Jump to content

The King of Dramas (2012)


Recommended Posts

Колко да е субективно? Ако е филм да съгласен съм влизаш в киносалона почти на сляпо и вдигаш бройката. Обаче за тв сериалите минават една, две, три серии нещата обаче продължават да кретат и рейтинга си стой на дъното значи нещо клати клоните. Айде може да се поддържа изкуствено до 15-20 пункта ако имаш за примамка някоя звезда в каста ама при повечето случаи си личи при коя става и коя не. А това е много ниско 7-10...освен да го дават в неудобни за аудиторията часове?! :rolleyes: А SBS доколкото знам не е някоя кабеларка. Шедьоврите ги споменах колкото да си засиля иронията то е ясно, че винаги има "по-по-най". А предвид многото хвалби и сега тея цифри.. как да изглежда отстрани? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, тц, ми рейтингите са си тяхна работа, а лично аз не съм изненадана, защото опитът е показал, че този тип сериали не се котират добре в Корея. А защо е така, няма как да зная със сигурност, но си правя своите догадки. Пък на теб ако не ти се гледа - ми недей. ;) Но след определен брой изгледани сериали, на мен ми омръзва да ме заливат с еднотипни фрази, сцени, герои, сюжети и финали, та всичко по-различно, а и малко по-реалистично, ми вдига летвата и очакванията, а така и ме стимулира да препоръчам. Времето ще покаже дали или, но за сега съм в кюпа на феновете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли нисък рейтинг ще определи харесвам или не.Нормално е , като няма сълзи и сополи , невъзможна любов и някое новоизлюпено айдълче, по което корейките се тръшкат. Ето мелодрамата "I Miss You" беше на същия хал до 4 епизод и както се появи любимецът Мики в 5 епизод ги изстреля.Това обаче не ме кара да започна да я харесвам, при все,че харесвам и Мики. Дадох рейтинга вчера, за да покажа точно това, че мисленето ни явно не е еднакво с корейците и рейтингите им.Съгласна съм напълно с горното мнение за еднотипните сериали и времето, за това и аз в кюпа на феновете.А дали не е умишлено поет риск от създателите на драмата- това увеличава очакванията ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е айде сега колко да ни е различно мисленето или ти е интересно като гледаш реализацията на дадена идея в определен сериал или не. Secret garden как се харесва и на нас и на корейските зрители защо като е популярен там тук не го плюем щом сме на другия полюс спрямо тях? :D А за въпросните рейтинзи те хич не са за подценяване и на мен не ми пука особено дали го харесват 100 или 10000 човека стига на мен да ми хареса ама факт е че ниският рейтинг се отразява негативно върху продукциите и студията, които ги създават губи се шанса и за награди от тея award шоута. Този full house 2 защо се пръкна? Вижте цифрите от първия сериал и ще разберете защо друг е въпроса, че двойката е издънка. А тоя кое му е оригиналното при наличието на World Within с почти еднакви концепции са - имаме амбициозен филмов директор според резюмето (deja vu с героят на Хю Бин), известна актриса с всичките и качества и недостатъци каквато беше Юн Йънг (онази кокона дето разиграваше за носа един чичка-режисьор от WW) и някакво rookie демек новобранец в бизнеса тук е писателка в WW беше актриса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различават се за мен, World Within си е една чиста проба мелодрама, а това ,надявам се не, но в крайна сметка- въпрос на вкус . Full house 2, като по поръчка пък идва да покаже бедствието- айдъл-мания, пък Secret garden е пример за точно попадение,събрани точни хора на точното място, я да бяха сложили двама грозници, макар и безкрайно талантливи, дали щеше да е същото.Спорът, смятам е безмислен, всеки гледа от собствената си камбанария, а избор ,за радост- голям. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е за сравнение, то по-добре да сравняваме The king of dramas с On air поради сходството на сюжетите. Освен това и On air, и Worlds within са от далечната 2008 г. -явно не всеки се осмелява да показва тъмната страна на бизнеса. Относно рейтинга-явно корейците искат да си гледат приказките и истините, че няма дядо Мраз, Спящата красавица е творение на пластичните хирурзи, а Чаровният принц няма да си мръдне г*** без тлъст хонорар и участие в реклами заедно с посланието "Ние ви пускаме тъпи сериали, щото сте тъпи!" не води до особена популярност. Което не прави сериала по-малко добър. :D

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го сравняваме с WW, този засега повече ми харесва, по-динамичен е и музиката е ефектна. Може би за по-широката и за корейската публика е минус това, че главният герой е по-възрастен и хич не е красавец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледани 9 епизода, нито момент скука.Харесва ми - показва, амбициите ,преследването им и най-вече, че няма невъзможни неща, стига да вярваш и да не спираш по пътя към целта си.Другото ,което ми допада, че поне до тук няма сълзливо-захарни отклонения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледани 9 епизода, нито момент скука.Харесва ми - показва, амбициите ,преследването им и най-вече, че няма невъзможни неща, стига да вярваш и да не спираш по пътя към целта си.Другото ,което ми допада, че поне до тук няма сълзливо-захарни отклонения.

 

Съгласна на 100%. Чак ми се прииска мъничко корейска романтика вече :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на главния герой? Е, верно, едва ли му остава време, горкият, и да помисли за това, ама сигурно и там ще ни покаже класа :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама вие в ЕнСъНи ли се съмнявате? Как бе, той с тоя бесен късмет и находчивост, а и мацката вече хлътна. Ще си има, просто няма да е много и няма да е твърде накъртваща. Аз също нямам търпение нашата да му скочи на врата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, каза в края на 10 епизод

че не вярва на никого, дори на себе си, но на нея вярва.Това си е направо любовно признание ,като за него :lol: .На всичкото отгоре и благодари, че и пя по нейна молба..Можеше и да не е чак толкова нагласено спасяването на минутата, но това да е кусура.

Доволно с романтиката :D , все пак има и още 6 епизода.Време им е да ходят да им баят против уроки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не мога да се сдържа да не напиша, изненадите продължават,

Президентът се оказа баща на директора, явно всички са навързани като свински черва и супер принципният е заел поста с връзки, което му дойде като гръм от ясно небе.Гаднярът татко, обаче се пречупи пред детето- кръвта вода не става, ех тия корейци.

напрежението също. Романтиката нетипично ненатрапваща се, но осезаема

Доверието и подкрепата между двамата главни е по-въздействуващо от типичните романтични сцени

..Комедийният елемент също налице,когато е необходимо,за да не дотегне напрежението.Всичко на фона на супер актьорската игра.Гледам ,без да превъртам нито секунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма сладурана е Jung Ryu Won :es: . Как само целуваше снимката на Джони Деп и му се извиняваше :282: . А Kim Myung Min е направо неузнаваем след роли като тези в Closer to Heaven и Pacemaker :yes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Урочасахме ги. :o

Неизлечима болест и тук за десерт.Прецакаха супер драмата типично по начина, който показват за драмопроизводството в сериала.Явно за да са по-убедителни.Не стига това ,ами увеличиха и епизодите. Това ако не е да се ... на метеното, здраве му кажи.

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Урочасахме ги. :o

Неизлечима болест и тук за десерт.Прецакаха супер драмата типично по начина, който показват за драмопроизводството в сериала.Явно за да са по-убедителни.Не стига това ,ами увеличиха и епизодите. Това ако не е да се ... на метеното, здраве му кажи.

B)

 

 

 

Да, и аз съм разочарована.

 

 

Явно това с епизодите на липса на зрение е било, колкото да има за какво да се хванат, ако се увеличат епизодите, което и стана. Поне да се надяваме, че ще го изиграят добре.

 

И все пак ме е яд, че го забиха в каноните на к-драмата. По принцип за мен това говори за голямо артистично безсилие, което е странно при все, че авторката успя толкова екшън във всеки епизод да вкарва. Явно се е изтощила. Нищо, благодарна съм и на 14 добри епизода и на 4 посредствени, както ми се струва, че ще стане.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, не издържаха. Докато липсваше романтика, ми се искаше поне малко шекерче, после като решиха да ни захаросат леко, нещо размъкнаха и забавиха действието. И тъкмо си мислех, че ще ни спестят "онова", уви, цвъкнаха го в 16 епизод, качествено. Е, признавам, "онова" не бях срещала в досегашния си опит в сериалите, постарали са се и тук :huh: С две думи, ако погледна от друга страна, треснаха ни здраво. Чудя се, как ли ще успеят да излязат от безнадежната ситуация без големи щети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо... как можаха... x.X очаквам в следващия епизод

сценаристката да даде ретината си за да спаси любимия и да се омажат като за последно HAPPY END ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...