Jump to content

Recommended Posts

Язък за голямата любов и саможертва и на двамата ,

накрая тази малка пикла , т.с ако не беше омразата на приятелят и от детство нямаше да се получи така , но пък нямаше да се доближи до историята .

.. както и да е драмичката много ме натъжи и ядоса .. надявах се да има добър край поради различното представяне на историята , но уви .... поне да бяха я разкарали и онази пикла .. дано не и е обърнал никакво внимание и е живяла в самота гадината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Язък за голямата любов и саможертва и на двамата ,

накрая тази малка пикла , т.с ако не беше омразата на приятелят и от детство нямаше да се получи така , но пък нямаше да се доближи до историята .

.. както и да е драмичката много ме натъжи и ядоса .. надявах се да има добър край поради различното представяне на историята , но уви .... поне да бяха я разкарали и онази пикла .. дано не и е обърнал никакво внимание и е живяла в самота гадината

Много странни определения на другите две героини..

Всъщност на мен ми хареса в някои моменти

 

точно бездетната кралица. Държеше се с достойнство.

 

Прекрасен сериал с красиви моменти и с много добро актьорско присъствие. Друго не мога да кажа.

Гледам сега "Императрица Ки" и виждам много взаимствани моменти.

А Ин няма какво да го коментирам!! Страст и много талант на едно място..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Farfalina не говорих за

бездетната кралица

и на мен ми хареса, героинята и заслужаваше  да бъде кралица, имаше си всички качества които трябва да притежава за нещо такова ... ставаше въпрос за малката BIn която 

му се предложи

.... 

нея я намразих , защото освен да чисти кралската  кочинка

за друго не става ... тя бе един от персонажите които , ама наистина не харесах .... и ме накара да спра сериала към края ... да се успокоя няколко дена и след това да го догледам .... и сериала страшно много ми хареса защото ме накара да се преселя там в нея епоха , в него век .... ако един филм или сериал не те накара да се пренесеш в него .. за мен не си заслужава ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tara съгласна съм с теб за различните истории , но говорех конкретно за тази ... предполагам че ако гледам оригиналната история ще имам друго мнение .... а и корейските летописи ... знаеш ли писара дали не е бил предубеден , ... не това не беше точната дума , но не мога да се сетя за другата .. предполагам ме разбра какво имам в предвид .... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук сценаристите съвсем го подкараха през просото, плюейки на всякаква историческа достоверност и обръщайки на 180 градуса историята за кралица Инхьон и наложницата Чанг. Досега всички си мислеха, че първата е добрата, а втората-лошата. Поне два от най-пресните сериали, които засягат тази тема-"Донг И" и "Кралицата и аз" остават верни на историята. В този сериал обаче сценаристите са решили да напишат своя оправдателна версия за наложницата Чанг, отприщвайки неумерно фантазията си. Да оставим историческите неточности, обаче модно ревю през 17 в. в Чосон ми дойде в повече. При положение, че това е първият й исторически сериал, Ким Те Хи трябваше да е по-взискателна при избор на сценарий. Ако въобще е имала избор де. Попада в графа "Гледане само при крайна нужда".

да и  мен модното ревю ме изуми 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен, много силен и завладяващ сериал! Не можах да се откъсна от него...на един дъх го изгледах. Невероятни изпълнения и на двамата главни герои. Отдавна не съм мразила толкова много злодеите и обичала добрите герои. По-добре не четете, ако тепърва ще го гледате, че големи емоции ме тресят в момента и на таблета не намирам тази джаджа за спойлерите. Извинявам се.

Малеее, казвам ви, на гаднярите политици очите им щях да издера, направо подивях от злоба. Особено на онази пикла, която в последните серии прецака всичко. Е това е образ, който едвам го изтърпях. Знам, че всички са исторически лица, може и да не е била такава злодейка в живота, кой знае. Но ме подразни и че беше толкова простааааа...ужас.
Жалко за лошия край, страшно ме хвана яд...и бая рев му изревах. Но въпреки това беше страхотен сериал, заслужава си всяка секунда. Имаше толкова красиви и драматични моменти...браво. Ким Те Хи отдавна ми е любима, и тук беше блестяща. А кралят беше прекрасен....толкова силен образ. Само да не беше завършило всичко така!! Тюхххх....да му се не знае. Едвам издържах по време на сериала да не прочета фактите и какво точно се е случило накрая. Добре че не го направих, щеше да ме е яд през цялото време.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой знае, може някаква част от историята или пък дори цялата да е била такава.... Предполагам, официалните писари на краля, записващи събитията, е нямало как да проникнат в сърцата на краля и на Чанг Хе Бин. Пък и целта на записването едва ли е била такава.

Да не говорим пък и за жестоката борба за власт, в която няма място за нищо хубаво, камо ли за никакви любови и лирични отклонения.

Харесах драмичката, макар че на моменти ми идваше много тежка, заради тия интриги в двореца.

Колкото и да се опитвах да оправдая Ок Чон с всички лошевини, които й се случиха... е, не можах. Не знам как може някой да се държи така зле, оправдавайки се с любов. Докато не се кротна не можех да видя любов в действията й. После нещата си дойдоха на мястото, но пък беше късно...

Кралят беше наистина прек​расен, А Ин много добре се справи, заслужава само адмирации. До голяма степен ми се припокрива с образа на краля от Jackpot. Сякаш тук беше същия, но на по-млада възраст.

Режисьорите и всички писачи на драмата малко са окепазили историята, до голяма степен няма съвпадение с реално случилото се, поне с написаното в Уикипедия.

Дори на края как можаха на краля да не му сложат едни мустаци.. Е, не знам от каква възраст мъжете в Чосон е трябвало да почват да носят мустаци, ама краля все пак не би трябвало да е толкова малък - т.е. под мустачестата възраст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята е красива, истинска и завладяваща. Нямам представа колко е достоверна, но не ме интересува. Между главните се получи и химията и физиката.  За мен  това е един от малкото исторически сериали, които харесах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...