Jump to content

Gackt


Yuki

Recommended Posts

Разбирам, че ГАКТ са били подложени на първобитно-общинно расистко отношение през последната им визита в Париж. Той описва подробно в блога си как всички азиатци трябвало да седят в дъното на заведението и не им се позволявало да седят отпред, дори да има празни места. Моите уважения към френския народ и култура, но няма да се разберем така. Не мога да стоя безучастно, когато се случват такива неща. Освен това, харесвам ГАКТ.

 

Много агенции пишат за случилото се, аз разбрах от J-pop

 

Затова започнах петиция за хотелите в Европа да се извинят публично за проявената дискриминация. Всеки подпис изпраща директно писмо на хотелиерския бизнес в Европа.

 

Моля ви да я подкрепите. Расизмът ме отвращава.

 

Петиция.

 

 

 

17944-8fnuzfene9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Returner, но радвам се, че още прави музика. Последно като чувах за него пееше Fantastic Baby облечен като айдълка, съвсем го бях отписала, а ми е някак симпатичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че ГАКТ са били подложени на първобитно-общинно расистко отношение през последната им визита в Париж. Той описва подробно в блога си как всички азиатци трябвало да седят в дъното на заведението и не им се позволявало да седят отпред, дори да има празни места. Моите уважения към френския народ и култура, но няма да се разберем така. Не мога да стоя безучастно, когато се случват такива неща. Освен това, харесвам ГАКТ.

 

Много агенции пишат за случилото се, аз разбрах от J-pop

 

Затова започнах петиция за хотелите в Европа да се извинят публично за проявената дискриминация. Всеки подпис изпраща директно писмо на хотелиерския бизнес в Европа.

 

Моля ви да я подкрепите. Расизмът ме отвращава.

 

Петиция.

 

 

 

17944-8fnuzfene9.jpg

 

Отвратително, не знаех! Късно го виждам за да реагирам.

Гакт ми е първият азиатски изпълнител, с когото се сблъсках, покрай FFVII разбрах за него, гласът му ми действа пристрастяващо. Отделно съм изчела и изгледала доста негови интервюта и като човек го уважавам много.

А относно случката, никакво "уважение" за такива! Уважението е нещо, което се извоюва и се заслужава, не се дава ей така, защото имаш име, положение или си нечия рода. Какво значение има пола, расата, социалното положение?! :mad: Тоя пост направо ме вбеси.

Ще ви дам кратичък пример и се вдигам - дядо ми, бог да го прости, беше директор на завод, в завода работеха различни хора, както българи, така и цигани. Когато се пенсионира той събра всички на банкет по случая - и българи и цигани. Хората обикновено мразят шефовете си, когато той почина нямаше един, който да каже лоша дума за него.

Оставете факта, че Гакт е известна личност, звезда и очевидно човек с възможности. И куче да беше това поведение е недопустимо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като спомена интервюта, просто трябва да кажа: Гакт прави най-невъобразимите интервюта и гостувания в шоупрограми. То е бисер след бисер, прекарвала съм цели дни, гледайки го. Да му е благословена развъртяната глава, от която извират тези отговори. Това е класика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах Tonde Saitama, излезе преди няколко дни при рускините без субтитри. Режисьорът му прави шантави и приятни за гледане комедии. Дори и Нодаме Кантабиле ми беше приятно да гледам, като се има предвид, че обичам много анимето, успях донякъде да се порадвам и на игралната версия. Сега чакам субтитрите на Tonde.., защото логично нищо не разбрах от специфичния японски хумор, който се очаква от тази комедия. Само се порадвах на Гакт с дълга синя перука, което беше целта на цялото упражнение. И ме удари една носталгия. Може би заради края на хубавото и приключенско лято. Есента винаги напомня на някоя друга есен, вече преживяна.

 

 

 

 

 

Off Topic

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гакт е качил всичките си соло концерти (без странични проекти като YFC, Camui Gakuen, с Токийската филхармония и т.н.) по случай годишнината си.

 

Имат май някакъв лимит като време в което ще са там.

Малко размисли по темата... Специално тези,  които нарича Visualive, a не от 2018, или някои от сборните като структура напомнят на традиционните японски пиеси Но. Състоят се от две части, разделени от трета хумористична част – Кьоген. От друга страна ми напомнят на европейския романтизъм и неоромантизъм. Първата част е романтична, патетична, трагична и сериозна(там обикновено са повечето песни, които обичам).  В първата част героят (дали ще е влюбен киборг, или самурай, или мистично същество и т.н.) преживява своята трагична съдба и в най-патетичния момент  започва Кьоген-а(там са повечето песни, които са съвсем поп и които ми се струваха преди време странно съжителстващи в албумите на Гакт с другите му песни, но в концерта си идват на мястото). После хумористичната част прелива в по-сериозна и накрая трагичният герой (той вече е умрял или умира), има своя катарзис или да кажем освобождение. Особено много обичам ранните му концерти, много любим RR 2001. Там пак е театрален, но все пак не толкова, колкото в по-късните му, а нещо по-средата между пърформанс (тъй като се усеща непосредственост на изживяването) и театър. Там гласът му е толкова ярък... честно, това е чисто изкуство. Историите, които разказва ми напомнят на това, което човек си фантазира преди заспиване. От време на време се сещам и си ги пускам, въпреки, че мина толкова много време от първият път, като харесах нещо негово повече от 15 години.

 

Редактирано от skofiild
За съжаление клиповете са премахнати...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...