Jump to content

Recommended Posts

Husband / Samee

 

spacer.png

 

Година: 2013 г.
Държава: Тайланд
Жанр: романтична драма
Епизоди: 14

Участват:

 

Grate Warintorn Panhakarn като Rab Lin Watanatawakorn
Pream Ranida като Rasika Prakakiat (принцеса Ai)
Ice Apissada Kreurkongka като Surisong Prakakiat (принцеса Sorn)
Mint Natwara Wongwasana като Ronglai Lin Watanatawakorn
Wan Thanakrit Panichawit като Pathawee
Alex Rendell като Ram Lin Watanatawakorn
Jaja Primrata Dejudom като Sirisopa

 

Резюме:

Този лакорн засяга темата за гордостта и любовта.

Rasika (Pream) е момиче с кралска кръв, която е отгледана от баща си,

вярвайки, че най-важното нещо в живота са родословието и чистотата

на кръвта. След смъртта на баща й, семейството й банкрутира и остава

без дом, тъй като банката го изземва за да погаси дълговете му. Майката

на Rasika прави опит да изплати дълга им като се омъжва за заможен

китайски бизнесмен, но Rasika категорично не иска да приеме него и

семейството му заради произхода им. Китайският бизнесмен има двама

сина - Rab (Grate) и Ram (Alex). Rab от пръв поглед се влюбва в Rasika.
Разгневена от арогантното отношение на
Rasika, бившата съпруга на

бизнесмена и майка на малкия му син Ram решава да й преподаде урок

като организира сватбата й със сина си Ram с условието, че ще спасят

двореца й. Rasika се съгласява на този брак, но Ram не се появява на сватбата.

Тогава Rab обявява, че той ще се ожени за Rasika вместо брат си.

WIKI
СЕРИАЛЪТ ON-LINE С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ
СВАЛИ СЕРИАЛА С РУСКИ СУБТИТРИ

Онлайн с руски субтитри
 


ГАЛЕРИЯ

 

 


e3722a71c6c1016bc0eb08dec52dadc2.jpg
a0415f25e05b8c2c88d65a3808036872.jpg
159ffcdab077adca915ed42aab885bef.jpg
1a3adfb60033bfb7150d3c76c76853a5.jpeg
45a3e9397046ea34c5e0977c90c6200f.jpeg
512a0cea15a3a4e1ef85bae492e713fa.jpeg
4527f381abd88224f738c284fb7e652f.jpeg
40e4b733f04d74a95c862df9fffadba9.jpeg
13ce040cbdfa5e320cb1fbab4bc2c297.jpeg
cb86d2a9b120064b51d8884b6d38de3d.jpg
ed1caed05c135cb0013ad05b15f6ee09.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът се води римейк на подобен със същото име, но от 2000 година.

Съдейки по резюмето на стария, този се различва от него, преди всичко със

смяната на концепцията и вниманието към темата за съпружеството, докато в

предишната версия това са парите и статуса, гордостта. Тази версия може да

се нарече и семейна, защото много добре илюстрира проблемите на много

съвременни семейства и се опитва да преподаде урок на съвременните зрители

чрез показването на европейските семейни ценности. Сериалът е с изключително

висок рейтинг както в страната си, така и в интернет и определено си го заслужава. :yes:

 

Препоръчвам го на всички, които искат да видят нещо по-романтично и без излишни драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах първо с тази версия, но после ме заинтригува оригиналът от 2000 -та, изгледах го. Mеждувременно римейкът приключи и него довърших. Затова няма как сега да не правя сравнение между тях. В основата и на двата е засегната темата за гордоста, омразата, парите и любовта (само че в различна степен), но все пак си имат своята индивидуалност, било го по отношение на нови персонажи или пък поведение и характер на някой от героите.

 

На мен старата версията ми беше по-интересна, защото там се наблюдава по-изявен сблъсък на характери между Ай и Раб.

 

 

 

За гордата принцеса възпитана от своя баща да цени и носи с достойнство фамилията си, да пази семейната чест и имението, е немислимо че майка й трябва да се обвърже с Jao Sua - китайски бизнесмен, дори това да им е необходимо. Не пропуска възможност да покаже презрението си спрямо произхода му и че освен парите си, всъщност е едно нищо. Нейното поведение провокира Jao Sua да даде урок на горделивката, като тя самата стане китайска снаха. Така започват срещите между Ай и Раб, първородния син, който за начало иска да я накара да се извини на баща му, а в последствие и да я принуди да се омъжи на неговия по-малък брат Рам (злобно, завистливо човече, което на края реабилитираха). Забавно ми беше в началото как се чудеше, защо баща му и сестра му толкова се палят заради една жена, докато не се сблъска на живо с презрението й и задачата му не стана лична. Тя на няколко пъти успя да го вбеси и съответно си понесе последиците за това - култови моменти за Samee 2000. В последствие той се влюби и положи не малко усилия да я задържи в живота си, въпреки всичко и всички.

 

Новата интерпретация е по-романтична във връзката между съпрузите, но пък съответно ми беше и някак по-скучна. Още в първи епизод се разбира че Раб много харесва Ай, от 2 години мечтае да се запознае с нея, затова когато му се отдаде възможността за брак не се дърпа хич. Точно заради симпатийте които изпитва към нея още от самото начало, комфликтите им ми бяха някак вяли. Той успя да спечели любовта й и да победи омразата й. Бракът им се превърна в стабилна крепост, която устоя на коварството и интригите. Нещо което в предишната история липсва. Там гордостта на Ай се усеща почти до края.

 

Рам в настоящата история спечели моите симпатий, не беше лош, а по-скоро голяма жертва на обстоятелствата, затова ме е ят, че му бяха отредили такъв край. За разлика от Сирисопа, която напълно си го заслужи.

 

 

 

Та както казах и в старата и в новата версий има какво да се види, достатъчно различни са.

Не твърдя че на старата не липсват кусури, но мен тя повече ме грабна. Също както и основната песен от сериала, затова я поствам за финал. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани, благодаря ти за сравнението на двете версии! Старата не съм я гледала, а и тази не съм я изгледала напълно, защото не ми се гледа нещо по 2 пъти. Дори, първоначално, не вярвах, че този сериал ще ме заинтригува, по-скоро ме привлякога големият зрителски интерес и рейтингите, а и да не подценяваме сравнително бързото и в крачка превеждане, което говори само за себе си. Новата версия ми се видя доста привлекателна, изпълнена с доста сюжетни линии и персонажи и се вижда,

че сценаристите са ни заложили доста интриги занапред. ;) Но най-привлекателни ми се виждат именно нежните съпружески

отношения между Расика и Раб, нещо което липсва доста на Изтока, и особено на Тайланд.

 

 

Новата интерпретация е по-романтична във връзката между съпрузите, но пък съответно ми беше и някак по-скучна. Още в първи епизод се разбира че Раб много харесва Ай, от 2 години мечтае да се запознае с нея, затова когато му се отдаде възможността за брак не се дърпа хич. Точно заради симпатийте които изпитва към нея още от самото начало, комфликтите им ми бяха някак вяли. Той успя да спечели любовта й и да победи гордостта й. Бракът им се превърна в стабилна крепост, която устоя на коварството и интригите. Нещо което в предишната история липсва. Там гордостта на Ай се усеща почти до края.

 

Рам в настоящата история спечели моите симпатий, не беше лош, а по-скоро голяма жертва на обстоятелствата, затова ме е ят, че му бяха отредили такъв край. За разлика от Сирисопа, която напълно си го заслужи.

 

На мен отношенията между съпрузите не ми се видяха никак скучни. Но ми се струва, че тук проблемът, дилемата, на героинята Расика не е толкова в това, че с Раб имат разлика в социалното положение, в произхода и етноса, а в това,

че се омъжва за врага на баща си и по-точно, че се влюбва в него. В интерес на истината, тя доста бързо направи своя избор и започна да го подкрепя така, както никоя китайка не би и тук даже натъртиха на този факт - че благородническия й произход и май това, че е тайландка, гарантираха, че ще е добра, обичлива и вярна съпруга!

/Въобще в новите сериали на канал 3 винаги рекламират тайландското, което прави добро впечатление./

 

Наистина Рам се оказа жертва на обстоятелствата и жалко, че майка му така го манипулира и използва, но все пак той си е индивидуалност и си има собствена лична воля, а това, че я предоставя като инструмент за злодеяния на другите е и негово решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ми се струва, че тук проблемът, дилемата, на героинята Расика не е толкова в това, че с Раб имат разлика в социалното положение, в произхода и етноса, а в това, че се омъжва за врага на баща си и по-точно, че се влюбва в него.

 

 

Напълно си права, в тази версия наистина не се наблегна толкова на гордостта на Ай, като пречка двете семейства да се свържат, колкото на внушената от баща й неприязън към Jao Sua. Както казах двата сериала се различават един от друг и си имат индивидуалност. Действието на сюжета и съдбата на някой от героите не се припокриват едно към едно. Затова не може да се каже, че гледаш два пъти един и същ сериал.

 

 

Да спомена и една любопитна подробност - актьорът Dilok Thong е участвал и в двете версии. В първата изпълнява ролята на бащата на Ай, присъствието му там е по-кратко, а в настоящата продукция пък е баща на Раб. Забелязва се разликата в годините, но не толкова в лицето, колкото в прошарените му коси. Чудя се дали умишлено са го избрали или е просто случайност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актьорът Dilok Thong wattana за пръв път го гледах в Sawan Biang и още тогава ми направи добро впечатление,

но напоследък ми се струва, че изглежда значително по-добре, въпреки възрастта си :swoon: , та си мисля да не би

да си е направил някаква пластична ли или нещо много хубаво да му се е случило, но фактът е налице. Ако си

спомняш появите му в последните продукции са все "върха" ;).

 

308e4b54b229.jpg

 

Специално за сериала, ще кажа, че героят му - Jao Sua бе невероятно благороден и обаятелен и не малка заслуга за

това изигра изборът на Dilok Thong за неговата роля. Много ми допадна и актрисата, която изигра съпругата му

и майка на принцесата - невероятна топлота и спокойствие лъхаше от нея и много уравновесяваше натегнатата

обстановка в китайското семейство. Въобще идеята да насочат зрителя към семейните проблеми и начините на

тяхното решаване и да покажат как се става съпруг и съпруга, и че това не е просто подписване на документ, както

и наличието на най-важната му съставка - децата, е похвална. Сериалът много ми хареса и се радвам, че канал 3

напоследък прави доста добри продукции и излизат малко от познатите ни клишета /общо за всичките им телевизии/.

 

Сериалът се отличава и с това, че е събрал в себе си доста добър, качестен и звезден състав.

Видях, че отново са събрали двойката Grate & Pream, които играят заедно и в братята, но досега

не съм ги гледала другаде. Като всички, следящи сериала, и аз забелязах обаятелното представяне

на героя на Rab и по-точно самият Grate. Въпреки, че не е нов актьор, явно наскоро си е създал

стил и образ /вероятно и с помощта на пластиката ;)/.

 

87b3bf74aea5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Надявах се, на бълг. субтитри, дълго се надявах и недочакала го продължих. Първа серия гледах преди няколко месеца и да си призная актьорите ми направиха впечатление, такива едни по тайландски прекрасни. Домовете, в които живеят също са много интересни. Обслужващият персонал обикновено е съставен от невероятни образи. Надявам се да видя и варианта от 2000 година, щом Даниела казва, че има интересни характери. Все още не съм го догледала, но разчитам да държи интереса ми до края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...