Jump to content

kcekce

Recommended Posts

gantz_o_poster.jpeg?w=700&h=

 

Режисьор: Ясуши Кавамура

Сценарист: Цутому Куроива
Дата на излизане: 14 октомври 2016 г.
Продължителност: 96 минути
Държава: Япония

 

Умирайки, гимназистът Като се озовава в странна хотелска стая. Там го посрещат хора, облечени във футуристични костюми и една мистериозна черна топка, наречена Ганц. Ганц възлага на хората в стаята задачата да избият определен брой извънземни. Ако мисията не бъде изпълнена, всички ще умрат...

 

Лично мнение:

Off Topic

Като отдавнашен фен на анимето съм изгледала де що има лайв-екшъни по него и в сравнение с тях тази анимация ми хареса повече. Подразни ме обаче отсъствието на Куроно Кей, защото Като като централна фигура ми е твърде героичен и "правилен". Сценарият подрънкваше на кухо, ама то си беше ясно, че в случая са наблегнали на чисто естетичната страна на въпроса, а не на смисъла. Самата анимация според мен е на страхотно ниво, филмът си заслужава да се изгледа дори само заради огромната плеяда от шантави извънземни, измислени с безгранична фантазия ;)

 

:subs: Свали с български субтитри: :click: 

 

Свали с английски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах, на мен ми е първото от поредицата и ако не беше анимацията вероятно щеше и да е последното :) . Напълно съм  съгласна с Ксе за сценария, кух та дрънка отвсякъде. Не знам Куроно що за герой е бил(ама ще разбера когато го съживят), но  персонажите бяха толкова клиширани, че ако не бяха готините йокаи(никви извънземни не бяха, само Тора ми липсваше в бройката :rolleyes: ) щях да го спра. Имахме един, който да чете наратива-дребничкия очилат на средна възраст, после задължителните мачовци дето се взимат на сериозно, къде без обичайният емо тийнейджър, самотният ронин и разбира се двете кокошки, чиято основна задача беше да пискат името на главния и да си разхождат ц... насам натам. Главния дори няма да го коментирам - само дето на челото му не пишеше герой. Сега ще се повторя, но го изгледах заради страхотната анимация и разбира се, йокаите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшни бяха йокаите, особено онова цицавото чудовище и смазващата глава  :28558:

 

За по-смислен сценарий гледай нецензурираната версия на серийното аниме, там се нищи екзистенциалният въпрос кога имаш правото да убиеш, в центъра на събитията е не само Като, но и къде по-земния и правдоподобен нехранимайко Куроно, който като типичен пубертет има в главата си само сексуална фрустрация и желание да си начеше егото ;) Героите търпят развитие и става интересно. Много си го обичам това аниме, ако се не лъжа, то ми беше и първият фенсъб. В 3D-анимацията са нафлякали някакви глупости:

 

 

примерно странични хора да участват в битките с "извънземните" и безумното изкарване на 100 точки на първа мисия (и то точно от Като, който в анимето отказваше да стреля по когото и да е). Ганц не беше достатъчно убедителен, не се гавреше с пионките си. Ниши обаче ми хареса как го бяха барнали, приличаше си на себе си ;)

 

 

EDIT: Рекох да изчета най-сетне мангата  :28558: Оказва се, че мисията в Осака без Куроно и с всичките йокаи е от 241 чаптър. Но все така предпочитам идейната завършеност на анимето...

 

EDIT2: Мангата е супер безсмисленото маане  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...