Jump to content

Recommended Posts

Тая актриса, май се бори за приза дръвце на целувките.Дори ония с ореолчетата и панделките в косите тръшна в земята. Джин Мо, жив да го оплачеш за мъките да докара страст с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава история. Затрогваща, па макар и нереална. Ама какво от това, който не обича приказки да не гледа.

Поносима мелодрама, колкото и сълзи да се проляха, никак не ме подразниха.

Чудесни актьори, участието на Джин Мо за малко да ме откаже, че не ми е някак лицеприятен, ама играе наистина добре, с очи, с лице, с жестове – перфектен. Нито един превъртян кадър до 15 еп., което си е постижение с оглед на последно изгледаните продукции. Е, 15-ти си беше излишен , ама нали трябва да се докарат 16.  

С две думи – прекрасен сериал!!!

 

А ако имаше и превод щеше да е съвсем добре, дано някой му обърне внимание.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mъжете супер. И мен главната нещо ме поиздразни.

Романтичен и приятен развой на любовта на ГГ.

Никой не умря и заживяха доволни и щастливи тримцата.

Впрочем, не мислех, че детето е на нашия баш романтик, таквиз РОМАНТИЦИ,

луди по една жена цял живот, не знам къде ги има... май само по сериалите, ми с туй ще си останем...

 

Който е по сълзливата романтика да навлаза! :28558:

Има какво да се види. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна е драмата, много ме трогна. Защо да е приказка... или пък нереална..?! На мен историята много ми хареса, стори ми се доста реалистична. Аз съм голяма романтичка и вярвам, че един мъж наистина може да обича една жена толкова дълго време. Хареса ми това, че ги нямаше злобната свекърва и досадната бивша приятелка, които ги има в почти всяка корейска драма. И като цяло злодеи нямаше, единствения враг на нашата любовна двойка беше съдбата. Единственото клиширано нещо беше това с амнезията и финалът е доста задоволителен, а не беше обичайната захаросана боза.
Сериала изглежда доста тъжен и сълзлив, и точно това ме грабна да го гледам. Но не съм плакала заедно с тях, защото

тайно таях надежда, че тя ще си го спомни и ще намерят начин да са заедно, както стана и накрая.

 

Редактирано от bealonenomore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем случайно го почнах и изгледах сравнително бързо. Не очаквах накрая толкова да ми хареса. :)  Не знам точно с какво да го отлича, но много добре им се получи на сценаристите тоя път.  Хубава, естествена игра на актьорите, смислени диалози, нямаше нереални ситуации дето дразнят... Историята за любовта на главните герои наистина е като в приказка, но проблемите с които се сблъскваха заради нея, си бяха съвсем реални. Финала и как точно се наредиха нещата, също го измислиха много добре. Беше трогателно и имаше поука.  Въпреки някои не толкова добри коментари, препоръчвам да му дадете шанс. :) А Ким Са Ранг може да не е най-добрата актриса, но си има едно специално нейно си излъчване на истинска дама.  Много се радвам че я видях след 5 години пауза. На 38 години изглежда страхотно и е все така магнетична. Дано видим още от нея скоро.  А много ми харесва и тази другата дето играеше сестрата. Нея забравих къде съм я гледал, но ми е много позната. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ сравнително добър кастинг (особено главната актриса)

+ сносна обработка - музика, сцени и т.н.

- много слаб сюжет и действие, редица момента "като на кино", форсирани ситуации

- отвратително изграждане на образите (нелогично поведение, променливи чувства от епизод на епизод и сцена на сцена)

- твърде много антипатични персонажи като цяло

 

Личен коментар:

 

Историята, която се разказва в сериала, сама по себе си е оригинална и ако беше писана от нормален сценарист сериалът можеше да бъде прекрасен. За съжаление корейците това им е най-слабата част от индустрията. Не могат да пишат истории и това е! Не могат да изградят персонаж, който да е с логично поведение... Самият сюжет е по-скоро тип приказка, но толкова зле написана, че в даден момент ще ви отврати. Ще дам само няколко примера за идиотизмите, които ще ви накарат да приемете като даденост:

- главната актриса е като дим: изчезва за периоди от по 10 години и никой не може да я открие

- главната двойка се срещат през перидои от 10 години и за толкова време мъжът така и не намери време да я попита: " Абе ти как се казваш? Телефон имаш ли? С кого и къде живееш?"

- в момента, в който след десетки години нашият човек я "открива", вместо да се затича посред нощ към нея, той просто се задоволява да я шпионира от разстояние

- следващият абсурд: тя знае коя е, той знае коя е, но и двамата се държат все едно че никой не знае нищо!?

- и за капак ще добавим: "съпругът" й и родителите й я лъжат УСПЕШНО десет години, че тя е негова жена и има дете от него! (как за толкова време тя не се поинтересува от миналото си остава мистерия)

Кастингът е добър. Главната актриса е страхотна и в трите си варианта. За мъжката роля определно можеше и по-добре да е, но при един добър сюжет нямаше да има никакво значение или да се набива на очи. Оформлението на сериала е сносно. Нищо не се откроява, но и не дразни, а това е достатъчно. Имах желание да догледам сериала, но след 9-та серия просто стигнах предела си и си казах: "Хубаво е, че искат да ме направят идиот, но днес няма да им мине номерът." Сериалът не си струва и откровено е загуба на време. Не бих го препоръчал! Давам му 1 оценка повече, заради плюсовете, които съм изброил по-горе. Като отделим настрана историята, всичко друго си му е наред... Ако ставаше толкова лесно... :)

 

 

 

4/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал. Стилен, нежен, романтичен, със силни моменти, но без излишна драма. Хареса ми, въпреки че можеше и да е по-малко серии. Имаше бавене тук там в последните епизоди, но нищо непоносимо. Като цяло много, много приятен и затрогващ сериал.

В началото историята с децата и после с младежите беше невероятна. Най-много от всички ми харесаха тези моменти. Страхотен избор на кастинг на момчетата особено, а и на младата дама също. Не знаех, че първия герой е от GOT7. Уникален чаровник, много приятно ме изненада. А Ън Донг като девойка беше просто умопомрачителна. Какви очи, какво нещо. Даже повече ми направи впечатление от главната актриса, която  ми е любимка от Secret Garden. Въобще страхотен кастинг като цяло.

Историята беше много силна и запомняща се, особено с младите герои. Като възрастни вече се завъртяха доста неприятни ситуации и нещата бяха по-сложни. 

Главният герой ме впечатли много в Empress Ki и чаках с удоволствие да го гледам и тук. Честно казано визията му не ми допада, но пък компенсира с хубава игра и силно присъствие. 

Музиката също много ми хареса, особено любимата им песен от първата целувка...страхотна. Също и паралела с ‘The Notebook’ беше очевиден, но и много добре направен. Сцената, когато го гледаха на кино беше чудесна :)). 

С една дума, гледайте, особено ако ви се гледа нещо много стилно, романтично и смислено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...