, поне отчасти, докато се разбере причината за всичко, което се случи. Юки Ямада, хаха, както и предполагах за героят му. Шемет, нахилен, голям сладур.
Доволна съм, приятни образи, страхотни хлапета, комични ситуации, мисля, че няма да забият толкова в романтиката, макар че Рьоко вече е отнесена, а пеперудки и всякакви буболечки пърхат из главицата й. Епизодите са кратки (типично за японците), първи бе с продължителност 47 минути, бързо, много приятно премина, не усетих как отлетя времето.
Това е второто от двете заглавия от японците, които си харесах за следене това лято, заедно с Woman и съм доволна от старта им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, как ме изкушаваш... 

Не съм сигурна, че искам да видя отново нахиленият Юки. Все ми се струва, че ще е най-удачно да раздвижат неговия персонаж. Една конфронтация със Сота ще му дойде добре. Супергерои са, все пак. 

Хаха! Как така пак комети, метеорити и космически чудесии? Знаех, че Сота ще е извънземен, но чак по толкова очеваден начин ли се появява на Земята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не. Той си е земен, не се появи като Супермен от планетата Криптон, хаха. В смисъл някой да го е изпратил с мисия на нашата планета (а знае ли човек...)

Просто извънземна сила удари земята (метеорит) и то точно него. Така стана "чудото" и той придоби тази супер сила.



Интересно е, гледай, когато качат утре епизода. На Юки му се отвори парашута още в първи епизод, а дори са му дали и да шофира. Девойката го гледа малко кисело, а той усмихнат и много забавен. Хайде, толкова само от мен, няма да разказвам повече. Заглавието си струва, наистина е добре направено, а и ми се гледаше нещо подобно, неангажиращо, семейна японска история, но в случая в каста и с двама супергерои. Има защо, хаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еех! Сота отново е извънземен! Знаех си! Какви реакции, какво нещо! За малко да видя и хеншин преобразяване.

Надявам се да измислят нещо много интересно за миналото му, че да оправдаят очакванията ми. И с Космоса да го свържат, няма да е зле.

За момента героят му е леко неадекватен, но това е нормално. Забавно ще стане, когато и той поеме инициативата и почне да помага на децата. 

Юки ми харесва, Кенчи също. И останалите герои са добри. Рьоко ми допада, но само когато не се навърта около Сота. Двамата изглеждат неестествено заедно. Ако включат повече комедия в действието, ще е най-удачно.

Прекрасни гледки са заснели!  

 

П.П. Радвам се, че не го изкараха биологичен баща на децата. Много щеше да му дойде. Бабата умело прецени, какво да му каже в тази ситуация.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е, нямаше как да го излъжат, че и децата са негови при положение, че Дай е на 11 години, хаха, а "татко му" толкова млад. Много би било странно, а и все пак той ще живее в града, а всички знаят, че истинският баща е напуснал семейството си. Ще се влюби и Сота в майката, усещам... Ще има любов, звезди, супергерои. Всичко. Ще стане весело, след като видях и какво предстои в следващите епизоди. Според мен той е искал да се самоубие, преживял е някаква драма и за това пристигна в този малък град. Ще разберем каква е точно историята му.

 

 

Добра японска дорама. На Юки му се радвах много в кадрите от бейзболното игрище (когато се радваше на дечицата), защото той живее за този спорт. С него е израснал, баща му е бейзболист и имах чувството, че за първи път го виждам в ролята, която е точно за него - да играе бейзбол. Японците странно защо напълно забравиха и пренебрегват този жанр, в който са големи майстори и познаваме не една или две отлични спортни дорами, още повече и на тема "Бейзбол". Усеща се с тези бейзболни сцени, които мисля, че няма да са малко, че режисьор е човекът създал и H2 (2005), една от най-любимите ми японски дорами на спортна тематика (бейзбол).

Рьоко Хиросуе усетих, че отново ще има странни чупки и стойки, ще се лигави по неин си начин (тя очевидно не може да избяга от това), но въпреки всичко ми хареса, защото образите й, които бях виждала са много далеч от това, което е тя тук - като фурия е, но и има три момчета, с които трябва да се справя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Забравих да спомена, че тук Сота ми изглежда още по-висок. А къщичката е с такива ниски тавани и врати. Ще има да си удря главата... Може пък така да си спомни нещо.

Рьоко като майка е отлична. Тя показа, че има подобни заложби в 11 nin mo iru. Просто със Сота не ми се вписват в картинката и не ми се иска сериите да свършат като Пепеляшката. По-добре да е самотна майка. И без това е достатъчно оправна.

За момента дорамата не ми се струва сложна откъм реплики, което е добре. Мога да гледам без субтитри.

Охо, на какво попаднах току-що! Целият каст е гостувал в шоуто VS ARASHI (без Юки, за жалост - Кенчи е бил на неговото място). Чак и трите мъничета са включили. Голямото дете се оказа Джони (защо ли не съм изненадана?), обаче кансайско, което му дава по-голямо предимство.

Иии, Шо го каза, вместо мен. Обърна се към Сота с думите: "Няма ли да има хеншин (в новата дорама)?"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става все по-интересно, особено с включването на тази луда за връзване мома. Бързо ще се разкрие и кой е той всъщност според мен, само че свръхестествените сили се.. как да кажа... увеличават. Имам чувството, че гледам отново Гентаро Кисараги и защо си мисля, че и райдър Метеор може да се появи от някъде, хаха.
Юки със зелената хавлийка, хаха, не, не, хаха. Колкото той е нахилен и забавен, толкова отегчена е любимата му, която "живее" между звездите. Чантата й ми харесва, оригинална е, със Слънчевата система. Приятна лятна дорама. Доволна съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да звучи странно, но тук най-интересни са ми второстепенните персонажи, които така и не дават много често.

Основните герои не правят почти нищо интересно. Е, забелязах новото умение на Сота да се телепортира от едно място на друго. Юки продължава с роли, в които не искам да го гледам. Той трябва да е силна фигура, а тази година за втори път ми се явява в едно и също амплоа. Трябва му нещо по-хард, че и той е супергерой под кожата.

Децата също ги забравиха във втората серия. Ако ще наблягат на човешки, семейни отношения, трябва да ги включват постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лошо начало за тази дорама, обаче втори епизод ми беше леко скучен.

Главната героиня нещо не ми харесва и не долавям никаква химия между двамата, но ще го понеса.

Слънчо заедно с най-малкия фъстък са ми много сладка гледка и се надявам да видим още кадри с тях в следващите епизоди, че както ukio спомена, децата нещо ги забравиха във втора серия.

Юки съвсем скоро го видяхме в подобен персонаж и си знаем, че се справя с подобни роли, така че няма какво да го коментирам.  

Не ми допадна идеята с тези свръхестествените сили, но пък има неща, които ми задържат любопитството, като миналото му, загубата на памет и бившият съпруг. Надявам се добре да ги развият тези нишки от сюжета.

 

П.С: Rie съгласна съм с теб

 

  ако така ми попадне на пътя Слънчо, и аз бих си го прибрала :lol: , то кой не би, хаха

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фантастично-романтична приказка. Трети епизод напълно затвърди мнението ми. Имам интерес, въпреки че ме учудват вече доста неща, особено и сцената с "полетът на орела", но пък от друга страна бързо падна завесата с лъжливата игра и очевидно миналият му живот не е бил никак розов, както стана и ясно. Интересно какво ще стане до финал и как ще завърши историята.
Японския Супермен. Сотамен. Като го гледам отново с тези суперсили и започвам да си мечтая да включат и Ейджи Хино в играта, но няма, няма и да има, той тези дни отново е зает с Рюсей Сакута.

 

Дарки, изобщо няма да се замисляме за Сота. Отличен ход на главната героиня, хаха. Можем само да я поздравим за това, което направи и да й стиснем ръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много точно го каза, въпреки че ще се раздам повече да наблегнат на фантастиката.

Трета серия - доста по-добра! Имаше сериозно развитие на сюжета. Страшно много неща се случиха, без да ни издават дълбочината им. 

Хаха! "Полетът" беше много смешен, но приземяването си го биваше! Поза на истински райдър (леле, какви изненади ни готви новата райдърска поредица от октомври!).

 

Убеждавам се, че не само аз, но и други герои смятат Сота за извънземен. Най-малкото дете постоянно го наричаше така, а като си тръгна, зададе въпроса: "В Космоса ли се върна?"

Сигурна съм, че има още един неидентифициран марсианец в поредицата. Не може да си потопиш ръката във врящо олио и нищо да й няма. Като стана дума за космически пришълци, май започват да се увеличават, щом и Кен Ясуда се появи на хоризонта.

Според мен, хората в градчето живеят прекалено спокоен живот. Тук нищо не се случва. Затова те имат такова въображение. И най-малката странност, ги кара да мислят за извънземни.

В следващия епизод ще стане още по-интересно, понеже Сота ще покаже истинската си същност, въпреки че, както каза разяреното момиче, ако узнае кой е, ще изпадне в отчаяние.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това малко японско градче се случват наистина странни неща.
Интересни от второстепенните герои са ми двойката Кенчи и Ейко Койке. Ще стане ли нещо, няма ли да стане, тя го презира, той умира за нея.
Семейството на готвача е уникално, много странни птици, но са и някак забавни, особено злата му съпруга, която постоянно мърмори за нещо и е кисела, сигурно е от 40-те години брачен живот, хаха. Шоко, приятелката на Юки ми прилича на нея, същата отегчена от живота, мечтае за принцът, който ще я спаси на бял кон (ще дойде от друга планета, хаха) от този скучен живот и свят, в който тя живее. Продукцията си е фантастична (заради героят на Сота и това, което се случи в малкото градче), но самите герои са толкова реалистични, образи, които ти стават симпатични, представени със своите положителни и отрицателни черти и точно това ми харесва и ме дърпа най-много.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да вметна, че 4 еп. е на линия с англ. субси, аз го гледах онлайн в gooddrama, но сигурно и другаде го има;)

 

За сериалчето - приятно е, макар и много плоско:) Начесват крастата на самотните многодетни майки май - с мечти за извънземен млад красавец-герой на бял кон :i love this:  Ще видим какво ще измъдрят по-нататък де;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, баш в края на 4 еп. изкараха някакво развитие

 

 

изглежда милият Звездинчо се върна към лошата си природа и спомените си... Само не ми е ясно защо остава при мацката (както показаха в превюто за 5 еп.) - от логично по-логично е крещящият и ритащ неща грубиян да си ходи при миналото си, щом веднъж си го е спомнил.

 

 

Иначе мен най-много ме дразнят диалозите, наникъде не водят обикновено и трябва да се досещаме по семплите мимики на героите или по преиграните им пози какво се случва... Тая как си общува с децата - "Има ли нещо?" - "Няма нищо" - "Аха". Малко е постна цялата работа, включително и "романтиката". Двете с баба й са все натегнато усмихнати, сякаш са на някакви хапчета :28558: А и апатичната реакция на хората към припадъците му е фрапираща - като му мине и се правят, че нищо не е станало, WTF? Както и да е, ще дам шанс на 5 еп., че и без това нямам нищо друго за гледане в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...