Jump to content

Recommended Posts

Айш, много ги нароиха психарите още в началото. Във всяка серия изникват по 1-2-ма за дезориентация на зрителя. Докторът и той е доста съмнителен. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо явно не го е почнал, та да го заместя:

- Невръстно хлапе си влиза при затворник, който на всичкото отгоре е без охрана и на отворена врата.

- Психиатър, специалист, баща (като последното определение е още по-неубедително и от първите две) заключва хлапето си в мазето, без изобщо да се опита да говори с него и да провери теориите си. Това при съвсем реално съществуващи възможни обяснения.

Определено не им върви с родителското тяло на корейците...

 

Иначе имам силни подозрения за малкото братче. Нещо там много смърди...

Како, за съжаление съм го почнал :cry: . Към твоите забележки искам да добавя, че лично на мен ми писна от сериали, в които героите в детсвото са преживели някакви трагедии+загуба на памет+среща след години+психиатрии=скучна и банална боза. Има ли дете в Корея, което да е расло в нормално семейство? Ако съдим по сериалите им-не! Това ,че обвиняват екипа в плагиатсво не е най-голямата беда-сюжетът е толкова познат и показан в милиони сериали. Обаче тук сценарият е толкова слаб, че не могат да минат 5% (4,7% за първите три серии и падане до 4% за 4!!!!). Което показва, че дори и на корейците тези номера вече не минават, та какво остава за интелигентна и претенциозна публика като нас?! Най-добре да го спират това недоразумение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се 

дали пък докторът не е затворникът психопат. Съдя по това как в 4-та серия се втренчваше в Гугито обичливо, точно както затворникът го гледаше в полицията на първата им среща и после у тях след убийството на бащата. Определено е заинтересован от Гугито, но каква ли е връзката .... Не ми се вярва той да е малкият му брат, защото очевидно е по-възрастен от него, нищо че се опитват да ни заблудят с еднаквите движения в сцените у къщата на доктора (нали малкият все го имитираше брат си).

На мен драмата ми харесва точно, защото е типично криминално сериалче - върви леко, без особени сътресения за психиката на зрителя.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкият брат според мен е адвокатчето. Достатъчно голям психар е и той. Докторчето мисля, че е замесен по друг начин. Като характер не мисля, че отговаря на затворника. Мен ми направи впечатление, че и Гуги подозира брат си като потенциален автор на имейла с картината.

 

Иначе Дидо е прав донякъде - липсва му нещо на сериала. За мен играта дотук е достатъчна причина да продължа да гледам. Не че нямаше да се радвам на интересна история и диалози, ама нейсе... Само каката-ченге е нелепа, но все пак е к-ченге. Там очевидно ги подбират на случаен принцип с томбола сред завършващите училища за лица със специални потребности. Казано политически коректно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да-а-а това адвокатче .... по три пъти на серия си сменям мнението за него дали е от "добрите" или от "лошите". Иначе казано: още не мога да реша колко точно е изперкал, нищо че го подозирам, че е очистил баща си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:28558: Този сериал заприлича все едно са изтървали цялото отделение с психари-убийци от местния им кукувичарник. То стана психар-полицай, психар-полицай, ама като гледам полицаите не достигат. Психарите са с числено превъзходство. Заприлича ми на онази приказка,

която тръгна от едно предаване по телевизията. Там виден психиатър обясняваше как в България кукувиците били примерно 100 хиляди, от които само 50 хиляди били хоспитализирани. На въпроса на водещата "Къде са останалите?", психиатърът отговори "Ами те са сред нас.".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен всичко криминално ми харесва явно, щото глупостите не ме дразнят. Само не ми е ясно кой е доктора и защо адвоката се усмихва така, много зловещо му се получава някак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен всичко криминално ми харесва явно, щото глупостите не ме дразнят. Само не ми е ясно кой е доктора и защо адвоката се усмихва така, много зловещо му се получава някак.

 

 

И на мен не ми е неприятен сериалът (засега). Според мен адвокатът е братчето, а докторът е бившият затворник със сменена самоличност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен за сега ми е любимия сериал заедно с Маската и сега Ученият, дето се разхождал нощем.

Съгласна съм и аз смятам, че докторът е избягалият психозатворника-тинейджър. Особено напоследък и той взе да ги докарва зловещи полуусмивките.

Адвокатчето наистина се усмихва зловещо и малко ме издразва, защото не мога да го разгадая, а пък той се държи така сякаш знае всички тайни от пъзела и изобщо не ни пуска гювеч.

Имам усещането обаче, че харесва Нуната и в същото време я ревнува от брат си или по-скоро ревнува брат си от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И на мен не ми е неприятен сериалът (засега). Според мен адвокатът е братчето, а докторът е бившият затворник със сменена самоличност

 

За адвоката и аз така мисля, много си прилича с малкото момченце което играе детската роля. За доктора мислиш, че е Lee Joon-Young?  Ако е така,не си прилича и как ще му се е сменил толкова характера? И също той е приятел на дъщерята на изчезналия полицай, който се предполага, че като млад е убил? Някакъв друг ще е той според мен, ама явно е баш главен герой де. Абе има си интересни моменти, само главната актриса играе малко странно непоследователно и уж не е стара пък изглежда доста по-стара от всички други, стои ми като кръпка някак, пък уж е в центъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина излезе така, сериалът наистина ще се окаже прекалено елементарен.

Струва ми се, че е прекалено елементарно всичко. Особено за "брата"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук са на гости на ТВ шоуто "Happy Together" 

 Субтитрите се активират долу в дясно.

 

А тук в ТВ шоуто "Entertainment Weekly" 
 Започват от 29:27 минута.  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също си мисля, че и като малък ревнуваше брат си от баща им.

Направо си беше вманячен /обсебен/ по брат си. Ако адвокатчето е малкият брат, то проявява същите признаци както като малък - контролирано полудява вътрешно, ако някой друг привлече вниманието на по-големия му брат или го отдели от него - сега го избива на машинации, а като малък в психарски картини.

А, и единият от бандата полицаи, тоя младичкият и по-ниският също лично е заинтересован от нашия човек. Нали в една от сериите се спомена, че той също е посещавал мястото на престъплението в извън работно време. Може пък той да е синът на втория полицай - затворническа охрана, който беше в линейката с психозатворника-тинейджър и който също е безследно изчезнал след бягството на психозатворника-тинейджър. Елементарно е обяснението, но все трябва да се тръгне от някъде. :28558:
Мисля си и дали пък адвокатчето, ако той е малкият брат и ако все пак не е замесен в смъртта на баща си, не обвинява бащата на главната, че е виновен затова, че психозатворникът-тинейджър е избягал, убил е баща му и така го е разделил от любимия му по-голям брат. Тоя хем е привлечен от полицайката, хем я мрази сякаш.

 



Ха,

тоя адвокат тотално изперка в 7-ма серия. Уа-а-а, кво им става в тоя сериал. Мно-о-о-о-го ми харесва. Страхотно напрежение, а сме само на 7-ма серия. Тука нормалните с фенер да ги търсиш. Тотално се обърках. Като в зоната на здрача съм с тоя сериал. Въодушевена съм. Този сериал също е за името "Маска", но и "Помня те" също носи смисъл. Всеки помни другия с нещо, но другият и понятие си няма. Така всеки си е направил план и следва път според това, което помни за другия.

Много ми хареса приказката за двата вълка, които живеят в човека - добрия и лошия. И как побеждава онзи, когото храниш. Много ми хареса и момченцето от 6-7-ма серия, Чхвон май се казваше, което преди да издъхне каза, че е се е старал упорито .... всеки ден. И в крайна сметка си отиде чист - надделял над лошия вълк в него. Много драматизъм имаше в това. Хареса ми и как само дори един човек да ти каже, че вярва в теб, може да изпълни сърцето и мислите ти с увереност и да те изпълни с вяра да продължиш в правилната посока /сцената на полицайката с Гугито и после как той се подсмихваше в колата си/. Харесва ми и цялата идея на сериала, че въпреки гените ти, миналото ти, средата ти, в крайна сметка ти избираш /вземаш решението/ кой си и кой да бъдеш. Изби ме на размишления, но 7-ма серия ме "потресе" с житейските си обрати.

 



Сега седя и си размишлявам за малкия брат 

май от 8-ма серия ще се окаже, че адвокатът не е малкия брат. И си мисля, че може предубедено да му вменявам лоши качества. Ами, ако всъщност детето е било свидетел на убийството на майка им и картините му като малък са били начин да се справи с болката и агресията и преживяното, което както разбрахме от смътните спомени на големия брат бащата се е опитвал да заличи с хипноза в Гугито, а за малкия дори не е подозирал, че е свидетел на убийството на майката. Може пък де е бил така обсебен от брат си, защото се е страхувал да не го загуби, както е загубил майка си. За баща му не става въпрос, защото оня и без туй по цял ден е бил по своите си служебни дела. И от първа серия ми е странно как малкият още като видя, че става бой и като на заучено движение постави ръката си пред устата, после постави стола пред прозореца и дим да го няма. Може пък Гугито така да го е научил когато са бягали от убиеца на майка им. От както стана известно, че майката е убита, че там е имало ваза с лилави зюмбюли и Гугито е свидетел, се чудя дали майката е случайна жертва на психозатворника-тинейджър или той е свързан по някакъв личен начин с нея. Може би изоставен син щото е перко или нещо такова. Не ми се вярва убийството й да е случайно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, излезе точно обратното

адвокатче-братче, имаш ли си татко, имаш ли си майка за теб да се вайка.... Тоя психозатворник-тинейджър му е изпил и малкото разсъдък дето е имал адвокатчето като дете. Сега ги навързах така: Докторът е психозатворникът-тинейджър. Той е отгледал малкото братче, сега адвокатче. Или пък го е изтипосал на баща си да го отгледа той. Смятам, че бащата на доктора e богатият прокурор. Онзи, който изчезна мистериозно при разговора си с Гугито, когато нашия го халосаха по главата по средата на срещата им. Тези двамцата - докторът и адвокатчето са си спретнали общество от фен-кукувици, които манипулират като марионетки и задоволяват извратените си психики. Обществото от фен-кукувиците носи знака, с който адвокатчето се подписва на картините си. Този знак сигурно води началото си от приказката за добрия и лошия вълк и от живота - големия и малкия брат. То с тази книжка завърши и 8-ма серия.

Много символи, много психари, много налудничави хилежи. Взеха, че ме ядосаха с тези разкрития в 8-ма серия. Все се надявах, че малкият брат няма да се окаже такава гад за каквато го подозирах. Но то още не е ясно де, щото няма субтитри. Пък и да има до края на сериала кой знай как може да го извъртят.

 



Още си мисля за малкото братче-адвокатче. 

Впечатлена съм как детето актьор визуално прилича точно на дете с някакви странни наклонности или заложби. Това си го помислих за детето актьор още когато играеше малкото братче в сериала "Господарят на слънцето". Там имаше една-две реплики, но всеки пък, когато го видех, тръпки ме побиваха /силно казано/ и оставах с усещането за надвиснала опасност и спотаено зло /не точно у него, а около него/. Та накратко - това дете актьор има нужното излъчване точно за такива роли.

 



Чудя се обаче за едно: 

не вярвам Гугито да не го е разпознал до сега или пък да не се досеща, че може адвокатчето да е малкото му братче. Мисля си дали нарочно не го провокира с невниманието си и с някои преднамерени действия и думи, за да си изясни неща за брат си, които винаги е подозирал или е знаел, но е искал да го защити. През цялото време Гугито открито игнорира адвокатчето. Единственият път, когато го повика беше за Чхвон и то, за да го провокира като пред него подари любимата му книжка с вълците на друг и покаже към този друг братска загриженост. А когато вместо да му благодари за оказаната адвокатска помощ, безчувствено му заяви да му изпрати сметката, направо го закопа според мен. Накара го да излезе от прикритието си и да действа. Откритите жестове на внимание към полицайката също бяха до някъде вид примамка според мен.

 



Странни ми се виждат и други две неща:

- защо шефът на полицията каза в една от първите серии, че досието на психозатворника-тинейджър трябва да бъде засекретено. Не вярвам причината да е защото бащата на Гугито както намекнаха бил изфабрикувал доказателствата, за да пипнат психопатчето;

- как така един 17-годишен младеж ще има връзки, пари и власт, за да наеме фалшива линейка и доктор и да организира бягството си от затвора.

Много съмнителни "случайности" има в този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета това, имам чувството, че аз май гледам друг сериал. Lee Hyun не е ли героят на Со Ин Гук(когото наричате Гуги)? Докторът би трябвало да е Lee Joon Ho - или поне там, където аз го гледам. Честно казано толкова имена с Lee вече тотално ме объркаха и не мога да им схвана схемите кой какъв е, затова чакам сценаристите да си разплетат жилетката и да обяснят човешки какво се случва.

Ха, излезе точно обратното

адвокатче-братче, имаш ли си татко, имаш ли си майка за теб да се вайка.... Тоя Lee Hyun му е изпил и малкото разсъдък дето е имал адвокатчето като дете. Сега ги навързах така: Докторът е Lee Hyun. Той е отгледал малкото братче, сега адвокатче. Или пък го е изтипосал на баща си да го отгледа той. Смятам, че бащата на доктора-Lee Hyuin e богатият прокурор. Онзи, който изчезна мистериозно при разговора си с Гугито, когато нашия го халосаха по главата по средата на срещата им. ....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

meri2003, сядаш, взимаш лист и химикал и започваш да записваш: име - професия в момента - минал герой. Щото много ги омота имената :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

meri2003, сядаш, взимаш лист и химикал и започваш да записваш: име - професия в момента - минал герой. Щото много ги омота имената :D

 

:28558: Да, и аз се изненадах, като я четох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rofl: Никак не съм ги омотала. Lee Hyun e затворникът-младеж. Копирах името от драмабей. И на мен ми се стори странно името, но не се задълбочих с тия корейски/английски транскрипции. Продължих затворника да го наричам Lee Hyun, а главния - Гугито.  Като прочетох коментарите ви обаче погледнах пак в сайта и се оказа, че  главния и затворника са ги написали с еднакви имена там под снимките им. :28558:

Та значи приемам поправката, ще копирам имената им от другаде ... абе по-добре не. Направо са психозатворникът-тинейджър и Гугито. Сега ще направя по една редакция на предните ми коментари, че да няма объркани.



Сега изгледах 8-ма със субтитрите в драмабей.

Малкият брат /няма да пиша името му, че да не объркам някой  :D / злобно човече се оказва за сега. Сега пък отмъщава на брат си, защото го бил предал на психозатворника-тинейджър. И дали братчето-адвокатче е убил хората в дървените кашони или пак ни вкараха в заблуда.....Никак не ми се иска наистина да се окаже убиец. Ако е само злобар някак ще го преживея, но зъл убиец. Гадно-о-о.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Seo In Guk - Lee Hyun

D. O. (EXO) - Lee Joon-Young /1-2 серии/

Докторът - Lee Joon-Ho

Адвокатчето - Jung Sun-Ho

Само не знам как се казва братчето на Гуги като малък.

 

Ето, да си ги имаш :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Seo In Guk - Lee Hyun

D. O. (EXO) - Lee Joon-Young /1-2 серии/

Докторът - Lee Joon-Ho

Адвокатчето - Jung Sun-Ho

Само не знам как се казва братчето на Гуги като малък.

 

Ето, да си ги имаш :P

:up:  :up:  :up:

 

Малкият брат е Lee Min - ето тук 

Редактирано от tanque
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...