Jump to content

ONE OK ROCK


Marian_I

Recommended Posts

И аз не мога да остана равнодушна към това вдъхновяващо парче. Припомни ми, че Мори започна кариерата си с NEWS и сега продължава да се развива във възходяща градация. Тази година групата ни зарадва с отлични песни.

ONE OK ROCK -C.h.a.o.s.m.y.t.h. PV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкият брат на Мори, Хироки, е станал вокалист на група, която ще дебютира следващия месец - My First Story. Двамата с брат си са били в редиците на Джонитата като малки. Можете да видите тяхно изпълнение от онова време в посочения линк.

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият сингъл на групата - "The Beginning", който ще излезе на 22 август, ще бъде водещата песен към

филма "Rurouni Kenshin".

Тази новина доста ме зарадва. Нямам търпение да чуя песента, а също и да гледам филма. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вълнуващо лято се очертава тази година! Страхотна новина!

Така е писал песента. За първи път парче на рок банда ще бъде използвано в подобна адаптация. Освен това, всички очакват лентата да не е поредното аниме, превърнато във филм, а от него да стане продукция от класа. Групата също се надява да помогне максимално за тази цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с теб, че това е още една чудесна песен от тях.

Прави ми впечатление, че английският на Мори с всяка песен става по-добър.

 

П.П Дано да има успех, този бивш член на Джонитата, който също е решил да се пробва на рок сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една песен на групата е избрана да звучи във филм.

Филмът е Good Morning Everyone, който се очаква да излезе на 15 декември.

Песента ще се казва “the same as…“, но все още няма информация кога точно да очакваме пълната версия.

Може да чуете малко от песента в трейлъра на филма - Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият сингъл "Deeper Deeper / Nothing Helps" ще излезе на 9 януари 2013.

Ще съдържа следните песни:

1 ; Deeper Deeper

2 ; Nothing Helps *PS3/Xbox360"DmC Devil May Cry" image song

3 ; Kasabuta

 

8cbc919cf1958261.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година-две бях изкарала едни фактчета за групата в "анимес"-а, та ще ги споделя и тук:

 

 

Бандата е кръстена на японския развален прочит на „One O'Clock” - часът, в който момчетата се събирали за репетиции.

 

Най-“възрастният“ член на групата е набор 87 (барабанистът Томоя). Т.е. на средноаритметична възраст на членовете от 22 години бандата вече има... 5 албума! :doh:

 

Така е пял в News като невръстно поп-идолче, продължавал е после да се занимава с „лека“ музика и е решил да се пробва в рока само заради постоянния тормоз от страна на Тору, който буквално го преследвал с молби да се включи в бандата:) Доколкото може да се съди по интервютата, Така в момента му е благодарен за тази маниакална настойчивост.

 

Петият член на групата (Алекс) напуска състава, след като бива обвинен за... опипване на непознато момиче в градския транспорт. Реално погледнато китаристът на пияна глава барнал някаква за бедрото, а тя вместо да се зарадва или да му зашие един шамар, извикала полиция:) По-късно Алекс постига извънсъдебно споразумение с въпросната истеричка, но въпреки това напуска бандата – на изгряваща група със стотици невръстни фенки далеч не й е нужен „агресивен сексуален маниак“ в състава... Просто ще е кофти PR.

 

При това групата изглежда не търси нов китарист и с радост се отдава на свежото усещане да бъде квартет. Китарите в последния албум са записани и композирани изцяло от Тору. В интервюта той споменава, че откак са четирима „всеки има възможността да изпъкне повече“ и че сега музиката им е станала „по-проста и по-рок“. Което донякъде си противоречи с двете „нежни“ парчета в албума и изказванията на Така, че иска да потърси „по-чистото сливане между само китара и глас“.

 

Както самият Така признава, много от „странните“ думички, които използва в текстовете си, всъщност не таят конкретен скрит смисъл. „Аз просто съм глупав и не знам много думи, затова те ми звучат толкова интересно. Ако някой знае какво е касетофон и го види, ще си каже - Ами ето, това е касетофон. Но ако не знае какво е, може да си мисли каквото си иска – че това е робот или нещо друго... Даже мисля, че когато науча повече думи, вече няма да мога да пиша текстове“.

 

Албумът „Kanjou Effect” е наречен така, защото... по време на създаването му момчетата били запалени по емо-рока („kanjou” = емоция, чувство) и според тях албумът бил „емо-повлиян“. Банд-мембърите всъщност са запалени меломани и се бъзикат, че „ако си забравя iPod-а, направо прекъсвам турнето и се връщам да си го взема“:) One OK Rock споделят, че продължават да търсят и да слушат музика, опитвайки се да научат нещо и да открият нови хоризонти в развитието си.

 

А момчетата определено са „търсещи“ натури – 1. Тору (основател на групата) преди нея участвал в хип-хоп банда; 2. Рьота също бил затънал в хип-хопа и засвирил на бас, само след като Тору му отправил предложение от типа „Абе пич, я се научи да свириш на бас и ще напра`им рок-банда“:); 3. Зорлем присъединеният към състава Така казва: „мислех, че рокът не може да ми предложи вокалните възможности, които търсех. После разбрах, че не е така“; 4. Момчетата все още не могат да се уточнят какъв конкретно стил свирят (освен общото понятие „рок“), нито в каква насока ще поемат занапред.

 

За четирите си години съществуване групата губи един член и това е май единственият „назадък“ в кратката й засега история. Междувременно One OK Rock издава общо 5 успешни албума, 2 EP-та и 9 сингъла, прави редица турнета на територията на Япония и заснема няколко клипа, най-новият от които май е „No scared”. По всичко личи, че клипът е заснет извън Япония и с достатъчно висок бюджет. Други признаци на прогрес – Така очевидно пее по-уверено, по-вярно и по-СИЛНО, отпуснал си е гласа, което си личи много добре на лайв-изпълненията; Томоя също е надобрял, барабаните са станали по-малко „дънещи“ и при това по-разчупени, с повече добре уловени акценти и прецизно подбрани удари; Тору е заместил рапирането между вокалните партии с по-съсредоточено свирене, в което аз лично не виждам нищо лошо; Английският на Така става все по-добър, както от гледна точка на съставяне на изреченията и разбиране на думичките (хъ-хъ), така и от гледна точка на произношение.

 

С оглед на всичко това, има доста добри изгледи след 10 години да изпадна в пълна и окончателна нирвана от музиката на тая банда:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6-ти март ще излезе новият им албум " Jinsei × Boku = ", който ще съдържа следните песни:

1. Introduction~Where idiot should go~

2. Ending Story??

3. ONION!

4. The Beginning 

5. Clock Strikes  

6. Be the light 

7. Nothing Helps 

8. Juvenile

9. All Mine

10. Smiling down

11. Deeper Deeper

12. 69

13. the same as...

 

Лимитираната версия на албума ще бъде с DVD към него. Ето и трейлър, който разкрива малко от това, което ще съдържа:

 

 

 

 

Днес излезе и клипът към песента Clock Strikes

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна песен

 

 

И я качиха и със субтитри на различни езици, което е страхотно. Песента предполагам е писана за земетресението в Япония, но според мен е подходяща за всяко място преживяло природно бедствие...

 

Гласът на Така винаги ми е харесвал страшно много на английски, а и неговият е много добър. Така ми се иска вместо да пият заедно да вземе да понаучи и Хонг Ки :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теглете и слушайте новия албум;)ЛИНК ЗА РУТРАКЕР

 

На мен малко по-поп ми идва от предишните, което като цяло не ме радва, ама аре, става за слушане. А и все пак Така си е гениален вокал, каквото и да си говорим :)

 

EDIT: А, по към края се пооправя - иначе първите парчета много меко ми влязоха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...