Jump to content

Shitsuren Chocolatier | Heartbroken Chocolatier (2014)


Recommended Posts

spacer.png

 

Shitsuren Chocolatier

 

失恋ショコラティエ

Държава: Япония

Година: януари 2014

Епизоди: 11 х 57 мин.

Телевизия: Fuji TV

Директор: Hiroaki Matsyam

Сценрий: Setona Mizuhiro (manga), Naoko Adachi

 

Каст:

Jun Matsumoto - Sota Koyurugi

Satomi Ishihara - Saeko Yoshioka

Asami Mizukawa - Kaoruko Inoue

Kiko Mizuhara - Erena Kato

Junpei Mizobata - Olivier Treluyer

Kasumi Arimur - Matsuri

Ryuta Sato - Seinosuke Rikudo

Naoto Takenaka - Sota's father

Shigeaki Kato - Sekiya

 

Плот: След като завършва училище, Сота Коюруги (Джун Мацумото) учи пекарство в институт.

В гимназията той се влюбва в красивата Саеко (Сатоми).

Благодарение на усилията си Сота успява да изживее романс със Саеко точно преди Коледа.

В последствие обаче Саеко му казва, че няма да може дa се срещне с него на деня на Свети Валентин,

но ще успее в деня преди празника. На този ден Сота дава на Саеко шоколада,

който той е направил, но тя не го приема, като му казва, че не смята, че са двойка.

Сърцето на Сота е разбито, но той не се предава.

За да накара Саеко да го обикне, той заминава за Франция с малкото си пари

и изучава правенето на шоколад, който Саеко обожава. 5 години по-късно той е първокласен шоколатиер.

Сега, при завръщането му в Япония, Сота отваря свой собствен магазин.

 

Бележка: Ами където е Сатоми, там е и батко, няма как! <3 Сюжетът ми се струва доста сладникав

и то не само заради шоколада, ама щом Сатомито ще го раздава опърничава, значи трябва да се види задължително!

Чудя се дали да погледна мангата, ама айде, ще се въздържа тоя път.

:essub:

 

Сваляне с български субтитри: :subs: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри: :subs: :click:  :click:  :click:

 

Сваляне с английски субтитри: :click:

 

Сваляне с руски субтитри: :click:

 

Онлайн с руски превод: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със сигурност ще се гледа, но да видим дали ще карат напълно по мангата... Ако го направят сценария от сладникав, много бързо ще се превърне в горчив.

Жалко е, че тази манга е с жанр: Трагедия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм абе човек ти къде ги гледа тея жанрове?! :D За момент и мен ме шашна. Мангата е ето тази. Това е английският превод не са всички глави обаче. Става въпрос за комедия, романс, драма и жосей, то няма как просто нещата да отидат към трагедия с тоя сетъп споко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пет пари не давам за Мацумото, нито пък за Ишихара, да не говорим за Мизобата, обаче.. където е Мизухара Кико там съм и аз (по логиката на Razzormaw) XD. Да не говорим, че допълнителен пълнеж е и фурията Асами.. и айкдендито Шиге. Шиге не го бях гледала от много, много отдавна.. интересно ще ми е да видя докъде е стигнал с актьорския си опит.

 

Иначе, може да не харесвам Джун, обаче трябва да призная, че тук японците са оцелили в 10ката с него. Не мога и да си представя по-добър избор за ролята на Сота. XD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми фенщина знаеш как е... ;) Не го знам тоя Матсумото дали е подходящ ама бих предпочел Шо Сакурай ако ще е някой от Араши понеже човека ми направи доста хубаво впечатление в Семейната игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех мерси за постера, сложих го ама пак залагат на тея розови тонове ейй...кво толкова ги влече тоя тъпия цвят не мога да разбера?! :D Не мога да разбера обаче коя дата му е началото, според тоя постер 13 януари ли кво...във викито още нищо не са ъпнали мишките? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият кадър от сериала бе с кутия шоколадови бонбони. Прималя ми.
Бива, но с много големи уговорки от първи епизод и старта днес и на този нов японски сериал. Розовщината е твърде много за мен, с право японските сериали с розови постери са ми съмнителни. Романтична история, но най-важното с многоооо, многоооо шоколад (и производство на шоколадови бонбони), а аз шоколад не отказвам под никаква форма.
Мацко Джун е отличен отново (всъщност като всички от Араши), Наото Такенака е един от големите ми японски любимци от по-възрастното поколение, тук в ролята на баща на Джун (в Freeter, Ie wo Kau беше с Нино), а Сатоми.... Сатоми е прелестна, но от това, което видях в първи епизод героинята й много ми... как да кажа... кифлее, а това със сигурност не е образ, с който свързвам Сатоми и искам да я виждам. Дано да се промени героинята й, но до тук е мъка.
Джупей Мицобата (момчето си има тема) е "французин" (роден от смесен брак - майка японка и баща французин).


Няма с какво да ме изненада този нов японски сериал, но ще го прехвърлям набързо всяка седмица, а и заради удоволствието да гледам производството на шоколадови бонбони, френски макарони, еклери и какво ли още не. Историята е ясна, ще има и съответните японски поуки на финал. За човек, който цени и обожава сладкарството, този сериал е удоволствие, останалите сцени и лигавщините на героинята на Сатоми ще ги прескачам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0ucn.jpg

 

Прескачай ги..ти губиш! :D Аз лично след тоя епизод установих, че мога да зяпам с часове как Сатоми плюска шоколади (всъщност и кървавица да яде пак съм на клона :rolleyes: )! Може и да кифлее, но пък я видяхме в адски секси амплоа докато нашия човек си живееше в неговия си свят, а това не е за пропускане! Всъщност романсът тук има доста голям потенциал да се превърне в нещо наистина интригуващо и дори да има нотка на изненада ако в шоудауна се впусне и героинята на Мизукава, която между другото е доста приятно включване. Идеята е ясна - тоя Сота ще трябва да плени освен стомаха и сърцето на наша Сатоми, което поради личностните характеристики на героинята й тук хич не е лесна задача, въпроса е това да бъде поднесено по интересен и интигуващ начин! Още дето се вика тоя не беше си закачил палтото от вратата след като се върна в Япония и Саеко го "сюрпризира" по възможно най лошият начин...остава да видим какво ще излезе от цялата тая дандания. Всъщност тази история е доста по реалистична като човешки взаимоотношения от предишната розавщина дето гледах тоест Last Cinderella въпреки, че героят на Джун е наистина преекспониран доста, но от друга стана човека наистина пресъздаде добре емоциите на този персонаж в моментите, които имаха значение както случката покрай свети Валентин, където беше и превратният момент.

Мога да кажа добри думи за озвучението и снимачният процес като мелодиите и съответно сцените наистина ми харесаха понеже бяха направени и подбрани с вкус! Ако сте любители на романса този сериал определено трябва да се следи, мисля си че ще се получи нещо прилично, а ако сте фанатизирани последователи на чара на Ишихара Сатоми като мен дори не трябва да се колебаете изобщо -> MUST SEE!!! :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо гледане, сякаш второстепенните образи са ми по-интересни. Особено французин-кун Джунпей - само какво име са му измислили! Olivier Treluyer! Трябва да чуете, как го произнася. В шоуто на Арашитата специално го караха да говори на френски, понеже героят му има смесена кръв и той навърза 1-2 изречения. 

Касуми Аримура е другото симпатично име в състава. Харесах си я още в Starman. Тя ми беше любимият образ там. 

Намесата на Кико Мизухара определено ще засили интригата. Сигурна съм, че където и да се появи това момиче, няма да останем разочаровани от нея.

Кастът е участвал в шоуто VS Arashi на 9 януари. Изключително забавно състезание се е получило, въпреки съдбата на гостуващия отбор. Джун се правеше на интересен и се провали в някои от състезанията. Сатоми обаче показа дар слово и освен че помогна в много критични моменти, направи някои важни изводи на финала.

Шиге и Джунпей - много се зарадвах, че ги бяха включили в играта, особено Шиге, който още не се е появил в самия сериал. Ще видим, каква роля са му подбрали. Араши семпаите все още го наричат Като-кун. Хаха!

Джунпей се извиняваше на всяка крачка, макар и да не беше направил грешка, но Кико доказа своята борбеност и сила, след като й се падна най-тежката задача, която обикновено се дава на мъжете - началното изкачване на стената. Видяхме колко е пъргава и смела. Очаквам много от героинята й и дано наистина да развият сериозно поддържащите персонажи!

П.П. Голяма красота са кадрите в тази дорама. Не знам, как ще им устоят хората, които не бива да ядат шоколад. 

П.П. Сега забелязах Асами Мизукава. Нямаше я в шоуто. Онзи ден прочетох, че е болна и не е присъствала на премиерана на новия си филм. Дано да оздравее бързо! Не мога да си представя, как ще се включи в историята, понеже Арашитата вече показаха причинно-следствените връзки между героите и тя не присъстваше в картинката (обаче тук на втория постер се вижда най-добре, как ще бъде представена тя).

5b4bbcb50c85d6e7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Ау, сега забелязах Асами Мизукава. Нямаше я в шоуто, а и тук още не сме я зърнали.

 

Ако под "тук" имаш предвид сериала тя е помощницата в заведението на бащата на Сота. Аз за нея точно казах по горе, че е доста приятно включване като евентуално ще съперничи на Сатоми, а дори би се получило доста добре ако направят една изненадваща врътка с нея сценаристите, но ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина я дадоха, но странното беше, че в шоуто на Араши никъде не я свързаха с главните герои, а там разкриха някои неща за историята. Все пак, може да са си оставили вратичка за нея.

Втора серия е събната, но отново вниманието ми беше насочено към поддържащия каст. Шиге се появи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d62r.jpg

 

 

Ммм втори епизод беше още по обещаващ! Не очаквах да ми харесат толкова взаимоотношенията м/у героите. Този епизод акцентираха в/у промяната като на края Соута наистина ме изненада, не очаквах това от неговият персонаж да не говорим като цяло поведението на героите в азиатските романси. Кико Мизухара определено се включи ефектно! Евала на мангаката и на тукашните сценаристи! Интересното тук е начинът по който цялата тая работа с шоколадите отразява точно тези взаимоотношения, но японците са си майстори в това. Каоруко или героинята на Асами взе да ми става все по симпатична, но остава да видим как ще протекат нещата. Така или иначе сериалът се очертава доста интересен като даже взех да се чудя дали да не преслушам и мангата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм екстра и повече от навреме за да е достъпен по време на излъчването си за всички почитатели на дорамите! Сериалчето го заслужава поне предвид пъвите два епизода, но съм почти сигурен, че и до края ще има още доста какво да се види и като цяло ще остави следа в жанровете си. Преводача обаче не ми е познат ника сигурно е от някъде другаде...ама както и да е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1iok.jpg

 

И трети епизод беше чудесен, с всеки нов интереса ми се покачва все повече! Ама японска работа - хубава работа! :D Героите се навързаха все повече, а вече взе да става доста интересно и при поддържащият каст, а това си е един от основните белези за добре свършена работа. Джунпей и Касуми са наистина добра комбинация, а вече и Шигеаки Като ще участва активно в действието. Разбира се и той е от музикална формация - NEWS и тепърва ще се види как ще се представи, но колегите му определено набраха скорост ще трябва да се постарае!

Тази дорама е определено радост за окото - заснетите сцени ги хвалих вече като цяло, но в този конкретен епизод няма как да не отбележа черно-бялата фантазия на Соута (горният скрийн), където контраста на яркочервените чадър на Сатоми и неговото шалче с обезцветената среда си е наистина интересно хрумване. Не знам кой композира мелодиите към драмата, по официални източници май Араши са натоварени с всичко, но който и да ги прави, доста добра работа е свършил - няма нищо по хубаво от хубави сцени гарнирани с добра музика! Като естет няма как да не го отбележа.

Хубавото е че превода на английски идва на време и не ми образуват нерви както беше при някои други дорами. Ей тва е сериозна работа, а като гледам и нашите хора се представят отлично - вече два епизода са преведени! ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм доволна от епизода. Най-добрата серия до момента. Започнаха да обръщат по-голямо внимание на всички и да разкриват по малко от живота на персонажите. И героинята на Сатоми вече ми става интересна, след като дадоха отношенията със съпруга й.

Джунпей ми пълни душата. Sasuga otouto! Феновете може и да са обърнали внимание, но аз да отбележа, че Оливие гледаше по телевизията Самурай фламенко. Разрових се малко, за да открия името на анимето. Спомних си, че Jojo ми го препоръчваше. Било като за мен. Хаха!

Надявам се и Шиге да напомни за старите си хубави изяви в телевизията. Още си спомням чудесното му изпълнение от TROUBLEMAN в сътрудничество със Сабу. 

На мен също ми направи впечатление играта с цветовете. Много интересни решения имаше, особено във въпросния кадър. Ефектен беше.

Ах, тези японци. Наистина навързаха и оплетоха всички в картинката. Защо трябва да е просто, като може да е сложно? Сега остава и един говорещ заек с шоколад в ръка да изскочи и забавлението ще е пълно. Хахаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще се окаже едно доста приятно и интересно сериалче, а като започнах първа серия не го очаквах. Ама вие защо не казвате в прав текст какви неща се случват :896767: .

 

 

 

Мацко Джун още втора серия, стигна до "трета база" :lol: . Е, не с тази, в която е влюбен, но наистина ме шашардисаха. Така се става лош, мда :D .

Определено толкова разчупени взаимоотношения, не се срещат често. И второстепенните герои са доста интересни. Персонажът на Мицобата Джунпей и той се засилил, така да се каже, да става зет на Сота :28558: . Абе добре ги оплетоха нещата.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично отбелязвам по общи неща защото ако изпадна в конкретност трябва да правя спойлери, а не обичам. :D Освен това въпросните спойлери особено тея по тлъстите дето издават доста неща могат да поубият интригата на някой по любопитен решил да провери коментарите преди да гледа, а това си е терсене. Все пак е хубаво, че още някой се присъедини към мен и ukio за отразяване на това сериалче...дано поне към средата му да сме двойно повече демек 6-7. xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има избор дали един спойлер да се отвори или не. Може спокойно да се подмине. Аз например съм от тези, любопитните, дето обичат да са подготвени за нещата и не им пречи да знаят предварително какво ще се случи :). Плюс това, като повдигнем повечко завесата и разкрием, че сериалът не е от най-стандартните, действията и постъпките на героите са съвсем естествени и близки до реалния живот, може да повишим зрителския интерес и току-виж коментиращите се увеличили лавинообразно :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това, че не коментираме, не означава, че не гледаме! 

vesy, аз пък лично не съм изненадана, че

 

бързо оправи някоя

 

Може да не е от най-красивите, ама поне мацките ги кара под ред. ;)

И още нещо да напиша... този сериал ми е много по-симпатичен от излъчващите се в момента корейски сериали (гледам цели 6)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sabrina, на мен бая си ми увисна ченето.

 

И то не, че беше кой знае какво, но самата идея главният герой да преспи с някоя, наистина ме учуди доста, още повече на такъв ранен етап от сериите. Но изненадата определено беше приятна :896767: .

 

 

И още нещо да напиша... този сериал ми е много по-симпатичен от излъчващите се в момента корейски сериали (гледам цели 6)

 

Eeee, това си е направо голяма реклама :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...