Jump to content

Tokyo Tarareba Musume (2017)


Recommended Posts

9n46mo5ZRa4FG5Ea3OeOZ1FTqmi.jpg

 

Tokyo Tarareba Musume (東京タラレバ娘)

Страна: Япония

Също така известен като: Tokyo Tarareba Girls

По мангата на: Akiko Higashimura - "Tokyo Tarareba Musume"

Период на излъчване: 2017 – Януари – 18 до 2017 - Март -

Време на излъчване: Сряда 22:00

Формат: Renzoku

Жанр: Комедия, Романс

Канал: NTV

Епизоди: 10

Режисьор: Seiichi Nagumo, Yuma Suzuki, Naoko Komuro

Субтитри: Английски

 

Участват:

Yoshitaka Yuriko като Kamata Rinko

Eikura Nana като Yamakawa Kaori

Oshima Yuko като Torii Koyuki

Sakaguchi Kentaro като KEY

Suzuki Ryohei като Hasayaka Tetsuro

Yuta Hiraoka като Ryo Sameshima

Kei Tanaka като Yoshio Marui

 

Резюме: Сериалът разказва историята на тридесет годишната сценаристка Ринко (Yoshitaka Yuriko) и нейните две приятелки - Каори Ямакава (Eikura Nana) и Коюки Тории (Oshima Yuko), които въпреки че стават на тридесет години, все още се чувстват незрели в много отношения. Но триото трябва да се изправи пред суровата действителност, че те вече не са момичета и трябва усилено да се борят, както в работата, така и в любовта…

 

 

Свали  :click:

 

Онлайн с английски субтитри  :click:

                         

Онлайн с руски субтитри  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има пет серии на руски и страшно им се забавлявах тия дни :). Ок, на четирите. Толкова много спомени и мисли, за разни неща ми вкараха, че няма накъде. Тъй де, плавали , знаем а за някои неща знаем и какво става след това :)

Ся то верно, че японските сериали свършват на четвърта серия и пета почват отново... ама поне за четворката - струва си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер сладко сериалче е, отдавана се канех да го напиша... и страшно зарибяващо. Трите мацки страшно ми харесват, с толкова искрено приятелство и хъс :)

И Кентаро / Кей е страшно готин... Сърдит млад мъж по Байрон ама... по японски :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 серия изгледана, патетично, носталгично и така ги наредиха тия 30 годишни неомъжени, че чак ми стана жал за тях. Да, тарареба са, прав е русокоско, но не за всичко. Те имат нещо ценничко, дето никой не може да им отрече, така събрани трите са най-милата гледка на света, защото са подкрепа една за друга и това нещо може и до края на живота си да не го срещнеш понякога - най- добър приятел, а тук са цели три. И другото дето ме подразни, че се прокрадна тезата брак на всяка цена, видиш ли милите им съученички дето се накъсали от срещи и дали всичко от себе си, амии и нашите момичета не са стояли, така като ги гледам работят и те дават всичко от себе си, не ме кефи да се подценяват така, но за сега съм на увода, ще видя нататък какви ще ги бъркат.

 

p.s. и другата щуротия със не са момичета, да не са, но по душа със сигурност са, доста ги насолиха и там, повече от необходимото, а иначе бара на таткото страхотен, пълна идилия, дори само заради него сериала е задължителен за гледане  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е страхотно сериалчето, и девойките са ми много мили и на мен, хем току се оклепат - ама приятелството име истинско. И Кей е сладък - много ми бърка в сърцето; хем е реално яко грозен ако се замисли човек... ама на, пусто - не мисля, гледам го.

Аз се пукам от мъка понеже е излязло цялото нещо... но съм без-мрежа (мразя ги, тъпите алчни провайдери!!!) и на изгледана девета серия... т.е. без развръзката на десета фуууу гадост...

При все това тази идея за "Сексът и градът" в японски вариант е ужасно сладко невъзможна :) Липсва им бруталност на мацките, толкова са по японски положителни :)

----

Даже и финалът одобрих, което е рядкост за мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан и от мен, много много добро настроение ми донесе целия сериал, с удоволствие си изкарах страхотна седмица в тяхната компания. Постоянно ходене в бара на таткото беше супер зареждащо и с удоволствие и аз сядах на масата с тях на бира, нещата от живота и ултра готиното им женско приятелство.

В последната серия завърших с усмивка и задоволство от постъпките на Хаясака сан, щеше ми се да остане положителен, благороден и себе си до край и той го направи, можеше и да се разколебае, но не, остана си готин до край, което ми хареса.

Кей кун почна силно, после го удари на разколебаване леко, но и за него не мога да кажа, че е изневерил на характера си, беше готин герой, особено като подхвана Тарареба девойките в началото. :D

Ринко за нея какво, изнесе цялото представление, радвах и се. Каори беше много женствена и деликатна, допълни палитрата. А актрисата, която играе Коюки гледам за първи път, но беше чудна, супер нежна визия, в същото време по-плътен и много категоричен тон, напомня ми за мен на моменти, беше много искрена и човечна, хареса ми нейната героиня.

Любим момент от сериала ми е ходенето до родното място на Хаясака сан, и аз искам да ида в такова малко японско градче на брега на морето и да пия в местната кръчма с две масички и супер гостоприемни хора, бяха уникални, а на клипът представяне на градчето и реакциите на местните докато го гледаха и аз си поревах, беше красиво и истинско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наруших си правилото "Първо гледам, после чета", прочетох ви и го загледах. Темата ни е до болка позната и предполага използването на типични за тематиката клишета. Интересно ми е как ще развъртят нещата тук. На втора серия съм и за сега ми е интересно - да видим по-нататък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три млади жени. Всяка със своите възходи и падения, с грешки и правилно взети решения. Такъв е живота, но най-важното за мен беше това, че всяка от трите имаше две верни приятелки, с които може всичко да сподели, да поплаче, да си пийне порядъчно и да се смее без да закрива срамежливо устата си с ръка. За мен филма е ценен като ода за приятелството. Не мога да кажа дали мъжете до тях ще са същите, но със сигурност знам, че каквото и да се случи момичетата ще гледат олимпиадата след три години заедно и ще са щастливи по своему. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много, много добро! Страхотен дух пресъздадоха момичетата, приятелство, проверено през времето, истински късмет е да си част от такъв дружески кръг. Харесах и героините, и актрисите. Дали, защото не са ми много познати или са ново поколение актриси, но съм им вече фен. А блондито се оказа сладур и май има талант.

Ободряващо, носталгично и ведро, позитивно настроение след края на сериала - заслужава всяка минутка, която му отделих. Препоръчвам го и се надявам да получи бгсубтитри, струва си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно от онези скрити бижута, които създателите понякога правят, за да радват истинските почитатели на японското кино и телевизия. Да си призная, не очаквах нещо кой знае какво от три тарареба момичета. Мислех, че сценарият ще прецака главните актриси, обаче останах приятно изненадана и супер доволна от финала. И на мен сериято с пътуването ми е любима. Дорамата е откровена ода за приятелството. Много ценни отношения показаха. На места те са на изчезване и е хубаво да правят повече заглавия по темата.

Трите дами са отлични актриси и много се радвам,че тук са ги събрали на едно място, понеже напоследък не ги виждахме изобщо. Юрико не съм я гледала от чудесното превъплъщение в Историята на Йоноске. Нана е понапълняла вече и това си личи на екрана. Нали чакат наследник с Кенто. Живи и здрави! Страшно й отиваше ролята. И тя повече от 2години не се беше мяркарала. Третата актриса, която и на други е направила положително впечатление, всъщност е Юко Ошима. Малко хора биха предположили, че тя идва от бивша айдъл група. Обаче за нея със сигурност мога да кажа, че е талантлива, понеже съм я гледала и в други роли и то най-разнообразни.

Мъжката част също беше много интересна и загадъчна на места. Рьохей Сузуки се оказва голям хамелеон. Ако някой е гледал стари негови изяви, където е супер експресивен, няма да го познае.

Внимание! Следват суперлативите за Кентаро, който си ги заслужи за пореден път. Винаги са ми допадали мистериозните персонажи, а неговият определено беше такъв. До последно се чудех, какво същество е Кей и когато вече бях готова да го обявя за ангел, се оказа че не само аз съм виждала извънземното в него. Разбира се, героят си му беше съвсем човешки , но може и русата коса да е помогнала за това чувство, което предизвика у мен. Също щях да констатирам, че това е първата дорама, в която не се усмихва и не можем да му видим трапчинките. Добре че беше финалът. Едва ли друг човек можеше да го направи по-прекрасен. Най-важното е да се знае, че Кентаро прави не само външно впечатление. Изявява се отлично като актьор до този момент. Всичките му роли са безупречни и точно подбрани. Остава да чакаме истинско главно участие от него.

Юта Хираока ми се стори изключително убедителен. Направи симпатичен образ. Искрен и забавен дори.

Моко с 2 епизода игра, но точно толкова му трябваха, за да блесне.

И накрая да се оплача. Мами-чан, как можа да зареже героя на Асая и да му отнеме екранното време! Така ми беше записвал. Два кадъра за бивш райдър са крайно недостатъчни.

С прекрасната песен на Perfume - Tokyo Girl! Юрико участва във видеото, но можеха да включат и Кентаро.

https://www.youtube.com/watch?v=vxl4gsvgEQY

Ааа, ето кой държал ключът от съдбите им!

 

CzJ5qXBUQAA7e0V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен сериал, много ми хареса, изгледан на един дъх!

Всеки може да мечтае за такива верни приятелки, с които

да споделя и радостните и тъжни моменти от живота.Бяха големи

сладурани, а Кентаро направи страхотен образ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да ударя едно рамо на туй заглавие. Изгледан. Остана ме едно ведро настроение след финала . Много здравословно послание от всички образи - бъди верен на себе си. Всеки герой остана такъв.

Трите дружки големи чаровници. Казусите към тях удачно подбрани- винаги дискутабилни и нееднозначни. Всеки герой със своята си истина, мотив, оправдание, обстоятелства.

Хареса ми определено като цяло. Приятна ми бе и да видя някои актьори в каста които отдавна не са ми се мяркали на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не очаквах нищо, просто исках да опитам нещо по-различно от тези които съм гледал. Сигурно сюжета за жени над 30 години, които са необвързани и си търсят мъже, изглежда не е много насочен към мъжката аудитория. Голяма грешка! :) Бих го препоръчал и на мъжете с чиста съвест.  Само японците могат така да вземат една сериозна тема, за това колко е трудно понякога да си намериш спътник в живота и да го покажеш толкова забавно и свежо. Даже някакси сценаристите показваха главните героини в лоши светлини и не се пестяха да им показват грешките. Много съм очарован от цялата продукция. На мен ми беше интересно да видя гледната точка на по-възрастни жени и това какво търсят в мъжете... и това го имаше, не знам колко ги разбрах жените де :D То не бяха обрати, веднъж е с един, после съжалява за стария, после почва връзка с трети. Главната специално тотално не знаеше какво иска и беше постигнала съвършенството да се самозаблуждава.  Честно си казвам, накрая изобщо не подозирах че ще се обърнат още веднъж нещата. А трите приятелки, направо да им завидиш за приятелството. Как си споделяха и си пиеха биричката в бара. Тяхното приятелство направо засенчваше отношенията им с мъжете. Препоръчвам на всички, голям смях пада и някакси ти дава различни гледни точки за разни работи. Особено ако има необвързани над 30 години, ще се размажат от смях, защото няма как да не видят нещо което са изпитали.  Тази главната попадаше на сравнително нормални мъже... обаче приятелките и, леле леле  Кой от кой по-луд. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демоне,пляснах ти плюсче на коментара :P  Споделям мнението ти за драмичката. Много приятна атмосфера имаше,страхотни приятелства,много забавни моменти и проби с грешки. Истински човешки сериал. Обожавам сцените с Ринко и Кей,те са ми любимците :)  А говорещите зеленчуци допълваха страхотно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го отново вчера, ей така, като на шега. "Чакай да видя тук, да си припомня това" ............ и така от началото до края. Защо всеки път, когато го гледам виждам нещо ново, някой жест, някой израз, който ми е убягнал преди. Няма да казвам отново колко ми харесва, сигурна съм, че ще го гледам отново - скоро. Пожелавам на всички гледали го, и тези които ще го гледат тепърва - приятни минути с този прекрасен филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...