Jump to content

A Love to Kill (2005)


Recommended Posts

И аз почнах да го гледам най накрая.............едва сега го преведоха.

Мисля, че сериалчето си е найстина хубаво...........кат ва слушах аха аха да се раскандардисам...........сега се радвам , че не.

Може да не е хит в жанра но си е добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, принципно не всички тук сме с еднакъв вкус, така че е нормално. Въпросът е, че аз поне го догледах насила, колкото да не го зарязвам на средата... Ма това си е мое мнение. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пирани, присъединявам се към мнението ти. Смятах да пиша като изгледах, но така и забравих. За мен сериалът е добър. Драма от начало до край. Не претендира да е нещо особено, но за зрителя, който търси любовна драма е много добро попадение. Актьорите се справиха чудесно. Краят е малко претупан и трагичен... е нищо ново под корейското слънце ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля, май малко помня от този сериал-бавно действие, чак без живец, един скован Bi(Rain) с леден поглед ... , като изключим сцената със свалянето на белия потник и страстната целувка, май с нищо не се отличаваше , можеше и 10 серии да го направят, на мен никакво въздействие :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииии сега изгледах първи епизод. Чееесно сцената в епизод 1 където пие бутилка със соджу до една стена, не е ли най-секси сцената въобще в корейското кино. Чеееесно направо ме разбрида!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го най-накрая. Като цяло ми хареса, обаче финала беше доста смотан. Очакванията ми бяха по-големи и този край беше малко разочароващ.

 

Как може през 21 век някой да умре по този глупав начин и то на минути разстояние от къщата. През цялото време си дрънкаха по телефона, а сега нашето момче не се сети да звънне на 112. Не си представям варианта да няма обхват.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииии сега изгледах първи епизод. Чееесно сцената в епизод 1 където пие бутилка със соджу до една стена, не е ли най-секси сцената въобще в корейското кино. Чеееесно направо ме разбрида!

 

Ти пък се сети какво да гледаш. :D Ама нищо де, има какво да се види. Например, героинята на Ким Са Ранг, която е просто уникална в началото. Да не забравяме и страхотната Шин Мин А... До 8 ми епизод си признавам, горе-долу ми хареса. После е въпрос на вкус.

 

Marian_I това на финала

беше самоубийство. ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее ти много ме надха няма що. Все едно ми каза еми тъп филм си избрал ама гледай все пак. :lol:

Незнам ама аз заради Шин Мин А и "Сълзи над Босфора" бих гледал, тя ми е супер любимка и е най-секси корейска актриса за мен. Засега е добре, макар че главния герой е пълен боклук и не виждам просто как от тук на сетне ше ми стане симпатичен. С удоволствие бих го засрешнал с един шамар на външен, та да се освести малко. Такъв егоистичен, себичен, арогантен непокист няма. "Ooooo защо ме остави сам, ооо колко съм нещастен и сърдит на света, ооо колко ми е тежък живота заради тебе". Абе мухъл я вземи тоя шамаааар. Музиката също е супер между другото, тва за мен винаги е важно. Засега съм доволен за после пак ше споделя как ми се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятна е. В A Love To Kill, много добре подчертават красотата й. Даже като се замисля, дори Naked Kitchen не съжалявам много, че съм го гледал. :lol: Ама в My Mighty Princess колко беше сладка... :wub: Та общо взето гледай с кеф и задължително коментар накрая. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа догледах го и от къде да започна? Филма е велик за мен, дали "Най", ще мога да предцяня след време.

 

За начало задължителното изключителна актьорска игра, но и невероятно оригинално действие. Първо похвата, с който всеки епизод завършва с действието от следващия и първите 20 мин. всъщност разкриват какво се е случило. Невероятно и задължително ми разбуждаше любопитството за следващия епизод. Отдавна не бях гледал сериалче, което да нямам търпение да гледам следващия епизод и на което да цивря. Мда от Снежната кралица насам не бях ревал така. Отделно музиката беше супер. Констатирах, че всички култови драми, се нуждаят от солидно количество добре подбрана класичска музика или сътвременна такава, но с класическо звучене. Изпълнението на Мин А, когато и разказа че е само отмъщение си беше ненадминато. После и любовните моменти си бяха на ниво, целувки като хората, това ми напомня за целувката зад закусвалнята 30 секунди след като беше повърнала. Тва е просто култово и въобще образа на Бок Гу беше едновременно, странен, противен и мистериозно-непридвидим. Интересно ми е да видя Би Рейн в комедийна роля. Самият последен епизод беше пълна скука, ноооо края беше точно както исках и както ми харесва. Трагично-романтична смърт в стил Ромео и Жулиета, Sweeet. Подържащите образи бяха също много забавни и сладки особенно силен беше брат му Мин Гу.

Като цяло това ми хареса, че във всеки един епизо от начало до към 13 епизод, не бях сигурен какво ще стане, как ще се развият нещата и как ще завърши всичко. Оценка 9.5 от 10

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, тц, тц... тоя филм ще го изгледам, за да видя какво толкова не му харесвате... И без това съм в едно такова особено настроение... :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, на мен този филм ми хареса доста като цяло, и като игра, и като режисура, но си признавам...

 

 

в последните няколко епизода драмата ми дойде в повече, което по принцип не е лошо, ала тук доста се ядосах на всичко, което се случва, и едва го догледах

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса... и играта на Рейн ми допадна даже повече от тази във Full Hause (въпреки че между двата филма сравнението е илюзорно).

Тук лека-полека се "разплиташе" кълбото и това "връзваше" зрителския ми интерес, въпреки че драмата много бързо се случи и след това вече ... тежеше със ствоята предистория и със събитията и емоциите, които отприщи...

 

Инак това за мен е филма на.... егоистичните и пагубни... (колкото и силно да звучи) амбиции ... които първо погубват другите, а после бавно убиват самата личност...

 

 

амбициите на един брат, зарязал по-големия си брат, и станал негодник и побойник, който не вижда собствените си грешки, но е готов да отмъсти по най-жесток начин на жената, "зарязала и предала" брат му... и то само защото той така вижда и разбира нещата...

 

амбициите на един мъж с власт и пари, на когото са отказали, когото не боготворят и не възхваляват... който го удари на накърнена гордост и стремеж за доказване и обсебване... който "я захвърли, натика я в калта" и после се отказа от нея, въпреки че твърдеше, че започва да я обича... Но... както се казва - с времето любовта променя хората... и той определено се промени, както се промениха и амбициите му.... (просто да я види да се усмихва)

 

амбициите на една майка, която едва не попада в затвора от алчност...

и на един баща, който не почувства "душевните терзания" на дъщеря си, а реши да "отстоява" алчността на съпругата си...

 

амбициите на приятелите (особено несподелената любов на един от тях) да бъдат добри на всяка цена, дори и безразсъдно да помагат в нужда... само защото просто са приятели...

 

амбициите на една млада жена, белязана от суровия живот, бореща се да живее с мисълта, че е "принцеса" в очите на любимия си и че той не е до нея от съжаление...

въпреки че той всеки ден я лъжеше, причиняваше й болка, предаваше я....

 

амбициите на една кинозвезда по загубената си любов, която след дълго търсене и лутане, мислейки че отново е открила любовта, че съдбата отново я е ощастливила... попада... в ада...

 

и най-вече амбициите за реабилитиране на един брат, по-голям, който не понесе известността на жената, която "и да бе умряла, и после пак да бе възкръснала... щеше да го обича!", непонесъл и обърнатия гръб на брат си, за когото бе правил всичко през живота си и от когото копнееше да чуе единствено "Братко!"... и дори и прикован на инвалидния стол, обездвижен, неспособен да говори, той проявяваше "жестоките си капризи" ... та да се чуди човек: "За какво, по дяволите, става на въпрос?"...

 

 

 

А Рейн ми се издигна в очите: по своему чаровен, добър певец, сега го видях и като добър актьор - не пропилява таланта си и ще остави ярка следа себе си. Дано в бъдеще не разочарова очакванията ми. Само дето мноооогооо имитира Майкъл Джексън... (мир на праха му)... ама айде - да му е простено... :hehe:

 

И за да Ви досадя окончателно:

 

Последната серия сякаш беше самостоятелен филм. И да я вземат... дяволите мацката... от чий зор захвърли съдбата си... за да умре... от мъка и студ... и онзи глупак-влюбеняк.... дето каза, че такава любов е невъзможна, дето уж я споделиха само за един ден... литна на секундата да я търси... та и той... замръзна с нея... Е то тяхното си е направо "намерил та зашол" - единият стана известен спортист, спечели медали, отвори си сервиза, за който мечтаеше и хич и не сещата за онази своя любов... Тя... уж се успокои, уж щеше да се жени, имаше човек, който я обичаше и беше неотлъчно до нея (разбрал някогашната си грешка)... Абе по корейски ... трябва да се страда... и умира... :twisted:

 

 

А ОСТ-а е невороятен. Ето и линкче за тези, дето са пропуснали този сериал. Аз всъщност от този клип тръгнах, за да гледам филма :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=iupTmPpE160

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, хареса ми, но мисля, че на места нагнетяваха излишно тягосно усещане. Примерно главната героиня през голяма част от сериала се тътри насам-натам толкова изтормозено, че неволно ми навява мисли за Космодиск, а от това, колкото и коравосърдечно да е от моя страна, ме напушваше смях Финала ми се стори изчистен и много ми хареса. Колкото до Би, така бях свикнала с усмихматото му лице, че не можех да повярвам колко му ходи драматична роля :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала беше много интересен, един от най-запомнящите се, които съм гледала. Музиката също много ми хареса.

Но мисля че малко прекалиха с драмата. То,невъзможна любов да, ама чак пък толкова?

Но пък Рейн беше страхотен, не можах да му се нагледам. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах големи очаквания, ама драмата ми дойде в повече. Да не говорим че по-муден филм не бях гледала скоро. Всяко действие е толкова мудно, че на няколко пъти ми идеше да намеря адреса на сценариста и да му кажа туй-онуй. Не, нямам думи просто. Даже и от към актьорската игра неискам да коментирам. Пълно безмислие. Толкова харесах Рейн в Пълната къща, а като го гледах сега в A Love To Kill направо ми се отщя, прекалено незаинтересовано го даваше. Можеше да вложи малко повече старание ми се струва. И все пак имаше и нещо, което ми допадна.....OST-а беше невероятен. Много добре подбрани парчета. Няма как да не го спомена. Да има и нещо положително :)

А за финала........въобще неискам да се сещам.......... Което ме кара да си мися че МАЙ САМО АЗ СЪМ ГО РАЗБРАЛА РАЗЛИЧНО.........

 

 

......Накрая нашето момиче се събуди, а Бок Гу беше замръзнал......е*ати тъпия сюжет. Около 5 пъти превъртах финалната сцена.....и....тя наистина си отваря очите, ама той - нъцки. Ако е така както на мен ми се струва, мацката е яко прецакана. Ама той поне спря да я обича - умря щото.....

 

 

Абе, има какво да се види във филма, ама....не е нищо, за което да се съжалява ако не се гледа. Мое мнение. :) Хайде със здраве, и ако някой има пресни спомени от финала на филма, нека да драсне, да видя дали проблема е "в моя телевизор: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го доста отдавна, и бях доста ядосана на финала. Но разбирасе то се подразбираше какво ще стане от заглавието. С това чувство за вина, което и двамата изпитваха.

 

В корейските драми, мога да кажа, че доста от главните актьори умират така непредвидено и то по собствено желание, както си мислиш, че всичко е ок изведнъж бам и го няма.

 

Че така накрая когато Би Рейн беше прегърнал Мин А и изгря слънцето тя наистина отвори очите си. а ръката на Би Рейн падна, така да го кажа, мисля, че той умря. Но пък може и той да е жив защото от части от секундата забелязах че пръстите на ръката му мърдат <_< Сега незнам колко е вярно, и дали това ще промени нещо ..

Така че като цяло добре е замислен сериала, на мен си ми хареса :rolleyes:

Редактирано от parab
Гадно е да разказваш финала на тези, които тепърва ще го гледат...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това ме мъчи от няколко епизода насам и реших да го кажа. Само предупреждавам по-гнусливите да не четат!

 

 

Избършете си сополите бе, мърльовци! Първо Пи реве та се къса, тече му ноосът и той решава, че най-удачно е да доразмаже сополеца по цялата си физиономия. После батко му крещи и реве, а онея спокойно си го гледат как от носа му текат потоци съмнителна течност и хич не им дреме! Бе хора, за вас кърпички няма ли? Барем поне малко тоалетна хартия да бяхте взели, поне за нея съм сигурна, че е на почит при вас. Пусто да опустее, повръща ми се направо!

 

 

Това прави най - голямо впечатление в сериала, заклевам се агхахахаххахахаха

 

Заради по - горе написаното от теб имам спомени за самия сериал, друго не ми направи особено впечатление :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее, стига де... това със сополите докато Бок Гу плачеше в болницата, е един от най-добре пресъздадените отчаяни плачове, които някога съм виждала на филм. Брилянтно изпълнение на Рейн. От този момент нататък реших, че Рейн става за актьор. Гледала съм сцената поне 10-тина пъти. Винаги ми действа по-скоро истински, отколкото гнусно. Другата спомената сцена също.

 

Подкрепям критиките за бавно влачещото се действие. Ужасно беше. Не стига, че самото действие беше затормозяващо, но и агонията допълнително се удължаваше от бавното развитие. Много ме подразни това, но като цяло по-скоро харесах сериала и бих ги гледала отново.

 

Колкото за финала...

 

Наистина беше твърде драматичен. Освен това, вярно е че тя отвори очи, но съм твърдо убедена, че е колкото да го погледне за последно, защото все пак, преди да се гътне, той е топлел тялото й. Следва единствено нейното замръзване. И край.

Имам чуството, че този финал най-правдоподобен, след като са толкова убедени, че в реалния живот не могат да са заедно. То поне ще са заедно в отвъдния.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...