Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

The Great Queen Seon Deok

선덕여왕

 

Страна: Южна Корея
Жанр: историческа драма
Тв канал: MBC, понеделник и вторник 21:55 ч. корейско време
Период на излъчване: 25 май 2009 г. - 22 декември 2009 г.
Епизоди: 62 + 2 спешъл епизода
Режисьор: Park Hong Gyung (The Greatest Love), Kim Geun Hong (Yi San, Jumong)
Сценарист: Kim Young Hyun (Tree With Deep Roots), Park Sang Yeon (Tree With Deep Roots)

 

В ролите:

Lee Yo Won като Princess Deokman, later Queen Seondeok (Nam Ji Hyeon като young Deokman)

Ko Hyun Jung като Lady Mishil (Uee като young Mishil)

Uhm Tae Woong като Kim Yushin (Lee Hyun Woo като young Kim Yushin)

Park Ye Jin като Princess Cheonmyeong (Shin Se Kyung като young Cheonmyeong)

Kim Nam Gil като Bidam (Park Ji Bin като young Bidam)

Yoo Seung Ho като Kim Chunchu

Joo Sang Wook като Wol Ya

Park Eun Bin като Bo Ryang

 Choi Won Young като General Gye Baek

 

Резюме: Според пророчество, със смъртта на великия цар Джинхънг, в същата нощ, когато седемте звезди на съзвездието Голяма мечка станат осем, ще се роди човек. Той ще се пребори с коварството и могъществото на Мишил, незаконно завзела властта в царството на Шила. Мишил е амбициозна придворна дама, която с ума и красотата си съблазнява мъжете и кара всички да играят по нейните правила.
Но предопределеният ден е настъпил, изпълнило се е древното пророчество - раждането в кралското семейство на близнаци /момичета/, което ще унищожи кралската мъжка линия. Но разцепилата се на две звезда дава надежда на тези, които чакат идването на един нов свят, на нови могъщи и добродетелни сили. Въпреки радостното събитие, за да не възникнат проблеми и беди, близначките, родени от царската дъщеря, са скрити от хората. Но царските синове умират един след друг, без да оставят наследник на трона. Мишил вече е решила да задоволи своите амбиции - да възкачи на престола един от синовете си...

Кралица Сондок е царица на Шилла, едно от трите царства в периода между 632 и 647г., предопределена да стане първата в корейската история жена владетел, притежаваща изключителен интелект, чар и силна воля, с които да се противопостави както на вътрешния враг - коварните амбициозни царедворци, така и на външния.

В продължение на 14 години тя завладява със своите ум, харизма и силна воля – води войни, развива културата и строителството. Сондок е построила първата обсерватория в Далечния изток. Кулата се казва "Луна и звезди” и все още стои в старата столица.

 

 

Свали с български субтитри :click:     :click:

Свали с български и английски субтитри + OST :click:    

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е може би най великолепния исторически сериал който гледам и продължавам да гледам с моя повече от жалък английски.Със сигурност ще го гледам и на руски след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен исторически сериал!!! :rolleyes:

Стоял съм до 3-4 през ноща да го изгледам, за което не съжалявам!

Жалко, че любовта между Ким Нам Гил и И Йо Уон, беше за кратко!

Много силен сериал, с много добър край :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа, че ми хареса, определено е един от най-добрите и запомнящи се сериали, които съм гледал. Страхотен сюжет и актъорска игра. Не е зле в темата да се спомене рейтингът на сериала - започва с 16 % рейтинг, достига 46 % и завършва с 40 %, след трети епизод е неизменно на първо място по гледаемост. Среден рейтинг - 37%, което го прави почти равен с Чумонг, който има 41 % среден рейтинг. Това наистина е сериал, достоен да се сравнява и поставя на равно място с Чумонг.

 

Краят на сериала и като цяло последните епизоди са много въздействащи, и... внасящи едно тъжно чувство в зрителя. Именно финалните епизоди според мен бяха най-завладяващи и представляваха кулминацията на всички чувства и емоции, които се натрупваха в течение на сериите. Въпреки, че очаквах такъв "печален" край, останах леко разочарован, просто тези корейци не се научиха, че на исторически сериали тип "приказка" не им отиват такива обезсърчаващи финали. Другото интересно нещо беше, че в този сериал доста главни действащи лица се появяваха много късно, пример - Бидам се появи чак около 21-22 епизод, също така въобще не се притесняваха да трепят главни действащи лица доста преди финала... може ли принцесата и Мишил да умрат толкова рано, а в началото на сериала самият постер е с техни снимки. Бидам пък хич няма да го видиш на постера... ако не гледаш сериала няма и да разбереш, че Ким Нам Гил играе една от основните роли след 21-22 епизод, което ме подсеща - много силна игра на Нам Гил, в "Bad Guy" хич не ме впечатли, но тук просто се вживя в образа на героят си. Много добре бяха представени всички образи, толкова добре, че накрая имах усещането, че няма "лош" персонаж, защото всеки действаше в името на нещо, в което искрено вярва и го отстояваше до край къде с чест, къде с достойнство и смелост. Именно това, да те накарат да разбереш същността на всеки един персонаж, е една от най-силните страни на този сериал. По-голямата част от историята е като една приказка, романс липсваше почти през цялото време, драмата я имаше на моменти. В последните епизоди обаче вкараха драма, романс, прагматизъм в доста големи количества, за това именно казвам, че на една приказка такъв финал не и трябва :D. Историята на Бидам и Докман (Сондок) беше много силна... изключително лоша съдба, но пък много добре представена. Още като ги дадоха като бебета и учителят на Бидам каза "толкова ли много я харесваш Бидам", ми стана ясно, че силната му любов към нея ще го погуби. Той беше персонажът, който не се промени в течение на сериите, любовта му, подозрителността и гневът си останаха с него до самият край и го погубиха. Неслучайно накрая чичо му каза "Какъв жалък човек"... наистина, особено в онова време, мъж поддаващ се така на емоциите си, може да се нарече с това определение. Героят на Те Унг (Юшин) отначало ми хареса, но след това започнах да не го харесвам толкова. Не ми допадаха като двойка с Докман, в течение на сериала предаде любовта и многократно, дори да беше за нейно добро, постъпките му бяха много неоправдани за човек, който обича някого и най-важното - никога не изостави човек от рода си заради нея, тя не беше най-важното нещо за него. Именно затова и повече харесвах Докман и Бидам, през цялото време той беше този, който я караше да се чувства добре, не спря да я обича и всичките му действия бяха продиктувани от тези чувства, които за него се оказаха нож с две остриета. Накрая и тя се влюби в него, и взаимната им любов се случи, но пък не продължи дълго, поради типичният за корейските сериали финал, все пак ако може да се интерпретира по друг начин - любовта им продължи на едно друго далечно място.

 

Ето няколко хубави MV-та, отразяващи съдбата на двама от главните герои (само за тези изгледали сериала):

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историческите сериали не са сред любимите ми, но след този съм склонна да преосмисля позицията си ;) . Тъй като го гледах след друг исторически/ Принцеса Ча Мьонг / бях леко резервирана-не съм кой знае какъв фен на трагедиите, а общо взето повечето от този жанр са такива. Слава богу, че се доверих на мненията на тези, които вече го бяха гледали. Добре поднесена сюжетна линия и прекрасен актьорски състав -е имаше някои издънки като ботушите/ботите/ с ципове и подметки очевадно не принадлежащи към тази епоха, но това са дребни пропуски. Най-голямо впечатление ми направиха актрисата, която игра Мишил / ще и науча името...някога/ и Ким Нам Гил. Дотолкова, че проверих в какво друго участват за да видя дали ще се повтори магията :) . Оценяването и класациите не са ми по сърце по скоро бих го определила като един от сериалите, които ще си оставя на харда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от тези, дето са още в началото и повтарям предходните мнения, че това е един от хитовите корейски сериали. Впечатленията от силната игра на актьорите се подсилва от усещането, че принцеса Seon Duk /бъдещата кралица/ е действителен исторически персонаж. Няма безмислици и недоразумения както в повечето други корейски исторически сериали, които съм гледала и няма хвърчащи бойци като в повечето китайски филми.

Просто битките в 10-ти и 11-ти епизод /до където има руски субтитри/ между Шила и Пекче бяха пресъздадени на изключително високо ниво. Имаше толкова много тактика, героизъм и жертвоготовност!!!

Костюмите също са внушителни, което още повече подсилва усещането на зрителя.

Засега изключително силна игра на малката актриса Nam Ji-Hyun в ролята на принцесата, която между впрочем страшно прилича на очарователната главна актриса Lee Yo-Won.

И невероятно присъствие и на Ko Hyun-Jung в ролята на Мишил, Jeong Ho-Bin в ролята на Мунно /който за жалост също скриха след 2-ри епизод/ и разбира се Uhm Tae-Woong и Lee Seung-Hyo.

Този последният ми е любимец от бойците. Голям е симпатяга. Интересен актьор и персонаж, още повече ми хареса като се появи в нормални одежди на OST концерта..;)

 

2009062512458593051.jpg

td145310.jpg98l7510910.jpg

 

Като го гледам на снимките, та се сетих за красивите имена на бойните отряди..

Чудесно изпълнение на комичната двойка Ryu Dam & Lee Mun-Shik.

Тези двамата ме спукват от смях:)

 

Някаква пародия на бойци са.. Обаче чудесно се справят..Уж все искат да бягат и все се озовават на края на бойното поле:)

 

Нам Гил и въобще Бидам го чакам с нетърпение да се появи :i love this: .. Краят го знам какъв е, след като прочетох и действителната история в уикипедията, но въпреки всичко ми се струва, че с неговата поява епизодите ще станат още по-интересни, вълнуващи и емоционални.. Не че досега не бяха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази уикипедиа много спойлери има, не я четете въобще действителната история :D. Жалко, че няма много хора изгледали сериала, та да го обсъдим :lol: . Иначе и аз май съм забравил да спомена изключителният образ на Мишил, пресъздаден от Ko Hyun-Jung, дори това, че не и личеше да е остаряла, независимо колко години са минали, си беше добре :lol:. Наистина интересен сериалът става от 21 епизод, няма да издавам защо, но и преди това е страшно интересен :). Ето и спечелените награди от сериала:

2010 46th Baeksang Arts Awards: Daesang (Grand Prize) (Ko Hyun Jung)

2010 46th Baeksang Arts Awards: Best New Actor Award (Kim Nam Gil)

2009 MBC Drama Awards: Daesang (Grand Prize) (Ko Hyun Jung)

2009 MBC Drama Awards: Top Excellence Award - Actress (Lee Yo Won)

2009 MBC Drama Awards: Top Excellence Award - Actor (Uhm Tae Woong)

2009 MBC Drama Awards: Excellence Award - Actor (Kim Nam Gil)

2009 MBC Drama Awards: Best New Actor Award (Yoo Seung Ho and Lee Seung Hyo)

2009 MBC Drama Awards: Drama of the Year Award

2009 MBC Drama Awards: Best Couple Award

2009 MBC Drama Awards: PD Award (Shin Goo)

2009 MBC Drama Awards: Special Child Actor Award (Nam Ji Hyun)

2009 MBC Drama Awards: Golden Acting Award (Ahn Kil Kang)

2009 MBC Drama Awards: Golden Acting Award (Seo Young Hee)

2009 MBC Drama Awards: Writer of the Year Award (Kim Young Hyun and Park Sang Yun)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази уикипедиа много спойлери има, не я четете въобще действителната история :D. Жалко, че няма много хора изгледали сериала, та да го обсъдим :lol: . Иначе и аз май съм забравил да спомена изключителният образ на Мишил, пресъздаден от Ko Hyun-Jung, дори това, че не и личеше да е остаряла, независимо колко години са минали, си беше добре :lol:. Наистина интересен сериалът става от 21 епизод, няма да издавам защо, но и преди това е страшно интересен :).

 

Доста време мина, откакто го гледах, но още ми са пресни впечатленията от сериала. Гениално направен като динамика, развитие и разнообразие на образите. Актьорската игра си беше доста на ниво, така че да се концентрираш върху характерите. Доколкото знам сериалът е правен по Samguk Yusa, а Мишил и Бидам са измислени герои или поне характерите им.

 

Надявам се, че ти е било интересно от 21еп. заради интригите и борбите за власт, които се заформиха там, а не заради появата на Бидам (май там някъде се появяваше) :D Мен още отначалото ме грабна. Руснаците го зарязаха на 10еп, аз обаче не успях да го зарежа и го гледах с речниците пред екрана и амер.субтитри :lol:

На мен пък образът на Бидам не ми хареса (като характер имам предвид)- един такъв параноично-депресиран, все нещо не направил както трябва, не разбрал, с най-тежката съдба. С две думи от типа на ах горкичкият. За разлика от него Юшин се държа мъжки от началото до края. Беше ми по-симпатичен. Алхон също, жалко, че така го спряха. Любовната история между Бидам и Докман малко ме дразнеше- той я спасява, тя го успокоява и накрая голямо недоверие, разминавания, чак стана нелепо. Юшин не предаде рода си, но не предаде и Докман. А Бидам тръгна срещу нея, а уж много я обичаше. Нещо от рода на: човек, който предава майка си, ще предаде и любимата си.

Обаче образът, на който се възхищавах цяло време, беше на Мишил- великолепно изигран. Каквито и номера да правеше, не можа да ми стане противна. Може би затова сериите след нейната смърт ми се сториха по-слабички.

Краят, да, емоционален беше,ама малко преигран. Можеха да дадат какво се случва и с другите интересни образи. И хуарангите ги позарязоха, щяха да ми бъдат интересни зеления, лилавия и розовия :D

А ти как го разбра това прпочество в началото за двете деца? Нещо за да се запази свещената кост- сонгол, трябва да се роди само едно дете, а ако се родят две, свещената кост ще се прекъсне и ще остане втората по ранг- чингол?Нещо не ми стана много ясно. Макар че исторически те не са близначки и двете си отрастват в двореца.

 

 

Фарфалинка, да не те разочаровам, ама няма изгледи да има руски субтитри за другите серии. Тези са от преди повече от година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста време мина, откакто го гледах, но още ми са пресни впечатленията от сериала. Гениално направен като динамика, развитие и разнообразие на образите. Актьорската игра си беше доста на ниво, така че да се концентрираш върху характерите. Доколкото знам сериалът е правен по Samguk Yusa, а Мишил и Бидам са измислени герои или поне характерите им.

 

Надявам се, че ти е било интересно от 21еп. заради интригите и борбите за власт, които се заформиха там, а не заради появата на Бидам (май там някъде се появяваше) :D Мен още отначалото ме грабна. Руснаците го зарязаха на 10еп, аз обаче не успях да го зарежа и го гледах с речниците пред екрана и амер.субтитри :lol:

На мен пък образът на Бидам не ми хареса (като характер имам предвид)- един такъв параноично-депресиран, все нещо не направил както трябва, не разбрал, с най-тежката съдба. С две думи от типа на ах горкичкият. За разлика от него Юшин се държа мъжки от началото до края. Беше ми по-симпатичен. Алхон също, жалко, че така го спряха. Любовната история между Бидам и Докман малко ме дразнеше- той я спасява, тя го успокоява и накрая голямо недоверие, разминавания, чак стана нелепо. Юшин не предаде рода си, но не предаде и Докман. А Бидам тръгна срещу нея, а уж много я обичаше. Нещо от рода на: човек, който предава майка си, ще предаде и любимата си.

Обаче образът, на който се възхищавах цяло време, беше на Мишил- великолепно изигран. Каквито и номера да правеше, не можа да ми стане противна. Може би затова сериите след нейната смърт ми се сториха по-слабички.

Краят, да, емоционален беше,ама малко преигран. Можеха да дадат какво се случва и с другите интересни образи. И хуарангите ги позарязоха, щяха да ми бъдат интересни зеления, лилавия и розовия :D

А ти как го разбра това прпочество в началото за двете деца? Нещо за да се запази свещената кост- сонгол, трябва да се роди само едно дете, а ако се родят две, свещената кост ще се прекъсне и ще остане втората по ранг- чингол?Нещо не ми стана много ясно. Макар че исторически те не са близначки и двете си отрастват в двореца.

 

 

Именно заради появата на Бидам ми стана по-интересен сериалът :). Много противоречив образ, а именно такива образи са наистина интересни за гледане, герои, които са само "добри" или само "лоши", са доста скучновати по принцип и бързо омръзват да ги гледаш (това се дължи на факта, че е доста нереално някой да е само добър или само лош), както и в реалността - повечето велики исторически личности са били противоречиви личности. Аз по нагоре в друг пост съм написал защо предпочитах Докман да е с Бидам пред Юшин. Юшин наистина не предаде рода си и го избра многократно пред това да е категорично на страната на Докман, именно затова ми беше фалшив в любовта си (Шилла и Кайа за него бяха пред Докман). Докато Бидам изостави собствената си майка заради любовта си към Докман и всичките му действия бяха продиктувани от тази любов, действията му не произлизаха от някакъв патриотизъм, както на другите герои, Докман за него беше Шилла. Жалкото е, че както му каза Мишил, има два начина да обичаш, а за да обичаш нея, трябва да избереш втория - "постоянно да и отнемаш всичко". Когато обаче той избра вместо да и взема всичко, да и даде всичко - точно в този момент започна да затъва и това доведе и до гибелта му. Самият бунт накрая беше измислен, за да се запази историческата достоверност - според историческите свидетелства Лорд Бидам води най-голямото възтание срещу Сондок (то и самото възтание той го водеше, за да и вземе всичко и да може да бъде с нея накрая, а когато разбра, че не го е предала, изостави и възтанието...). Общо взето Бидам беше много противоречива личност, но любовта му към Докман беше истинска, най-добре това се разбра в последният епизод, много силни сцени накрая със смъртта му. Пророчеството беше, че ако се родят момичета близнаци, то в бъдеще всички царски наследници в тази династия от мъжки пол ще загиват преди да са навършили пълнолетие :).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е, когато мненията са различни. В "Кратка история на Корея" наистина намерих едно изречение за Бидам: че е вдигнал бунт, потушен от Юшин, ама не се казва изобщо какъв е този Бидам и чий син е. Прав си за сюжета и че това е причината, но пък и пастваше напълно на характера му :)

 

Аз съм ти чела мнението от споилера в предишните постове, просто не исках да ти оспорвам всяка дума, само заради това, че на мен такива характери не ми харесват ;) На мен той не ми харесва (имам предвид характера, иначе Ким Нам Гил се справи блестящо), защото поддържа напрежението като изнервя. То в корейските продукции рядко се намира само добър или само лош човек. И тук също нямаше такива, всички са смеска между добро и зло. Според мен Бидам не обичаше истински Деокман. Просто тя беше единствената, която се държеше добре с него и той се хвана като удавник за сламка за нея. Мисля си, че ако Мишил го беше признала и заобичала, може би щеше да предаде Деокман. Докато Юшин беше наясно, че ако не успееш да защитиш собствената си кръв и плът, няма да успееш да защитиш и любимата си. Тя и Деокман не искаше да жертва интересите си и любовта си към народа си заради Юшин. Е, като визия Бидам беше по-подходящ, да :)

А какво ще кажеш за Сок Пум (Seokpum)или беше Seolwon и неговата любов? (вече почвам да ги забравям)

Ти сещаш ли се какво стана накрая с Chunchu? Той беше също интересен образ.

 

 

Мдр. на Ko Hyun Jung отначало са й предложили ролята на кралица Сондок, но след като прочела сценария, сама поискала да изиграе Мишил. За което аз лично изобщо не съжалявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да не би да говориш за генералa, дето беше нещо като любовник на Мишил :D. То и неговото си беше голяма любов, цял живот да обича само една жена при положение, че тя до края не го обикна... общо взето това беше персонажът, който съжалявах до голяма степен :). Като се замисля и с Бидам можеше да стане същото, добре че накрая Докман се влюби и тя в него, та не беше пълна трагедията :D. Чунчу беше много добре изигран образ, помня че и той въртеше някакви интриги, този актъор има бъдеще, което ме подсеща, че сега го загледах в друг исторически сериал - "Warrior Baek Dong Soo" и там се справя много добре, въпреки че не играе главният герой (всъщност много се прецаках, че загледах този сериал, защото мислех, че е 16 епизода и ще го излъчат целия скоро... а то май ще са повече). Като цяло в "Кралица Сондок" всички образи са много добре представени, доста интересен персонаж беше и брата на Мишил, и Мунно, и Чилсук, абе общо взето всички. Между другото, аз в началото ги харесвах Юшин и Докман заедно, но след смъртта на сестрата на Докман, в следващите епизоди започнаха много да се променят и двамата, както и чувствата им. Не разбрах всъщност дали Юшин я обичаше все още накрая на сериала, защото чувствата на Докман определено бяха към Бидам, защото като умря все още носеше пръстена. Разбра ли как Мишил научи, че Бидам и е син, че на мен май ми убягна този момент. Нещо не мога да намеря хубаво MV с Мишил и Бидам, имаше една много "силна" сцена с двамата...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да, май същият. Само дето не беше генерал, а водач на отряд хуаранг с висока степен. Много ме впечатли една сцена с него, където падна на колене и викаше "Липсваш ми". Просто се беше влюбил в неподходящата жена :) Мунно съм свикнала да го гледам като вярното куче и не можа да ме убеди в ролята си на куксон, някак много безавторитет беше и като излезе и виновен за депресиите на Бидам, вече не знаех към кои точно образи да го причисля. Братът на Мишил беше също богат образ, ама нещо не можах да го разбера.

Като погледнах в Сангук Саги се оказа, че Юшин е отхвърлил любовта на Деокман, а тя на свои ред тази на Бидам, заради това той освирепял ;) . Даже има много подробна биография за Юшин. И изобщо сериалът беше гениален с това, че историята беше представена като леганда, а легандата като история. Даже раждането на Деокман- осмата звезда прави асоциация с обсерваторията и много други такива асоциации има. Хем са се опитали да се придържат към историята, хем да въплътят и легендата, хем да вкарат допълнително драматика и напрежение.

На мен Чунчу ми беше много интересен образ. Има и хубава леганда за него и сестрата на Юшин, която обяснява защо в Корея мъж и жена не трябва да остават сами в стая :lol:

А какво ще кажеш за Алчон? Това безизвестно момченце такъв фурор направи.

Сега като се замисля се сещам как се срещнаха Бидам и Мишил, ама как Мишил разбра :huh: ми тя не знаеше ли през цялото време? Видео с тях двамата и аз не намирам, има само това с театъра и димките.

Някъде бях чела, че Деокман се е омъжвала 3-4 пъти. Знаеш ли нещо по въпроса?

 

 

мдр защо не вземеш да го преведеш този сериал, определено си струва. Аз мога да помогна дотам, докъдето има руски превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Незнам, на мен Юшин ми харесваше в началото, но после почнах да не го харесвам. Уж обичаше Докман, пък се ожени и то за правнучка мисля, че се падаше на Мишил, за да спаси едно село с хора от Кайа ако не се лъжа... пък да не говорим, че след няколко епизода жена му беше бременна :lol: . Не харесвах и начина му на мислене относно Кайа... предците му са се борили да създадат и укрепят нация, а той искаше хората от Кайа да станат граждани на Шилла. Така, че може би по този начин може да се тълкува, че е отхвърлил любовта на Докман и в самият сериал, защото тя всъщност още го обичаше по това време. За Алхон какво да кажа, много добър поддържащ образ, добра игра и силно присъствие, май имах по едно време чувството, че обичаше Чамъонг, но пък тя умря бързо :). Докман незнам колко пъти се е омъжвала, то и няма как да се знае всъщност, тези неща, както и характерите и повечето от взаимоотношенията между героите са до интерпретацията на сценаристите :D. Ето и друго нещо - според историческите факти Сондок умира 9 дни преди Бидам, а в сериала става обратното - Докман умира 3 дни след смъртта на Бидам, има го даже в уикипедиа - ТуК

 

До сега не съм превеждал. Може би, защото не съм гледал и не обичам да гледам сериал 2 пъти. Kim Nam Gil и Lee Yo Won обаче много силно играят в този сериал, после се чудете защо казвам, че не ме е впечатлила играта на Nam Gil в "Bad Guy" :D, е как да ме впечатли след като съм гледал този сериал :D. Намерих един клип, първата сцена с Мишил и Бидам, с която започва клипа (всъщност в клипа е част от сцената), е според мен една от най-силните сцени в целият сериал. Ето го и клипа:

 

 

А какво ще кажеш, кой сериал е по-добър - Чумонг или Кралица Сондок :)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[А какво ще кажеш, кой сериал е по-добър - Чумонг или Кралица Сондок :)?

 

Е, тук вече ме хвана. И аз от много дълго време се опитвам да реша тази дилема :lol:

Това, че Бидам умира след кралицата, го знам. А също и че Юшин е по-млад от нея. Бил е много суров военачалник, изцяло отдаден на родината си (макар и потомък на Су Ро и Кая), дотолкова, че когато заради грешка на сина си, армията на Шила губи битка, той се отрекъл от него и поискал да го екзекутират. Даже станал идол на южнокорейския диктатор Пак Чон Хи. Затова и такава му беше ролята в сериала, макар в началото да го изкарваха малко идиот :) А след потушаването на възстанието на Бидам, той и съратниците му били обезглавени, а родата им до девето коляно избита. И така аз си мисля, че финалът можеше да бъде друг: Сондок прощава на Бидам и решава да се омъжи за него. Обаче умира от рядка отрова, при която се проявават симптоми на болест. Наш Бидам попада случайно на разговор и разбира, че любимата му е убита. Осверипява и решава за да отмъсти като срине Шила до основи и прави бунт, ама Юшин го секва :D

Сега вече знам за коя сцена говориш, хубаво клипче. Аз си мислех, че за сцената когато Мишил замалко не изгори жив Бидам.

Ще се радвам, ако решиш да почнеш превод и ще ти помагам с каквото мога. То и аз не съм превеждала за публика, но за този сериал има богат материал като обясняваща информация. Даже някъде гледах блог, в който на английски бяха обяснени всички роднински връзки, титли и какво ли още не за всяка серия по отделно. Това също много би те улеснило. Моят английски е на нулево ниво, с речници съм гледала сериала, иначе щях да го преведа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен в "Кралица Сондок" бяха представени повече образи в дълбочина, както и имаше по-силни единични сцени, като въздействие. Чумонг пък беше по-силен в приказният елемент, по-интригуващ и запленителен като развитие на действието - тип приказка :). Общо взето и двата сериала са силни, затова говорят и рейтингите им, които са около 40% и на двата. Ти направи цял нов сценарии на финала :D, за мен обаче финала си беше страхотен, особено това със

съня. Последната серия ми беше обаче много тежка за гледане, въпреки че съм почитател на драмите. Тя Сондок беше простила на Бидам, иначе едва ли щеше да носи пръстена, когато умря. Просто, за да стане трагичен и силен като емоции финала, трябваше да убият и двамата... А сега като се замислих, онзи с белега на окото беше егати невестулката, само в него не харесвах нито едно качество :D, много подъл персонаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е страхотен - поне за мен!

Започнах го с българския превод, продължих с руския - до където е преведен, сега съм вече на английския и съм заседнала с речниците пред монитора, защото просто не мога да се спра!!!

Знаех си, че не трябва да започвам непреведен сериал! Къде ми беше ума...

И най - вероятно ще го изгледам поне два пъти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не виждам някаква причина за превъзнасянето на този сериал. Всичко в него вече съм го гледал в други 100 подобни и никакви страхотни разлики в негова полза няма. Предъвкване на едни и същи схеми и образи (проклетото преобличане на жена в мъжки дрехи и как никой за 10 години не я разпознава, плюс още огромен брой клишета, шаблони и логически дупки, характерни за "историческите" сериали) и то в 60 (!!!!!) серии-спокойно можеха да минат с 30-на. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала си е супер. По дефолт корейските сериал са с обща дефиниция. И въпреки това има магия която привлича. В този сериал магията е в символиката, в перфектната игра на актьорите, мащабите на някои от сцените. Заради това съм готова да простя

дефиницията ''корейски исторически сериал''. Това е моето скромно мнение на лаик.

Колкото до другото... ако съм провокирала чувството ти за хумор значи всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...