Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Wonderful Life

Държава: Южна Корея
Алтернативни заглавия: 원더풀 라이프 / Wondeopool Laipeu
Жанр: Романтичен, комедия, драма
Епизоди: 16
ТВ канал: MBC
Период на излъчване: 07.03.2005 г. - 26.04.2005 г.
Време на излъчване: понеделник и вторник в 21:55
Режисьори: Lee Chang Han, Jo Soo Won
Сценарист: Jin Soo Wan

Участват:

Kim Jae Won като Han Seung Wan
Eugene Kim като Jung Se Jin
Lee Ji Hoon като Min Do Hyun
Han Eun Jung като Lee Chae Young

 

Резюме: Двамата главни герои - Хан Сънг Уан и Чонг Се Джин, се срещат съвсем случайно на аерогарата в Сингапур и също толкова случайно се оказват с разменени паспорти. След цял ден издирване, перипетии и разходка със самолет, прекарват вечерта заедно, като се подкрепят взаимно с прилична доза алкохол.. Пак съвсем случайно, на сутринта се оказват без дрехи, в едно и също легло. Но с това нашата история не приключва. Се Джин открива, че е бременна и решава да задържи детото, а плодът на тази случайна нощ е една очарователна дъщеричка. Така се налага двама млади хора, които не се познават, нито се обичат, да се съберат, за да поемат задълженията си във възпитанието на детето. Ще успеят ли нашите герои да се влюбят по време на съвместното си съжителство, това ще разберете, като гледате...

:essub:

 

СВАЛИ + БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
СВАЛИ + БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

СВАЛИ + БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ + РУСКИ СУБТИТРИ + OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е готин сериалa, преди време го гледах и много се забавлявах с Юджий и Ким Дже Уон както и малката им дъщеря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятен разказ за двама симпатяги, при които всичко тръгва наобратно - първо идва бебето, после сватбата, безброй караници, подозрения в изневери, мръсни номерца и накрая... любов, но дали всичко свършва само с нея...

Малката игра леко стегнато, може би така ми се стори, защото направих сравнение с буболечката от My Girl, която беше великолепна.

 

Ето и по-нежничката песен от сериала:

 

http://www.youtube.com/watch?v=v6BC9GsEiP0&feature=player_embedded

 

Скоро започва и качването му с бг субтитри.

Благодарности за превода на vedballl и ddzaz. :kiss2::yes::thanks:

Линковете ще поставя после точно тук. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да ви благодаря на всички, които взехте участие в превода, сладурки!

Като изгледам целият сериал, ще споделя по-обширно мнение..

Wonderful life е дин сериал, който се гледа леко и бързо, наистина ми се искаше да се преведе и да си го догледам на български.

Препоръчаха ми го момичетата от италианския сайт, а го бях започнала на руски и спрях.. докато приключи превода. Наистина сте умни, бързи и сръчни;)! Браво на вас, момичета!

На първите серии наистина се посмях доста и Юджин ми стана любимка.. Също и сестра й.

 

Много забавно.. Особено когато гледах пича с костюм на "Човека - паяк", после ми се запамети сцената когато тя се дегизира с червената перука на сестра си, а тези тесни дънчици как й отиват само.. И срещите с вторият наш герой. "Сингапур" се превърна в нещо като парола.. и това носене на гърба..;) Но най-смешно беше, когато сестричката занесе бебето на семейната сбирка.. И после когато таткото с бебчето на лекците..

И изобщо.. не съм виждала друга подобна мадама. Така да й ходят всички цветове и в такива странни комбинации.. Много, много готина мацка..

 

 

Песничката To be with you.. я обожавам..:).

Мрън,

пиши на лични, ако има нещо.. И пак БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един сериал на който според мен или са сменили сценариста по средата или са го ударили с тухла и е забравил за какво е писал в началото.

 

Сериала започна като лека и приятна комедия, а и самото име предполага такава, след 10-11 епизод някъде започват да се обръщат нещата и до последните 3 минути от последния епизод редувах сълзи и сополи с бесен гняв, че изобщо съм започнала да гледам драмата. Слава богу краят беше щастлив. Между другото началото много напомня на Full House, особено пък с Han Eun Jung в ролята на лошата.

 

Kim Jae Won не блестеше с особен талант, но той и в Hwang Jin Yi и 100 Days with Mr. Arrogant не блестеше, така че според мен просто толкова си може.

Eugene си е добра както и навсякъде другаде където съм я гледала.

Lee Ji Hoon си го обичам още от Hello Miss, където се справяше перфектно с ролята и тук също показа доста добра игра. Не знам защо все повече започва да ми прилича на Bae Yong Joon. Определено мисля да изгледам всичко каквото намеря с него.

Han Eun Jung искам да я гледам в положителна роля, защото освен тук съм я гледала само в Full House, където играеше абсолютно същата роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Han Eun Jung искам да я гледам в положителна роля, защото освен тук съм я гледала само в Full House, където играеше абсолютно същата роля.

 

Аз съм я гледала в Lawyers of Korea. Там ми направи добро впечатление, за разлика от Full House. А Wonderful Life си го оставям за по-късно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сладурско сериалче. :) Верно имаше малко драма и сълзи, но това е корейски сериал все пак. :)

Хареса ми как плавно преминава действието във времето, не е лесно да се постигне този ефект в малко серии.

Бях шокирана от трансформацията на Kim Jae Won, в началото на сериала ми беше даже малко грозноват и от средата...

какво стана с този човек, че се разхубави така, не можах да разбера. :)

Невероятна трансформация - браво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наминавам само да се разпиша, че в момента (на 15 еп. в началото съм) много искам лично да пречукам сценариста.

 

Не знам тоя тип садист ли е, що ли, ама последното нещо, което имах нужда да гледам, е как правят пункция на гръбначен мозък на 4-годишно хлапе. Изобщо тука два епизода вече е ужасен рев и гърч в душичката на всеки що-годе човечен зрител. Та май ще си променя мнението в посока ЗА линча.

 

Като се изключи това, сериалчето започна много леко, даже на моменти прекалено леко,

еле пък с младежа, дето поне 10 епизода вятър го вя на бял... самолет. Много се изкефих обаче как успя да се промени по-късно и определено се превърна в страхотен баща и съпруг. Още повече ми хареса играта му точно в най-сърцераздирателните сцени, защото именно неговата роля предизвика най-много сълзи у мен. Някак си на него му беше най-тежко, защото освен безумната любов към дъщеря си и жена си, той изпитваше и огромна доза вина, както и десеторно по-тежката отговорност да бъде опора за тях именно когато малката е болна.

 

Юджини също доста ми хареса като актриса, а и като роля. Много е красива, не преиграва, не седи като дърво, изобщо сладка е. Като женска роля тя е една от наистина малкото трезвомислещи корейски образи, които могат да се видят. Няма излишни ревове, няма цупене или номерца, няма престорена свенливост или смешни и некадърни опити за съблазняване. Се Джин е свястна, силна, грижовна жена, която знае какво иска и най-вече ми хареса с какъв инат се бори за всичко. Чешит, без да е грубиянка (разгеле!), малко притеснителна, но без да е некадърна и най-хубавото - чистоплътна е! Честно, писна ми от хубавци с перфектен маникюр, които масово се избиват един друг заради някоя некъпана, разхвърляна и мързелива мърла.

Разбирам колебанията й дали да остане с него, щом не е сигурна, че я иска, както разбирам и хъса, с който се опита да се бори, макар и доста неуверено.

 

Любимия ми образ обаче си остава майката на Се Джин. Невероятна, страхотна, изключително мъдра и блага жена. Бих казала герой даже. Сама жена да отгледа две деца, още повече в Корея, където на самотните майки и досега се гледа с кофти око, направо си е за медал. А и определено реабилитира образа на корейската аджумма. :D Не знам дори как бих могла да я опиша, но във всеки случай тя е може би най-адекватния образ във всичките сериали, които съм успяла да изгледам засега. Аферим, маме, машшалла!

 

Каката на Се Джин - абе, доста крещяща особа (във всеки възможен смисъл), но има своите златни моменти: нахълтването с бебето на празника, женския бой с оная пача, пътешествията на пилето... Дразнеща, но пък откровена.

 

Семейството на младежа... Ъмм. Малко надути, особено бабата, но пък е обяснимо, предполагам. Дядото за сметка на това е пич. Баткото и снахата... Симпатяги, ама тия двамата близнаци бяха егати разглезените келешчета. Блях!

 

Та за второстепенните...

Чичкото с играчките май се месеше прекалено много, но ми хареса, че най-накрая се обади да постави нещата на мястото им. Той поне се осъзна, че няма шанс и постъпи мъжки. Докато онова чудо Че Рин толкова много дразнеше, че няма накъде. Малко й беше скубането според мен. :) Добре, че накрая и тя кандиса да си седне на четирибуквието и да не бърка повече каши. То е логично де, ако и при смъртноболно дете беше продължила да подлива вода, би било вече чудовищно.

 

 

Такааа. Мисля, че писах достатъчно, сега отивам да си догледам последните два епизода и искрено се надявам след ведрото начало да има хепиенд. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимия ми образ обаче си остава майката на Се Джин.

Това е същата актриса, дето играе Мадам Шин в Bad guy.

А е толкова различна в ролята на богатата злобна и отмъстителна жена.. Невероятна актриса! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко беше идеално - смешни и глупави ситуации и накрая сякаш ме застреляха с последния епизод

бях решила да си го оставя филма в колекцията,но след края се отказах - ужас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, а съм още едва на втори епизод, обаче

Се Джин каква физиономия направи ,когато заподозря, че може да е бременна. Сега ми е интересно, пък как ще се опули и бъдещият татко ,той нищо чудно да припадне

 

А пък тая бившата

егати злобарката ,само две серии съм гледала и вече ме изнерви ,за по нататък незнам. Иначе е хитра, как само извърта нещата все в нейна полза .Другият младеж и той ми е x ,не мисля, че харесва злобарката, пък и звъни.То аз и злобарката не я разбирам, иска да е с двамата, защото ги харесва или просто да се подсигури, ако единия я разкара да остане с другия

 

Щях да забравя и сестрата на Се Джин

как преметна главния ,че е имало нещо между тях след пиянската му вечер, той направо си глътна граматиката

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

speedy86,

идвам с теб. Дружно ще го пречукаме сценариста!

 

 

Как може така да извъртят хубавата комедия и да я направят драма? Убиха ми всяко хубаво впечатление от сериала.

А свекървата ми идеше да я убия като каза:"Няма да ви дам да си видите повече детето!" И каква е причината, че някаква си казала не знам си какво! И в крайна сметка какво й дава правото да отделя дете от майка му или да се бърка до такава степен в личния живот на сина си, да не говорим за снаха си!

 

Бяха ме предупредили за неочакван драматичен обрат, но очакванията ми бяха многократно надминати в негативна посока.

Определени последните 4 серии са садистични и за първи път превъртах напред, не защото не ми е интересно, а понеже ме подразни сценарият!

Дори хубавият край не успя да изтрие емоциите от последните 4 епизодо.

 

 

 

 

 

Моят съвет е гледайте сериала, но пропуснете последните 4 епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го за 2 дена и мисля, че е добър. Да си призная, относно последните епизоди , докато ги гледах и аз си мечтаех да изтезавам сценариста, като му набия трески под ноктите, че повече да не може да пише. Обаче докато ревях осъзнах, че за съжаление такава е действителността, това е нещо което може да се случи на всеки. След като ми влезе това в главата спрях да кълна сценариста и започнах да проклинам съществуването на

такива болести

и липсата на справедливост в живота.Спирам до тук с душевните терзания които ме налегнаха повреме на сериала и започвам с какво ми хареса.
За каста мога да кажа, че се справи повече от добре с ролите, като определено бях омаян от Юджин, която освен голяма сладурана изигра ролята си превъзходно според мен.
Самите герои бяха добре замислени, всеки имаше своите кусури, морални дилеми, убеждения и всеки ги решаваше по своему и се бореше с живота по своему.Тук може да пиша много, но няма смисъл от моите приказки, а трябва да се види. Мисля че реалността на героите направи сериала силен.
Да предопредя кандидат зяпачите: заредете се с носни кърпи, салфетки или каквато и да е там хартия в промишлени количества, а също и със съд с голяма вместимост я леген, я кофа, че като дойде драмата .............

П.С. Лумбалната пунция не знам от какъв зор трябваше да ни я дават толкова детаилно (въпреки че доколкото знам се прави с местна упойка) за мен си остава НАЙ-гадната сцена която съм гледал в кореийска продукция и тук мисля виновен е режисьора, та сега мисля как да му отмъстя ако не са го осъдили вече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса историята на главните герои най-вече, защото ми се стори твърде близка до реалността.

По същата причина даже мога да поздравя сценариста!

 

Харесаха ми и последните епизоди, колкото и тъжни да бяха. Детенцето беше толкова миличко.

Особено когато държеше пиленцето, а с тази маска изглеждаше толкова безпомощно и крехко.

Който гледа, няма как да не се разчуства. Доволна съм и от края.

Дядото ми хареса може би най-много като персонаж. Един идеал за подражание - по отношение на държание в обществото и в семейството.

Свекървата ми напомняше на моменти на доста бг свекърви, все едно беше изскочила от действителността.

И всъщност ако трябва да дам оценка, то тя ще е 8.5/10, тоест на фона на еднотипните историйки напоследък, останах доволна от броя на сериите както и от развитието на самата драма.

 

 

Ето я кукличката, мъничко по-голяма..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да го догледам до края, стигнах до 10 епизод и се отказах, не мисля и да го гледам, нещо ми липсваше в сериала, напоследък все на силни и на такива с доста размисли попадам и този ми се стори твърде повърхностен,и то не идеята, която е реална и се случва в живота, а самото изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава драма!

Започва леко,с много комични ситуации,но към края вече започва да натежава.Някъде от 12 епизод като почнат сълзите до самия край,който по-овъртян и объркан не можаха да направят...

Момиченцето е голяма сладурана,както и родителите и. :)

Струва си гледането ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14 епизод съм и малко стана кофти....

 

може да греша ама левкимия е ужасно тежко заболяване за малко дете.... въпреки , че се съмнявам малката да си отиде от мама и тати , някак ме държи в странно напрежение....

 

 

 

Току що приключих. Чак да се отправяме към заплахи не бива спорд мен , защото

 

Показаха ни една реалност. Аз очаквах някой болен , умиращ или нещо от сорта (Все пак е корейска драма),но с малката не очаквах така да "избруталят". Беше жестоко , признавам си , особбено сцената , където я бяха хванали и тя пищеше , като и взимаха изследвания... цялата процедура е неприятна.

 

 

От Снежната кралица си казах , че корейска баш драма май няма да гледам скоро , но това ме подведе леко и искам не искам изгледах. А за гледалите имам въпрос , защото май съм проспала (може би не) някоя сцена , но..

 

показаха ли донора на малката или не ?

 

 

Оф и тоя край никакъв...... аз чаках редовното в сериалите : "След 2-3-5 години" с

още едно детенце или поне някакъв знак за Хепи енд... не , че не беше , но лично на мен последните 3 мин. не ги схванах....

 

Jung-Da-bin-pictures.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първите епизоди сериала е много забавен с особеностите, присъщи на корейските сериали като цяло. Хареса ми тази част, нямаше как без нея, но някак си по едно време ми омръзна и превключих на другата половина. Тя беше изключително тежка, но лично на мен повече ми допадна откъм развитие, поведение, действие.

Всички актьори бяха страхотни. Семействата бяха жестоки, приятелите също. Другите двама "влюбени" будиха интерес, особено До Хьон. Хан Ън Джунг беше отвратителна в началото, но после стана симпатична. Повечето и роли са отрицателни, трябва да пробва нещо различно. Да си призная като игра Ким Дже Уон ми хареса много повече от Ю Джин. Най-хубавото и прекрасно нещо в целият сериал беше момиченцето. Страшно симпатично и приветливо дете, невероятно се справи с ролята си. Предвиждам и светло бъдеще. До края тя остана единственото, заради което да гледам сериала.

Много грозно впечатление ми направиха виковете на Се Джин и Сънг Уан. Нито те, нито семейството им се съобразяваха с това, че детето е малко и крещяха и се обиждаха на воля. Родителите пък прекалиха с това, че не

 

била създадена с любов

 

Понякога ме хваща яд на простотията и консервативността на корейците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал! Нямам думи да опиша, колко много ми въздейства. Кара ме да се усмихвам, да се вълнувам, да плача и да тръпна в очакване на всичко. Сериалът е страхотен и много драматичен, всеки път, като го гледам (гледала съм го 3 пъти) ме кара да изпитвам същите емоции, както първият път, когато го гледах. Много ми въздейства, няма и как с тази прекрасна сладурана, която изпълва екрана, а главните актьори направо си залепнха във всякакъв смисъл. Сериалчето е страхотно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав сериал...сладурски и забавен...е, малко драмата беше в повечко към края, но може би си беше необходима за израстването на двамата главни...а свекървата сякаш наистина беше изскочила от бг действителността...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...