Jump to content

Stranger: Mukou Hadan (2007)


air

Recommended Posts

 spacer.png

Заглавие: Мечът на странника
Жанр: екшън, драма
Година: 2007


AniDB

 

Онлайн с български субтитри: :click:

 
Резюме:

Действието се развива в епохата на воюващите провинции (1493-1598 г.).

Японският император е само пешка в политическите игри на самурайските кланове.

Група бойци от китайската династия Мин прониква в провинция Акайке 

под предлог, че ще демонстрират ново оръжие. Но истинската им цел е момче,

чиято кръв е последната съставка, необходима за направата на митичен еликсир на безсмъртието.

 

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър самурайски тупаник в аниме формат. И са го направили страшно жив на моменти. Дали заради анимацията и дизайна на героите, но имах чувството, че гледам игрален филм в добрата самурайска традиция. Имаше множество елементи от After the Rain, а предполагам, че и Миике е черпил идеи от него за своите 13 убийци. Няколко от сцените на финала ме накараха да настръхна.

 

Анимация - 10.

Музика - 10.

Екшън - 10.

Монтаж - 10.

Диалог - 7-8

Сюжет - 5. Тук не очаквайте много, историята е доста елементарна и извадена по калъп. Но по никакъв начин не дразни и не пречи на удоволствието.

Български субтитри - 3. Плаче си за нов превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобни анимета трябва да имат качествен превод. Помня, че много ми хареса, когато го гледах. Важно е да отбележа, че главните роли се озвучават от Томоя Нагасе и Чинен Юри. Мамору Мияно също се изявява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

click-me.gif едно блу рей рипче.  click-me.gif

 

След известни родилни мъки, с Ragnos отметнахме и този превод. biggrin.gif Знаем, че филмът вече има два превода на български и въпреки това решихме да си направим кефа.
Не вярвам да са мнозина тези, изпуснали това великолепно аниме. Хубавата анимация е подплатена с чудесна музика (хе-хе, дори са включили българска гайда) и ни прави свидетели на едни от най-добрите битки с мечове в аниме филм.
Т'ва са моите две ст'инки по въпроса. Ако пък някой случайно е пропуснал да го гледа, значи е крайно време да поправи този пропуск.
Горещо препоръчвам!

Благодарности и на androx за сверката с японския!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, страхотно беше! 

Динамиката на бойните сцени е много силна и красива. На моменти фонът с българската гайда в съчетание с падащите снежинки беше хипнотизиращ. Закова ме чак до кървавия финал. Мисля, че няма нищо недостатъчно и нищо излишно тук. Перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...