Jump to content

The King of Dramas (2012)


Recommended Posts

Имат два епизода за поправка.

 

]Генетиката не е шега работа, да ги видим как ще се справят, забъркаха голяма каша.Най би ми харесало -грешка в изследванията

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо да си права, Lawandula. :) Би било оригинално и би се вписало в сценария досега, който беше доста добре пипнат. Последните два епизода обаче малко ме сложиха на тръни - аджеба ще продължи ли хубавата, смислена, здрава нишка, или ще го направят на корейски сериал?

 

От една страна ми хареса обратът при ЕнСъНи в края на последния епизод - мадамата беше тотално шашардисана, аз дваж. Пък и би обяснило включването на болестта като катализатор за емоционалния му катарзис. Обаче... Смея ли да се надявам на хубав край след толкова изгледани хубаво започващи и ужасяващо приключващи сериали - не смея. Чакам с нетърпение да видя каква черешка ще ни сложат на тая торта.

Да не забравя да ги похваля за това, че запазиха ролята на Шисъс все така дебилна и досега. Много радва. В един момент се уплаших, че ще го влюбят в колежката, но засега държи фронта. Три пъти ура за Шисъс!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Според мен като нищо ще ги залюбят с колежката. Как се пълнят дша епизода време, мислиш? ;)

Като нищо да си права, Lawandula. smile.gif Би било оригинално и би се вписало в сценария досега, който беше доста добре пипнат. Последните два епизода обаче малко ме сложиха на тръни - аджеба ще продължи ли хубавата, смислена, здрава нишка, или ще го направят на корейски сериал?

 

От една страна ми хареса обратът при ЕнСъНи в края на последния епизод - мадамата беше тотално шашардисана, аз дваж. Пък и би обяснило включването на болестта като катализатор за емоционалния му катарзис. Обаче... Смея ли да се надявам на хубав край след толкова изгледани хубаво започващи и ужасяващо приключващи сериали - не смея. Чакам с нетърпение да видя каква черешка ще ни сложат на тая торта.

Да не забравя да ги похваля за това, че запазиха ролята на Шисъс все така дебилна и досега. Много радва. В един момент се уплаших, че ще го влюбят в колежката, но засега държи фронта. Три пъти ура за Шисъс!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо... как можаха... x.X очаквам в следващия епизод

сценаристката да даде ретината си за да спаси любимия и да се омажат като за последно HAPPY END ^_^

 

 

На мен ми хареса този сценарий i%20love%20this.gif:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, един от най-добрите сериали на 2012 г. падна жертва на нисък рейтинг и беше незаслужено преждевременно завършен. Последната, 18 серия, показа сдъвканото съдържание на поне още 5-6 предвиждани серии, които отпаднаха. Както си стана дума в сериала, тъпите корейци си харесват тъпите сериали. Жалко за великолепните сценарий и режисура и отличните актьори! Така ще е, като не са взели нито един сладур за примамване на тийнейджърките и фалшиво вдигане на рейтинга.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, един от най-добрите сериали на 2012 г. падна

 

жертва на нисък рейтинг и беше незаслужено преждевременно завършен. Последната, 18 серия, показа сдъвканото съдържание на поне още 5-6 предвиждани серии, които отпаднаха. Както си стана дума в сериала, тъпите корейци си харесват тъпите сериали. Жалко за великолепните сценарий и режисура и отличните актьори! Така ще е, като не са взели нито един сладур за примамване на тийнейджърките и фалшиво вдигане на рейтинга.

Значи Шиуон не е сладур, добър актьор? Ето на това му казвам признание! От сериала съ

м много, ама много доволна. Бих разцелувала целия екип...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, да кажеш, че каста не е известен, или че няма сладури и за това рейтинга е нисък беше най-забавното нещо, което съм чела до сега. :rofl:

Сладурите като Ши Уон (вокал в може би най-известната корейска група - Super Junior), или пък актрисата - Jung Ryu Won - моя любимка в не едно и две заглавия

бяха една от причините да се загледам в драмата, но да наблъскат всички тези филмови актьори и то в подобна пародия беше тъпо решение

и продуцентите заслужават да ги разстрелят с развалени домати и яйца. Да Маестрото се справи идеално във Вируса на Бетовен, но да го гледам в Deranged и след това да се натъкна на този малоумен образ,

в който го бяха натикали ме накара искрено да се възмутя. Да не говоря за Jeong Man-Sik, Kwon Hae Hyo и Jun Moo Song.

 

Ако каста беше друг - бих му дала шанс, но при това положение - просто няма сила на земята, която да ме накара да го направя. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм... малко през пръсти ми дойдоха последните серии, жалко, пък финала тотално го претупаха. И не мога да разбера тази мания при корейците любовта винаги да се свързва с някаква жертвоготовност-оскатеност, сякаш ако не стане някакъв катаклизъм няма да е истинско. Да се изтърпят 20-30 г , без да се намразят и задържат топлината в отношенията си ..т'ва то е лИбоФ, не...вече съм куц, сакат, глух, с 20кг. отгоре, може да ме обичаш свободно веке.. :D това като лирическо отклонение повлиано от събитията , както и в десетки други корейски драми :D

НО все пак съм доволна, изгледах си го с кеф ! : ))) Аман от рейтинги... кажете да на качеството ! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показаха драмопроизводството, такова, каквото е, сигурно.Е, не избягаха от клишето с болестта, но нали трябва да са съвсем достоверни- като ще, да е. :) Ако бяха разточили епизодите, щяхме да плюем ,че са зациклили.Имаше от всичко до самия край

не го и озахариха с изцеление-чудо

Актьорите си бяха супер, нямаше излизащи от всички посоки айдълчета, което най ми хареса.Може би, на на най-младата аудитория няма да се понрави, но на всички, които не гледат, заради въпросните младоци(Ши Уон не го слагам вече в тая категория ;) ), вярвам, че ще е интересно- гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че има преувеличения в образите на героите, но въпреки това ми стана съвсем ясно каква евентуално е картинката на сценичната площадка. Артисти, които винаги дърпат чергата към себе си, обзети от мания за пари звезди, загрижени единствено за рейтинги продуценти и жертва на всички тях творци, които трябва да се нагласят според ситуацията. Всъщност т.нар война ми заприлича малко на дворцовите интриги от историческите сериали, но малко по-безкръвна, явно корейците продължават да се усъвършенстват в областта :).

Разкошни актьори с отлична игра, дори Ши Уон внасяше глътка свеж идиотизъм, макар че за мен образът му бе твърде пресилен на фона на всички останали. Съвсем чисто послание, идващо от директора на телевизионната станция, за качество над количеството, което за съжаление не успя да се наложи и да достигне до повече зрители.

 

Не успях само да се примиря с твърде голямото количество грим за мъж за Ким Мьонг Мин, което не беше въобще необходимо, чак до очна линията дори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна съм много от тази драма, нищо че края го изгъзиха, както само корейците умеят. Шепа са актьорите, които могат да ме впечатлят толкова, колкото Ким Мьонг Мин успя в тази драма. Изключително премерен, изключително истински.

А как изигра слепец, просто беше перфектен.

 

 

Другите актьори също бяха на ниво, че и Ши Уон, който беше толкова неествествен, че чак сладък ми беше.

 

 

Малко ме издразни краят преизпълнен с патетичните (това на български не значи "жалки", да подчертая ;)) корейски идеи за национална идентичност, които предполагат жертвоготовност в името на всяка кауза. Имам чувството, че някой кореец може да падне осакатен, за да отиде друг до тоалетната, толкова са предани на идеята...

 

 

 

 

 

Въобще има моя печат за добро качество :). Струва си да се гледа от всеки, на когото са писнали еднообразните захаросани мелодрамки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам го,преди няколко дена го изгледах и ми хареса.Е,двамата главни герои не бяха чак такива убавци колкото очаквах ама перфектни неща няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, да кажеш, че каста не е известен, или че няма сладури и за това рейтинга е нисък беше най-забавното нещо, което съм чела до сега. :rofl:

Сладурите като Ши Уон (вокал в може би най-известната корейска група - Super Junior), или пък актрисата - Jung Ryu Won - моя любимка в не едно и две заглавия

бяха една от причините да се загледам в драмата, но да наблъскат всички тези филмови актьори и то в подобна пародия беше тъпо решение

и продуцентите заслужават да ги разстрелят с развалени домати и яйца. Да Маестрото се справи идеално във Вируса на Бетовен, но да го гледам в Deranged и след това да се натъкна на този малоумен образ,

в който го бяха натикали ме накара искрено да се възмутя. Да не говоря за Jeong Man-Sik, Kwon Hae Hyo и Jun Moo Song.

 

Ако каста беше друг - бих му дала шанс, но при това положение - просто няма сила на земята, която да ме накара да го направя. :slap:

Туцка, пробвай пък!

ШиУон е великолепен в тази роля и дори различен. Мисля си, че порасъл и се е понаучил да играе. А и със "Сон Мин А" бяха сладка двойка!! Този негов "ужасен" смях още ми е в ушите. Много кефещ!!!;)

 

Относно сериала.. Първо.. последната серия беше направо инфарктна, но пък и много, много ми хареса!!

И моето мнение съвпада с предходните. Рейтинга е срамно нисък за този добър сценарий, каст и игра на актьорите. Но пък съм доволна от епизодите.

16- до 18 епизода е идеалният вариант за сериал, за мен лично, та затова си харесвам повече по-старите. А и хубаво показаха как се увеличават изкуствено епизоди до 24 - единствено и в името на рейтинги и печалби. Това си е типично за корейците през последните 2-3 години, което ми е много дразнещо и изнервящо. По същата причина, напоследък доста добри сериали ми останаха недоизгледани на компа, а и така и сигурно ще си останат. Не ми се гледат разтакавания, захаросвания и спомени, още повече нямам го това време -

да дремя на компютъра в чакане или превъртане да се случи важното и смисленото, заради което си струва гледането на един сериал. Защото и на мен ми харесват хубавите лица на актьорите, но това не ми е първа и единствена причина да започна и да продължа да гледам нещо.

Много истини ни показаха живота и от корейската сериална индустрия и отделените часове лично за мен изобщо не се оказаха губене на време. Имаше си го удоволствието от играта на актьорите, самата история и красивата музика в добавка. Никой не е писал нищо за ОСТ-а. Приятен е. Песента на Йесонг е прекрасна. Даже по-прекрасна от тези в "Зимният вятър" и в "Сестрата на Пепеляшка".

Адмирации за Мьонг Мин, защото аз пък лично не догледах "Вируса на Бетовен" точно заради дразнещия му образ там, И Джи А пък беше още по-ужасна, поне в началото.

Да спомена също за прекрасно облечени главни герои в този сериал - най-вече "японската" двойка. А на главната сладурка й отиваше дори раздърпаният вид, за разлика от доста други главни героини, само на КБД гривната нещо не ми стоеше на място;) Но пък тук ми се стори по-нормален някак от Мьонг Мин във филма за маратона, дори и нагримиран..

Искам да вметна и нещо относно плагиатстването, което също беше засегнато в сериала..

Наскоро прочетох за дело за плагиатство срещу сценаристите на един сериал водещ в класацията по рейтинг на MBC /по мое мнение и един от най-добрите исторически/.

Става въпрос за "Кралица Сон Док". Явно и това си е нещо нормално и действително в тази индустрия. За съжаление.. drama-queen-seon-duk-is-found-guilty-of-plagiarism-three-years-after-its-broadcast/

Хайде и един мейкинг, че се отнесох. От това, което изгледах бая са се намръзнали по време на снимките, но пък им е било доста забавно. Дори ШиУон ми изглежда по - отпуснат и малко по-земен!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=2aPLj4RuwTw

 

Напоследък наистина трудно пиша, че и трудно гледам нещо..:) Но....

Ах ах ах, този смях си струваше да го чуя още веднъж!!!!!!!;))))))

И песента

Имаше си от всичко - както сълзи, така и смях и емоция!!!! Доволна!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав сериал!!! За мен  е от онези дето те залепя за екрана докато не видиш финалните сцени и съжаляваш че свършва. Силата му е в динамиката (особено до 12 –та приблизително серия),  без изстрели и пушилка те държи в напрежение.  Още повече, че засяга теми от кухнята на филмовата индустрия, която си мисля няма как да не ни заинтересува нас, оценили и гледащи к-драмите. За актьорския състав и неговото представяне няма какво да коментирам – казано е вече.  Само едно не ми допадна – намаляването на темпото след гореспоменатата 12-та. Отново попаднахме в обятията на мелодрамата (добре че нямаше крайности ) и въпреки че си имаше логично основание за нея, някак не ми се върза съвсем с общия дух на останалата част. Може и въпросният нисък рейтинг да си е казал думата – то в самия сериал си го показаха как и защо се вмъква къде повече романтика, къде сълзи и драматизъм. Но както и да е, това е дребна критика. Хубав сериал!!! Жалко, че няма превод…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Люба, че преди две седмици ми каза за него. :-))

За 4-5 дни го изгледах / щото ходя и на работа, между епизодите, де/.

 Грабва.

 Беше чудесна глътка корейско, след толкова много японско.

 Много интересно е показан процеса на снимане на така любимите ни сериали.

 Цялата луда въртележка...от безскрупулният продуцент, до бедния статист в едно село.

  Разглезени актьори, сценарист- новак, объркан режисьор, луди срокове, конкуренция и интриги.

  Много  нещица, които са незнайни и невидими за потребителите на крайния продукт,

  които нерядко чакаме като ученички - принца.

  Много интересни и добре изиграни персонажи. Свеж в хумор в доста ситуации.

  Мога още куп неща да напиша, но да не се повтарям. И мисля, че е бил планиран за 16 еп., но са му добавили още 2.

   Оставям си го на компа поне година... и препоръчвам!

Dagga, колега, превод  май наистина не е започнат, но само да вметна:

 

 

Затова ме насочиха към него, но с ръка на сърце си признавам, това не е проект за един човек.

И двама ще се справят трудно, не, по-скоро бавно. В края на 18-ти епизод, в кредитите,  руснаците бяха написали поне шест-седем преводача и четирима редактори. И има за какво.

       Остави многото текст... Той е много не само като количество, но има доста дълги реплики, а нещата не винаги са съкращаеми разумно и разбираемо. Или си ги разбираме само ние, дето сме гледали  нещата 3-4 пъти.

   Хубав и цветен диалог, но в толкова кратко време, изтрепаха се да говорят едни през друг.  Ти си го гледала, наясно си.

Този филм ще стане добре като  озвучен, всеки режисьор на дублаж ще се зарадва на текста, защото " покрива" актьорите почти изцяло, ама не е там работата.

 Като се замисля, тайванските сериали... са доста по-зле, спрямо цитираните по- горе критерии.

 Така, че....

 

   Слагам това в спойлер, че да не товарим другите.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превела съм първа серия на драмата, но мисля само с нея да си остана.

Наистина е малко тежичък за превод... и щях да си го влача доста време.

Така или иначе не мисля да я пускам, но ако някой реши да се захване с превода,

може да ми пише, за да му я метна. Хем да не отиде фира, хем да спестя на някой малко работа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо докато си търсих нещо за гледане през седмицата, докато чаках нов епизод на Oh my venus. Случайно попаднах на този. Много съм доволна, че не си пропилях времето само за да разбера какво ще се случи накрая. Имаше много добри попадения в сериала. След oh my lady  избягвах сериали с Si won, но тъй като една от актрисите които харесвам играеше в she was pretty го гледах там и бях изненадана и ми хареса, че се е подобрил. Но гледайки тази драма, която е била преди SWP ми става ясно, че по отрано се е взел в ръце. 

 Само последните 2 епизода ми дойдоха малко по така. Беше ми скучно малко. Все си мислех, че

 

ще отиде в Америка ще вземе поука от случилото се в миналото. Ама не то са го казали хората. Вълкът козината си мени, но нрава не. 

Все пак накрая очаквания хепи енд, поне се радвам за актьорчетата колеги, че те ми бяха най-забавни, като си правиха мръсно. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положителен глас и от мен за сериала. Леко вървеше без кой знае какви драми. На Jung Ryu Won много й подхождат ситуациите, в които се ядосва/дразни и вика. Тук за втори път гледам Kwon Hae Hyo и оставам много доволен от играта и излъчването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета коментарите на този сериал виждам, че са "от осанна до разпни го". Но по една или друга причина съм го пропуснал и линк в друга тема ме доведе тук. Смятам лично да проверя каква е ситуацията. Благодаря на @Lawandula за подсказването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...