Jump to content

Shitsuren Chocolatier | Heartbroken Chocolatier (2014)


Recommended Posts

Eeee, това си е направо голяма реклама :).

Ама, така си е. Дори и да са със сравнително интересни сюжети, започват да ми стават досадни след 10 серия.

Тук поне сериите ще са само 9!

А и из нета видях едни картинки от мангата... очаквай още такива приятни изненади. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих имал нищо против и 20 парчета да са стига да са забавни и интересни като досегашните три, но тази история така или иначе няма какво толкова да се дъфче и дори да бяха 9 пак може да си завърши прилично. Всъщност завършекът му е единственото нещо, което ме гложи относно този сериал. Не знам какво е положението с мангата понеже не са преведени на английски, но със сигурност е онгоинг демек има вероятност края да виси, но от друга страна самият сетъп предполага някаква крайна позиция относно взаимоотношенията на персонажите и да бъде оставен недовършен би било малко неуместно, но ще видим де.

Колкото до това за корейските сериали ти поне следиш 6 за в момента докато аз съм на кръгла 0-ла, което си е за отбелязване при мен понеже досега все си намирах нещо дето да ми хареса от полуострова, но сега нищо не ми хвана окото от зимните дори и man from the stars, което е в любим за мен жанр. Може би разочарованията миналата година ми дойдоха в повечко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино, тъкмо днес ми дойде цялата тази шоколадена история :))))), послучай случая.  Наистина неочаквано разчупена и на моменти трогателна... При това Мацумото ме изненадва положително :)

И разбира се напук на безумня постер :)))... Мда, твърде добре, засега :).1604559_180404402169673_273659831_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то на 14-ти ко няма шоколади кога? :rolleyes:

Иначе тея двата епизода отново бяха на ниво като интригата стана още по голяма най вече имайки предвид нещата покрай тази Ерена и цялата тази история с така нареченото friends with benefits (доста добра концепция м/у другото още в one tree hill се видяха ползите! :D) Един романс е наистина добър, когато интригата се запази повечко време дори ако е възможно до самият край, а тука явно на там отиват нещата, но ще видим как ще го приключат. Жалко, че второстепенните поотстъпиха малко в действието таман се зарибих от 3-ти ама нейсе. Може би ще изригнат в следващият или по следващият. Лошото е и че горката Сатоми го отнесе..сега мяза на пират ама пак си е симпатичен такъв! Тоя очилатко направо е за бой обаче! :nunchako:-_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го следя. До пета серия съм. Започнах го и ще го изгледам, но в общи линии главно от уважение към Мацумото Джун и другите актьори. Просто, като изключим персонажа на Като Шигеаки, героите някак не просто не са ми симпатични, но дори ме дразнят. Което не означава, че сериалът е лош, това е въпрос на вкус, според мен. Аз и в реалния живот обикновено не търся компанията на хора, подобни на тези персонажи.

А това, че главният герой си легна с жена, която не обича, откровено ме разочарова. Ако исках да гледам подобни истории, щях да си сваля нещо американско. И въпреки, че японците са се постарали все пак да има някаква мисъл зад това действие, някаква логика, самият факт, че това по някакъв начин приближава сериала до американския начин на мислене и правене на телевизия, ми е неприятен и не ми харесва. Искрено се надявам това да е единична проява и да не поемат по този път като цяло.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо гледах 5 серия. За момента ме задържат пред екрана, макар, че действително поддържащия каст остана леко назад. За компенсация, към края героинята на Асами се раздвижи и показа характер.

Сота и Ерена може да казват, че не се обичат, но между тях има някакво дълбоко приятелство и уважение, а това също са форми на любов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен 

 

Сота и Ерена ще бъдат и по-финалната двойка :). Щото с японците не може да очакваме чак сватба и категорично "да" с цветя и рози, но доколкото изобщо ще има край... те са. :)
Тъй де, точно понеже сериалът е японски и има по-разчупени сцени... Не е "Любов по време на холера" все пак...

Ама ще видим ... все още не мога да заложа бутилка за финалите на азиатските продукции...

@brambram ако не се беше появила героинята на Ерена и пр, това за мен щеше да е невероятна скука. Ценности ли? Безсмислието и болката да харесваш някой, на който не му пука за теб може да бъде оправдано само и единствено, ако това те прави по-добър човек като цяло, а пък затварянето към света и и към всичко живо в него, в името на този единствен няма как да те прави добър човек.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

@maira Честно казано ми е трудно да коментирам, защото, както казах, като цяло персонажите в този сериал не ми допадат, но все пак. От гледна на точка на Ерена и този, който уж обича, това не е любов, а самовнушение. За да обичаш, освен ако не си на 15, е нужно да познаваш. Дори да се опитваш да се насилиш да се влюбиш в някой, който е безумно готин, идва един момент, в който някак по дефолт чувстваш нужда да разбереш повече за него. И ако, както в нейния случай, нямаш контакт с него и няма начин това да се случи, в най-добрия случай може да си повярваш, че си влюбен, въпреки че на практика не си.
От друга страна, според мен за да се реши жена да легне с мъж, който не обича, противно на помията, която ни залива по въпроса, нещо трябва да е много жестоко счупено в нея.
От страна на героя на Мацу Джун, ако той наистина толкова време е обичал една жена и не се е докоснал до друга, дори да се насили да го направи, уж за да стане лош и да има шанс с нея, на сутринта той щеше да е облян в сълзи или поне тотално съсипан емоционално.
Съгласна съм, че да обичаш и да се затваряш в себе си, не те прави по-добър, но не мисля, че за да не се затваряш в себе си, трябва да си лягаш с някой, който не обичаш и с който си се запознал няколко часа по-рано.
Да не говорим, че подобни взаимоотношения винаги носят потенциалния риск някой да бъде наранен много жестоко.
И не ме разбирай погрешно, нямам нищо против героинята на Ерена, както казах, на мен всички в този сериал не са ми симпатични. И е факт, че това, че си легнаха заедно ме дразни повече, защото ми напомня на американския начин на правене на телевизия, отколкото само по себе си. Ако има двойка, за които според мен е правдоподобно да се обичат, това и за мен са точно Ерена и Сота. Просто моят начин на мислене вероятно е много различен от този от създателите на сериала (мангата) и аз постоянно попадам на неща, които ме дразнят или ми изглеждат нелогични. Но това не означава, че сериалът не е хубав, просто моят вкус е различен :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък точно това ме кефи тук, че разчупиха този синдром на предопределеността в някаква степен и това веднага се отрази на интригата и съответно ми покачи интереса. В предишният романс от Япония, който гледах тоест Last Cinderella беше същата работа, но там обстоятелствата естествено бяха различни. Аз лично също залагам на същият кон като maira за финална двойка, но вероятността за друг развой продължава да си седи непоклатимо.

В корейските драми примерно тази предопределеност или карма ако щете тоест централната сюжетна двойка да приключат заедно и да си наясно с това през целият сериал си е дразнещо поне за мен понеже е прекалено идеализирано и нереално. Така само по постера можеш да си направиш сметката.

Колкото до това с какви и за какво си лягат жените....хехе айде ще си замълча ама тая Ерена си е направо цвете на фона на някои извадки от реалността! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сота + Ерена рулз ;)

 

 

Дотук ни показват, че и двамата идея си нямат какво всъщност означава да обичаш. Изкарват си на преден план някакви повърхностни влюбвания или по-скоро красиви блянове - Сота е "влюбен" в своята фея на шоколада, която се явява уж и негова муза (въпреки че и за Ерена направи бонбон), а Ерена е "влюбена" в някакъв тип, с когото дори не си е говорила... Оставам с впечатлението, че са лапнали по когото им падне при по-силен кик на хормона и след това са се впуснали в тотално нереалистични мечти за обекта на страстта си, без дори да посмеят да направят нещо за сближаването с него. При това Сота смята своята феичка за доста разпуснато в интимен план същество, а на Ерена мечтите й се свеждат до бързо преспиване в хотел и бъдеще на самотна майка. Както Оливие каза - това между Сота и Ерена си е жива любовна връзка, дори ако не го осъзнават. Да можеш да говориш свободно и откровено с близкия си човек за всичко и да очакваш разбиране и подкрепа отсреща често се доказва като доста по-силно чувство от разни имагинерни влюбвания. Надявам се сценаристите да защитят тази теза на финала. Започва да ми става леко жал за онази овца феята, но в крайна сметка никой не я е карал насила да се омъжва за шовинистичното дърво, което нарича свой съпруг :) За нея хепи-енда го виждам като да се разведе и да си потърси стойностна половинка - Сота винаги го е ползвала само като някаква резерва или втора цигулка. Чудесно ще е и каката-сладкарка да се сдуши с някого, щото ми е симпатична :)

 

 

Мерси за коментарите, мислех да пропусна този сериал (заради розовия постер), но ми отворихте очите, че става нещо интересно там ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласна с мнението на Razzormaw. Точно това, че са излезли малко или много от калъпа, поддържа високо зрителския ми интерес.

 

 

 

Първо си мислех, че Сота, ще бъде утешаван от тайно влюбената в него колежка и постепенно ще преоткрива любовта в нейно лице (всъщност още не е късно и за това де). А те така неочаквано извъртяха нещата, намеси се Ерена и докато практикуват "приятелство с облаги", може да се получи нещо повече.

Пък може и по съвсем различен начин да развият всичко. В момента наистина е непредвидимо какво ще се случи и именно това ми харесва :) .

 

Саеко не я съжалявам особено. Направила е избор, омъжила се е за "изгодна партия", да си носи отговорността.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

@ brambram
Мисля че -"за да се реши жена да легне с мъж, който не обича, противно на помията, която ни залива по въпроса, нещо трябва да е много жестоко счупено в нея" е малко черно-бяло изявление. Според мен  свободна, не-влюбена жена може да си легне с всеки, който не и е неприятен по някакъв начин и не я насилва, без да е счупена... така е постановила майката природа ... иначе може да се превърне в нещо тъжно, асексуално и мъчено от хормони, герой от Големите надежди. От друга страна всичко е въпрос на мярка, малко както в приказката за трите рози ...

Ок, аз разбирам, моралната дилема е наистина, може ли душевно "чист" човек, ако и да е треснат от хормона, да спи с някой нов при условие, че наистина обича друг? Но дори и ти самата казваш, че Ерена не е влюбена наистина, тя само се защитава по свой си начин от реалния живот и нуждата да е близка по душа с някой... А Сота е очевидно склонен да приеме всеки тип манипулация за чиста монета :), но точно влюбен... не знам... Та ако не беше Ерена и желанието му сам да се освободи от "влюбването" си не бих издържала да гледам мухльото Сота... в калъпа на задължителния сбор Главен + главна...  

Но, не те навивам да го гледаш това филмче в сегашния му разчупен вариант - дето се вика всеки има право да почувства нещо антипатично и изкуствено, и да зареже сериала ако и 100 човека да мислят друго... Мен и 200 не ме спират като ми дотъпее :) ....примерно в мега тъпнята Принц на бял кон мацката праволинейно спа само с един по време на филма, ако и да намекваха за разбито й с обвързан човек сърце... но въпреки тази си моногамност, беше изключително нечистоплътно създание за мен, мислещо само за собствената прекрасност...

 

@Kce kce, Vesy... То обаче не е късно да развалят хубавия сериал :))))))) пупупупупу....

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пак си е дилема...да натикаш героиня на Сатоми да скимичи в някой ъгъл си е тежко решение за всеки сценарист! :mellow::rolleyes: Ко бях аз сърце нямаше ми даде да я оставя капо особено с тая очиларка, но геоинята на Мизухара определено си има свой чар и някак си тези им взаимоотношения са си атеншън грабър за аудиторията. ukio по горе съвсем точно акцентира в/у бележката на пишман франсето от 5-ти епизод, а fwb-то може и да е добра концепция, но и в този случай както и в OTH се видя, че далеч не е като да е без пробойни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче истина е, че никой освен Сатоми не може да изиграе тази толкова двулична, феерична и привлекателна фея. Между нея и Карен (Мизухара) ако съм мъж нямам колебания... Просто при всяка друга, не толкова звънлива и искрена, Сота щеше да изглежда като пълен идиот и окончателен мазохист... а Сатоми обяснява всичко. Но тук все пак говорим и за  човешки отношения, където героинята й е ощетена откъм сценарий...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мизухара (Ерена) мисля, че на почти всички им е антипатична на пръв поглед:) То това й е и героинята, която трябва да играе - "Мен мъжете не ме харесват, липсват ми феромоните май". Но постепенно образът й се разгръща и става все по-заслужаваща доверие и съчувствие...

 

 

Защото за разлика от феята не се опитва дори да манипулира никого - нейната кифленска наивност си е докрай откровена и истинска. Включително с предложението "Дай да се чукаме, щото явно се разбираме какво ни е на душата и сме наясно, че не е обвързващо". Мацката не е излъгала никого и не е способна да си пусне "чаровните изцепки" в употреба дори за най-важната си мишена. Актрисата чисто визуално ми е антипатична, но героинята й все повече ми се издига в очите - и мацката определено играе добре. Стискам палци тази насока от сценария да надвие сладкото личице и кукленските устнички на Сатоми, за да излезе нещо реалистично-хубаво от финала:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в моята глава се въртят множество въпроси. Мисля, че около героинята на Сатоми има нещо. Защо ще се жени за човек, когото очевидно не обича? Трябва да има основателна причина за подобно действие.

Любопитно ми е и как ще развият образа на Каоруко? Тя все пак има достатъчно голяма роля и би трябвало да се движи в някаква посока. Например, да й се случи нещо, което да промени живота и отношението й към света. 

Двамата ми любимци за момента са със застинали отношения, но сестрата на Сота определено дължи обяснение на Оливие. Според мен остана нещо недоизказано между тях. 

И голямата енигма - героят на Рюта Сато. И той беше загатнат само, но това не е достатъчно. Каква ли ще е неговата роля в цялата картинка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Каоруко ми стана симпатична истински, едва когато 

плачеше по телефона на Оливие - "Ами и аз самата не се харесвам в момента." Много беше човешко и много приятно неяпонско - да съжалява за минали действия и да не се оправдва с някакви разбирания за чест и собствени чувства за криво, право и чисто - а просто да се види през чуждите очи и да рефлектира мигновенно. И аз искам да й се случват хубави неща, стига обаче да не зашаблонят хубавата история твърде много с поредица пречистващи и екзистенциални ситуации, на всеки от героите последователно, че ще ми избяга човешката и несъвършена част, която ме държии до монитора сега... От друга страна тук Героят с уникалната маска-умение, според мен е Сота. Т.е. той е този, който до последно следва да решава всички конфликти с вълшебното средство - правейки това, в което е най-добър - ... шоколад... та може и да не се завърти колелото на израстването... :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тъй както се видя в 6-ти и особено накрая в тийзъра мосю Оливие ще се развихри в следващата серия! :) Самият епизод беше подготовка за истински шоудаун особено ако Саеко направи това, което си мисля в деня, когато шоколадите са най-важни! Това ще е и най важният тест за героят на Джун и ми е доста чудно как сценаристите ще поднесат всичко това? Както казах по горе героиня на Сатоми било то и толкова вятърничава и лекомислена като тази Саеко не може да се прахоса с лека ръка! :D Всъщност опитах се да се абстрахирам от фенщината ми към актрисата и установих, че все пак тази героиня не е крайно лоша и дори да беше друга в каста не би ме дразнила особено. Просто с изключение на първи епизод не направи нищо от там насетне, с което да ми обере някакви по сериозни негативи. Дори

се забеляза леко израстване в самият персонаж, когато осъзна какво всъщност иска и че не само шоколадите я дърпат към магазинчето. А и все се вижда, че е наясно със себе си докато примерно наш Соута още блуждае човека..:D Но мисля, че пораженческото му поведение и тоталното игнориране на алтернативата с евентуалният позитивен отговор говори само за себе си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...