Jump to content

Recommended Posts

Като цяло - не лош сериал. Но изглежда чувството ми за хумор драстично се разминава с това на сценариста, режисьора & ко. Погледнато от моята камбанария, не може да се напъха в жанра комедия под никакъв предлог. Иначе действието се развиваше с относително прилично темпо. 20 епизода малко множко ми дойдоха, но корейските ластици не бяха прекалено разтегнати и рядко ми се плъзваше пръста към клавиша за превъртане. Бая ретроспекции по тайвански тертип имаше, ама да речем, че бяха оправдани сюжетно.

Главната ми беше отблъскваща като образ, а актрисата - противна... колкото и да се насилвах, това не се промени от началото та до края. Съответно и сериала ми се "килна" на една страна без едната си носеща греда. Е, поне другата носеща греда (главния), беше удоволствие да се гледа. Дали като разгонена пуберка, веселяк-селяндур-бомбаджия или шекши бед бой обсебен от главната вреслива чавка - беше все достоверен. Личи си, че се е постарал да изгради всеки един образ и всички те бяха доволно различни като стойка, говор и изобщо цялостно държание. Колкото и да ми е сладък Бини, трябва да кажа - ряпа да яде с неговите постни Джекил & Хайд.

Клишетата нямаше да ги спомена, понеже винаги са до болка ясни, но ме изненада приятно как транзитно минаха през вечния четириъгълник. Да бяха подминали и 

протритата от (зло)употреба раздяла за доброто на другия, която всеки път ме ядосва...

Ама де тоя късмет.

 

ПП: Щях да забравя нещо, което ме зарадва. 

Обикновено на лошите много лесно им изпират калния образ към края и в 99% от сериалите не си получават заслуженото. Достатъчно е да си посипят леко главата с пепел, а понякога даже и това не е нужно, за да се забравят и подминат всичките им мизерии. Това винаги ми къса нервите. Тук обаче, въпреки разкаянието на бащата-негодник и въпреки загатнатата му мотивация, прошка нямаше, а получи и наказание - 21 години вегетация + син, който не иска и да го погледне. Вътрешното ми чувство за справедливост е задоволено. Бабата чеболка-усойница, заедно с алчната си снаха-менте, също не са живяли щастливо досега, нито пък има изгледи това да се промени.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време все отбягвах този сериал, заради психологическата тема, но все пак реших да го гледам. Филмчето ми хареса и то много. Изгледах го на един дъх. Е, разбира се има и някои недоизпипани неща, но ако не им обръщаш внимание, сериалчето си е супер. Никак не мисля, че е много 20-те серии, даже останах с впечатлението, че е недовършен. Развитие в 19 серии, а в последната всичко сбито и недовършено. Главните си изиграха хубаво ролите. Защо главната да е противна, просто си беше малко луда глава, а и е хубава. Гримьорите са за трепане, слагаха и повече грим, отколкото е нужно. Тя си е симпатяга. Чи Сонг пък като визия най-добре му гиваше образа на Се Ги. Трябва така да се носи тоя пич. В първия момент го помислих за Пак Хьонг Шик,  та проверих още веднъж кой е главния, ха-ха-ха:D А бе филмчето е супер, имаше и хумор и ревове, и глупости. Просто не е нужно като гледаш нещо да си крайно критичен. Важното е да ти хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време на бях попадала на толкова интересен, емоционален и запомнящ се корейски сериал. Наистина заглавието му отива и актьорите се справиха чудесно в ролите си! Изглеждах драмата буквално за два ни и успя да ме грабне още от първия епизод. Посмях се, поплаках си, беше ми адски мъчно, че Се Ги изчезна, моментите с Юн А бяха супер луди и комични. Определено си струва, макар, че заради твърде многото въздействащи емоции, ако реша да го гледам пак след година,  две  ще гледам само по един епизод на ден. Главния беше невероятен във всичките си превъплъщения, но най-много ми допадна в образа на Се Ги и този на Фери Парк. Определено е много добър актьор, защото никак не е лесно да влезеш в кожата на толкова различни един от друг герои събрани в 20 епизода. Ще потърся и други драми с негово участие.:)

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ofell, Чи Сонг наистина е добър актьор. Може да се каже, че е от предното поколение артисти, играе добре, естествено, има завладяващо присъствие на екрана, докато повечето от по-младите актьори, като че ли нямат достатъчно умения. Не знам аз съм останал с това впечатление. Сега гледам Protect the Boss с негово участие, супер е, гледай го. А и те уверявам, че всички негови филми са хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, JK Fann написа:

Ofell, Чи Сонг наистина е добър актьор. Може да се каже, че е от предното поколение артисти, играе добре, естествено, има завладяващо присъствие на екрана, докато повечето от по-младите актьори, като че ли нямат достатъчно умения. Не знам аз съм останал с това впечатление.

 

Определено не си само ти :) Джисонг е велик!

Ofell, ако искаш драма с него, гледай Secret. Както винаги - разкошен Джисонг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Kiddo написа:

 

Определено не си само ти :) Джисонг е велик!

Ofell, ако искаш драма с него, гледай Secret. Както винаги - разкошен Джисонг!

 

Гледах трейлъра на Secret днес и си тегля първи и втори епизод. Мерси за препоръката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Ofell написа:

 

Гледах трейлъра на Secret днес и си тегля първи и втори епизод. Мерси за препоръката!

 

Погледни и Save Your Last Dance for Me,  ако не си я е гледала още. Една от първите ми гледани драми с Джи Сунг, а OST-та често си го пускам и сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвах сериала доста време, защото по принцип не си падам по шантави истории на тема психика. Голяма грешка! Уникална драма, много интересна история и въобще много, много запомнящ се сериал. Ji Sung беше просто умопомрачителен. Каква игра, какво нещо! Всеки един от образите беше като съвсем отделен човек, трудно да повярваш, че всъщност не са! И какъв смях първите 10-тина епизода, особено с Ю На и айдълите...не, не, няма такова хилене, болеше ме корема наистина. 

Като се замисля, че още по време на първия епизод мислех да го зарежа...добре, че не го направих! Толкова ужасен ми се видя грима на актьорите и някакси евтинджоска цялата продукция. Да не говорим за врещенето и като цяло безумното поведение на докторката. Но постепенно се оправиха нещата, много ме грабна историята и истински се насладих на сериала. 

Е, имаше лукумки последните 2-3 серии, но нищо. Поносимо. 

Химията между главните герои беше невероятна, отново доказаха, че са страхотна двойка! Дано и за в бъдеще да имат проекти заедно. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако болката не преминава-почакай още един ден, да умреш винаги можеш.", О Риджин. Е, това е есенцията на този сериал за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, изгледах го от начало до край. Остави ми едно такова хубаво чувство.  И все пак що сълзи проляха героите :D. Но пък беше забавно с всичките превъплъщения и ситуации:D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от сериалите, който гледам за втори-трети път. Нещо напоследък все ми се гледа нещо което да ме грабне още от първата серия. Този сериал- въпреки,че си го пуснах тези дни за трети път го гледам с удоволствие. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм се впечатлявала от първи епизод на сериалите, добре, че все пак гледах, много добър! Само докторката ме дразни като образ, ако не знаех, че е психиатър нямаше и да разбера, много нестабилна героиня. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Тъй като съм в Англия и достъпа ми към повечето тракери е забранен. Единствено мога да изтегля сериалчето от avistaz, но нямам регистрация а там става само с покана. Някой може ли да удари едно рамо? Благодаря, предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, BlockBuster написа:

Здравейте. Тъй като съм в Англия и достъпа ми към повечето тракери е забранен. Единствено мога да изтегля сериалчето от avistaz, но нямам регистрация а там става само с покана. Някой може ли да удари едно рамо? Благодаря, предварително!

Ей ТУК можеш да попиташ. Че на мен нещо не ми позволява да каня.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно хубаво нещо от затварянето - да гледаш отново сериали за 15 път. :es:

Дано някога пак  видим тези двамата заедно в драма. Мисля, че на много хора са им любима екранна двойка. :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито тоя сериал ме впечатли, нито Хийлъра. В началото вървеше добре, ама на 15 епизод спрях и изгледах The Great Show (уж щях да видя само една серия от него) и като се върнах обратно на КМНМ  чувството беше изчезнало вече. Сюжета беше интересен, различен. Hwang Jung Eum си беше викаща сладуранка както и в двата сериала в която съм я гледал. Та общо взето това ми беше достатъчно за да изгледам сериала. То на нея това май и е чара, нейната героиня и тя беше готова за пациент на психиатрията. То и други от героите бяха готови пациенти на психиатрията де. Сега ,че главния актьор изиграл няколко личности, това е нормално. Ако не го може , какъв актьор ще е?  По скоро лицето му беше по важно отколкото актьорският му талант. Че лицето му пасваше на другите личности. О Ри джин можеше да се справи с Ю На, ама брат и дето я беше учил на бойни изкуства не можеше ????  Пълна тъпотия. А оня ключ на врата за какво по ползваха тогава? Само да се борят двамата по братски? Иначе разбрахме какво означава DID. Личностите се появяваха според реда нужен на сюжета. Ами ако се появяваха в друг ред?  И края какъв беше? Нито нейните родители , нито неговото семейство разбраха ,че те имат връзка. То без тия сценки в един сериал , какво му остава? Нейните родители не разбраха той кой е, ако бяха разбрали дали щяха да приемат връзката им? Малко ме съмнява. По скоро те бяха го приели  като некадърния Пери , отколкото като наследника на фирмата и човек свързан с нейното минало. Доста въпроси останаха не отговорени. Неговото семейство с тяхната вина едва ли щяха да имат нахалството да се противопоставят на връзката им, обаче в корейските сериали сме виждали безкрайно нахалство. Става за гледане, всеки може да го изгледа и прецени за себе си.  Дали бих го повторил, ами не. За да повторя един сериал, трябва да има в него моменти които да искам да видя отново. Тук не се сещам за такива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...