Jump to content

Recommended Posts

и аз вярвам ,че са от него.Но се колебаех понеже,когато не получи цвете,ето какво се беше случило: в рамките на деня,тя отряза амбицийте на Чонг Мо и му каза да си търси друго момиче,но пък и вечерта се скара с Хьонг Те и то доста сериозно,когато той тръшна вратат аи си тръгна и н адругият ден нямаше цвете и каза на по младото момиче в офиса ,че е очаквала ,че няма да получи. А инак забеляза ли,че последното ,което беше получила беше обвито само с обикновен целофан и се различаваше от другите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

и аз вярвам ,че са от него.Но се колебаех понеже,когато не получи цвете,ето какво се беше случило: в рамките на деня,тя отряза амбицийте на Чонг Мо и му каза да си търси друго момиче,но пък и вечерта се скара с Хьонг Те и то доста сериозно,когато той тръшна вратат аи си тръгна и н адругият ден нямаше цвете и каза на по младото момиче в офиса ,че е очаквала ,че няма да получи. А инак забеляза ли,че последното ,което беше получила беше обвито само с обикновен целофан и се различаваше от другите?

 

 

 

А, това последното съм го пропуснала, признавам! :blush:

Ама и аз не обичам дългите завършеци с много обяснения, та малко се поразсеях накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хих то и аз по принцип доста неща пропускам ))))) Но в това сериалче така се бях съсредоточил,че ..... А бях забравил да спомена ,че имаше 2 момента,в които доста обилно ми се насълзиха очите ,че чак тръпки полазиха цялото ми тяло,което само по себе си говори колко е затрогващ. И в допълнение да кажа,че много ми допадна също така и ОСТ-а Прекрасни песни и благодаря разбира се за превода им :)

Ето две от тях:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека се наредя на опашката с похвали за това сериалче.

Разведри и без това сивото ми ежедневие. Хареса ми, че дори в драматичните моменти човек широко се усмихва.

Актьорите прекрасно се справиха с ролите си. Не ми хареса развръзката на края - прекалено тривиално ми се стори.

От друга страна - хареса ми, че героите, които бяха застанали на кръстопът поеха по пътя си без съжаление и с високо вдигнати глави.

Нан Хи не ми хареса особено. 1-о че за 30-те си години се беше вдетинила - сякаш ще си върне изгубената младост.

2-о че беше прекалено наивна. Може би й завиждам мъничко заради предпоследното гадже (но пък коя ли жена не си мечтае тайно за такава връзка). :D

Образът й беше прекалено противоречив - визирам факта, че макар и вдетинена - тя играеше ролята на учителка (по житейски неволи).

Хьонг Те пък със своята усмивка може да разтопи и леден айсберг. Ролята му на Дон Жуан определено е добре подплатена.

Типично по мъжки споделяше всичко с Нан Хи - нещо, което в действителност не се среща.

Малко сбозиха филма - това прекалено оплакване, че са на 30 години ми дойде в повече.

Второстепенните актьори бяха очарователни - особено пича с пилетата. :rofl::28558:

Този сериал ми показа - каква не трябва да ставам, когато достигна заветния трийсетак :28558:

Музиката е лека и непретенциозна и по някакъв начин - запомняща се. Има смях и соджо, но съдържа и доста размисли и СТРАСТИ :yes:

Ако сте в депресия - това е вашата драма. За нула време ще ви върне в ритъм и ще се заредите позитивно.

 

Огромни благодарности за положения труд по превода.

За 1-и път от много време насам ми се случва да попадна на така добре пресъздадена история.

Стилистически ми хареса и вместо да зяпам субовете за грешки - гледах случващото се на екрана.

Благодаря от все сърце за това удоволствие. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нан Хи не ми хареса особено. 1-о че за 30-те си години се беше вдетинила - сякаш ще си върне изгубената младост.

 

Малко сбозиха филма - това прекалено оплакване, че са на 30 години ми дойде в повече.

 

Този сериал ми показа - каква не трябва да ставам, когато достигна заветния трийсетак :28558:

 

Като го стигнеш, че и като го задминеш, пак ще си говорим! :28558::kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де!

Наистина бяха прекалили с мрънкането за 30-те.

Задминах го с цели 5, ама кат стана на 50 смятам да мрънкам, а той е ехей - толкова далеч. :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам и на 50 да не мрънкам :P , но хората си го преживяват.

А и като й натякваха /особено майка й/, че вече едва ли не е пред пенсия и за нищо няма да става, какво е виновно момичето!

За вдетиняването - ми и аз имам такива моменти... понякога... :blush: Ауууу, не знам какво ще бъде на 50! :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С годините двамата героиси бяха изградили прекрасна връзка. Честно казано им завиждах за приятелството. Познаваха се изключително добре, знаеха почти всичко един за друг, но въпреки това откриваха по нещо ново, което подбуждаше любовта между тях.

Хубаво е да има на кой да се обадиш по всяко време, когато ти е тъжно или весело, когато искаш да се оплачеш или похвалиш, когато имаш нужда от подкрепа и знаеш, че отсрещния няма да те упрекне за действията, които си предприел. От тази гледна точка приятелството им беше страхотно. Чонг Джин и Су Е го пресъздадоха по много приятен, лек и забавен начин. Зараждането на чувствата помежду им също беше романтично. Имаше някои моменти, които ме накараха да подскоча от вълнение.

Поради тази причина сериала много ми хареса. 

 

Цитат
Но ме потресе
 

как някой може да си тръгне от дадена връзка без обяснение и после да се върне и да очаква, че всичко ще си е по старому. Че и с претенции да й съдействат за връзката й.

 

 

Да, и на мен ми е странно. Приемам го за безочливо, предвид обстоятелствата, да погледнеш човека в очите и да разговаряш с него, а какво остава да продължиш връзката, която си прекъснал с него по твоя вина.. Все едно нищо не е станало. Предположете за кой субект става въпрос ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен .

Аз също изгледах сериала . Беше много готино. През цялото време се забавлявах.Корейците отново направиха една прекрасна с много смисъл драма - комедия ,защото имаше и смешни моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, така не се бях смяла отдавна! Страхотни актьори бяха двамата, толкова добре си взаимодействаха и големи симпатяги.И аз предположих, че е някаква ученическа драма от постера, но след като започнах първата серия не спрях и продължих, да гледам серия след серия. На мен нищо не ми беше в повече - абслолютно нищо, особено се забавлявах на всичко свързано с 30- годишните. Много интересен сценарий. Тъкмо си мислиш, че нищо няма да те изненада и започва смешна вълна.Имаше и тъжни моменти, но къде без тях. Много благодаря за превода! :)

 

Ето и OST-a - Download ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър сериал - не страхотен или прекрасен, нито пък лош, просто добър.

Хареса ми, защото показаха любовта през малко по-различен ъгъл - любов между приятели - "Ще я бъде или не?", това бе въпросът :D

 

Като изключим, че адски много се вбесявам на сценарии, където показват героинята като малодушно, супер депресирано, тъпоумно или вечно мрънкащо същество, като цяло сериалът ми хареса.

 

 

Страхотни приятелски отношения между двамата, кой не би завидял. Както се казва - знаят си и кътните зъби :lol:

 

Гледайте, няма да съжалявате ;)

Благодарности на екипа за хубавия превод 466942.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никак не съм очарована от този сериал. Главните герои в началото ми харесваха, имаха страхотно приятелство и ми беше любопитно, как чувствата между тях ще се променят в друга посока, обаче начинът по-който стана ми беше малко скучен, а двамата герои просто започнаха да ме дразнят, особено към края жената чак ми се искаше да съм там и да я лопна/ ударя/ с една лопата в главата.Имаше моменти в които предпочитах тя да си остане с бейзболистчето или с бившия, а мъжа с една от неговите женски. Така, че ако заради главните почнах сериала, то заради второстепенните герои го завърших.

 

Много ми хареса приятелката на главната- жената също на 30 г., без мъж, ама не драматизираше хич, че не е омъжена, като Нан Хи например.А с бившия на Нан Хи имаха също готино приятелство .Кофти, че не и се получи с колегата на Нан Хи.Той също ми беше любимец с тъжният живот който имаше, а в работата всички мислеха, че си живее живота. Много сладка ми беше и младата колежка на Нан Хи.Други които ми харесаха бяха колежките на Хьонг Те,гаджето на шефа му беше весела и забавна, а другата, която имаше връзка с него, изкефи ме това че не беше някоя злобна надувка,както го правят обикновено, а много мил човек, който дори се сприятели с Нан Хи.Ей щях да забравя и младата писателка, каква лигла беше в началото, а после колко се промени. То любимата ми сцена от сериала е свързан с нея,когато обиждаше тези, които са искали да станат писатели, но не са успяли, а Нан Хи и мълчеше, докато не я заля с чаша вода и й каза в очите що за стока е

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се излъгах по коментарите да го гледам, но не ми хареса особено. В началото беше горе-долу забавен, но после почна една скука и така до края. Вероятно ако бях на тридесет години щях да мисля по друг начин. Майка ми също не го хареса. Вероятно сме свикнали на по-динамични сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото беше горе-долу забавен, но после почна една скука и така до края. Вероятно ако бях на тридесет години щях да мисля по друг начин.

 

Което още веднъж доказва колко са различни хората и колко различно възприятие имат. :lol: За мен пък интересното започна след началото и стана още по-интересно към края. Не знам дали е от годините, но мисля, че и преди няколко години пак щях да си го харесам този сериал точно заради интересните отношения между двамата главни герои - постепенното осъзнаване на собствените чувства и вътрешната борба на всеки от тях кое е по-важното и по-хубавото да запазят - любовта (с вероятно страстни, но бързо изгарящи чувства) или истинското приятелство, което са имали и което ще имат до края на живота си. А защо пък да нямат и двете неща? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали моето чувство за хумор не влезе в казармата с Hwan Hee, но не съм имала кой знае колко забавни моменти в тази драма. :dunno:

 

Учудващо реален сюжет за мен. До толкова, че те кара да се замислиш над много неща от живота. С всеки изминал епизод драмата определено вдъхва настроение, борбеност и желание да промениш нещата, да опиташ да намериш правилният път.

 

Актрисата Park Soo Ae до сега не я бях гледала. Признавам си, адски чаровна, жизнерадостна, понякога тъжна и унила, но в повечето случаи пленяваща героиня. Да, не блести с някаква невероятно красота - какво нослее, но път при всяка нейна усмивка, аз също се усмихвах :)

 

Какво да кажем за Lee Jung Jin. Харизматичен мъж, който имаше своите слаби моменти ( поне за мен ) в играта си, но като цяло го харесах и даже се надъхах да изгледах повечко драми, в които участва.

 

Има един момент от сериала, който много ми прилича на Пълна Къща - миенето на зъбки! :P Но във всеки сериал, има и по нещо поучително :896767:

 

Благодаря за превода!

 

Enjoy :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много леко и приятно сериалче. Нямаше излишни драми и преиграване. Изгледах го с голямо удоволствие. Симпатични актьори и весели моменти в изобилие. :D Зареди ме с много положителни емоции.

Благодарности на екипа за превода! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да не си напиша и аз мнението в подкрепа на този сериал. :)

Самият сериал, много ми хареса. Героите през цялото време бяха на "една вълна", химията между тях беше наистина много силна, а това не винаги е лесно да се постигне. Толкова леко, непринудено и с настроение си изиграха ролите, че по едно време това сладко безгрижно чувство се прехвърли и на мен. Някак си ме зареди с положителна енергия.

Истината е, че в момента си мисля за него, като за перла скрита в камъните, защото честно казано, досега го подминавах заради постера. Четох резюме, мнения и т.н., но все пак си мислех, че героите все ще се въртят на стадиона, а по принцип не ми харесват спортните филми и сериали. Радвам се, че поправих тази грешка. :) А който не го е гледал - да не отлага, сериалът напълно си заслужава и казва много истини, в които почти всеки е попадал, в даден етап от живота си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що свърших с драмата и честно казано, съм с доста противоречиви чувства. :unsure: Започна много добре, грабна ме още с първият епизод и бързо се развиваха нещата. Имаше забавни моменти и то в изобилие. Но по средата го изпуснаха малко, и до края така и нищо по-интересно не се случи.. което малко ме разочарова, но и така сериала е по-лек и не те натоварва толкова много. :rolleyes:

Иначе може би защото е малко "по-стар" и бяха избегнали обичайните клишета.. като например

майката на Нан Хи да разбере, че дъщеря й я лъже и това не е нейната къща, и да се срещнат с упрекващата аджума:

 

И разбира се, най-любимото ми нещо от сериала беше приятелството между Хьонг Те и Нан Хи - без значение кой прав, кой крив - винаги заставаха. един зад друг. Винаги си помагаха, Хьонг Те държа печено, въпреки че тя му се качваше на главата :wub::lol2:

И само аз ли съжелявам, че аджушито с пилците не се събра с приятелката на Нан Хи ?! Също така ми хареса, че колежката на Хьонг Те от офиса му, след като имаха връзка за кратко, не беше някаква надута злобарка, която живее за да трови живота на главната героиня :)

А и само на мен ли Хьонг Те много ми приличаше на героя на МинХо от Personal Taste ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз трудно го дръпнах от Замунда, но пък с търпение за няколко дни се получи…

Та сериала се оказа чудесна находка. Попаднах случайно на него, нечий коментар го беше изстрелял на първа страница. Не очаквах кой знае какво, но се оказа една чудесно поднесена история за голямо приятелство прераснало в любов. Реалистичен сериал, в който к-драм-елементите бяха успокояващо малко. За щастие от приятните и забавни моменти не те препращат към нелепи, крайни и сълзливи ситуации, действието се развива плавно та чак прекалено и затова след 10/11 епизод се наложи да попревъртам малко в очакване на развръзката.

Много ме радваха отношенията на цялата приятелска компания, защото бяха заедно от ученици и бяха успели да съхранят това ценно нещо в годините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...