Jump to content

The Story of the First King's Four Gods (2007)


Recommended Posts

Е, много ми хареса! Баталните сцени не ми бяха толкова по вкуса, но добре че имаше достатъчно прекрасен актьорски състав, моменти на героизъм, мъдрост, хумор, романтика...

Финалът е абсолютно неочакван за мен, мислех си, че ще е нещо банално и захаросано.... Той стигна до величието, но чрез мъдрост и собствени сили, а не разчиташе на онова другото...Последният монолог на Дам Дук беше толкова разтърсващ, направо настръхнах...думите му, отдавна са се избистрили в главата ми като житейска философия, и да я видя на филм, за мен бе огромно удоволствие :)

Интересното беше, как всички герои изживяваха своята вътрешна драма, дори отрицателните, и с това ми станаха симпатични. Хо Гай ми беше толкова, толкова сладък и безпомощен в опитите му да се докаже...

Джумучи с неговата брадва - страшилище за врага, а после изправен до Далби - оставаше без думи. Толкова бяха сладки! До колкото разбрах, екранната им любов се е преляла в реалността и дори е имало сватба? Поправете ме ако греша :)

Ако някой се колебае дали да го гледа или не, ще му препоръчам да го започне, няма да съжалява! Приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВЕЛИКОЛЕПЕН !!! ОМАГЬОСВАЩ !!! НАЕЛЕКТРИЗИРАЩ !!! .................... Един от най-хубавите сериали,които съм гледал през живота си. Брилянтна игра на актьорите.По добре няма и накъде. Играха така,все едно живеят в филма,все едно всичко,което им се случваше е истинско и как се смяха,и плакаха,и вълнуваха заедно с геройте си. Какво е усещането докато гледаш този шедьовър !?! Плачеш,смееш се,ядосваш се,прехласваш се,и пак се смееш и плачеш и така докато накрая не се почувстваш като парцалива кукла ,която е била пометена от приливна вълна от чувства и разбила се в скалите на финалните надписи. Искам ,искам още от магията на сериала,искам да продължа да се наслаждавам на тази магия,както дете се наслаждава на цирковите артисти,така и аз искам да остана в плен на магията на Краля и неговите четири бога. Няма герой ,който да не ме е впечатлил,всеки беше по своему си уникална личност. Очарован съм от всички. Няма да влизам в никакви подробности,гледайте го,ако не сте го направили. Само тогава ще можете да се потопите във водовъртежа от емоций.

Определено си личи,че са вложени доста пари в продукцията,за разлика от други корейски сериали и филми,тук бойнит есцени,декори ,костщми и прочие,бяха на едно доста добро ниво и това само спомогна за по доброто пресъздаване на историята.

Суджини или E ji Ah :wub: каквото и да кажа за тази мадама,ще е малко. Очарован ли? О,да :) В ""Атина"" ме впечатли. В ""Стил"" също ме впечатли,въпреки,че сериала бе доста слабичък. Тук,тя ме очарова,грабна сърцето ми и го прониза с една от онези далекобойни стрели. Едва ли някой не е останал впечатлен от играта и,от красотата и,божествената и красота. Не напразно взе толкова награди за играта си тук,не напразно в Корея я наричат "Богиня" Неописуемо красива актриса. А героинята и беше един от най-хубавите образи ,които съм виждал на екран. Не ,не ми стигат думите,това трябва да се види,определено трябва да се види играта и.

В крайна сметка се чувствам щастливец,че имах възможността да изгледам сериалчето. Не станах по богат,не станах по умен,но в мен останаха едни красиви спомени и моменти ,които ще красят сънищата ми и самотните моменти.

Намерих това клипче в нета,извинявам се ако и някой друг го е качил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален сериал във всяко едно отношение. Блестящ сценарии, великолепна актьорска игра, спиращи дъха сцени. Нямаше нещо, което да не ми хареса. Всеки актьор влезе максимално в образ. Оценка 10/10, един от най-запленяващите и внушителни сериали, които съм гледала. :yes::yes::yes: Със сигурност ще го повторя след известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с всички суперлативи и критики за сериала, изписани до момента.

Ще допълня още една критика - Дам Дук като визия беше по-възрастен от пазителя на синия дракон, а в нощта на раждането на краля детето, в което беше забит символът, си беше на 10 години...

Освен това имаше изписано мнение относно алтернативния край и по-точно препратката към настоящето и как не са го направили, за да не напомня на Хон Гил Донг. Да, ама Хон Гил Донг е сниман след този сериал, та не виждам как би могло да се дублира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано останах без думи ! Докато гледах сериала буквално забравях да си затворя устата и да мигам, очите ми само дето не изкочиха ! Страхотен е ! Историята, актьорите, всичко !!!!! Много отдавна не ми се беше случвало да гледам толкова завладяващ сериал ! Горещо го препоръчвам на всички, изобщо не му мислете, няма да съжалявате ! Браво на сценариста, режисьора и актьорите ! Само тези компютърни елементи не ми харесаха, но след първата серия вече изобщо не се интересувах от тях ! Толкова се бях задълбочила във филма и в това да отгатна какво ще се случи, че прощавам абсолютни всички неща, които по принцип ме дразнят в драмите ! И края определено беше непредвидим, макар че алтернативния край щеще да ме зарадва повече :) Гледайте и се отнасяйте, защото както казват повечето това наистина е като приказка, и то каква ! :up: :up: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks::yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Јас вчера ја почнав, досега 2 еп изгледани, добро изгледат посебно пилотот, како игран филм беше и тука да завршеше серијата доволно ќе ми беше...ама според коментарите треба натаму да е уште подобро, позаплеткано...малку во вторава еп. ми се измешаа ликовите, многу кралеви, потомци и племиња се спомнаа, битно колку што сфатив четирите симболи се отелотворени во луѓе, така? :)

 

 

------------------------------

 

Малееее денеска ќе ги гледам последните 2 еп :es: Во исто време сум возбуден и радосен, но и разочаран што една таква серија е при крај. 21 и 22 еп беа супер, се надевам 23 и 24 ќе бидат епик :up:

 

 

 

----------------------------

 

Готово, заврши..... :huh: сакам уштееее! Очелував малку по-бурен, по-епик крај ама добро се заврши, без многу насилство, за разлика од 21, 22 еп. Исто сакав од Суџини малку позначајна улога на крај. И можеа боговите да ги дадат во борба како во првата епизода :) Со еден збор ФАНТАСТИЧНА ДРАМА!

 

А саундтракот? Го пуштам пак и пак и пак..... :lol:

Редактирано от bobimkd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да пиша за този сериал все ще е малко......Просто невероятен! Завиждам на тези, които им предстои да го гледат за първи път. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го догледах и наистина е един разкошен сериал. Нямаше го разтягането на локуми, което адски ме дразни при корейците, всичко беше пипнато и премислено - костюми, хореогафия, сценарий. Заслужава си всеки похарчен вон от бюджета. Много високо са вдигнали летвата.

Играта също беше на необходимото ниво. За първи път гледам нещо с Йон-сама и, ако не ме спечели като мъж, то определено успя като актьор. Актрисата в ролята на Суджини тук много ми допадна, за разлика от в Атина: Богинята на войната. А злодеят беше един път - перфектен. Определено ще запомня и И Филип, който ми се видя голям чук в Secret Garden, но тук направо крадеше сцените на останалите. Ролята му е много благодатна и запомняща се, не искаше кой знае каква игра, но се нуждаеше от силно присъствие, което той постига с невероятна лекота. Далби и Джумучи бяха много сладка двойка и ми станаха още по-симпатични, като разбрах, че актьорите са се влюбили и оженили и в живота.

Онова, което не ми се връзваше е: как по-дяволите, се очаква от зрителите да повярват, че кралят и братовчед му са на по седемнадесет? Дори Суджини по сценарий беше с няколко месеца по-голяма от тях. А и

 

защо праисторическата корейка Каджин трябваше да се метне от скалата наденала модерни ботушки със токчета?

 

 

Понеже финалът ми се видя малко неудовлетворителен и ненадеен, поразрових се и в един блог намерих следното: My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвам да гледам исторически сериали/филми и го правя много рядко заради многото безсмислена жестокост в тях.

Започнах сериала заради режисьора Kim Jong Hak (Ким Джонг Хак) - вечна му памет и небесно му царство. Бях гледала сериала му "Пясъчен часовник" (Snadglass) и много ми хареса,затова потърсих и други негови сериали.

И щях да си умра от кеф като видях, че този сериал събира старите ни приятели (от Sandglass) Choi Min Soo (не е ли това злодея с най-очарователния тембър  :wub: ) и Park Sang Won (бащата на Хо Гай, истинска радост за окото е да гледам как играе).

 

Истинско откритие за мен беше да открият тук най-пленителната усмивка в Корея - Bae Yong Jun :)

 

Хубава приказка с много мъдри послания за хората. Великият крал е велик лидер,обичащ хората и зачитащ ценността на всеки един живот.

 

 

В един момент се оказа,че Краля няма нужда от символи и чудеса, за да обедини племената и да се грижи за тях. Фантастичните елементи бяха изместени от легендата за силата на вярата в човека и в доброто у човека.

 

 

Ах и най-интересното в тази историческа фантастика има хумор, много на място поставен :yes:

Очарована съм, каквото и да се каже за сериала ще е малко.Много, много, много ми хареса.

Всички артисти бяха подбрани много добре - страшно ми харесаха.

:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре... Нещо трябва да ми е сбъркано. Изгледах първи епизод снощи. С риск да ме охулите - не ми хареса. След всички коментари, които прочетох... очаквах нещо по-различно сякаш. Обожавам Чумонг, Кралството на ветровете, Императора на морето и ... Дали фентъзито ми дойде в повече?! Когато свърши първата серия оставих да започне втората и започнах да се занимавам с други неща. В един миг мернах трикраката птица на Когурьо. В този миг реших, че ще опитам да го изгледам. По-нататък ще станат ли по-"земни" събитията или... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре... Нещо трябва да ми е сбъркано. Изгледах първи епизод снощи. С риск да ме охулите - не ми хареса. След всички коментари, които прочетох... очаквах нещо по-различно сякаш. Обожавам Чумонг, Кралството на ветровете, Императора на морето и ... Дали фентъзито ми дойде в повече?! Когато свърши първата серия оставих да започне втората и започнах да се занимавам с други неща. В един миг мернах трикраката птица на Когурьо. В този миг реших, че ще опитам да го изгледам. По-нататък ще станат ли по-"земни" събитията или... ?

 

Да с призная и аз не се впечатлих от първа серия, дори бях леко отегчена от прекалената анимация, но продължих да гледам ..... и идва момент, когато не можах да го оставя, докато не го изгледах на един дъх ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се спомням в предните страници дали съм го казвала, но и при мен първа серия беше едва преглътната. Нататък взе да се оправя, обаче така и не свикнах с актьорите. Някак всички ми бяха грозновати, начело с тази, дето играеше Кира. След толкова години, ето с това съм го запомнила тоя сериал - с блудкавата фантазна първа серия и грозните актьори (или така ги бяха издокарали).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sneki3, не бой се, може и съвсем да не ти хареса. Аз не успях да го докарам по-далеч от 6 епизод. Отделно дето ме втриса от главния и досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се,че може и да не се хареса на всеки :), както казват руснаците "По цвят и по вкус приятели няма" (или казано с други думи Вкусът и цветът не правят приятели. Приятелството е съпричастност. Вкусът на всеки е различен.). Аз затова спрях да се влияя от мнението във форума. Дори предпочитам да гледам неща, които са с по-нисък рейтинг. Избирам си определен актьор, който ми харесва как играе, или режисьор и  гледам. Важно е видяното да радва и докосва душата ми. Да ме обогатява и да ме кара да съм по-добра към хората и в начинанията си.

 

Така че Sneki3 може и да не ти хареса :), но не защото не се е харесал на някой друг ;-) Дай му шанс. Според мен този филм има много послания и прекрасни кинематографични похвати...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средата на седми епизод - повече не мога. Наистина вложих старание, но :) ... добре е, че имаме различни вкусове, та и разнообразието на филми да бъде голямо :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех и на мен главният тук ми беше противен. Гледам, че се заформи някакъв негов анти-клуб тъй че и аз давам заявка за членска карта! :D Останах с добри впечатления обаче от този сериал. На моменти историята е досадна, но като цяло действително се случваха интересни неща. Най интересният образ беше на тая мацка Каджин докато Суджини ми беше една такава никаква..дори ме дразнеше на моменти. Врътката на края беше интересна и по мое мнение сполучлив ход, който заслужава да преминеш през всички епизоди за да го видиш ако няма за какво друго да се хванеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че филмът е преведен. Благодаря за усилията на преводачите, но искам да ги помоля да не пишат "магиосници" вместо "магьосници" и "згрешил" вместо "сгрешил". Много Ви моля, поне такива грешки не допускайте. Вече две, три поредни серии тези "магиосници" упорито се повтарят. Прекланям се пред усилията Ви да преведете филма, но моля Ви, уважавайте себе си и не допускайте подобни грешки. За съгласуването и разни други стилистични ще го преживея, но тези са непростими, моля Ви уважавайте себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...