Jump to content

Recommended Posts

Съгласна съм - кралят наистина всява страхопочит от екрана, а смятам, че и неговият враг играе доста добре ролята си. Другото нещо, от което съм доволна още е кинематографията - личи си, че много се старае режисьорът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал! Само се чудя какво би казал маестро Енио Мориконе, като си чуе музиката от "спагети-уестърните"? Тези или много добре "крадат" музикални фрази, или направо са си платили правата :) .

В общи линии муз. фон от "Добрият, лошият и злият" стои добре пренесен назад във вековете :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кралят не си играе. Като се ядоса и почна да чупи там маси и т.н гледам и викам браво бе а така ай ся всички под ножа. Много ме кефи как и двамата с Ин Джа почти са едни и същи, знаят какво мисли другият и отгатват какво ще направи или би направил и постоянно се опитват да се надхитрят до сега само в затворен кръг се въртят, като Ин Джа подкупваше яко ама то на всички ни е ясно, че най - нелоялни в тежка ситуация са продажниците, който дажа повече или при който е по - изгодно те се обръщат на там. Малко епизоди останаха да видим какво ще стане... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да, започва развръзката- една третина остана.Прегледах пак началото, за да видя годините.Въстанието на И Ин Джа е 1728г. Срещата на снега,  с шаха е преди него.Някой да е наясно в коя година сме в момента  в сериала и дадоха ли ни въобще, че ми се губи ?

Държи интереса, това пък с гроба, съвсем не го очаквах.

 

По-вероятно е бащата да е мъртав, дори и гробът да е празен, но червейчето го зачовърка, пък и в какъв момент му го каза само.

Кралят и Лошко се надлъгват яко, Лошко не спира да вади карти от ръкава, а играта и на двамата актьори  е удоволствие да се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че "сме" в края на 1717, когато кралицата вече си отива.

Да. Сук Бин умира през 1718, малкият принц Йонрьон - през 1719, кралят - 1720. В момента всички са живи, но майката е много болна. Не съм срещала нищо за въстанието на И Ин Джа, но ако то е през 1728 година, по това време крал вече е Йонджо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И малкият принц ли е умрял като дете? Леле, че времена :mad:

Да уточним, че принц-наследникът поема властта през 1720, но два месеца по-късно Йонджо става негов регент до смъртта на новия крал през 1924.

 

Въстанието на И Ин Джа е истинско и доста кърваво, така че остава да видим как ще вместят в 8 серии  10 години. :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкият принц умира на 20 години. Смята се, че е бил любимец на татко си. Сукджон много тежко понесъл смъртта на принца и починал скоро след него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Днес се проведе втора пресконференция на актьорите от драмата, за да отговарят на въпроси на журналисти.

 

toRy0PLMIsU.jpg

 

Познавачи на корейските исторически драми твърдят, че шнуровете по шапката на Гън Сок означават, че Де Гил е постъпил на служба в двореца :28558:

 

Ci46k9gU4AIljMC.jpg

 

30000533770_99_20160520154616.jpg?type=w20160520001528209_1.jpg

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вай-вай, драма! :28558:

 

Ами сега какво правим с романтиката - едната главна героиня отиде у киреча! Тя се справяше нещо слабичко, но поне беше симпатяга. Нещо сценаристите се озориха с тия женски образи тук.

Ех, Лошко е просто чудесен, както и бъдещият крал, и стария войник, е, и главният. Следващите серии трябва да е бясна драма - имат да наваксват бая исторически период и събития, стискам палци за Лошко, чудесен е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mалко офтопик за музиката :)

Както казах по горе, освен Енио Мориконе, тези са прекомпозирали и музиката на Ханс Цимер с "Карибски пирати", както и Х. Шор с части от "Lord of the rings" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във втората половина на сериала като че ли смениха изцяло сценаристите, или пък те напълно загубиха интерес към героите си и сюжета. Дотогава който гледал, гледал. И - Де Гил с мустаци?! :dunno:  Само Лошко държеше ниво на изпразнената си от съдържание роля.

 

Това въстание сега за какво беше, хич не се разбра, а толкова серии го чаках. Кой къде за какво се бореше - мистерия. Т.е. за Лошко си беше ясно, ама сам Лошко въстание не прави, нали все някой трябва и да се бие.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценаристът си е същия, но във втората половина изведнъж реши да се придържа към историческите факти (даже леко ги поускори). Смести 7-8 години за 2 серии.

А въстанието си беше масово, ама не може 9000 статиста, нямат бюджета на  "Хан Аспарух" :28558:

И то е част от корейската история.

А относно мустаците - в Чосон над определена възраст ако ги нямаш, значи си от отбора на евнусите :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че "куцаше" последната трета, можеше да са 20 по-наситени епизода спокойно. И Ин Джа, без малко безсмъртен да го направят с това развлачване, в затвора влизаха, все едно в градска тоалетна срещу заплащане, който, когато си реши, а пък  Де Гил  от нямане какво да прави вече към края, взе,

че се ожени за слугинчето и сложи точка.  :).

 

Последният епизод поприглуши негативите от предишните.

 

Разплатата за краля и поведението му пред вдовицата, потвърдиха братоубийството, ако някой се е съмнявал, та  Лошко, с отмъщение дори и след смъртта.Всички герои намериха мястото си, не ги отсвириха без внимание.

За мен, женитбата, дето я изфабрикуваха и местенето на Де Гил, са заради спокойствието на краля.Мисля, че и еднаквите дрехи в самия край, единият в синьо, другият в червено, показват именно промяна в начина на живот на Де Гил. Няма ги селско-обикновените одежди,  което е впечатляващо, при положение,че цял сериал бе навлечен в тях,   значи  се е кротнал  и няма  да я има и  заплашителната за краля  народна  обич към брата.

Самият край, малко никакъв, но на фона на гореказаното, а също самотата и съмненията на краля, които показаха-  една  братска хармония на фона на омиротворителен величествен пейзаж за завършек и  сценаристите се измъкнаха горе- долу достойно. Поне след нелепата сватба, ни спестиха семейна идилия с върволица деца, кръжащи около слугинчето и Де Гил. 

Колкото до въстанието, наистина не можаха да покажат мащаба и кървищата, но така възвеличаха още повече героя.

 

 

27044531933_8b46610aaa_z.jpg

 

Без грам романтика, която да пълни време (дори в този случай е минус при толкова развлачване в 24 епизода и наличие на подходящи персонажи), прилична историческа приказка. Мнооого класни актьори събрани на едно място(с малки изключения в женската част, но пък тя беше само за цвят реално) и надпреварващи се да играят-  направо удоволствие. Може би и за това, не съм превъртала нито секунда. Дори когато историята се позатлачи, те компенсираха с играта си. Булката на наш герой ми беше единственото дразнещо нещо в сериала.Тая пък от къде я бяха изкопали, цял сериал ми седеше като кръпка.

Чин Гу не го долюбвах до този момент, но сериалът ме направи негов фен, страхотно игра и си вземам думите от първа страница за преекспонирането и ученическите драми  назад. Като фен на Гън Сок не мога да не кажа, че тоя път случи със сериал и показа потенциала си в доста трудна роля.

 

Роска, :kissy:  мерси за разяснението за мустаците, че и на мен ми вадеха очите.

И като дойде реч за евнусите-  близнаците бяха приятно за окото попадение.

 

 

tumblr_o4we8dewbN1v559e3o1_500.png

 

И за край - царчетата

tumblr_o8gb0bbsUk1vusrm5o4_1280.pngCktHo9bUYAA9FQB.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към горните мнения. Ако го бяха събрали в 16-20 епизода може би щеше да се получи по-добре. В един момент просто зациклиха на едно и също. Аха-аха да хванат И Ин Джа и той вземе, че се измъкне. Веднъж, два пъти - ок, но то стана перманентно и следователно безинтересно. Ако толкова държаха на повечето серии можеха да обърнат малко внимание и на дамите и по-специално на взаимоотношенията на двамата братя и Дам Со. Защото в случая нейното присъствие, за мен поне, почти изгуби смисъл.

Чин Гу го харесвам от първото ми запознанство с него на екран като малкото Илджиме. Никога не ме е разочаровал с играта си. Хубавото тук обаче беше, че най-после Гън Сок се измъкна от амплоато на flower boy, в което се беше застоял прекалено дълго с последните си няколко роли и показа качествата, заради които го харесах навремето в Хонг Гил Донг.

По-възрастния каст изобщо няма да коментирам. Тези актьори и играта им си заслужават отделеното време независимо от всичко друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепен Чин Гу! Страхотни Гън Сок, Мин Су, Куанг Ньол!

Дам Су не ми хареса особено, но това, което ми дойде в повече е

 

многото неуспешни опити за убийство на Ин Джа

 

Доволна съм! И мустаците много добре им стояха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Разплатата за краля и поведението му пред вдовицата, потвърдиха братоубийството, ако някой се е съмнявал...

 

 

Явно не съм съвсем в час, да не кажа, че гледам драмичката от нивото ми на лаик в тази култура и през този век, но все пак може ли да ми обясните 

 

от какво поведение или дума пред кралицата вдовица се разбира, че е имало братоубийство!?

Йонинг не каза ли на брат си Де Гил, че не е той убиеца? Или да поднесеш на някой храна, пък дори и любимата, от която знаеш, че ще му стане нещо, но да не го насилваш да я яде .... си е чисто убийство!?

Но убийството да не се окаже самоубийство... краля сам, без някакво вмешателство, е решил да си хапне.. даже не поиска и да му проверят храната... сигурно се е знаел последиците...

 

 

 

Щях да питам и

 

къде се е преместил ДеГил, ама явно това са ни го спестили в подробности, а само е трябвало да се погледнат шнуровете на шапката му, за да се разбере....

 

Роси, благодаря за включванията с разяснения, добре че си ти, за да ми стане по - ясно :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Kat, радвам се, че си оценила драмата  :icon_sunny:

 

И аз съм на мнение, че имаше "асистирано самоубийство".

То дните на краля и без това си бяха преброени.

По историческите данни, които бяха изровени по време на излъчването на сериала,  неговата майка в последен пристъп на лудост преди екзекуцията го наръгала в хмм...интимната област и оттам принцът страдал цял живот. Последните 4 години на царуването си реално е бил зле и Йенинг му е бил регент. Няма защо да го убива, но и пък не се знае дали не е щял да откачи и той. :nunchako:

Относно Де Гил - почти до последния момент всички мислеха, че сценаристът смята да слее образа му с друг исторически персонаж, чието име ми бе невъзможно да запомня. Този човек е бил нещо като дясната ръка на новия крал, преследвал е бунтовниците и ги е предавал на правосъдието. Народът го е считал за свой герой. :xaxa:

Не показаха такова нещо, но и не го оставиха да оре земята на село и да гради класическа селска утопия. Шнуровете и оранжевите копринени дрехи поне показаха достатъчно висок ранг на благородник.  Може да е вратичка към продължение, кой знае .... :28558:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роси, благодаря, оцених я, разбира се, и то така, че както досега нямах интерес към корейската история, владетели, събития, сега изведнъж ми дойде желание да разбера и науча повече, много, всичко  ;)

Много интересни исторически данни си намерила/прочела. Не ги знам тия престолонаследници, регенти и млади крале как са успявали да устоят на напъна, дето им оказвали всички отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...