Jump to content

Recommended Posts

Дааа и аз се изкефих на четвърта :). Сериалчето става все по-зареждащо и искрено..  и обещават бая тайни и изненади :)

Ама толкова се кефя, че дори не ми се коментира надълго. Просто ей така, подскачам си :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:28558:Тия тримата са като една добре смазана машина, дето при всякакви обстоятелства действа в синхрон. Когато излъгаха, бяха големи сладури, лош корейски ли, хехе, а като ги разкриха - още по-сладурести в извиненията. Засега са страхотен екип като че ли за всичко и как само се разбират от половин дума!

Ей това ме изкефи: "Твоето тяло ми принадлежи. Аз така реших!" :28558:  Ама много яки лафчета завързва тренера вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е доста забавен до момента и актьорите са прекрасни (не че съм очаквала нещо друго точно от тези двамата в главните роли). Някой разбра ли, впрочем, семейната ситуация на Young Ho - кой на кого баща, брат, баба, майка, леля? Аз се позагубих малко >.>.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената грешна нота и според мен беше странната айдълка при боксьорчето, дано там има нещо повече или по-различно от глупостта, с която почнаха..

А семейството като подредба е мистерия и за мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената грешна нота и според мен беше странната айдълка при боксьорчето, дано там има нещо повече или по-различно от глупостта, с която почнаха..

А семейството като подредба е мистерия и за мен :)

Аз разбрах следното:

първата съпруга е починала при инцидент заедно с шофьора, не е ясно, дали сина е бил там или има травма на крака от преди това. Бащата се жени втори път и има още един син(този, който дойде на вечерята), на вечерята присъстваше и брата на втората съпруга и естествено председателката. Не мога да разбера бащата темерут ли е или се прави на такъв.И каква е тази омраза към големия син.

 

Много ми харесва сериала, артистите  са чудесни, нямам забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сериала няма какво да кажа до сега се развива много добре. Всички са много готини нито за минута не съм превъртала, даже негативните актьори не ме дразнят с присъствието и играта си. Единствено не знам кой е този психопат, който преследва главната, че тя толкова се уплаши, като го видя. И от къде Джи Соб го знае, че веднага като го видя спря и се върна. Дали пък не се познават от преди.  Около семейството на главния намирисва на интриги, лъжи и тайни да видим какво ще излезе и от там. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че се яви този сериал, че нещо бях изгубила вяра в креативността на корейските сценаристи.

От началото на лятото не съм гледала нищо азиатско, периодично надничам из форума за нещо ново интересно, почвах няколко и по средата на първата серия се отказвах.

Обаче тук... Голяма зарибявка пада, а на трета серия се скъсах от смях с усилията гимнастически на момата . Добре са й докарали макиажа и подплънките, даже и на оная злобната кльоща в минутките връщане към миналото- коренна пълна промяна, чак се зачудих как са успели с тия висящи двойни гуши .

Джи Соп никога не ми е бил любимец откъм външност, но тук ми харесва, прическата му ходи, последно го гледах в " Master' s Sun" и фризурата му беше бая паничеста.

Дано 16-те серии продължат все така забавно и увличащо, на преводачите- благодарности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък точно подплънките ми бръкнаха тъпичко в окото, но може би умишлено са такива, за да не си помислят феновете на Мин А, че наистина е напълняла:) Още от първия епизод бедрата й си стоят клечки, сякаш една декоративна възглавничка са й увили на гъза:) На упражненията й по анцуг стана особено очевидно колко зле и нереалистично са направени подплънките, а аз се дразня на такива недоизпипани бутафории. Все пак от една художествена измислица се очаква да те подхлъзне в реалността си, а не да ти отпусне мисълта да чоплиш варианти за по-натуралистичен костюм :28558:

 

Иначе сериалчето е забавно, кастът е супер, актьорите - доказано чудесни, историята - достатъчно зарибяваща. Нещо ми липсва в цялата чорба, ама не мога да го формулирам още:) Може би просто темите и взаимодействията между героите са леко изтъркани за корейския екран, знам ли? Ще го гледам, но е от нещата, които буквално ще забравя да следя, ако не цъфнат навреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее не мисля, че са чак толкова зле подплънките, даже за лицето направо им свалям шапка... А принципно хората рядко напълняват равномерно всеки си качва където си му е писано - едни са на шкембе, други на задни части, трети... хайде да не задълбаваме... А и идеята на героинята е че тя ужасно се срамува от тялото и спостоянно се крие и маскира с колани и други странни елементи.

 

Колкото до сюжета, за мен всичко е още в началото - може да се развие много зле, но може и да излезе нещо вдъхновяващо.

Но докато са ми симпатични образите и актьорите ще им се радвам и в двата случая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз си се утешавах със същите мисли - че за лицето са се постарали, че се напълнява неравномерно и т.н., ама с анцуга изглеждаше като зле съшита поредица от възглавници с ясна граница на кръста и към краката, където свършва подплънката :) С`я, колкото и неравномерно да напълняват хората, не образуват плътна хоризонтална плоскост малко над тънките си бедра :) Да му се не види, с подръчни средства вкъщи може да се направи по-реалистична "дебелана"! :) Не знам къде им е акълът на костюмаджиите в тоя сериал.

 

Както и да е, много им здраве на подплънките :) Ако започнат да докарват "изненадите" по-изненадващи, ще стане доста добро сериалче ;) Дотук сюжетът за жалост се прочита на два епизода напред от "загатванията".

 

 

Надебеляла бивша хубавица + нашумял треньор = ще я тренира, тя ще отслабне, ще се влюбят. Дългогодишна връзка в първи еп. + надебеляла девойка = гаджето ще я зареже за друга, задължително слаба. Корейски треньор-чудо действа инкогнито + травма на крака = трагична смърт на близките в чеболско семейство и насилване в стил "Поеми компаниятаааа! Поеми компаниятааа, сине майчин!":) Да не говорим пък за вече утвърденото "Помогнете ми!" на главата героиня - кристално ясно е, че бачо Джи Соб ще спасява дамата с невъзмутима физиономия всеки божи път... Твърде е предсказуемо всичко, май това ми държи интереса хлабав. Вместо да чакам какво ще стане, чакам кога ще стане това, което очаквам :)

 

 

Впрочем някой има ли представа какъв е тоя саркофаг, в който си поляга Джи Соб? Това поне е пълна мистерия за мен:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за саркофага и аз се чудех - ако беше за тен, трябваше да не е облечен...

 

Но за сюжета, за мен все още е в началото - има много уточнения, които ще ме държат пред екрана.. може би... Ето две-три примерни задачки закачки за сценаристите :)

1. Кога ще се влюбят - когато тя е вече слабичка? Т.е. душата си е душа, а красотата - красота. Очевидно като е слабичка в нея се влюбват всички. Обаче ако има проблем, никой ли няма да я поиска? 

2. Ако идеята е винаги да ставаш все по-добра версия на себе си, то когато трябва да избираш между себе си- съвършения - и другия човек какво правиш?

3. В тея култури физическото несъвршенство се преживява много тежко. Дали семейството се е срамувало от Джи Соп? Той съответно как се отнася към несъвършенствата - с ужас, с презрение? ... А те и сега му избират уговорена жена по критерият "здрава". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то това, че първите 4 серии все още "загатват" и няма кой знае какво, мисля че се дължи на следното. Забелязала съм, че корейците не са толкова добри с началата на сериалите първите серии винаги са слаби тъкмо се засилват всичко става интересно хубаво и опа стигнали си сме 15 епизод трябва да се измисли край и накрая зимат, че се о*рат. Не могат да се справят и с края пък да не говорим, че почти задължително е да се разделят главните поне за 1-2 години и някой да отиде в чужбина и да се върне. Та разтегнах много локуми съжалявам. Като цяло исках да кажа, че според мен все още са на етап засилване с първите епизоди и лично аз очаквам нещата, да се по раздвижат малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, не само мен са издразнили странните клечести крака на "дебеланата" . Тъпото е, че изпъкват още повече именно заради перфектното лице-дори двойната брадичка е на място :D . Не може да е защото нямат опит с подобен грим,  преди почти десет години гледахме преобразяването на Хана от свръх тегло към почти анорексични манекенски мерки, само че там грима си беше супер. Ама стига толкова, ще се успокоявам с мисълта, че бюджета за филмите е по-голям и могат да си позволят повече специалисти по сценичен грим или както там се наричат :D

Иначе сюжета е подобаващо изтъркан, дори тази година гледахме почти същия; жена с наднормено тегло-треньор/наследник на холдинг-неверен съпруг с амбиции във въпросния холдинг-баба чаебол,дето трови куцо и сакато, но мре за внука си.... Като видях прехваления годеник тук сериозно се замислих дали не бъркам сериала, явно за да не ни затрудняват са взели същия актьор, просто от съпуг стана годеник и готово-ролята си е абсолютно същата. "Новото" е зъл и амбициозен баща ама и той не е нов-и него сме го гледали точно в същота роля, но там беше доайен в политиката или нещоподобно :)

Както и да е, засега е подобаващо ненатоварващ, а имам нужда именно от такава дъвка в момента, драмите от новините са ми достатъчни. 

 

П.С. Колкото до това остарял ли е Джи Соп-ами вероятно и е нормално. Така като гледам търси новото си амплоа вече (скоро ще спрат да му дават роли на романтичен герой и е време да се насочи към друг типаж), макар и не съвсем усърдно. Май не е единствения, още няколко познати лица от неговото поколение(мъже и жени) са в същото положение и последните им проекти не са особено сполучливи... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, сюжетът е поизтъркан и нещата са предсказуеми, за това я няма,  тръпката от очакването.Определено идва малко суховато-безчувствен(стерилен, да не кажа), на тоя етап.Само с гири и припадъци , няма как да вдигнат градуса, надявам се да вдъхнат повече животец занапред.Факт е, че не го гледам на корейски, а си чакам превода.Актьорите, знаем, че го могат, остава да се надяваме,  мина   въвеждащата 1/4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобен "саркофаг", ако не бъркам, е вид камера с " не -знам-си -какъв кислород" за лечение на хора с церебрална парализа, бях чела, че един татко българин изобретил такава за собственото си дете, понеже тук нямало.

А нали героят беше на инвалидна количка.

Може и да греша.

Подплънките и клечестите крака не ме дразнят, онзи ден на работа дойде една мадама, естествено "подплатена"- краката - клечки, нагоре под сукмана едни тлъстини, точно като подплънки подскачаха при движение.Без майтап, не всички напълняват равномерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саркофагът най-вероятно да е барокамера и да го ползва с лечебна цел. Видяхме вече, че е имал сериозен здравословен проблем, като не се знае дали е в следствие от катастрофа или отделен случай. За мен първите няколко епизода дадоха добра обща престава за нещата и очаквам да задълбаят занапред.

Не ме притеснява различното амплоа на Джи, по-скоро щях да се тревожа, ако играе винаги едно и също.

Колкото до подплънките - съвсем не е невъзможно да имаш клечести крака и по-обемен торс. Имам познати с точно този тип структура. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, писали сме едновременно почти едно и също.

На Джи-то кожата изглежда някак суха и много тънка,отслабнал и измъчен ми се вижда/ някаква тъга ми навява във всеки негов филм, не знам до роли ли е или до излъчване/, на неговите години Хонито и Lee Byung Hun младеят, но то си е ген.

Странно, горните двама ми бяха любимци, сега Джи Соп ми е по- магнетичен като външност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майра, недей така, вряла и кипяла си, трябва да знаеш ;)

 

 

 

1. Кога ще се влюбят - в процеса на принудително прекарано заедно време, както винаги става в корейските сериали! :) Този път задачката е смъкване на килца от тЕлото на лиричната героиня, но елементите на трогване/възхищение ("Въй, тя как се е счупила от ръчкане с нейния хормонален проблем!" и "Тоя нейният толкова неудобни ситуации й създава, освен че я заряза") вече са налице ;) Бачо взе кака под крилото си, либуфтъ е материал за 2 епизода макс.

 

2. Май няма никой в сериала с фанатичен стремеж към съвършенството - тренерчето оценява адекватно влиянието на собствените си травми и счупва от бой състезателя, когото тренира. Просто е наясно, че няма физическата възможност да бъде спортист - или че ще я има за 2 години максимум, после сакатлък. Треньорските програми за други са му отдушник, именно защото може да разбере "несъвършените" и ограниченията им.

 

3. Едва ли чеболското семейство е отписало наследника си заради един нещастен крак, причината ще да е друга. Освен това не виждам от страна на "сакатия" желание да се върне - по-скоро е обратното, дърпат го насила. Пък ако семейството ще урежда брак на внука - нормално е да иска "здрава" булка ;)

 

 

 

 

Барокамера ми беше и на мен първата хрумка, но НЯМА обективна причина да се буташ в такава заради травма на крака... Барокамерата работи с налягане, служи за постепенно адаптиране на хора, подложени на високо налягане (най-често гмуркачи).

 

С три операции съм на лявото коляно и съм изчела или пробвала кажи-речи всичко :) Не съм чувала за такъв чудодеен апарат, в който да си легнеш като в солариумче и да ти оправи болежките. За мен това е пълна научна фантастика, със същия успех можеха да го замразят в този ковчег и да го събудят, когато адвокатката вече е изтънчена лейди, а не мадам :28558:

 

Dragonfly12, Джи-то си е супер, нищо не му е изсъхнало, пък се надявам да играе все така в драми (като "Rough Cut"), а не в сериалчета, защото такова излъчване е едно на милион ;)

 

Някой спомена ДЦП - инфо за двоумящите се:

 

 

Изцяло парализирани хора с ДЦП, които трудно управляват дори дихателните си функции, се слагат в камери с променливо налягане, които буквално да изпълняват функциите на белите им дробове - свиване и разтваряне. Не е това случаят в сериала ;)

 

 

debil4e, има прототип ли? Кой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последно:


Какво представлява хипербарната терапия?

По време на сеансите в барокамерата пациентите дишат 100% кислород под налягане до 3 атм. Кислородът насища плазмата и другите физиологични разтвори в организма. По този начин се повишава концентрацията на кислород, получава се силно антимикробно действие, стимулира се активността на централната нервна система, на имунната система, зарастването на труднолечими рами и се ускорява оздравителния процес на организма. Престоят в барокамерата е от 30 до 90 мин., като един курс на лечение може да включва над 10 сеанса. Барокамерите са прозрачни, пациентите се чувстват удобно, имат възможност да гледат телевизия, да четат книга и да общуват свободно с персонала.

Какво се лекува в барокамерите?

В барокамерите се лекуват основно декомпресионна болест; отравяния с въглероден окис, въглероден двуокис, цианиди и др.; газова гангрена; травматични увреждания; некротични инфекции на меките тъкани; проблемни незарастващи рани - диабетно стъпало, язви при увреда на вените, декубитуси и др.; сърдечно - съдови и неврологични заболявания; множествена склероза; постинсултни състояния; изгаряния; следхирургични състояния; мениеров синдром; анемия; церебрална парализа, чернодробни заболявания като хепатит, цироза и др.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...