Jump to content

Recommended Posts

За мен сериалът се състои от две паралелни линии на действието. Първата е продължение на тази от 70 години и е обиновен пълнеж с гледани многократно клишета. Тази част с удоволствие я превъртам-там няма нищо за гледане. Знам какво и как ще се случи, просто защото съм гледал абсолютно същото в 50 други сериала. Досада! :mad2:

Втората е съвременната. Много по-раздвижена и интересна. Или поне беше такава. До момента, в който на сценариста му свършиха антидепресантите и той реши да вкара неизбежната "драма" в действието. Тъпото, е че това е основано на някакви извадени от нафталина "морални ценности", в които се съмнявам съвременните корейци наистина да вярват. Сериалът за мен бързо загуби обороти и забуксува в блатото на "драмата". Ще го изтрая още 2 серии и ако няма някакви положителни промени ще го зачеркна от списъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен пък сериалът е истинско удоволствие.

Актьорите се правят достатъчно добре, че да им повярвам и съпреживявам драмата им. Мисля, че от всичко което съм гледала с това момче Чан Гън Сок, тази роля най-отговаря на темперамента, който излъчва. В тая роля най-много го разпознавам.И като изключим последната за сега 13 серия, адски ме кефи тази негова двоинственост - хем непокист и егоист, хем адски сладък и влюбен.

Но както и да го мисля, сценаристите здраво са се оплели в драматизъм тоя път. За пореден път, разбира се. Но тук като че ли не виждам светлина в тунела. Няма вариант на изход от ситуацията, в който всички да са щастливи. Въпросът е, кой ще изберат да страда во веки :) - тъпо за родителите, още по-тъпо за младите.

 

И не мисля, че говорим за остарели морални цености. Проблемът не е просто в двете двойки, които наистина биха могли да си живеят щастливо.

Тук всички са жертви на любовта си. Е ба' тая любов наистина!

Може ли двамата родители да са щастливи, знаейки за мъката на децата си?

Може ли двамата млади да преглътнат и да живеят само за щастието на родителите си. Особено, ако приемем, че тази тяхна любов е също толкова голяма, колкото и на родителети им.

Да не забравяме майката на Со Джун. Може ли един син да е щастлив напълно на гърба и знаейки за мъката на майка си? Колкото и проклета да е тази майка. Тя също е жертва на любовта си :(

 

В тези корейски сериали забелязвам желанието на сценаристите, непременно ако нещо не се е случило или достигнало до развръзка между двама в едно поколение, то децата им задължително да ги сподели същата участ и да се мъчат да оправят кашата :). Вярна, че иначе какво да гледаме, но доста заплетено ми става, на моменти непоносимо чак.

 

Добра е играта тук! Подкрепям драмата с две ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се кефя на сериала, даже го рекламирам..сред млади и по-стари!

Сега преполовил, е вече не само интересен, но и житейски сложен. Опъва нежно или понякога драматично къса онези мои лирични струнички и връща някои
тотални забравени фабрични настройки за любовта... biggrin.gif
Клишетата в едната връзка (родителите) са повече, но пък евала на сценаристите и големите актьори, че успяха да ме убедят, че онзи период на идеализация
(първите серии) премина в истинска любов...
И пак добре за сценария, режисьора и по-младите актьори, които ме държат в съзнание, някак в реалността....защото не живеят в илюзиите на любовта си,
а и надявам се, че ще се справят и с нормите на обществото и семейството...
Да не забравя да отбележа и сполучливите паралели от "сега" и през "70-те", които също са добре вкарани в действието и дават нужния смисъл, т.е. контрастът
е адски добър, освен отличната, емоционално-изразителна игра на Гън Сок и Юна.
С оглед на сериите (които всъщност не знам колко ще са на брой) и превюто на 14еп. идва голямата развръзка, истините и реките от сълзи...
Ако кажа, че не искам малка изненадка..от сценария, ще излъжа... tongue.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Но както и да го мисля, сценаристите здраво са се оплели в драматизъм тоя път. За пореден път, разбира се. Но тук като че ли не виждам светлина в тунела. Няма вариант на изход от ситуацията, в който всички да са щастливи. Въпросът е, кой ще изберат да страда во веки :) - тъпо за родителите, още по-тъпо за младите.

 

И не мисля, че говорим за остарели морални цености.Няма вариант на изход от ситуацията, в който всички да са щастливи.

Тук всички са жертви на любовта си. Е ба' тая любов наистина!

Може ли двамата родители да са щастливи, знаейки за мъката на децата си?

Може ли двамата млади да преглътнат и да живеят само за щастието на родителите си. Особено, ако приемем, че тази тяхна любов е също толкова голяма, колкото и на родителети им.

Да не забравяме майката на Со Джун. Може ли един син да е щастлив напълно на гърба и знаейки за мъката на майка си? Колкото и проклета да е тази майка. Тя също е жертва на любовта си :(

 

 

Защо да няма вариант на изход от ситуацията, в който всички да са щастливи-и родители, и деца? Каква точно е мъката на децата? Че техните родители винаги са се обичали и искат да бъдат щастливи заедно? Това каква пречка е за младите? Нито едните, нито другите са принудени да жертват нещо-освен ако не вземем в предвид уж липсващите "остарели морални ценности". Но вече сме 2012 г., а не 1972. И цялата "драматична" конструкция седи смешно и старомодно. Относно действието през 70-години (всички читатели под 18 г. да си угасят мониторите!)-то бе толкова инфантилно и стерилизирано, че по едно време се чудех как корейците въобще са се размножавали през този период. Бяха като някакви пионерчета!

Относно майката на Со Джун. Тя не е жертва на любовта си, а на своя егоизъм и алчност. Защото любов означава да искаш да направиш щастлив човека, когото обичаш. А тя е превърнала живота на бащата в безкрайно страдание, опитвайки се след това да стовари цялата вина за раздялата върху него. И сега отново егоизмът и алчността й се отприщват-иска си "собствеността". Чувствата на другите нямат значение. Никой не трябва да е щастлив, щом тя не е.

Ако синът й, пълнолетен и със здрав разум, досега не го е разбрал това......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да няма вариант на изход от ситуацията, в който всички да са щастливи-и родители, и деца? Каква точно е мъката на децата? Че техните родители винаги са се обичали и искат да бъдат щастливи заедно? Това каква пречка е за младите? Нито едните, нито другите са принудени да жертват нещо-освен ако не вземем в предвид уж липсващите "остарели морални ценности". Но вече сме 2012 г., а не 1972. И цялата "драматична" конструкция седи смешно и старомодно. Относно действието през 70-години (всички читатели под 18 г. да си угасят мониторите!)-то бе толкова инфантилно и стерилизирано, че по едно време се чудех как корейците въобще са се размножавали през този период. Бяха като някакви пионерчета!

Относно майката на Со Джун. Тя не е жертва на любовта си, а на своя егоизъм и алчност. Защото любов означава да искаш да направиш щастлив човека, когото обичаш. А тя е превърнала живота на бащата в безкрайно страдание, опитвайки се след това да стовари цялата вина за раздялата върху него. И сега отново егоизмът и алчността й се отприщват-иска си "собствеността". Чувствата на другите нямат значение. Никой не трябва да е щастлив, щом тя не е.

Ако синът й, пълнолетен и със здрав разум, досега не го е разбрал това......

 

:) Не съм казала, че няма вариант на изход от ситуацията въобще, а изход, в който всички даса щастливи :). Аз поне затова гледам драми - за да открия едно пълно щастие, което в реалноста, уви не се среща винаги.

Е, има и драми, в които се чувствам добре ако останат и страдащи на финала :). Тук обаче, тази цялостна любовна линия на всички герои ме кара да искам всички да са щастливи.

Винаги съм се кефела на хора, които успяват да опростят житейските ситуации и да правят нещата лесни. И може би тези хора живеят цялостно по-просто и по-лесно. Но пък ще се получи ли драма, ако е всичко така просто и в очитена сценариста :)?

Не коментирам действието през 70-те години. Дали е инфантилно и стерилизирано - не знам, знам, че това е обичайният начин, по който корейците представят нещата и съм го приела, това не ме дразни, нито ми е трън в очите. Дажи се опитвам да си го обясна с опит от тяхна страна да представят максимално опростена картинката. И със сигурност се размножават добре ( дори по-добре от нас, струва ми се ;)), само че това не е тема на тия драми, които следим предимно тук. Вероятно има и от другия тип.

Аз за себе си живея с обеждението, че като цяло младите през 60-те, 70-те са доста "по-пионерчета" от младите на 21 век. И харесва ми да мисля така. Дори ми е приятно да гледам така поднесени ми сценарии :).

 

За майката на Со Джун си прав(а). Защо да е само обаче егоизъм и алчност? Монетата никога не е с една страна. До колкото си спомням, тя истински обичаше на младини това момче Ин На. Тя просто не виждаше друг. Това не е ли любов? И не мисля, че режисьорите я обличат в чертите на жената-вамп, която е решила непременно да му очерни живота, като се жени за него. В моите очи това е жена, която е направила всичко възможно през годините, за да го има тоя брак и то да е щастлив. Разбира се, че няма как да го има, ако другият не го иска. Това е довело и до озлоблението, алкохолизма в последствия и т.н. За мен тя си остава жертва на собственото си желание за любов и щастие с този човек - Ин На, не друг.

Обаче аз не я разглеждам от ничия друга позиция, освен просто в ролята й на "майка" на Со Джун. Тя може да е най-злото същество на света, а тя е зла, само защото така се е развил живота й. Спомням си я като доста жизнерадостно и усмихнато младо момиче. Отношенията майка-син ме тревожат. Та дори и той да е пораснал и прозрял, защо майка му се държи така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майката на Со Джун още от самото начало знаеше, че не е обичана и никога няма да бъде. При нея несподелената любов се изроди в желание да притежава нещо на всяка цена, в алчност и жестокост. Бракът им е имал за цел само нейното щастие, не и неговото. Тя е мислила само за себе си и пренебрегвала неговите чувства. Всъщност в тази връзка бащата се е оказал по-силната личност и е успял да се измъкне от тази клопка, без да забрави своята истинска любов. А тя е потърсила оправдание и утешение за алчността и егоизма си в алкохола и злобата. Ако беше силна личност, която наистина обича, никога нямаше да причини страдания на любимия човек, а щеше да отстъпи и да намери своя път в живота. Но при нея е само алчното желание да го притежава, независимо от неговите желания и чувства, подсилено от типичните за богатите корейци мании за величие, непогрешимост и ненаказуемост.

 

P.S. Кое кара някои от уважаемите колеги да мислят, че съм момиченце? :tongue::282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Кое кара някои от уважаемите колеги да мислят, че съм момиченце? :tongue::282:

Много хубава снимка. С цветенца около челцето. Кое ли води към заблудата за девойче...? :P

 

Иначе за сериала. Харесва ми, въпреки че малко мудничко ми се движи действието. А що се отнася до майката... ми тя и на младини направи всичко възможно да раздели двамата обичащи се. И май не беше по особено честен начин. АбЦЕлютно подкрепям dido100, че въпросната дама знаеше, че никога няма да получи любовта, която е искала. И винаги ще бъде на второ място. Да не говорим, че на едно място срещнах реплики между героите (не може да не сте им обърнали внимание), където се коментираше защо е казала, че главната е умряла докато е в Щатите. И отговорът беше: "Така чух". Айде, холан. Никой друг, нищо не чул и разбрал - само ти... Все си мисля, че много добре е знаела къде е съперницата й и в какво здравословно състояние е, но е скрила истината точно поради алчността и егоизма си, поради желанието да притежава живо човешко същество на всяка цена, без да се интересува от ответните нужди и желания.

Пък явно толкова много ми харесва сериала, че ни едно име на герой не мога да се сетя в момента B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... въпросната дама знаеше, че никога няма да получи любовта, която е искала. И винаги ще бъде на второ място. Да не говорим, че на едно място срещнах реплики между героите (не може да не сте им обърнали внимание), където се коментираше защо е казала, че главната е умряла докато е в Щатите. И отговорът беше: "Така чух". Айде, холан. Никой друг, нищо не чул и разбрал - само ти... Все си мисля, че много добре е знаела къде е съперницата й и в какво здравословно състояние е, но е скрила истината точно поради алчността и егоизма си, поради желанието да притежава живо човешко същество на всяка цена, без да се интересува от ответните нужди и желания.

 

Еееее, айде сега да я разпнем :lol: !

Защо пък да е знаела?! Обичала е и е искала този човек. Надявала се е за промяна в чувствата. Ако искаш да те обичат правиш всичко, за да се получи, нали. Е тогава логично ли е да тръгнеш и да споделяш с приятелите си, че съперницата ти е ОК. А е само тя, защото сямо тя се е интересувала... примерно (имала е интерес да знае) :) А че Ин На не се позаинтересувал малко по-сериозно...това е умишлен пропуск на сценаристите, за да има история ;). То и нейното "така чух" е по тая причина ама нейсе. От момента, в който разбра, че те се обичат Юн Хи вече не беше приятелка. защо да се интересува от нея, да я търси, да споделя с приетили за нея?

Не ща да й бъда адвокат. Факт е, че в резултат на неуспеха си да бъде заобичана така както е искала действително се е озлобила и се е докарала до злия образ на сериала :)

Чисто философски попитах... а не може ли всички да са щастливи на края?? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава снимка. С цветенца около челцето. Кое ли води към заблудата за девойче...? :P

 

Иначе за сериала. Харесва ми, въпреки че малко мудничко ми се движи действието. А що се отнася до майката... ми тя и на младини направи всичко възможно да раздели двамата обичащи се. И май не беше по особено честен начин. АбЦЕлютно подкрепям dido100, че въпросната дама знаеше, че никога няма да получи любовта, която е искала. И винаги ще бъде на второ място. Да не говорим, че на едно място срещнах реплики между героите (не може да не сте им обърнали внимание), където се коментираше защо е казала, че главната е умряла докато е в Щатите. И отговорът беше: "Така чух". Айде, холан. Никой друг, нищо не чул и разбрал - само ти... Все си мисля, че много добре е знаела къде е съперницата й и в какво здравословно състояние е, но е скрила истината точно поради алчността и егоизма си, поради желанието да притежава живо човешко същество на всяка цена, без да се интересува от ответните нужди и желания.

Пък явно толкова много ми харесва сериала, че ни едно име на герой не мога да се сетя в момента B)

Значи всички, които имат в аватара си снимка на Джи Соп, Мин Хо, Хьон Бин и Т.О.Р. са момчета? :xaxa::282:

По тона с който майката каза "Така чух!" веднага стана ясно, че лъже! Ние просто търсим обяснение на действията на героинята в този конкретен сериал, не издаваме присъди. Ей сега изгледах 13 серия (с превъртане, че не се издържаше на моменти) и там тя чисто и просто си каза, че търси отмъщение. Всеки е свободен да се бори за любовта си, но винаги има някакви граници в тази борба. А тя е започнала предварително загубена битка.

Тъпото е, че действието сериозно тъпче на едно място в тресавището на уж неразрешимия конфликт. И тези разминавания (виж "Какво не харесвам в азиатските сериали") бяха толкова много, че започнаха сериозно да ме дразнят. :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неочаквано за мен, сериалът се оказва изключително приятна изненада. Първите 4 серии ги гледах и се наслаждавах на романтиката, чак не исках да идва съвремието. После, обаче се оказа, че става още по-интересно и забавно :) Да, и аз превъртам моментите с родителите, но пък Гън Сок и Юна са ми супер свежи като двойка, много се смея с тях и съпреживявам трепетите им, да не споменавам и целуваческите умения на младежа :P А и доста симпатични екземпляри се мяркат из кафенето + много високият сънбе на госпожицата, който определено хваща око и той. Като си помисля, че бях на косъм да го прескоча този сериал, а то какво бижу излезе, да не повярва човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, този сериал толкова изтъпя, че вече не може да се гледа, дори и с превъртане. Отврат! Просто на корейците сляпото придържане към шаблоните им изяжда главата и проваля много обещаващи сериали. И тук въртяха-сукаха и пак накрая се появи тъпата, инфантилна, изсмукана от пръстите и смешна "драма". Този сериал води ожесточена борба за титлата "Най-тъп сериал на годината" с "King 2 hearts" и "Operation proposal". Жалко за изгубеното време. Пфууу

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изсмуканата от пръстите драма си много прав, но според мен проблемът винаги е в напъването да се запълнят прекалено многото на брой серии, което изкуствено размива сюжета. А иначе за най-тъп сериал на годината, все пак сме до средата, още колко сериали с големи очаквания се очертават, има време и за тях да се изложат... или пък някой от тях така да блесне, че даже и Нико24 да го изгледа и да му научи заглавието :D (Сори, Нико, не се сдържах ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе за най-тъп сериал на годината, все пак сме до средата, още колко сериали с големи очаквания се очертават, има време и за тях да се изложат...

Тези трите са начело във временното класиране. По-нататък може да има още претенденти за титлата.

Можеха да запълнят сериите със страничните сюжетни линии (дотук 3), които отвориха, но само като допълнение към основната. Не че и те не са шаблонни, но щяха да са по-интересни от "мъките" на главните герои. Просто основната "драма" съществува само в болните мозъци на сценариста и режисьора и съм сигурен, че нормалните съвременни корейци гледат с недоумение тези "драматични напъни".

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаммм... За мен това се оказа изненадата на сезона. Признавам си най-чистосърдечно, че напоследък бях развила някаква непоносимост към Гъсока (като You're my pet ама въобще не помогна да ми я излекува), а пък само споменаването на SNSD ми докарва позиви да си върна вечерята, та поначало бягах от тоя сериал като от бубонна чума. А и, дет се вика, дори за романтичната страна в живописната ми душица заглавие като Love rain идва мааааааалко в повечко. Обаче! Като ми го нахвалиха няколко души, а и докато дирех с какво да си разтуша разочарованието от Краля, викам си хайде да го преслушам, щото така или иначе по-зле не може да стане. И то взе, че ми хареса, и още как!

Честно, беше ми жал, когато приключиха епизодите в 70-те. Ама наистина съжалявах, толкова не ме беше зареждал сериал от Градината насам. За сюжета в тия епизоди няма какво да дъвча и аз, вече сте го казали - изтъркано, претръпнали сме му... Обаче дори това ми хареса. Пък и оставаше надеждата да се срещнат пак и т.н. Но по-големия + за мен беше разкошния OST, историческите препратки към ония години не само откъм музика, мода, прически, но и начин на живот и дори малко политика. И картините! О, Шисъс, картините, особено тази с мадамата на пейката! Поначало не си падам по живопис, но тази направо излъчваше светлина. А вече комбинацията картина + тази песен спокойно мога да кажа, че втечни и колена, и гръбнак, и каквото е имало като кокал по мене. Добре, че нямаше как да ми видиш размазаната от кеф физиономия, Dido100. :D

После съвременните епизоди също почнаха много добре, хлапетата бяха безкрайно сладко-дразнещо-заядливи и дори чаровни (отдавна не ми се беше случвало да го казвам за Гъсока, горе-долу от ХГД насам..). Много се изкефих на нейното "отмъщение" в хотела, като му напълни леглото с какво ли не. Той си го играеше задник, няма какво да го анализираме - пасва му, отвътре му иде, па и само такива роли играе... Юна от своя страна се оказа симпатяга. Не е крайно лигава, не се прави на неземна красавица, а си изглежда като нормално, чаровно момиче, даже с малко акъл в главата. Е, не прекалено много, да не развалим образа. :D Само стилиста, който ги е обличал по съвременному, ще да е бил оня от Goong. Такава гавра с жените сме свикнали, Гъсока също нацели кофти серия още от Домашния любимец, ама пусто след красотите през 70-те, контрастът ми дереше по очните дъна твърде болезнено. Хубави деца, добре си паснаха, имаше химия, физика, само биологията липсваше, ама това да му е кусура. :lol: Кеф, ти казвам. Ся сценария че тъпчеше на едно място, като при това създадоха проблем, който почти не съществува, и това е вярно. Но първо, Корея в някои отношения е все още в средновековието и това няма да се промени скоро (а и не всичко трябва да се променя), второ, не може да очакваме хора с възпитание и мислене отпреди 30 години да забравят изведнъж всякакви задръжки и етика. Особено пък ако са корейци. Хич не ми бяха проблем удължения брой серии, нито пък ми е било скучно - просто се наслаждавах на чаровните двойки.

Другото, което трябва да отбележа, са невероятно красивата мама и изключително изразителния тате. Мамата е ясна, тя си беше все същото типично девойче от нейното си поколение. Татето не че беше се променил с нещо, но поне беше изградил мъничко гръбнак, за което евала. Не ми е в натурата да проявявам прекомерно разбиране към егоистични пачи, но по някакъв странен начин дори успях да разбера защо искаше прошка на жена си накрая. Сама се изненадах, но е факт. В крайна сметка най-големия губещ от интригата й беше тя самата. Добре, че малко от малко се освести. За татето само искам да допълня, че много ми хареса като актьор начина, по който безизразното му лице въпреки всичко казваше всичко само с поглед. Без излишни драми, ревове и крясъци. Тихо, кротичко, като пролетен дъждец (страхотна метафора беше онази песничка за тяхната си любов, BTW). Доволна съм и от края - туй, което исках от Принца на покрива да видя от Мики, по ирония ми го даде Гъсока. Ма наистина голяма ирония. :lol:

 

С други думи, доволна останах и дори бих препоръчала, макар и за по-заклети и непретенциозни романтици и естетици. Дани, мерси за препоръката. :*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно златно правило: видиш ли Yoona - бягай! То се отнася и за другите от нейния курник. Гьон Сук ми е много непостоянен, един път много ми допада в някоя роля, следващия направо чупи тъпометъра. Поради тези причини не смятах изобщо да започвам драмата, обаче и на мен много настоятелно ми я похвалиха. Уважих похвалата и мога да кажа, че не съжалявам, че го изгледах до средата. Най-голяма сила имаше в романтиката на сюжета и не мога да разбера какво им прещака в сценаристките главици, че така спънаха историята. Дидо е много прав за архаичните, изсмукани от не знам къде си доводи, с които се опитаха да оправдаят вкарването на ненужна драма от любов към "драмата". Направо ме отказаха да гледам по-нататък. Сериалът определено има достойнства, дори ми е чуден слабия рейтинг. Някой отрицателно необременен като мен би преглътнал нещата, които споменах, и ще дочака справедлив и щастлив край (предполагам), но аз вдигам байрака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар доста блудкости и бавното темпо да „преживях“ в тази драма, оценката ми е положителна и усмивката от финала задължителна :) .

Приятният сценарий и развилите се отношения, можеха и да не ни ги точат толкова, но имаха чар за мен и си свършиха работата да вкарат нужната драма

в тази мелодрама. По принцип човешките отношения, между родители-деца, мъж и жена, между приятели винаги са ми някак близки и топли на усещане,

така че клоня повече към доволна, отколкото не, от целия екип зад проекта, и от резултата.

Имаше много романтика, имаше завладяващо синьо настроение, нужни по сценарий сълзи, доста прегръдки и естественост в играта, и красив край.

Музиката беше кеф и отговаряше на сюжета и действието, и видимата промяна в повечето образи, както и лекото загатване на продължението на историята за някой герои, ми харесаха...Съвсем корейска работа, и то, добра и от камера мен-а!

Страстен почитател на най-сърцераздирателните слова може да не съм, но като обикновен зрител и жена казвам :Чуа на този край! Защо?!

Защото най-хубавото на света си остава любовта!!!

 

Чанг Гън Сок, с поредна точна роля и повече похвали, от мен, от Юна. Закономерно за играта и емоциите си, но Юна показа, че не е баш дялканото дръво (ударението е важно) с дървената походка, дето поназнайвам.

Т.е. крайна оценка за "Love Rain" пълни 4 от 5, което си е направо..за гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на blacky80 за точния коментар..

Зареждащото в драмата са точно отношенията между влюбените. Гън Сок беше в най-доброто си превъплъщение до сега от всички, които съм гледала, е може би след Хон Гил Донг <_< .

страшно сладка двойка направиха, много достоверна и много чаровна.

Като история не мога да го похваля, обаче като предадена емоция, а мисля, че това му беше и идеята, са се справили чудесно.

 

Препоръчвам го само на най-големите романтици :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранената песен от 4 еп., която пяха в кафенето е песен от корейски филм от 1975г. 

Song Chang Sik - Whale Hunting

http://www.youtube.com/watch?v=pOH9Vz8eNXA

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента тъкмо гледам епизод 4 и "забранената песен" :)

Сериала много ми харесва. Цялата романтика до тук, палитрата от цветове на фона на прекрасната музика... или е обратното? Красиво. Гън Сок и Юна стоят много добре един до друг, като в нея виждам голямо развитие от периода на Пепеляшкото.

А разбирам, че тепърва ме очаква още по-хубавата част, супер.

За мен е интересно да видя Корея през 70-те години. За съжаление, това което виждаме там, сме го преживели и тук. От родителите си съм чувала за измерването на полата и печата, който получаваш, ако е по-къса от разрешеното. За подстригването на улицата, вечерен час и забранени песни. Не знаех, че и в Корея нещата са били толкова сериозни. Хубаво е да видим и различната страна на нещата. Жалко само, че 30 години по-късно не сме стигнали там, където са те, макар и да сме стартирали от равна позиция.

Та да се върнем на Гън Сок и Юна. Усмихвам се на погледите им, държането за ръка. Толкова невинно и сладко. Малко дори съжалявам, че предстои да отидем в 21 век, но щом е за добро отивам с тях.

И разбира се, сцената с чадъра, накъде без нея :) Ще ми липсват сладурите...

lens19228252_865d68a183d194ef10c37d7f9b2181c1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...