Jump to content

Recommended Posts

Да права си. Точно сега прегледах втора серия и наистина

 

я търсеше като момиче.

Сега отивам на серията когато се напиваха двама и той й каза, че вече не му напомня на приятеля му, да видя там какво точно й каза - за момче или за момиче.

Разбрах от къде идва объркването: в българския превод Принцът говори за детето Джин като за момиче, но в английския и в руския превод говорят за детето Джин като за момче. Мисля, че наистина Принцът го е мислел за момче, защото и в трите превода преди да говори по-подробно за детето, си спомня за него, че е бил с лице и глас като на момиче и затова продавачът на книги Ян Сон му напомня за приятеля, защото има лице и глас като на момиче.

Уверих се от пета серия, че грешката е в превода. В пета серия първо Принцът когато я прегърна се изненада, че е жена, а после когато пиеха в кръчмата Ян Сон попита Принца толкова ли много прилича на приятеля му. Принцът й отговори, че колкото повече я гледа толкова по-малко прилика намира с приятеля му. А на ум си каза: "Защото Джин е мъж".

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох руските форуми - големи смешки. Те също смятат, че 

Ян Сон най-вероятно е пра, пра .... внучка на Вампира-Гви и даже се майтапят, че в такъв случай Вампирът-Учен му се падал зет. :rofl:  И те също са забелязали, че Гви все казва, че Ян Сон има сладка кръв и нямал търпение да я вкуси. Ама то като си помислиш той и дъщерята на министъра едвам устисква да я захапе. Братушките се майтапят за тях, че имал план да стане крал, а нея да направи своя кралица-вампирка. И те също предполагат, че може и професора (първият баща на Ян Сон) да не й е истински баща. Изобщо световно филмиране :28558: .

 

Обаче тоя вампир-Гви мно-о-ого секси. Хем ми е грозноватичък, хем е сексапилен. Пък Скулърът голям смотльо за сега - 120 години само разходки и нищо. Дано в следващите 10 епизода го докарат малко повече "man" - стига му толкова дефилиране. Гви все в почти едни и същи дрехи ходи и пак е готин, пък тоя колко премени смени и все ми е безличен. Да не повярваш как някой толкова красив като Скулъра може да изглежда по-безличен от такъв грозновато-симпатичен (според мен) като Гви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ами той въпреки че е харесвал майка й не е искал дете от нея, затова я е убил.
А нашата хубавица явно е оцеляла и сега нашия сънбеним се пада нещо като зет на Главния Вампир, К/Гуи. :28558:  :28558:  :28558:  :28558:  :28558: 

 

Ами...  не случайно го поразголиха... Някаква тъжна история има около него... Защо след като е помагал да убиват вампири, обичал е човек, сега да ги смуче безразборно... Мои си предположения, разбира се. То иначе и сериал нямаше да има, ако няма интрига...

Както и да е, аз си го гледам, има много хубави романтични моменти на фона на кървавите сцени.

Обичам истории за вампири, въпреки че до тук сюжета не ме грабна, романтиката ми държи интереса,

както и красивата музика.

Силен беше моментът с кръвта във ваната, ако мога така да я нарека. Имаше и още други, Джун Ги много добре се справя,

Разбрах, че си е счупил носа, ами то голямо мирисане трябва да е паднало... човекът доста се е вживял в ролята си.

Но без майтап, всичко е наред и за мен прави много добра роля, въпреки всичко и всички...

Мацката също е голяма сладурана... 

A,  да вметна 178 срещу 185. Който каквото да говори, ръста си казва думата, а и просто му отива да е вампир на И Су Хьок, въпреки че изглежда иначе грозноватичък, с годините и възмъжаването, става по-хубав. Така е с мъжете... :emote_kiss3:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравила, че е бил помощник да убиват вампири. Сигурно следващите 10 епизода ще ни въведат в драмата на вечния му живот, заради която е станал такава гад.

Ръстът определено си казва думата. Скулърът къв пич щеше да е с още 7 санта отгоре. Цена нямаше да има, не че сега не е върха, но ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква стана тя .... 

за да убият Гвито, трябва да му доставят внучка му за закуска.

Как успяха да я докарат до там сценаристите ... 

Скулърът пак ще трябва да жертва любимата си в името на националното спасение.

Май драматичното тепърва предстои. И как изненадано го играят и Принцът и Скулърът като че ли беше много трудно да се сетят коя е внучка му на Гвито. А Гвито максимум ме изкефи - толкоз е отегчен от тез смешници наоколо, че даже и сладко се прозяваше от скука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ме издразни тази серия и превюто за следващата също. Не мога да определя какво точно, може да е от напрежението в тях.

Най ми хареса как 

секси-Гви не устиска да не опита от принцесата и хак... я ръфна по вратленцето.

Да ги изяде всичките и да се оправи работата, щото големи слабаци-загубеняци излязоха всичките до сега - вече 13 серии. Не можаха да утрепят един "дърт" вампир, а за да им стане работата на големите герои ще трябва да сервират на лошия беззащитна млада девойка. Пак излезе, че лошият е най-готин, най-секси, най-умен, най-можещ, най-предвидлив и все в този дух. Да ги утрепе всичките и той да стане крал и без туй вече

я ръфна принцесата, откога й се точеше. Мерак му беше принцесата и това си е.

Тоя слабак принцът освен да драска някви хартийки с глупости, да циври и заради него да умират приятелите и близките му друго не може да постигне. Пък Скулърът няколко стотин години миткосва наоколо и нищо не е свършил. Добре, че срещна главната, че тя сега да му свърши работата, уж заради която го направиха вампир. 

Иначе, даже с тези мотльовци много ми харесва сериала. Като свърши ще го изгледам пак, но наведнъж, че да мога да му се насладя истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението ти за наш' кръвопиец и за принца. Уж баш злодея най-черен се опитват да ни го изкарат, а реално той поне си има извинението, че е ''чудовище'' по природа. А всичките му там интриганти, ''политици'' и аристокрация с какво могат да се оправдаят? Тези, които са против Gwi (освен претърпелите лична загуба и търсещи отмъщение) за 13 епизода така и не могат да ме убедят, кое му е толкова ужасното. Не искали вампир да им владее страната, това си е чист расизъм :D Жесток бил, опасен бил...голяма заплаха: седи си пича в подземната зала, а те му сервират децата си като коктейлен аперитив. Дали ще е това чудовище, или някое с претенции да е човек - за народа май няма разлика. 
Нашият учен пък от толкова разхождане по нощите няма време да свърши нещо полезно. Много пробойни в историята, много неща куцат. Все още ми е трудно да преглътна

липсата на обяснение защо след като Gwi смята Kim Sung Yeol за такава заплаха, защо, да му се не знае, го е оставил жив? И как така нашичкият 120 години стои на по 5 метра от Gwi и му гледа всяка една стъпка, нито първият се опитва да помогне на хората, нито последният се усеща, че го гледат толкова отблизо. Как така за 120 години прекрасничкият освен да се разхожда и да чете книжки друго съществено не е намерил време да свърши? Да проучи, я пазителя, я Gwi...мистерия!

Друга чуденка ми е откъде се пръкват тези двойнички и как въобще я е намерил вампирът? Още една случайност?
Как така дневникът на принца не е бил унищожен, или поне прословутия таен план - че не е гениален злодеят, явно не е, но поне да беше откъснал листчето, 'де да знам...


Отново, твърде много късмет, удобни случайности и откровени недомислици. Но упорствам и гледам, понеже все пак има нещо, което да ме държи пред екрана. Осново е надеждата да навържат нещата с такъв неочакван обрат, че всичко да се намести и всичко да бъде обяснено, друго си е, че въпреки негативите, актьорската игра е добра. Трето си е на И Су Хьок вкиснатата физиономия колко му тича. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сценаристите чавка им е изпила мозъка или е от летните жеги. Не разбирам защо тези шушумиги вместо да се бият заедно срещу секси-Гви, се бият по между си. Принцесата да не му е отровила яденето на Принца с някоя луда гъба, че е подивял с тази натрапчива мания да убива Скулъра. Все се надявах за край да изпратят по живо по здраво принцесата и Скулъра. Главната утеши мъката си по любимия (Скулъра) при Принца и двамата да царуват дълги години в мир и разбирателство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бяха едни сценаристи на място,

щеше да я гризне Гви внучка си по вратлето, та да вампиряса и тя, че най-после се съберат с бродещия по нощите учен, че и малки добри вампирчета ,ако искат - може да сътворяват, да преборят вкупом лошия, а не само с простотии се занимават цяла дузина серии.Е на това, му се вика връзка по майчина линия.Единствен Гвито на висота,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми как да се бият заедно срещу ГВ, като им се разминаха приоритетите. Нашият щеше да я жертва, ама сърце не му дава :28558: . И нали има силата да се бори с ГВ, не ще да му я харизва. А на принца, дядо му завеща страната и народа, още е зелен и не знае друг начин, те си го казаха ясно. Може би с годините... А и разпрата на ГВ с целия свят, задето го обидиха, започна...Картината е ужасяваща... То самата Со Джин, може да иска да се пожертва, което се намекна и не само в 13-та.

Единственото, което тя иска е, той да я помни толкова дълго, колкото помни първата си любима. Много ми дожаля. Мила картинка...

Още не съм гледала 14-та. Сериала не ми е доскучал, харесва ми, адмирации за играта на всички. Щях да зачета мангата, но се отказах... Не искам да знам края :28558::up: Очаквам.

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rofl:  :up: Да населят света с вампирчета, които да изпият кръвчицата на секси-дядо Гви. Както внучетата стопяват парите на баба и дядо. :28558:

Со Джин е готова пожертвала се като я гледам. Струва ми се обаче, че истинският начин да убие дядо си няма да се състои в това той да пие от кръвта й и да умре. Те затова и намекнаха в 13-та серия, че само си мислят, че това е начина. А и в спомените на Гви учителят му вампир каза, че ще умре от ръката на човек, а не заради човек. Ако се буквализираме в думите, може да се окаже, че не е необходимо Со Джин да умира за край.

Тотално съм разочарована от Принца 

как можа да издрънка всичко за секретния план на принцесата, при условие, че дядо му го предупреди да не й се доверява. Тоя е кралски тъ**к.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ха. ха. като видя любимия си вампир в действие, нещо и се пречупи на Со Джин... :28558:

Поздавче за феновете. То много кръв в 14-та, много нещо.. И.. тази нежна музика в допълнемие :28558:  :28558:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZPEPgLUYT_M

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се действието се затлачи малко. Фракциите се прегрупират. Аз си чаках днес финала, пък той драмата била 20 серии :slap:  и се чудя защо в 15-ти епизод нищо съществено не се случи и още няма англ. превод на онлайн серията. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам планът е, че няма план. През всичките тези 120 години са могли да го гътнат Гви, стига да са искали. Недоумявам защо го търсиха толкова този план цели 120 години, като си правят техните си неща без изобщо да са го разгадали и да го следват.  Противно на това, което се опитваха да ни внушат сценаристите, че планът крие някакви свръх естествени похвати и тайни как да убият Вампира, се оказа, че се изисква само човешка воля, мисъл и обединение и нищо повече. То и какво можеше да се очаква от план измислен от човек, без някакви свръх или пара способности. Историята, че дете от човек и вампир, може да убие вампир и че Гви има наследници, както разбрахме се е знаела и от други, не е била засекретена в книгата с плана. Този "прословут" план май се оказа само фишек да плаши гаргите и нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше малко затлачено -_- . Мислех, че ще е шестнайсет епа и като видях 20...  Сериозно се чудя какви локуми ще теглят още шест епа, сигурно ще заложат на драмата-те и без това вече започнаха да леят кофите със сълзи.

А колкото до това, че потомък на човек и вампир(дампир де :896767: ) може да убие вампир го знаят всички, нали :lol2:  Те що не знаят, не са ли гледали аниме за вампири(май и Блейд е нещо подобно, но така и не изгледах дори и един от филмите) :D !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разочарована съм от сюжетната линия с кръвното родство по майчина линия. Очаквах от сценаристите да вкарат драматизъм в нея. То е ясно, че Гви е истинско чудовище, защото не изпитва разкаяние или угризения, че е убил любимата си, но ми се искаше поне за душата на "наивния" зрител да вкарат малко терзания у него. Да го снабдят с някакво разпознаване на собствената си кръв, а то се оказа, че ... 

закусил с пра-внучката си - майката на главата и не я разпознал. Нито пък умрял. Сега пък не разпозна главната. Чудя се и за друго - защо изобщо показаха онзи портрет на любимата му и защо изобщо я нагласиха главната като млада девица след като когато я заведоха при Гви нямаше дори намек, че тя прилича на любимата му от портрета. Няма "о, на дядо сладката внучка", ами направо хак за гърлото и да се отървем от опасното котило. Много брутално.

Можеше да минем спокойно и без тая глупост за родството по майчина линия. Голяма тъпня с това вампирско роднинство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той хапал, хапал, ама какви роднини...

 

 

Нали нямат кръвна връзка с него.

Надали някоя друга е оставил жива, да забременее, да роди и той да ги хапи.

Не видях някой досега да е останал жив или да не е вампирясал, освен кралицата.

Но чудно, тя защо не вампиряса, леко ли я ухапа, що ли?

Да не е вампирка и тя? Ха-ха ха... :28558:  Бе тази кралица пъстра птица, не мож я разбра...

Тоз няма да иска да убие нашата сладурана.

Относно "глупавото родство", ако това може нещо да осветли, ама ... не щя май

В серийката казаха, че след като станеш вампир, не разпознаваш роднините си, защото губиш себе си...,

ако това е някаква логическа връзка с гореспоменатото...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво се опитаха да ни заблудят с тази теория за загубата на себе си, но от сериала виждаме, че това е само в началото докато са жадни за кръв - бащата на главната и приятелят на Принца-Крал. Иначе и Гви и Главният пазят всичките си спомени за миналото си. А забелязах и че двамата свръхестествено усещат присъствието си един на друг. Можеше да вкарат нещо такова и по отношение на Гви и Со Джин за тръпка у зрителя. 

Пък Кралицата не вампиряса май, защото той само я ухапа и близна кръвта й, но не пи (смука) от нея. Изобщо нагласят си го както намерят за добре (то не че има някакво правило, но ...)

Интересен е сериала, сега да видим как ще приключат историята с Гви и внучка му. Интересно ми е какво ще стане с Краля и Кралицата. И двамата са ми отвратни и не ща да ги гледам. Кралицата наистина не мога да я разбера каква е. При нея всичко е подчинено на това да бъде Кралица. Пък Кралят по-добре да го изпратят в детската градина там да си играе на крал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...