Jump to content

A Chorus of Angels | Kita no Kanariatachi (2012)


Recommended Posts

spacer.png

 

Kita no Kanariatachi (2012)

Страна: Япония

Също така известен като: A Chorus of Angels

По новелата на Minato Kanae "Nijunengo no Shukudai"

Премиера: 3 ноември 2012 г.

Времетраене: 122 мин.

Жанр: Мистерия, Съспенс

Режисьор: Junji Sakamoto

Субтитри: Английски

IMDB

                 

 Участват:

 Sayuri Yoshinaga - Haru Kawashima

 Kyohei Shibata - Yukio Kawashima

 Aoi Miyazaki - Yuka Ando

 Ryuhei Matsuda - Isamu Matsuda

 Toru Nakamura - Kisuke Abe

 Kotaro Satomi - Hisashi Hotta

 Mirai Moriyama - Nobuto Suzuki

 Hikari Mitsushima - Manami Toda

 Ryo Katsuji -  Naoki Ikushima

Eiko Koike - Manae Fujimoto

 

 Резюме: "Kita no Kanariatachi" ("A Chorus of Angels") ) е адаптация на новела от Minato Kanae (Confessions), озаглавена "Nijunengo no Shukudai".

Във филма се разказва за млада начална учителка, изгонена от остров Ришири след трагичен инцидент, при който загива ученик. 20 години по-късно тя решава да се върне, за да се срещне с бившите си ученици и да разбере какво се е случило и кой е участвал в инцидента...

 

Награди:

2012 (67th) Mainichi Film Awards - Best Sound

2013 (36th) Japan Academy Prize - Outstanding Achievement in Cinematography (Daisaku Kimura), Outstanding Achievement in Lighting Direction (Takashi Sugimoto)

 

 

СВАЛИ С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ С РУСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКИ СУБТИТРИ

 

Охо, от автора на Confessions...

Редактирано от bealonenomore
Добавени линкове към теми на актьори.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възхитителен филм! Трогателен до най-малкият детайл!

Интересен начин на представяне на събитията. Историята непрестанно сменяше миналото с настоящето, като поднасяше на зрителя частици информация, докато накрая не се появи цялостната картина на нещата.

Много тъжен филм, но в цялата болка и трагедия са събрани най-чисти чувства и послания. Инцидент оставя дълбока празнина в отношенията между ученици и учителка, но 20г. по-късно преподавателката се завръща на север, за да поправи миналото и да посрещне с гордо вдигната глава бъдещето, завършвайки обучението на вече порасналите малчугани.

Вината е водещ фактор в лентата. Децата са живели с нея толкова дълго. Единствено учителката може да ги освободи от таеното чувство през годините.

Актьорите бяха невероятни! Рьо и Аои толкова ме разчувстваха, но Мирай Морияма беше още по-безмилостен. Тотално ме разплака на финала. Хикари Мицушима, Ейко Коике и Рюхей Мацуда играеха останалите ученици. Ненадминати изпълнения!

 

Музиката е удивителна! Класиката е в прекрасна симбиоза със зимните кадри и замръзналите чувства на героите. Детската песничка чудесно контрастира и допълва всичко това, за да ни покаже хармоничната връзка между децата и учителката. За мен беше удоволствие да чуя и популярната руска класика "Калинка мая", изпълнена от ангелските гласове на участниците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и вярно описание, няма просто какво да добавя. Не е възможно да не пуснеш някоя и друга сълза. Човешки и сантиментален и най-важното - пълен с някаква красива надежда и вяра. Ако не беше толкова тъжен, и ако Рюхей имаше по-главна роля, щеше да ми допадне повече.

Това на Окинава  ли беше снимано? Никога не бях виждала по-красиво бушуващо зимно море на фона на заснежени поля, и и изобщо толкова въздействащи пейзажи. Тези вълни бяха като одухотворени и като че ли можеха да дават прошката, от която всички така много се нуждаеха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е сниман на Хокайдо.

Това е прекрасна тъга, от онези, които ти пълнят душата и които изпитваш, след като видиш подобни човешки взаимоотношения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. И е човешко да имаш чувство за вина. Обикновено хората обвиняват някого другиго и съвестта е вече рядкост.

Филмът беше като някакво пречистване на героите. Хубав е, но е от онзи тип - бавните и съзерцателните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, щом има тема и аз да дам моето "за" за този добър филм. Плътни образи, разкрити обстоятелствено, след края зрителя е с цялата картина на случката от миналото. Маркирани директно или елегантно само загатнати неща от миналото на всеки герой,  които да уплътнят всеки един образ, независимо различното им екранно време. Бих намалила филма с 15-30 минути и тогава бих го обявила за шедьовър. Категориите в които има награди са реални. Аз също на няколко места вместо сюжета, се загледах в снимането, особено на природата. Изпипана работа от целия екип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...