Jump to content

A Love to Kill (2005)


Recommended Posts

Като се има предвид че не си падам по-тежки сериали си е цяло чудо че го изгледах докрай. Да си призная честно причината да го захвана беше че Рейнчо ми се видя много сладичък с тая прическа и сериозното изражение. Ама по-към средата вече стана ред сълзи ред сополи, Рейн реве, аз му пригласям...Мани,мани. Пък и още не им бях свикнала на корейската рецепта - ако му викат комедия пак си има драматични моменти, ако му викат драма, заредете носните кърпички щото става страшно!

Та относно A Love to Kill по към края зимат доста да го разтягат и протакат. То това май си е типично при к-драмата.

 

Догледах го най-вече с надеждата че ще се съберат главните герои, то бива бива мъка ама тяхното на нищо не прилича. Но уви... накрая ми мязаха на Ромео и Жулиета в корейски вариант

 

Общо взето след този сериал си дадох почивка от тежки сериали за известно време. А иначе Рейн ми направи много хубаво впечетление. Доста повече ми хареса тук отколкото във Full House. развива се като актьор :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Детo се вика разни хора разни идеали.

Както чета, на много хора филма не ги е грабнал.

На мен лично филмът ме изпълни отвсякъде.

Страхотна музика, която създава подходящо настроение към филма,Много добра актьорска игра Рейн направи страхотна игра личеше си колко много се стараеше и успя да пресъздаде достоверен образ.

За неговата приятелка биячката - тя е егати лицето неземно. Тя повдига малко настроението във филма.

Общо взето мен този филм ме държа тъжна няколко дни наред.То не бяха ред, сълзи ред сополи и пак сълзи, но определено филмът ми хареса. А колкото за края, верно, че беше изключително глупав отностно това как реално бихме реагирали ние във тази ситоуация. Много ясно - ще си я вземем и ще си се приберем на топло. Но за това са драмите с подобен край, да ни предлагат друга алтернатива на това до какво води любовта. Той филма така си се и казва - a love to kill - любов която убива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал, на мен лично много ми хареса - актьорската игра, музиката, начина на пресъздраване на емоциите,всичко, препоръчвам го! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът до 11 серия не предявява претенции за нещо различно и отличаващо се. Слаба игра на Рейн.

Но след това започва да ни се открива една красива и тъжна приказка. Очарована съм.

 

 

След огромната вина, която изпитват, двамата не могат да бъдат заедно. Решават, че все пак ще опитат да живеят живота си поотделно. След година силите й са изчерпани и тя се връща там където бяха истински щастливи... Съгласна съм с Daible - двамата избраха смъртта - щом не могат да бъдат заедно на този свят, нека бъдат заедно на онзи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох повечето мнения и с част от нещата съм съгласна.

 

За мен лично това е най-добрият корейски сериал, който съм гледала. Няма път, когато да чуя песен от ост-а и да не ми се свие сърцето. Финалът ме остави без думи, още през 2007-ма, когато го гледах... и все още нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък го намирам за най-малоумния сериал, който съм гледала някога, даже недоизгледала.

 

Цялото това страдание, чувство за вина, болка и реване не ме трогнаха, ами ме отегчиха и накараха да се чувствам като на опело.

И двамата постъпваха нелогично, безхарактерно и ръковводени и аз не знам от какви чувства и разум.

Нищо не може да ме удеби, колкото и драма да искам, че при тези обстоятелства нешата стояха така...Или, че една любов може да е толкова невъзможна щом ни единя не умира, а и двмата споделят чувствата си.

 

Шин Мин А беше толкова безабележима, а Рейн толкова...тъп.Никога няма да я догледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми беше много труден този сериал. Едвам го изгледах докрай, не си спомням дали изобщо го завърших.

Започнах го малко след Full House и най-вече заради Рейн. Но много се разочаровах. Шин Мин А не ми харесваше тогава, а може би и заради ролята и тук ми отне дълго време да я възприема в другите филми и сериали с нея.

Като цяло не ми хареса и не бих го гледала отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да се съглася, че сериала е тъп..

 

Само края ми се стори такъв. Мисля си, че след всичките перипетии тяхната любов се затвърди още повече. Можеха пак да избягат някъде и да продължат да се обичат. Хареса ми отношението на бизнесменчето. До края не спря да я обича и въпреки всичко разбра, че любовта му е едностранна.

 

Очарована бях от Lee Ki Woo като актьор. Рейн се справи блестящо с тази тежка и драматична роля.. Но и според мен Шин Мин А също ми се струва, че мъничко преиграваше на места /колкото и да я харесвам/.. В The Devil ми хареса много повече и точно от там ми стана любимка..

Въпреки всички недостатъци историята е наистина романтична и пленителна, музиката прекрасна, любовните сцени красиви, целувките малко по-истински и страстни отколкото в другите корейски сериали и като цяло си струва гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста време се опитвам да не коментирам сериала заради очевидната ми пристрастност ... но не се сдържах ...

Тъпа била.... историята ... тъп бил Рейн... смотана Шин Мин Ах ... И аз Не мога да се съглася ! ( но всеки за себе си ;) )

Но ако човек дори и за малко се постави в тази ситуация, в които са двамата мисля, че ще си дадете сметка, че всичко е повече от логично ...

Историята е трогателна и определено показва какво значи невъзможна любов в пълния смисъл на думата ...

Музиката за мен си остава най - хубавия OST към корейска драма, когато чуя, която и да е песен от него и започва да ми се свива сърцето.

Не съм виждала мъж да плаче както го направи Рейн в определени сцени, ... а Шин Мин Ах беше отражение на разрухата в душата и болката в сърцето и - имаше моменти, в които малко ми беше неубедителна или прекалено миловидна.

Но истинските и мили моменти, които имаха двамата заличават всички следи от отегчение, които са останали след даден епизод ...

Недостатъци естествено не липсват ... но за всеки от нас са различни.

Края ...

Никога няма да го забравя ... това беше първия ми сериала и като такъв за мен е специален, но който е гледал края на дали би го забравил ... никога не съм плакала толкова много на сериал / филм или каквото и да било !

 

Естествено като всеки нормален човек не очаквах, че ще умрат макар, че сериала се казва - Любов, която убива.... беше болезнено, несправедливо в името на любовта, но истинско ..... за мен !

 

 

сега, когато 1 година по- късно се замислям .... не можеше да приключи по друг начин .... или не би бил толкова незабравим ако имаше друг карай ...

Спокойно съм го препоръчвала на хора, които не гледат азиатски сериали и никой не е казвал, че си е загубил времето ... всеки е запазил различи спомени които са ми скъпи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чак толкова голяма почитателка на Rain, но в никакъв случай не бих казала, че ролята която изиграва в тази драма не е въздействаща или забележителна. Напротив! Мисля, че изигра повече от добре ролята си. Сякаш това не беше актьор, който говори по сценарий, а човек на когото наистина му се е случило подобно нещастие.

Съгласна съм обаче, че историята вървеше доста мудно...на мен лично ми стана интересна, чак към 7-8 епизод.

Краят бих го определила като изключително банален и очакван от всеки.

Имайки на предвид и заглавието на филма, не е трудно да се досети човек какво би могло да се случи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал беше един от първите ми корейски сериали и досега си остава един от най-вълнуващите, които съм гледала :wub:

 

Главният герой нямаше нищо друго освен брат си и след злополуката с него единствената му цел стана отмъщението, но всъщност любовта го промни коренно.

Интересно ми беше да наблюдавам борбата на чувството на дълг към брат му и зараждащите се в него чувства.

В началото беше безчувствен и не му пукаше от нищо, но постепенно стана по-добър и грижовен към останалите.

Първоначално беше ядосан на брат си как може да иска да се самоубие заради нещо такова като любовта, но в последствие сам беше готов да направи същото.

В крайна сметка и за двамата главни герои любовта се оказа по-силна от живота.

 

И Рейн и Шин Ми На пресъздадоха страхотно героите си.

Рейн на моменти направо ми се искаше да го намразя за това, че само си играе с нея :lol:

 

Музиката беше страхотна и въпреки че последните 3 епизода бяха особено тежки, заради всичко останало сериалът абсолютно си заслужава гледането :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз го изгледах за втори път сериала, за мен си остава един от най-добрите корейски драми, Рейн тук направи най-добрата си роля, справи се блестящо, каквото и да напиша тук за сериала, ще е малко, относно финала

беше си логичен, смятам че дори и така завършил, не разделя главните герой, напротив, макар и невъзможна да е тяхната любов, те остават заедно, дори и след смъртта

, а относно сцената с плача на Рейн в болницата, това е една от най-добрите изиграни сцени, иска ми се да го видя в нова подобна роля. Филма си заслужава определено, макар че има много негативни коментари, но всеки си има менение. Доста корейски филми напоследък изгледах, но A love to kill си остава водещ в моята класация B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дейстивието на филма върху мен мога да опиша с една дума Опустошаващо.

Mного емоции ми донесе филма -любов, съжaление,болка,мъка,гняв и най вече много сълзи.Филма ти показва до къде може да стигне човек за своя дълг, със своята любов колко много болка може да причини един мъж на една жена и как после той се съсипва от съжaление за болката която е причинил и как се опитва да избяга от проблема но неуспява .Представяте ли си как нещо такова съсипва човека и как в съжелението си всички около него страдат.

Говоря и за двамата братя, те са като движещи се конници на апокалипсиса за нащо момиче.

Края е много правилен, нито един от тях неможеше действително да живее с този си товар май, че и двамата се чустваха щастливи накрая да се освободят от товара си.

Красота и в смърта, само корейците ще го измислят -значи опасни деца.

Редактирано от jenevie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм, дааа......откъде да започна... Току-що приключих наведнъж с последните 5 серии и може да се каже, че се разочаровах точно от тях. Много по-интересна ми беше историята, когато в сърцето на Бок Гу разцъфваше любовта и бушуваха едновременните му кръвна омраза и безкраен копнеж към Ън Сок. Саундтракът е невероятен, особено ако имате щастието да видите преведени текстовете на песните - напълно пасват на историята, наистина песни, които докосват душата. И все пак....много ми е странно, но не пролях и една сълзица, въпреки всичкото страдание, а преди това на Гумихото, последният епизод бях като фонтан, дето си е чиста романтична комедия, на която просто не знаех предварително края. Явно тук бях подготвена много добре психически какво да очаквам и някак си не можах да се развълнувам максимално. В никакъв случай не искам да кажа, че актьорите играха лошо - напротив, Рейн и Шин Мин А бяха прекрасни, шапка й свалям на мацката, защото малко манекенки, които стават актриси, показват такива качества и игра - милата, една кофа сълзи изплака :( От останалите герои, май никой не ми беше симпатичен, а Ким Са Ранг едва я изтрайвах с този извънземен диалект :blink: Тва Бусански ли е, някой да ме светне, защото звучи направо грозно? Май с прекалено много страх подходих към драмата, вадя си още един път извода, че не трябва да чета предварително никакви коментари, за да мога да преживея всичко. Все пак - много вълнуващ и красив сериал!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От многото невероятни корейски филми и сериали, А love to kill, е и си остава ненадминат. Трябва да ви кажа,че аз дълбоко,безрезервно,истински и напълно ОБИЧАМ този филм. Разбира се,че има някои недоизглаждания, странности и нередности. Кой би юовярвал,че е възможно да се обяви годеж напълно едностранно в същата нощ,когато Канг Бок Гу намира брат си и той ще реагира по такъв фатален начин; и защо Рейн се остави на природните елементи в края на филма? Но този сериал е ненадминат, защото когато отново обърна очите си към екрана в търсене на следващ филм, то е именно с надеждата да видя филм като A love to kill.

 

Близо 3 месеца след като го изгледах, все още се вкопчвам във стола когато си го припомня, и все още не мога да повярвам, че е просто филм. Присъствието на Рейн на екрана ме завладя толкова силно, че винаги търся да намеря безуспешно другаде подобно изпълнение изпълнено с нежност, страст,тъга,отмъщение, самообладание и любов по едно и също време. За мен, образа на Канг Бок Гу е символ на хана на корейците. Болката която ги кара да вървят напред до края. Питам се само докъде могат да стигнат и къде е всъщност самият край? Има ли изобщо такъв?

 

Ако не ви харесва, откажете се. Но аз оставам тук и сега до края на пътя в търсене на отговорите.

 

A_Love_To_Kill_01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това съм го гледала много отдавна, но то ще си остане един от най-хубавите ми спомени за нещо корейско.

Винаги, когато се сетя за този филм ми става едно такова носталгично и хубаво,защото няма много като него. Един от най-любимите ми за всички времена.

Рейн ....................................и тръпчинките й, още си ги спомням, а и тяхното си беше толкова истинско, че така и не можа да им се сбъдне.

 

Бих искала да има много филми като този, но за съжаление се броят на едната ръка, тези които могат да въздействат така. И не защото са имали най-невероятния сценарий или режисура, а защото имат нещо свое уникално. Имам абсолютната носталгия по този филм и мисля, че скоро ще си го пусна пак, защото новите нещо все им липсва, което тук го има.

 

 

Имаше и големи олигофрении - още си спомням как един спеше с ролките на главата и краставичките на очите.

 

Нооооооооооооо..... Рейн ли прави филма или филмът си е просто много добър??????/

 

май и двете:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейн ли прави филма или филмът си е просто много добър??????/

 

май и дветеsmile.gif

 

Мисля,че и двете! Вината за качественото предатавление е и основно заради сценаристката на филма, която стоеше и зад еднакво добрия сериал Sang Doo! Let's go to school! отново с Rain в главната роля. Тук явно просто е писала сценария специално за него ( за феновете на филма Lovers, отново тя е отговорна за равилата се трагедия). Още не мога да и простя, че така завърши нашия 비 Rain и в двата сериала, заради нея. Ако беше някой друг,може би щях да и простя но не и за Rain. Никога няма да забравя заскреженото му лице на края на сериала...

 

alovetokill1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Сериалът го гледах миналото лято, той остави трайни спомени в мен. Трагична запленителна история, много добра актьорска игра на двамата главни герой. И много секси целувки между Bi Rain и Shin Min Ah. Сериалът ми е от любимите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че и двете! Вината за качественото предатавление е и основно заради сценаристката на филма, която стоеше и зад еднакво добрия сериал Sang Doo! Let's go to school! отново с Rain в главната роля. Тук явно просто е писала сценария специално за него ( за феновете на филма Lovers, отново тя е отговорна за равилата се трагедия).

 

А аз се чудех защо Lovers , толкова много ми хареса и толкова много ми е на сърцето, та почти колкото А love to kill. И в двете филмчета изборът на главен, е все едно сценарият е писан специално, точно за тези хора. Браво на сценаристката - успяла е да направи от една история незабравимо впечатление, a от едни герои уникални персонажи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност нещата са двупосочни, ако можем да кажем, че тази роля е нещо, като специално създадена за него, то няма как да не отбележа факта, че Рейн е ходил доста дълго на тренировки за стойката си като боксьор (на някои места е изписано като боец от К1 ... но както и да е ) и разни други подготовки........и считам, че той е допринесъл много повече за образа от първоначалната му идея, от колкото образа да му е бил в помощ на самия него. Решението да бъде поканен за тази роля идва след сериала Full House, който го изстрелва в 10-ката с впечатляващия рейтинг от 42.2% ,а A Love To Kill се счита за крачка назад от тази гледна точка, защото е със своите едва 14.8%. Та аз си мисля, че по - скоро той е поканен повече заради набралата известност и вече гарантиращ вниманието нафеновете си (не само в Корея ами Япония, Тайван, Сингапур и скоро прочетох, че правата за сериала са продадени и за Индия ) и в последствие е напаснал образа със себе си и се е получил един от най - незабравимите за мен образи!

 

Малко интересни факти:

 

Сериала е с приблизително 7 различни заглавия:

A Love to Kill

This love I want to kill

The Love of Death

Detestable Love

Knock Out by Love

(другите две са корейски)

Рейн е заспал за миг на една от сцените, защото му се е налагало да съчетава снимките с подготовката за предстоящ концерт.

Сцената, в която той скача от моста е повторена няколко пъти, но с малката подробност, че скача с въжета, които не му позволяват да се топне във водата - после слиза долу и е герой :D

Въпреки тъжния сюжет актьорите, на са спрели да се правят смешни гафове и да прекъсват за почивка. за да се посмеят. (доказателствата са под формата на над 10 види с NG - та на Рейн и Шин Мин Ах)

И двамата (главните актьори ) си признават, че са си причинили прилично количество физическа болка взаимно - от влаченето на Шин Мин Ах по земята от Рейн до събарянето и на плажа преди целувката, а тя си го "връща" с многото пощипвания и удари.

Когато са излъчили първия teaser на сериала още същата нощ на сайта на драмата са писали почти 2000 души, че са много впечатлени от 38-те секунди видяно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...