Jump to content

Recommended Posts

:( E, вече и сравнения ли не можем да правим?! :unsure:

 

 

Свястна битка между главните в последния епизод нямаше, защото героят на Чанг Хьок си беше обречен отдавна, гаджето му гушна букета и той "изгуби воля за живот" (тъпо, но правилно клише). Всичко се сведе до едно безсмислено кълцане без победител. Нямаше нужда от решителен двубой, той нямаше никакво място там. Както много пъти съм казвал, корейците са майстори да омаскаряват сериали с последния им епизод. :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, а тук още въвеждащата сцена с опита за убийство на краля в първи епизод не беше пълна с недомислие и простотии? :rolleyes: Опитвам се да си представя сериалите, които са ти харесали.

 

Отдавна съм спрял да се влияя как започват сериалите. Справка с добрия Hong Gil Dong. Изобщо на летящите техники им мина модата :P Обаче има разлика в сценарии и бойна хореография. Във второто се търси ефекта не реализъм и смисъл. От друга страна в сценария трябва да има логика защо става така, а не иначе, и нещата да са в унисон със събитията.

 

В "чуно" точно когато двамата "мускета ри" изчезнаха и се предполагаше, че са умрели "хлапето" взе да ми се обяснява в любов и как оплела жилетка. По не подходящ момент за това нямаше. Да не говорим за "драматизма" когато го бесиха И Де Гил. Да си виждал друг филм, където осъдения да е с ръце вързани отпреди? Очевидно е, че всеки ще се хвани с ръце за въжето като почне "бесилото".Да не говорим за "зомби" манталитета на И Де Гил който се предаде и на генерала в най-неподходящия момент докато се бият. Битка която е печелеше тотално оня блокира и се предаде и позволи да го вържат. Това от човек прекарал живота си в битки, който в момента трябва да се грижи за съдбата на принца. Това са не само нелогични и тъпи идеи в сценария, но и крайно дразнещи за мене. Естествено всеки си има право на мнение и да харесва даден филм.

 

 

 

:( E, вече и сравнения ли не можем да правим?! :unsure:

 

 

Свястна битка между главните в последния епизод нямаше, защото героят на Чанг Хьок си беше обречен отдавна, гаджето му гушна букета и той "изгуби воля за живот" (тъпо, но правилно клише). Всичко се сведе до едно безсмислено кълцане без победител. Нямаше нужда от решителен двубой, той нямаше никакво място там. Както много пъти съм казвал, корейците са майстори да омаскаряват сериали с последния им епизод. :(

 

 

Определено последните две серии бяха най слаби от целия сериал.

 

Както си писал в сцената за стрелата направо не можах да повярвам що за дивотия е това. Те бяха на няколко метра разстояние в равнина местност. Няма и "фантастична" вероятност да стане това, което стана. Просто в последната серия рейтинга не ги бърка и всичко омазаха.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично никога не съм гледал корейски сериал без никакви недостатъци и се съмнявам този да е първият. Свалих си отново първи епизод и ще му дам шанс, тъй като предишният път доста бързо се озова в кофата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното започва от 2-4 серия нататък. Първа както винаги е разтеглено и предраматизирано въведение на главните герои и представяне на действието. Ragnos, изтрай до 5-6 серии, надявам се след това да ти стане интересно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в историческите сериали (особено по-дългите) си е закон първите епизоди да ти опъват нервите, докато не се стигне до интересната част. Аз подобно нещо изживях дори с "Джанг Гъм" и "Кралица Сон Док".

 

Този сериал върви добре засега, доволна съм. Действието е интересно, макар че Седжонг са го изкарали въземоционален и праведен за моя вкус. Не ми харесва и антагонизма с баща му, защото смятам, че исторически е неоправдан.

 

Надявах се да е нещо в стил "историческа мистерия", но явно не съм познала.

 

Харесва ми, че и Сонг Джун Ги игра, аз него много си го харесвам :). Дано си задържи темпото.

 

Магическите прелитания и боеве можеха да си ги спестят. Винаги има шанс да блесне един филм и без въздушни пируети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият исторически сериал започва много интересно !

На 2 ри епизод съм .

Струва ми се дори ,че ще ми хареса повече и от "Chuno".

(Ама те и доста си приличат) :P

И емоционалният крал си е готин .Това му е чара .Има накъде да търпи развитие ,и ще го видим накрая. Би трябвало да стане един от техните най -велики крале.

Моля се "Де Гил "( Чанг Хюк) да има повече късмет тука. Не мисля че филмът е от най-сериозните ,но благодаря на преводачите, добър избор .:)

А мен лично много ме впечтли играта на математическия дяволски квадрат ,и това как изведнъж прозря !

Че трябва да излезеш от самият квадрат на собственият си ум ,който те ограничава ,за да достигнеш до успех ! Или -ако условията на задачата се разширят, би могъл да покажеш потенциала си ,и да се проявиш като по силен от друг ,който би те победил в обичайни обстоятелства.

Сега би трябвало да го покаже и като политическо решение и да не бъде толкова слаб ,но следва в 3ти еп...... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toй си е готин емоционален, но докато е млад. Като един 50-годишен крал ти реве постоянно, ти идва малко в повечко. Макар че пък така блясва играта на актьора, ако не друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещаващо начало (поне до 5-а серия) с достатъчно бързо развитие на действието, за да не доскучае на зрителя. Играта на актьорите поне до тук ми се стори на ниво, което е може би по-важно и от историята филма. ;)

Единственото, което не ми хареса е "летенето" в три от бойните сцени. :mad2: :mad2: :mad2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде от 5-тия път успях да изгледам първи епизод. Довърших го само на инат, защото с интрига не можа да ме спечели. А понеже си говорехме за реализма и простотиите в сценария, някой ще ми обясни ли как едно 12-13-годишно момче (около 45 кила с мокри дрехи) пердашеше наред всеки възрастен, посмял да се присмее на баща му? Да не говорим за сцената, в която същият този момък преби двама войници и тръшна трети с помощта на някаква си метла. След това побягна и нито един от останалите войници не си даде труд да го последва, за да му потърси сметка. :slap::dunno: Дотук с реалистичния сценарий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде от 5-тия път успях да изгледам първи епизод. Довърших го само на инат, защото с интрига не можа да ме спечели. А понеже си говорехме за реализма и простотиите в сценария, някой ще ми обясни ли как едно 12-13-годишно момче (около 45 кила с мокри дрехи) пердашеше наред всеки възрастен, посмял да се присмее на баща му? Да не говорим за сцената, в която същият този момък преби двама войници и тръшна трети с помощта на някаква си метла. След това побягна и нито един от останалите войници не си даде труд да го последва, за да му потърси сметка. :slap::dunno: Дотук с реалистичния сценарий.

 

Ми, то и Брус Лий победи Чък Норис, което ме озадачава, ама случват се и такива неща. И Давид е убил Голиат, нали?:D Освен това можем да приемем, че в тарапаната просто никой от войниците не можа да го хване, aко държиш на логично обяснение.

 

Рагносе, ако очакваш пълен реализъм, не се захващай дори. Този сериал е с идеята да възвеличае крал Седжонг и делото му. Освен това в повечето битки се лети и се тича по хора.

 

Аз досега един реалистичен исторически сериал не съм изгледала, във всичките главните герои са предадени като изключително праведни, умни или чутовно силни. То и в това им е чарът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори не съм си помислял, че сериалът ще ме впечатли с реализъм. Това беше аргументът на друг човек, писал малко по-горе. Предишният ми пост беше просто моят контрааргумент. ;) Проблемът е, че когато един сериал не впечатлява нито с реализъм, нито с хореография или интрига, той просто не си заслужава гледането. В момента тегля 2-ри епизод, защото реших да последвам съвета на Дидо и да го изтрая до 4-5-ти. Па белким ми хареса.

 

Ми, то и Брус Лий победи Чък Норис, което ме озадачава, ама случват се и такива неща.

Че то Брус Лий ако не го победи, кой друг? Ип Ман и Уонг беха дърти, останалите с претенции... мъртви. :lol: Бях гледал едно интервю с Чък в ютюб, където самият той признаваше, че не може да бие Брус Лий. :D Направо да не повярваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А понеже си говорехме за реализма и простотиите в сценария, някой ще ми обясни ли как едно 12-13-годишно момче (около 45 кила с мокри дрехи) пердашеше наред всеки възрастен, посмял да се присмее на баща му?

Don't underestimate the young padawans

 

 

 

Що се отнася до реализма в бойните сцени... Достатъчно е да видиш стилът на летенето, за да се убедиш, че Супермен е кореец ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето азиатски филми от този тип, когато се бият хвърчат насам-натам. Така сте се зачудили конкретно за бойните сцени в този,та ще си помисли човек, че за пръв път попадате на такова нещо. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Don't underestimate the young padawans

Иво, ти ги остави младите падауани. Тук става въпрос за просто робско чАдо, дето хал хабер си няма от бойни изкуства. ;)

 

В повечето азиатски филми от този тип, когато се бият хвърчат насам-натам. Така сте се зачудили конкретно за бойните сцени в този,та ще си помисли човек, че за пръв път попадате на такова нещо. :D

Да, ама в някои филми поне го правят да изглежда красиво, а тук са го сложили сякаш само заради модата. Яд ме е, че вече изтрих първи епизод, а забравих да направя един скрийншот от първите минути, където Чанг Хьок разпиляваше половин дузина стражи като кегли. Направо се счупих от смях на тоя момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, ти ги остави младите падауани. Тук става въпрос за просто робско чАдо, дето хал хабер си няма от бойни изкуства. ;)

 

Митко правилно казваш, че без никаква подготовка трудно може да направи нещо 13 годишния пубер срещу по-възрастен, но с правилната подготовка нещата стоят по друг начин. B)

Наистина при бойните сцени в азиатските "исторически" филми има повече фантазия (де да беше само при тях), отколкото реализъм. Поради тази причина предпочитам съвременните екшъни, там поне не съм срещал летящи сцени и е гарантирано, че главния герой е тренирал като минимум в спецчастите. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ragnos, Определено и на мен не ми харесва първа серия и хлапето което играе главната роля. Бойните сцени целия сериал са "нереални" и за това се ядосвам, че

 

нямаше поне ефектна финална битка между главните, след като цял филм ни лъгаха колко са свръх естествено добри.

 

 

Това, което харесвам, е самата история за как е била създадена азбуката и колко пречки е имало по пътя. Това е основната сюжетна линия и е развита доста смислено и интересно. Образът на краля и както беше изигран определено е най-силната страна на филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което харесвам, е самата история за как е била създадена азбуката и колко пречки е имало по пътя. Това е основната сюжетна линия и е развита доста смислено и интересно. Образът на краля и както беше изигран определено е най-силната страна на филма.

 

То и това е силно нереално, защото кралят никога не е бил толкова зависим от опозицията си (те там са се избивали като стой та гледай), но пък прави филма по-артистичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, започна така обещаващо :( Докъм 6 епизод беше перфектно, докъм 12 го изтърпях от инат заради краля и Чанг Хьок, а последните 2 серии даже нямам нерви да ги гледам. Не можах да разбера как можаха така да го объркат - интригата е добра, актьорите са свестни... А сериалът - издънка накрая :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се стремя да стоя далече от сериала, докато не преведат сички серийки. А за Рагнос - ко да кажа, да, донякъде е прав, но според мен има и по-дразнещи и необясними неща от това хлапето да бие чичковците си, например това са "летящите нинджи" и това, което най ме дразни е това как в някой подобни сериалчета изкарват главните герои като супер "Ангелчета", пример: в "Чумонг"

на самия Чумонг братята му се опитват 5 пъти да го убият, а той се мирен седи като фея, после убиват баща му по брутален начин, та дори по-късно и главата зимат на човека, а той нашия Чумонг какво прави, спасява живота на Десо няколко пъти, за което лаптопа ми едва остана жив, а като за капак накрая се съюзява с Десо, е съжалявам, ама за мен това няма обяснение, не познавам такъв човек. biggrin.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...