Jump to content

X Japan


ukio

Recommended Posts

Йошики издава класически албум! Дано да започне да прави и филмова музика! Май това следва, след великолепните мелодии за Златните глобуси и Експо 2005!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислите ми, докато слушах Art of Life:

1 път - "Хм, не че е лошо, ама никога не съм си падала по този тип рок." (превъртам няколко пъти и спирам)
2 път - "Защо слушам пак това? Я, песента била на английски! Не бях разбрала." (моля, не се сърдете, фенове - знаете как стоят нещата с японците и английския) "Да видя какво пее..."
3 път - "Сериозно ли току що изслушах цялата песен? Някак... не усетих кога мина времето."
4 път - "Гласът на Тоши може да разтопи и камък."
5 път - "♪... Why do you wanna raise these walls? I DON'T KNOW THE MEANING OF HATRED!...♫" + (клатя глава с откаченото пиано на Йошики)

Та, влезе ми под кожата много сериозно въпреки съпротивата ми и не ме е пускала от тогава. Не слушам X много, но обичам да гледам стари концертни изпълнения. Друга група с такава химия между членовете няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йошики пусна аниме версията на Rusty nail, която се е появила в лимитирана версия на албум от 1999г.

Другата новина е свързана с двудневен лайв концерт, който групата ще изнесе на 30 септември и 1 октомври в Йокохама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сътрудничество мужду Изтока и Запада, което се надявам да доведе до добри резултати! Трейлър на новия филм на Казуаки Кирия (Кашерн, Гоемон) - Last Knights. Режисьорът прави чудеса на екрана с минимално количество специални ефекти! Този път ще видим рицарски епос с участието на Клайв Оуен, Морган Фриимън, корейски и японски актьори.
Музиката е на рок гигантите от X-Japan!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трейлър на документалния филм We are X, посветен на X-Japan. Лената беше пусната на кинофестивала в Сънданс и дори спечели награда за монтаж в категорията за документално кино.

 
"Ако тези момчета се бяха родили в Америка, щяха да са най-великата банда на света."

3958%2F3F3DB30B-AD0B-10E2-09E8-4985F3973

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако тези момчета се бяха родили в Америка, щяха да са най-великата банда на света."

Ъм, не. Не мислех, че начинът, по който Йошики дои колкото може легендата за Х е възможно да ме дразни повече, но ето го този трейлър. Х бяха - някога - голяма група. Концертите говорят за себе си. Впрочем едно от най-готините неща за Х беше уникалната химия между членовете. Това тук е трейлър на филм за един човек и освен да подхранва егото на този човек, не виждам какво може да постигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой каза това, което масата мисли. Или поне така усещам настроенията. 
Съгласна съм, че през последните години положението става по-скоро жалко - то не бяха слухове за албуми, тук-там пуснат сингъл, ри-мастър на старри песни, холограми на хиде (това ме съсипа, наистина не е това начинът, поне в моите очи). ''Ние сме Х'', английски версии, случайни появи из филми/предавания - Йошики има право на соло кариера, но обект на това ''доене'' не е дори на група, а на сянка, отминал спомен и стари лаври. Слез от сцената, докато си на върха, остани легенда, хубав спомен в сърцата на феновете, не ставай преекспонирана марка без съдържание. Колкото и да харесвам албумите, песните (и концертите, о боже, концертите на запис), в последно време като видя изфабрикувана новина за Х отминавам, защото реално няма какво да се каже.
А сега отивам да си пусна последния лайв и да си ближа раните. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше цитат от лентата. Аз се радвам, че не са се родили в Америка. Велики банди е имало не само там.

Ох, прави сте, но тази група е оставила нещо на света и ако документалният филм е направен както трябва, защо да не бъде видян от повече хора? Все пак, добре е да не потъват в пълно забвение. Ясно е, че нещата не са и няма да бъдат както преди, но младите имат право да се докоснат до наследството им. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимци са ми, слушам ги постоянно от много години. Вярно, напоследък няма нищо ново, но какво от това! Ако се бяха родили в Америка сигурно нямаше да са най-великата банда на своето време, защото има по-добри от тях /или поне на мен ми харесват повече/, но с абсолютна сигурност е трябвало да се родят точно в Япония. Ще гледам филма и ще продължа да слушам това, което ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една мистериозна смърт около групата.Бившият басист на групата,Тайджи е починал на 17 юли в болница в Сайпан.

След като е бил арестуван,заради нарушаване на реда в самолет на 11 юли,и по-късно изправен пред съда на 13,на 15 през нощта е направил опит за самоубийство в затвора.

В резултат на това е бил откаран в болница,където на 17,по желание на близките му,са изключили животоподдържащите системи.

Тайджи е басист на групата между 86 и 92ра,по-късно го замества Хийт.

Може би най-добрите албуми на Х са от този период, поне според мен.

Тайджи се присъедини към групата отново миналата година,като гост на концертите през август.Тази година,на 12 юли навърши 45.

Мир на праха му.

taiji.jpg xjapan19871990115ae9.jpg

tokyograph article

Не е точно така, и за това исках да повдигна въпроса тук. Преди няколко месеца подписка разбуни духовете (отново) как фактите за смъртта му са изфабрикувани. Авторът на петицията твърдеше, че смъртта му в ареста е съмнителна, че лекарите са "убедили" майката и годеницата на Тайджи да изключат животоподдържащите системи, защото той вече е бил в мозъчна смърт когато са пристигнали, и как тялото е предадено на мениджърът му а не на близките, след което е било кремирано без да се направи аутопсия. Официалната версия е, че той е получил нервен срив в самолета и е проявил антисоциално поведение, заради което е бил задържан и свален от самолета. В ареста, според докладите, се опитал да сложи край на живота си, обесвайки се на чаршафите, тогава е бил открит от охраната и закаран в болница.

Семейството му изрично твърди, че по врата му не е имало белези от нараняване.

 

Защо би се самоубил? Не пасва ли тази версия много добре на самоубийството на Хиде? Двойна трагедия, феновете рев, страхотна драма и сензацияза медиите.

Как ако е висял на чаршафите няма да има протриване и белези по шията?

Защо тялото е било предадено на мениджърът му, а не на близките, както по закон е прието?

И защо ако всичко е в реда на нещата, тя не е открита за коментар, а е потънала вдън земя?

 

Да, много е възможно опечалени фенове да въздигат глас са правосъдие, да не искат да се примирят с кончината на един от идолите си. Вие какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линк
 
Вероятно в самият момент Йошики се намира на операционната маса за операция на гръбнака. Няколко пъти през изминалите дни на стената му излизат съобщения за това и смятам, че е редно да го подкрепим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...