Jump to content

Empress Ki (2013-2014)


Recommended Posts

farfalina, добре си ги скрила, че ще предизвикат създаването на  монархистка партия :28558:  , а и виж "наследниците"останали без фенове :896767:

И за любителите на харема, за къде без баш наложницата.Красота!

 

hjy1.jpg?w=4871186322_639654542731863_569202792_n.jpg5hYAZNu.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онуй чудо, не пада по-долу от баща си. Направо им скри шайбите.

Страшилище, прасе :28558: :28558: :28558: и всичките му там други  животински обръщения,

че по-лесно да ги запомни... Само с кака си Нян ще видим как ще се справи.

Забавно ми е. Чакам си следващите серийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онуй чудо, не пада по-долу от баща си. Направо им скри шайбите.

Страшилище, прасе :28558: :28558: :28558: и всичките му там други  животински обръщения,

че по-лесно да ги запомни... Само с кака си Нян ще видим как ще се справи.

Забавно ми е. Чакам си следващите серийки.

 

Mен пък Данашири ме радва. Тая актриса по принцип играе едни пасивни благонравни роли, затова идеята, че става за актриса за пръв път ме осенява.

 

Реших да позачета и се оказа, че кралчето в реалния живот е било голямо копеле и е известен с това, че изнасилвал жени...Пък и героинята на Ха Джи Уон и тя не се е дърпала от дворцови интриги, нищо че тука е представена като света вода ненапита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айгу, тъкмо и аз днес се замислих, какъв ли е бил в реалния живот... като разбрах, че ще му е за сефте.. :beer:

Благагодаря, че сподели, и аз ще ровна.... Ако някой намери нящо за нашите герои, да го намята...

Ще му се полюбувам, ако сподели. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това прочетох преди няколко дни при рускините .

.

В сериала много пъти се използува "хуантачже"Това означава, че принцът е най-големият син, но на престола е по-малкият брат, в случая, този, който умря.Защо така е станало- защото така се е разпоредила Будашири-хатун, вдовствуващата императрица.Тя ,обаче не е майката на принца, както го превеждаха на английски, като се обръщаше принцът към нея, а тя му е леля.

До качването на нашият император на власт, е имало мор за императорите( не знам убити ли са или си умират)- видяхме брата умря, баща му- Хошила -хан, чичо му Туг-Тимур и всъщност, вдовствуващата  Будашири е жена на чичото.Тя пратила(заточила) любимия си племенник в Корьо, решавайки, че новият император, така или иначе ще бъде убит, той пък малкият, взема,че си умира.А къде е майка им- Будашири, рано рано, се е погрижила за нея- сурови времена, сурова жена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, реалната картинка е била доста по-жестока. Днеска налагаме нашите ценности и правим историята една розова, а те там са се избивали за властта като кучета. То и тука е било така - понякога цели родове са изтривали от лицето на Земята при потушаване на бунтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айгу, кака й ще се напъва да се докопа до престола и бая бой ще отнесе.

И накрая взела нашата Олджей-хутуг, че безследно изчезнала-1370, сигур забегнала с първата си изгора- кралчето на Корьо. ;)

Благодаря, благоуханна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айгу, кака й ще се напъва да се докопа до престола и бая бой ще отнесе.

И накрая взела нашата Олджей-хутуг, че безследно изчезнала-1370, сигур забегнала с първата си изгора- кралчето на Корьо. ;)

Благодаря, благоуханна.

 

 

Kaто гледам, ще го напишем сериала преди да е свършил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любопитно!

Сонняни на корейски било -червен вълк, рядко  животно, записано в "Червената книга", живеещо в района на действието в драмата.

red-volk_winter.jpg

 

На визия,  е нещо средно между лисица и чакал.Благодарение на американския преводач, който превежда за МВС, нарекъл момиченцето -Чакал, остава това име, а всъщност е червен вълк, името Сон Нян.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох,милия как плака, кат искаха насила да му наложат оная кака.

Ама му я фърлиха, като някое агне на заколение, и няма накъде, ще се предаде :28558: :28558: :28558:

А стрелбата продължава да усъвършества, кака Нян нали го учи и ще се научи - обичал да ловува,

че и секс да практикува, явно добър ученик, че и в будиското учение, и с механиката бил на ти.

Та то и името му значелоТогон-Темур (25 мая 1320 — 23 май 1370) (монг. Тогоонтөмөр,  Ухаганту-хаган «Притежаващият ум»

И туй да умреш на 50, явно е постижение, другите бързо им виждали сметката, кат не се занимавал човека с интриги и войни,

а си гледал доколкото може пашалъка, стигнал до завидна възраст за император по него време.

Боже, па тоя крал на Корьо, туй верно ли за него се отнася, голем изнасилник, ама и той само до 29 живял, /а, импеатричката няма как да избяга с него, много напред е във времето, той отдавна се е споминал/

доколкто си спомням,

хората едно време са погивали рано, е ний сме си къде къде, кво само мрънкаме и се оплакваме. :slap:   :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кралят ня Корьо в сериала е измислен образ и няма общо с историческата личност. Единственото общо между тях май е времето, в което са живяли. Явно са решили да ни представят някакъв идеализиран образ, макар че във "Вяра" го показаха точно какъвто си е бил (въпреки, че беше само информативно в една малка сцена от миналото на главния герой).

 

Харесва ми сериалът. И тримата главни са си точно на мястото. Имах леки притеснения как Чи Чанг Ук ще се впише в картинката и то не заради актьорските му способности, а заради възрастта му, но те се разсеяха като видях какъв образ трябва да изиграе. Малката имератричка и тя ме изненада с характер, защото предишната й роля беше коренно противоположна. Добре се справя момичето. Ха Джи Уон и Чу Джин Мо няма изобщо какво да ги коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има и български субтитри за 1-та серия. Благодаря много на преводачите! :kissy: Това е огромен труд (не са клишираните реплики на американските сериалчета)! Чудесно е, че зрителите ще имат възможност да му се насладят на роден език. Поне до 9-та серия е интересно, играта е на ниво, хвърлили са явно и доста пари в някои сцени. Чудесна приказка, със съвсем лек исторически привкус. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам си го направо-в дворцовите интриги съм на страната на императрицата! Императорчето вятър го вее на бял кон, тормозено от късния пубертет. така и не е разбрал, че не може да остане по средата между тигъра и дракона и да се прави, че техният спор не го засяга. Ки Нянг с нищо не показва, че ще е бъдещата императрица Ки, за която няма непозволени пътища за постигане на целите й. За сега си е една слугиня със селския манталитет от Корьо и основният й принцип е "Хем ми се иска, хем не ми стиска!". Нали уж щеше да убива императора на всяка цена? Досега можеше 100 пъти да го направи. А то само едно кършене на пръсти и въпроси "Позна ли ме или да?" Не знам защо Ел Темур не взима нещата в свои ръце и работата да се оправи? :282:

Кралят на Корьо може да е изнасилвач, но пък е патриот! И голям стратег и военачалник. Със своята корейска армия от 50 човека унищожи едновременно огромната монголо-китайска армия от също 50 човека и  не по-малко страшните тюрки (в състав от горе-долу 50 човека). Виж, за Батору, сиреч тюркската принцеса си заслужава човек да направи една-две войни. :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на страната на императора. Да живееш като преглъщаш себеуважението си, вместо да умреш, е доста тежка задача. Дано нататък да узрее малко само, за да прави и той разни сметки. 

А Ки Нянг, ако видиш началото на първи епизод, мисля, че няма да я представят като желязна императрица, а по-скоро може да бъде поставена пред жесток избор - като например да спаси човека, който обича, като се жертва.

Иначе аз лично моментите с Краля просто ги прескачам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз попрескачам някои части от битките,  идват ми в повечко.Ки Нянг, под въздействие на наложницата, нали стигна до умната мисъл, че трябва да оцелее, за да отмъсти, а не да го трепе императорчето, така ,че се надявам това да видим, как хитро го работи, като стане императрица, че и преди това.Ji Chang-Wook

Страхотна игра на Ji Chang-Wook, хареса ми още в драмата за  пианистите, но тук е впечатляващ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, няма как да убият императорчето, след като според историята той си е царувал има-няма близо 40 години. Макар, че май все някой го е командвал  :28558: . Първо Ел Тимур, после Баян, а накрая предполагам и нашето момиче  :D . Ще погледаме и ще разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за съжаление, битките на Краля са доста бутафорни, макар и да има интересни моменти. За сметка на това, в двореца стават все по-интригуващи случки. Хубаво е, че не ни разкриват всичко последователно, а прибягват до похвата с припомнянето и то в точната ситуация, в която ще има по-силен ефект. Както винаги сцените с Императора и Ел Тимур са повече от драматични, а краят на 12 епизод бе толкова интензивен, че буквално напрежението те стяга и теб за гърлото. Императрица  Будашири бе като магьосница, която ти сграбча погледа и не те пуска, изключителна игра от страна на актрисата Ким Со Хьонг.
Дочаках момента, в който императора ще осъзнае, че май по-добре да беше умрял, отколкото да оцелява под крилото на Ел Тимур.
Нянг успя да открадне само един момент от 11 епизод за себе си, в останалите просто се губи, защото около нея има по-наситени с емоции персонажи. Но предполагам, че ще дойде и нейният ред.
Авторите на драмата са мъж и жена, работили съвместно по няколко проекта като Giant и History of the Salaryman и се справят доста добре със сценария, като умело оставят героите да се измъкнат между капките, за да удължат всички интриги. Като гледам имат опит и в дългите, в късите продукции, а за Giant дори и награда са получили, така че ако продължават в същия дух, може да стане само по-интересно. Рейтингите на драмата също вървят във възходяща права и са стигнали 18/21%.

Ако все още не сте го започнали сериала, изчакайте поне да стигнат до 25 епизод и гледайте накуп, пък после ще се мъчим заедно. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горният съвет да се изчака 25 епизод е добър. Като ги гледам поред 11-12 епизод ми се видяха като нагазване в бозата за бъдещата императрица - тя не е наясно какво иска и какво да прави, не е наясно и какво чувства всъщност. За краля - мда, има няма 10-11 войника да правят цяла епична битка за пътя на коприната :28558: Действието за тия двамата се замота. Но пък малкият император е радост за окото - дали ще вземе съвсем да поумнее, недай боже и самостоятелен да стане? :28558: И императричката е сладка - малка разглезена егоистка, която се сблъска с някои неприятни истини, дето си мислеше, че нея не я касаят, и взе че мина в атака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е зле ... нискобюджетна продукция  без никакъв исторически реализъм  . Актьорската игра подхожда повече на сладникава драма , комедия  тип цветните момчета  . Явно се залага на основно  женска аудитория , тъй като единственото интересно може да се опише отношението на '' сладура '' император към  обърканата слугиня ( претърпяваща постоянна ''метармофоза ''  , та чак почваш да се чудиш , знаели какво иска ? ) и обратното.

    пп::Някак си като , че ли се изчерпва корейската филмова ( конкретно сериална) индустрия  ,  бъкат на конвейрна , а качеството и оргиналността спада . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е зле ... нискобюджетна продукция  без никакъв исторически реализъм  . Актьорската игра подхожда повече на сладникава драма , комедия  тип цветните момчета  . Явно се залага на основно  женска аудитория , тъй като единственото интересно може да се опише отношението на '' сладура '' император към  обърканата слугиня ( претърпяваща постоянна ''метармофоза ''  , та чак почваш да се чудиш , знаели какво иска ? ) и обратното.

    пп::Някак си като , че ли се изчерпва корейската филмова ( конкретно сериална) индустрия  ,  бъкат на конвейрна , а качеството и оргиналността спада . 

 

 

Интересно мнение, защото този сериал е с най-висок рейтинг в Корея за времевия си пояс. Корейските исторически сериали никога не са гонели историческа акуратност. Правило ми е впечатление, че героите там или са добри, та добри, или лоши, та лоши.

 

Колкото до конвейрността, мисля, че тук иде сблъсък между колективистичната и индивидуалистичната култура - свикнали сме на какви ли не завъртяни сюжети и обрати, но този модел не е преносим върху корейската култура, която си има ясни шаблони. Рядко се намира нещо в Корея, което да може да се бутне в графата оригинално. А ако се намери и то си създава свой си шаблон :). За сериал пък много се съмнявам да се отбива много от пътя, тъй като тук се гонят рейтинги и публики и идеята е да хванат повече зрители - застаряващи, тъй като и в Корея са такива обстоятелствата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...