Jump to content

Корейски език


Recommended Posts

Мерси, Сиера, не се сетих за Гугъл. И там обаче не излиза достатъчно ясно. Годината и университета ги бях разбрала, но пак не съм сигурна за издателството - дали е университетско издателство или друго и как точно се казва. Ако не е посочено точно издателството, трябва да имам точно място на издаване. Ето какво показва Гугъл:  published two nights iron
South Korea Foreign Language University Press published where
Imun-dong Dongdaemun-gu, Seoul 130-791 270

 

Правилно ли е да го посоча в библиографията така:

Уонхой Ким, Иван Г. Илиев. Български език за корейци. Hankuk University of Foreign Studies. Seoul, 2009.

 

Или, ако името на издателството на университета не е различно, може би така:

Уонхой Ким, Иван Г. Илиев. Български език за корейци. Seoul: Hankuk University of Foreign Studies, 2009.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Граматика на българския език за корейци" или "Българска граматика за корейци".

 

Университетът е чуждоезиков, така че South Korea Foreign Language University май е най-точно.

Впрочем, не видях г-н Илиев да е споменат изобщо сред съставителите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук му е мястото, но реших, че е най - подходящо вместо за 1 въпрос да правя тема. Та въпроса ми е някой запознат ли е с това приложение Тук. Ако го е ползвал или други приятели са ползвали моля за мнение и съвети. 

Редактирано от Blue_Moon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приложението е добре направено, структурирано чудесно, много ми хареса, с готин дизайн и т.н. Но много скоро след като го разцъках ми поиска да си платя, за да продължа...и съответно го махнах. :rolleyes: Пробвах го преди доста време и не съм сигурна дали към момента няма промени в приложението. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, хора! 1.Има ли някой, който учи български език и корейски език в ПУ? 2.На какво ниво трябва да знам корейски език? 3.Какви са преподавателите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПУ-Пловдивски университет

Не знам нищо за специалността, но като цяло университета не се слави много добре. Горе долу има слухове, че крава да вържеш ще завърши. Чувала съм, че в софийски специалността е на по - добро ниво. Но погледнато от друга точка Пловдив си е Пловдив, ако специалността която исках я имаше в Пловдив никога нямаше да отива в мрачната, студена София. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. :) Сигурно е питано 100 хиляди пъти, но мога ли да получа някакви мнения за изучаване на корейски в ПУ, ВТУ и СУ? По-точно - лични впечатления, кандидатстване, преподаване, как стоят нещата, трябва ли да имам някакво минимално предварително ниво по езика..? Ще се радвам, ако някой се отзове :) 

Едит: Още един въпрос. Някой случайно да има впечатления от корейския образователен център във Варна? Обучението на ниво ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!:panda-145:Пак късно се отзовавам.. :D  Не ти трябва да знаеш езика за да влезеш макар, че пак би било добре да научих Хангъл и някоя друга фраза или дума. Кандидатстването до колкото знам, кандидатства се с конкурсен изпит или с оценка от ДЗИ по първия език. Аз се бях насочил към СУ първо, знам, че има преподаватели корейци, но има и доста българи кореисти, които са на много високо ниво. За ТУ знам, че има "Приложна Лингвистика", изучаваш примерно Китайски и Английски(Може и Информацонни + тях), НО, трябва да имаш поне B1-B2 на първия език. Също знам, че има японци преподаватели по Японистика. За ПУ знам просто, че има приложна лингвистика. :D 

За Варненския център не мога да ти кажа нищо. Хвърли едно око на този сайт: http://koreanstudies.bg/ 

Извинявам се предварително, ако инфото ми е грешно. :)

 

P.S: Аз мисля, ако не следвам Кореистика, да следвам + да ходя на курсове в Центъра По Кореистика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...