Jump to content

Razzormaw

Recommended Posts

Не бих го вкарала в графа "бог на войната", по-скоро може лафът да е кривопреведен "боен" бог. Като цяло не си представям "богове на войната" в това аниме - просто някои от божествата се занимават предимно с по-духовни неща, а други най-вече се борят с демоните.

 

Ято си е ясен поначало - небрежен, непретенциозен, честен (по възможност) и изпълняващ уж стриктно задълженията си на "бог" на страната на доброто. Ще му се да си купи собствен храм, ама няма нужните финанси:) Няма и ресурси да си свърши добрите дела като хората, пък хората си ги искат:) Прави, каквото може. Симпатичен ми е отвсякъде:)

 

Кака Вайсравана ще я почакаме известно време, което може само да ме радва, защото тя влиза в ролята на нелогичния антагонист, въоръжен с долното си бельо и обиците си :28558: Ще ми се да бях открила някаква причина за омразата й в мангата, ама нямаше:) Може пък в анимето да й вкарат някакви мотиви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има мотиви как да няма? :D Последният персонаж, който се видя да наднича зад ъгълчето в този трети епизод е свързан точно с миналото на Вайсравана и Ято. Но Нора ще бъде представена следващият епизод, а и ще споменат мисля точно това дето ти е убягнало - 7 чаптър, 22 страница. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имах предвид, че и в мангата не стана ясно как и защо е било убито шинкито на Вайсравана;) Само я виждаме как беснее. Пък сякаш тя е последната, която не е разбрала, че Ято няма вина. Собствените й шинкита му помагаха дори.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали знаеш, че блондинките винаги последни разбират? :rolleyes: Въпроса е че мотивите са налице.

Между другото вчера излезе нов чаптър от мангата и там станаха доста интересни неща. Това аниме при всички положения ще виси накрая, но ми е чудно пак как ще приключат първият сезон. Сигурно ще е нещо като Blood Lad, което пак беше в същото положение като това, тоест он гоинг манга с малко излезли чапове. Всъщност дори героите са доста подобни макар, че Хиори е доста по добре от онази от BL, но виж Стаз и Ято си ме кефят на макс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четвърти епизод заложи повече на хумора и скечовете за сметка на екшъна, но като цяло имаше два големи позитива. Първият е тази история с Кофоку и оня очилатко, която ако не се лъжа отсъстваше в мангата и тук беше повече за настроение и да се види какво представлява въпросната богиня с розова коса. Падането от небостъргача беше доста забавно макар и преекспонирано! Вторият е това, че дадоха част от миналото на Ято и там се видя защо е бог на войната и че този персонаж е много повече от това, което изглежда на пръв поглед, но на мен лично това ми беше ясно дори преди да прочета мангата, все пак малко ли анимета съм изгледал.. :) В пети епизод вече трябва да се появи Бишамон или Вайсравана, но сигурно ще е към края на серията понеже в четвърти отделиха повечко време за Кофоку и поизостаноха от основните събития.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, дружбата с Кофуку може би обяснява донякъде финансовото състояние на Ято :28558:

 

Голямо падане, голямо нещо:) Ама си ме развеселиха де, а и воплите на Хиори "Не й слагай моето лице!" бяха голям майтап :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

np9o.jpg

 

^ Време беше! За малко се появи Бишамонтен, но пък беше ефектно! Следващият епизод вече ще се види повечко.

Иначе колкото до въпросният 5-ти епизод отново нещата бяха реализирани чудесно, почти напълно в унисон с мангата този път обаче. Видяха се доста интересни крийпи аякашита като това с момиченцето ми напомни малко за стила на Стивън Кинг. Тези случки с Юкине ще доведат до доста интересни събития в последствие и това е другата причина освен Бишамонтен да чакам с нетърпение следващият еп...

Мангата за съжаление бая кретат със скановете, но така или иначе дори и да излезе нещо ново ще изчакам да приключат анимето и чак тогава ще ги прегледам да видя разликите. Със сигурност действието от екранизацията ще изпревари това в мангата преведена на английски. За отбелязаване е че два от томовете ще бъдат използвани за два допълнителни епизода, които ще излязат на двд. Един вид като ОВА, но почти сигурно историята ще е свързана с анимето, а не някакъв отделен фенсървиз мерчъндайз или поне така ми се струва най-логично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А освен крийпи аякашитата имаше и най-сладкото аякаши на света първите минути :28558:

 

Прави ми впечатление, че Юкине сякаш леко са го "посмекчили" в анимето. Примерно го дадоха да ползва в началото шала на Хийори, а в мангата той сам си поиска палтото й и си го облече най-безцеремонно. И при това стъпи на безценния анцуг на Ято:) В мангата си крадеше с най-голяма радост и нагло лъжеше Хийори в очите. Тук май ще го изкарат малко по-свестен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото лекенце си е като в мангата Юкине, видя се и в тези два епизода. То това няма как да бъде спестено при положение, че самото действие го изисква, но действително нещата са леко смекчени. Новият чаптър се появи и загатна за още по интересни неща в анимето освен миналото на Ято, Бишамонтен и Нора. Не знам докъде ще го докарат, но дори и да не е завъшена тази история, финалът ще е определено доста интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще си оставя овите за след като изгледам анимето въпреки, че тази конкретно си е независима история, в която не се случва нещо важно за събитията в мангата и анимето като цяло. Вторoто двд ще излезе чак лятото, юли месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, изненадаха ме:) Тъкмо се чудех какво ще правят последните епизоди, като толкова бързо "поболяха" и "излекуваха" Ято, пък те имали друго наум;) А и за пръв път дадоха нещо, което в мангата го няма, поради което съм в пълно неведение какво ще стане:)

 

Като я гледам тая Нора, недоумявам защо всички шинкита не са станали "скитащи". Прави си каквото й скимне, напада и трепе хора и шинкита, че дори и на богове се заканва. И ако Юкине само от няколко кражби и малко мръсно подсъзнание беше цъфнал по целия гръб, на тая сякаш нищо й няма. Някаква много специална излиза на фона на останалите шинкита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно аниме.Свежо,леко,страхотно.  Ято беше егахти шматката и само какви физиономии правеше,умрях си да се хиля. Дано направят и втори сезон.Според мен ще има,понеже свърши много така,наникъде,в смисъл,тази Нора си остана загадка,а и думите й ,че ще отиде да говори с татко си ,прозвучаха много загадъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТРЯБВА да направят продължение, претупаха надве-натри много загатнати сюжетни линии, които в мангата вече са развити добре;) Например причината за омразата на Бишамон към Ято и за помощта на Казума. Ако са пошушнали и за "таткото" (още не съм го гледала този епизод), няма как да се разминат без втори сезон;) А и не може да пренебрегнат тъй забавния момент от мангата (внимание, тежък спойлер!)

 

 

с трогнатия до сълзи Ято от макетчето на храм, което му направи Хиори :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОВА 2:

Забавна, също като първа. Използва героите си доста пълноценно, за разлика от ТВ-то. Имаше и доста забавни моменти.

9/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е по пълноценното като историите макар и забавни бяха плоски и с основно хумористична насоченост, докато в анимето засегнаха и сериозни неща около миналото на Ято? Иначе ми харесаха ови-те таман изгледах и втората, но както в повечето такива нямаше нищо по съдържателно за разлика от примерно тези на Холик или Кеншин за да ги повторя пак.

Връщайки се към това аниме, това е едно от заглавията, които наистина искам да видя втори сезон, най вече заради персонажите, които ми станаха любимци - Ято, Хиори, Бишамонтен и Юкине. Това е едно от малкото тазгодишни заглавия, които наистина ме грабнаха и си го следих с кеф, чакалейки в nya-то всяка седмица за рилийз. Арт, история, сносна дълбочина на персонажите..всичко това на фона на чудесният хумор и фентъзи елементите винаги ме е привличало. А потенциала за нов сезон е прекалено голям за да бъде подминат просто така. Дори оставяйки моето мнение настрана преди време четох доста добри отзиви за това аниме из специализирани за това сайтове така, че фенгрупата си е доста стабилна.

За завършек един доста сполучлив косплей на мойта любимка ^^

 

klz1410110604m.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми засега не се чува нищо. Боунс пуснаха продължения на две от заглавията си през 2014-та, Дендито и чайката ама точно това дето най трябва тоест норагамито си остава да виси. Ко се появи инфо за продължение на това аз лично ще надуя фанфарите тука. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анимето много ми хареса,сега ще си сваля и Ova да изгледам 

Някой знае ли дали ще има и 2 сезон ?

Да, ще има и то тази година. Жалко, че не следват точно мангата, но пак си е добре. Чапърите взеха, че свършиха на най-интересното, ще има пак да гриза нокти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...