Jump to content

Recommended Posts

desini, категорично ме изгуби, честно.

 

 

Той хубаво човешката същност уби вампирската, ама продължи да се бие като вампир. Което означава, че само "душата" е останала човешка, не тялото. Оти тялото си е тяло - нямаш мърдане от вампиризма. Или ше си вампир, или ще мреш. Проблемът с душата друга ракия, ама не виждам общото в случая.
2. А и Лакомото му... нещо си сърцето, ма после си говориха, той умря, а Ушко се ухили и се загледа нанякъде. По принцип, ма то само по принцип и извън корейските сериали, как нещо/някой ще изкара поне 5 минути без сърце... нЕмам никва идея.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:28558:  :28558:  :28558:

 

Без или пък със сърце-ай ся подробности, нали се излекува от дисоциативното разстройство и си отиде психически здрав. пък и това беше и черешката на сценарната мисъл(не човек, не вампир, извънземен направо и без сърце победи).

 

Ама ха, няма се излагат  я, да сложат смислен край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desini, категорично ме изгуби, честно.

 

 

Той хубаво човешката същност уби вампирската, ама продължи да се бие като вампир. Което означава, че само "душата" е останала човешка, не тялото. Оти тялото си е тяло - нямаш мърдане от вампиризма. Или ше си вампир, или ще мреш. Проблемът с душата друга ракия, ама не виждам общото в случая.

2. А и Лакомото му... нещо си сърцето, ма после си говориха, той умря, а Ушко се ухили и се загледа нанякъде. По принцип, ма то само по принцип и извън корейските сериали, как нещо/някой ще изкара поне 5 минути без сърце... нЕмам никва идея.

 

 

 

Той си остана вампир и се би като такъв, но с човешко сърце. Те затова цял сериал говореха не за душа, а за сърце. Явно не само метафорично, а и буквално, за да го превърнат в ахилесовата му пета. А и може да не е извадил сърцето му, а само да го е разкъсал, така, че не е проблем тогава, за толкова силен вампир да поживее още няколко минутки.

Но това са подробности, важна е черешката на тортата, тук съм съгласна с Lawandula :)

Иначе явно корейските вампири са различен вид, нямащ много общо с вампирската митология. Сред най-големите безумия беше черната дрешка, с която главния си се разхождаше през деня, за какво повече има да си говорим...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Черната дрешка да не те притеснява. Сякаш да взели "идеята" от "Дневниците на вампира" - там нали с пръстени си одеха под слънцето. Това па най-малкият проблем :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам, че не трябва да гледам нещо , което се снима в момента.Направо забравих началото.

Като цяло ми хареса сериалчето, за леко издишащия сценарий мисля , че артистите се справиха много добре.

 

Не очаквах смислен край , и беше ясно през цялото време - двамата главни няма как да са заедно в реалността.

 

ПП. От вампиризъм не разбирам , не мога да оценя ;)

Въпреки всичко смятам да го изгледам на спокойствие, защото послените серии малко ги попревъртях, защото ги гледах без БГ субки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LR^_^, споко, аз разбирам от вампиризъм и пак не мога :D

Вампирите са ми болна тема, голяма тръпка. Щом се пречупих да гледам ушатия... :D Нямаш идея каква жертва е това от моя страна :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах 10-11 серии , ама нещо не ме грабна сериала да ви кажа ... Интересно е , но просто не ме грабна и предполагам всеки , който гледа корейски сериали знае чувството  :rofl: Явно не съм голяма любителка на филмите , развиващи се преди толкова много време , ама иначе на тези на които им допада такъв жанр , сериала е трепач :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да го гледам, само заради Джун Ги, че ми е слабост и така се увлякох, че го изгледах за 3 дни. Много добра актьорска игра, направо няма от какво да се оплача. Струва си да му се отдели време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_sunny: :icon_sunny: :icon_sunny: Гледайте, не съжалявайте! Въпреки, че на места имаше какво да се желае от сценария, като цяло филма е хубав и си заслужава отделеното време. И ли може би се разглезихме и   прекалено много го сравняваме с други вампирски саги. А играта на артистите е страхотна. И като цяло филма си е прекрасен. Мое лично мнение, да ме прощават нашите героични преводачи, че може ми на места е доста метафоричен и в нюанси филма и може би се е изгубил смисъла в неточния превод. Затова много внимателно следете думите , смисъла и правете връзките, най- вече с началото и края на филма. Приятно гледане. :icon_sunny: :icon_sunny: :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го гледах, не толкова от интерес към вампирските филмчета, колкото да видя какви ги е вършил тук Jun Ki... историята не беше лоша, но любовта никаква я нямаше, хич не можа да ме впечатли. И момичето /главната де/ малко грозничка беше... но пък Jun Ki е великолепен като вампир, много силен образ изгради. Браво на него. Интересно - през цялото време в Jun Ki сякаш виждах вампира - ловец Ди (то вярно, че филмчето за Ди е японска анимация, и то стара, но все едно беше той)  :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми хареса, обаче някак си пораздърпаха локумите. Най-вече с тоя Похотлив учен... ей бога ми, мислех си, че

накрая ще почна и да го сънувам. :28558: Затова и на места превъртах и все пак не се отказах, че и интересно си ми беше.

Краят някак си ме обърка

 

 

В крайна сметка - умря ли, не умря ли? Сърчицето му не го видях на оня гадния в ръчичките и затова и нищо не разбрах. Реанимация ли

е бил цяла година или е гушнал букетчето, не знам? :28558: Или са оставили на зрителя както си прецени. :i love this: Аз предпочитам да е останал между живите.

 

 

Затова гледайте и си преценете. Специално аз го препоръчвам. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново прекрасен Джун Ки! Няма роля, която да не му прилегне! Какво чувство, неподправена емоция във всеки момент, невъзможно е да не му повярваш. А когато вампирът и човекът в него се бореха просто беше като магнит, не можех да си отделя очите от екрана. Главната, безлична някак ми остана, но признавам, че се справи момичето. Още в началото разбрах, че любимката ми Со Йон не е главната героиня и бях много, много разочарована. Обаче, всяко зло за добро -  тя пък какъв силен трагичен образ направи, страхотна е! А царчето, милото то, само губеше до нея, защото си е останало на същото дървесно ниво още от "Ранчото". Едно от най-добрите попадения за мен във филма е Су Хьок като гад. Е, просто не съм очаквала толкова добра игра от него, приемах го само като едно безсловесно манекенче, дето го разхождат по екрана за красота и за разкош, но той много задобрял, поработил е и не си е губил времето, браво! Гласът, погледът, визията, излъчването - страхотно въздействащи! Благодаря много за българските субтитри, с тях наистина удоволствието е пълно! Страхотен е сериалът, струва си всяка минута! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален сериал. 10/10 е всичко :) Ролите бяха изиграни както трябва. Не мога да се сетя за актьор, чиято роля на Гуи би прилегнала по-добре отколкото на Су Хьок. Едно голямо евала! какви лиги съм точила там  :D Джун Ки направо ме разбива. Много добре изиграна роля, всичко 6! Как исках да гледам "Scarlet Heart", ама като разберах кво реване ще падне..:/ Все някой ден може да му метна едно око..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволна от сериала. Исторически декор, мистерии, големи любови, Джун Ги :wub:, приятно разказано, нямаше досадни моменти, въпреки повторенията на ситуациите и репликите.. Гуи също много силен образ(заради него ще изгледам още незапланувани сериали :28558: ). Единствената ми забележка е към стиснатите устни на главната :slap: (баш пък на Джун Ги да се стиска...), но той компенсираше в сцените :xaxa: . Краля също ми хареса, имаше различни чувства на лицето му. Въпреки вампиризма(който никъде другаде не ща да го гледам...) историята беше много добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Су Хьок с неговата готик визия му лепна страхотно ролята на вампир...иначе като цяло, сериала го изгледах с доста превъртане...

Редактирано от grendely
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм фенка на Джун Ки и отново останах очарована от неговата игра. Главната определено има още хляб да яде;но в сравнение  с тази от лунните любовници се справи по-добре. Става за едно-две гледания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука, в крайна сметка, сичкото вампир

 

Spoiler

ли умирга, накрая? Че ако са капо моите хора, хич и няма да го почвам. Само да рева :896767:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...