Jump to content

Recommended Posts

Aз също намирам несъответствия в героинята на Су Е .

 

В 1 еп. ни я представиха като момиче, което би направило почти всичко за пари, имам предвид сцената на срещата с випуска и, когато изпи бутилката с ликьор за някаква сума пари, не помня колко точно беше,и това, че прибра подхвърлените и пари от съученика, който я харесва. А сега, когато и се отдава възможност да спаси семейството си, мислех, че ще грабне възможността, а тя е  на косъм да провали всичко. Очаквах малко по-различно поведение от нея и сега ми е доста  неубедителна, .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е, не подминавай факта, че тя го и обича това семейство и че то й липсва, а и се притеснява какво става с тях след предполагаемата й смърт. Все пак смъртта на член от семейството не е бъзик и може да остави трайни следи у семейството. Освен това я хвърлят с главата напред (и буквално в началото) насилствено в изцяло нова ситуация, изпълнена със стрес - постоянно девър й (или к'вато е там семейната връзка, 'щото съм боса в семейните отношения) й обяснява как ще я убие, ако не прави това и онова, като се опитва да я поставя в пълна зависимост, а в това време съпругът й го лашкат луди промени в настроението му към нея. Да не говорим, че паралелно с емоционалната загуба на семейството, в нова среда, изпълнена с враждебност, мацката трябва да се научи как да се държи и да реагира като изцяло нов човек Тия неща не стават туко-тъй. Та така, в крайна сметка героинята на Су Е не е актриса, така че според мен е напълно реалистичен начинът й на приспособяване и демонстрирания стрес от ситуацията. Особено, ако става въпрос за мил и сервилен по принцип човек какъвто е тя. Да не говорим, че и няма гърба на семейството си в случая - може да правеше всичко за пари в началото, но каузата й беше подкрепена.

 

Има хора, които се стресират само при ходене в чужбина да работят или при смяна на работното място или преквалификация, така че не знам какво се очаква от героинята на Су Е в нейните обстоятелства.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с доводите ти, може би аз очаквах, че

по-бързо ще се приспособи в новата обстановка и че ще е по-решителна и смела, защото брат и за малко да я хване, той вече си има своите подозрения и без друго.

 

Аз и още една чуденка има по въпроса с двойничките

така доколкото разбирам двете не са двойнички, а близначки, защото даваха когато героинята на Су Е си спомня момента от засаждането на дръвчетата каза нещо за сестра си, че я носи в сърцето си, което ме кара да си мисля, че тя знае, че има сестра, но и е казано, че е мъртва. Явно двете са сирачета, осиновени от различни семейства, а не просто двойнички, но как се е развила цялата ситуация нямам на идея.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За близначките:

 

И аз не знам, честно казано, имаше някакво намекване по темата, ама не мога да кажа, че много помня по въпроса и аз. Явно ще си почакаме и ще видим.

 

Иначе, да, не е много решителна, но пък Су Е прекрасно показа как героинята й се разкъсва вътрешно - хем иска да му каже, че е жива, хем ония лешояд я дебнеше и тя трябваше да остане твърда, за да не пострада брат й. Знам, че такива дълбоки образи не са присъщи за корейските драми, особено когато самите драми са толкова нереалистични като събития и може би оттам идва това разминаване между очакванията ни и действията на героите. И все пак за мен Су Е се справя блестящо, колкото и да не ми харесва за момента беззъбата й героиня. А колко добре пък изигра разликите в характерите на двете. Абе, евала й правя. Сигурно е една от най-добрите корейски актриси в момента.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За близначките:

 

И аз не знам, честно казано, имаше някакво намекване по темата, ама не мога да кажа, че много помня по въпроса и аз. Явно ще си почакаме и ще видим.

 

Иначе, да, не е много решителна, но пък Су Е прекрасно показа как героинята й се разкъсва вътрешно - хем иска да му каже, че е жива, хем ония лешояд я дебнеше и тя трябваше да остане твърда, за да не пострада брат й. Знам, че такива дълбоки образи не са присъщи за корейските драми, особено когато самите драми са толкова нереалистични като събития и може би оттам идва това разминаване между очакванията ни и действията на героите. И все пак за мен Су Е се справя блестящо, колкото и да не ми харесва за момента беззъбата й героиня. А колко добре пък изигра разликите в характерите на двете. Абе, евала й правя. Сигурно е една от най-добрите корейски актриси в момента.

 

Съгласна!

Колкото до недомислиците и неадекватните действия(като елементарно недовиждане от страна на гаднярите на очевадни неща и прекалената стъкмистика), дразнят наистина, но не дотам, че да ме откажат за сега, хеле при тая суша. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е, не подминавай факта, че тя го и обича това семейство и че то й липсва, а и се притеснява какво става с тях след предполагаемата й смърт. Все пак смъртта на член от семейството не е бъзик и може да остави трайни следи у семейството. Освен това я хвърлят с главата напред (и буквално в началото) насилствено в изцяло нова ситуация, изпълнена със стрес - постоянно девър й (или к'вато е там семейната връзка, 'щото съм боса в семейните отношения) й обяснява как ще я убие, ако не прави това и онова, като се опитва да я поставя в пълна зависимост, а в това време съпругът й го лашкат луди промени в настроението му към нея. Да не говорим, че паралелно с емоционалната загуба на семейството, в нова среда, изпълнена с враждебност, мацката трябва да се научи как да се държи и да реагира като изцяло нов човек Тия неща не стават туко-тъй. Та така, в крайна сметка героинята на Су Е не е актриса, така че според мен е напълно реалистичен начинът й на приспособяване и демонстрирания стрес от ситуацията. Особено, ако става въпрос за мил и сервилен по принцип човек какъвто е тя. Да не говорим, че и няма гърба на семейството си в случая - може да правеше всичко за пари в началото, но каузата й беше подкрепена.

 

Има хора, които се стресират само при ходене в чужбина да работят или при смяна на работното място или преквалификация, така че не знам какво се очаква от героинята на Су Е в нейните обстоятелства.

Абсолютно точно,в момента тя изживява културен шок,преместването на живене от една социална среда към друга.Ако до вчера тя е мечтала да има друг по добър статус,то днес вече е реалност,но не е така  както си го е представяла,попада в един друг свят,свят пълен с омраза и интриги,хора които живеят в една къща,хранят се заедно,наричат се семейство,но носят маски на лицата си.Има време когато ще се окопити,ще се приспособи към техния начин на живот,ще мери с техния аршин.Не вярвам да остане завинаги това страхливо зайче,което се стряска от всичко и всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз и още една чуденка има по въпроса с двойничките

така доколкото разбирам двете не са двойнички, а близначки, защото даваха когато героинята на Су Е си спомня момента от засаждането на дръвчетата каза нещо за сестра си, че я носи в сърцето си, което ме кара да си мисля, че тя знае, че има сестра, но и е казано, че е мъртва. Явно двете са сирачета, осиновени от различни семейства, а не просто двойнички, но как се е развила цялата ситуация нямам на идея.

 

 

За двойничките:

 

Според информацията за филма в заглавното мнение на темата, Byun Ji Sook е на 29 г., а Seo Eun Ha е на 27. Тази версия отпада. Но понеже не се спомена дали починалата сестра е била по-голяма или по-малка, то има вариант двете героини да са сестри.

 

 

Що се отнася до колебливото поведение на главната, то и аз не съм съгласен с критиките. Освен всичко, което е казано по въпроса в мненията на Sierra и roslava, мога да добавя и още нещо- на Byun Ji Sook й трябва подкрепа в тази обстановка. Вече видяхме, че може да е решителна в екстремна ситуация / изчезването на майка й /, но при положение, че шуреят й я притиска по всевъзможни начини и я държи "за гушката", а доскоро настоящия й съпруг бе абсолютно студен към нея и неангажиран извън необходимото му, то тя нямаше много варианти за действие. Сега, след като второто се променя, то има шанс тя да открие необходимата опора в негово лице, за да се опита да се измъкне от блатото.

 

Нямам зад гърба си изгледана бройка подобни сериали и не мога да кажа дали сюжета е толкова шаблонен, както твърдят някои мнения, но на мен ми допада засега. Вярно е, че има някои недомислици, но лично според мен, те не развалят общата картина. А Soo Ae е великолепна актриса. Въобще, от водещата четворка, само сестрата на екранният й съпруг не ми допада особено. А, и мащехата също, но има време тези две героини да се развият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, относно близначките.

Бащата на мъртвата (конгресменът) казваше в една от сериите, че майка й е умряла, а пък мъртвата, че майка й я е изоставила. Според мен майката на Су Е има някаква стара история, от която са се родили двете й дъщери (близначки или не), а настоящият й мъж не е кръвен баща на двете момичета. Майката има поведение на многострадална Геновева, все едно е пропуснала звездния си шанс и сега горката живее жертвения живот на обикновена жена. А бащата се държи към нея така все едно не е достоен за нея (и не смятам, че е поради това, че е неудачник, а че наистина тя е с по-високо положение или нещо си там в миналото, от което се е отказала или й е било отнето). Може и да си фантазирам, за да докарам версията за сестрите (близначки или не), но така ми се струва.

 

 

:) Су Е вярно се държи като "уфца", но както виждам това й държание явно сработва по отношение на мъжа й и баща му, а те са важните фигури в картинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и 6 еп.

 

Към края на еп. вече гледах с голямо притеснение, да не се появи някоя кола, че  тъй както бях спрели по средата на пътя, на завой, с изключени фарове, тъй хубаво можеше да ги затрие и двамата някой забързан шофьор, хич даже нямаше и да усетят от къде им е дошло.

 

Иначе клишетата ме връхлитаха от всякъде, през цялото време, дадох им голям отпор и почти съм навита да погледна и следващия еп, в който се надявам вече да се случи нещо различно, което да даде  живец и сили на главната и тя да покаже малко  характер. И тази корейска мъжка свенливост, няма друга такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, главната с това поведение на плазмодий (нищо, че сработва успешно) безумно ме изнервя.

В 7-ми епизод на моменти не можех да я издържам. Това човече е от тъпо, по-тъпо и от смотано, най-смотано. Никаква еволюция в нея.

Иначе взе да става все по-интересно.

Пък за мъжката 

(и женската бих добавила) свенливост ... това е само в драмите и реалититата им. Повечето от филмите им, на които съм попадала са откровено "голи" меко казано, абе направо отвратително перверзни ми изглеждат. В американските филми по-съм свикнала на голотии. В корейските като ги видя и ме догнусява. Същото усещане имам като гледам някой европейски или скандинавски филм. Там голотията е някак натурална, натрапчива и пошла.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mad2: Пълно с клишета,но на фона на останалите пак бива.Ама тая корейска филмова свенливост в повече взе да ми идва..

Ако в най скоро време не вземат да я попреформят главната,че и главния,ще вземат да ме откажат,че и с превъртане толкоз фасони трудно се издържат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ще го кажа,

 

но главната героиня е измислена като голяма глупачка и неуравновесена кикимора. Брат й е дебил, склонен към престъпления. И досега не ми е ясно за какво е използвал баща й стотиците милиони, които е взел от лихвар. Защото онази кутия беше пълна с много милиони, една пачка е 5 милиона. Закусвалнята е по-зле обзаведена от улична. Той се хили като последен олигофрен и нехае за нищо.

Злобльо се пули като онзи лошия, ядящ времето, злодей от Приказка без край. Само дето с това не доказва, че постига нещо. Няма дори да го сравнявам със злодея от Момичето, което вижда миризми, не  искам  да обиждам онзи перфектно изигран и измислен герой! Какво сега?! И той ли ще се влюби в тази горска русалка! Ама на тези корейски сценаристи им става нещо! Очаквах повече от сериала, малко да изпъне гръб това мекотело и да покаже, че наистина иска да помогне на семейството си. А не час по час да ходи до онази кръчма и да рони росни сълзи. Сериозно се замислям да изпратя няколко кутии с носни кърпички на сценаристката, режисьора и на актрисата!

След пълния провал (по мое мнение) на Маскираният прокурор, с който трима актьори, които харесвам, правят най-лошия сериал, в който съм ги гледала, и този сериал се запътва с бодри стъпки да стане посредствен и изпълнен с глупости.

 

 

Жалко! :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йон,

бащата не беше ли изхарчил всичко на хазарт?

 

 

Хм, виж това май съм го пропуснала!

Или тогава съм  решила, че сумата е малка! След това някъде споменаха 500 милиона и това ме впечатли.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йон,  :rofl:  на 99% :up:  включая 

Маскираният прокурор. Няма такава тъпня, а и аз много харесвам актьорите в него.

Оставих 1%, защото въпреки сбърканите персонажи все още ми е интригуващ и ме държи в приятно-неприятно очакване как точно ще се развият събитията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го почнах този сериал и изгледах 5 епизода на едно :rolleyes:  ... Интересен ми е, нищо че историята далеч не е оригинална и вече очаквам какво ще се случи. Дължа интереса си на добрата игра на актьорите - поне успяват да ми задържат вниманието без да превъртам , което нещо рядко става тия дни. Героите са си типичните - лошия с многото амбиций и подмолни действие ( ама готин )  ; неговата пренебрегната жена дето не пуска чашата вино ( явно е че в Корея само елита и най-вече лошите герои пият вино  :P ) ; доброто уплашено и роболепно момиче, което ще докосне сърцето на главния герой с добротата си . Наистина главната геройня малко прилича на уплашен заек , но пък не може за един ден да се промени . На моменти обаче показва , че има някакъв характер , да се надяваме , че с времето ще стане малко по-уверена.  

Само героят на Joo Ji Hoon има нещо малко по-различно от клишето за самоуверения наследък - макар че разликата е друго клише - фобии и хапчета.

 

Формулата е пълна , но работи за сега , поне за мен  :)

 

ПС Много коли изпотрошиха в този сериал нещо , явно бюджета им не е малък  :896767: . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се бащата да е хитър дърт лисугер, който само се прави на умрял, за да може зет му да придобие прекомерна увереност и да се издъни, така че дядката да може да го хване в крачка. Не вярвам да е толкова изперкал, че да вярва повече на прислужниците и зет си и дори да не подозира, че фино го манипулират да изпрати наследника си в кукувичарника. 

Главният пък голяма душичка се извъди да му се не надяваш. Като започна сериала си мислех, че ще го играе гад, който се трансформира под влияние на любовта, пък той цял Мечо Пух излезе.

Неговата все така душа под наем носи. Когато беше магазинерка и с дългове имаше повече живец в нея, отколкото сега.

Майка й е същата уфца като нея. Да я изпратят на вечен покой, щото не издържам егоцентричното й упорство да се прави на жертва на живота.

И двамата главни да вземат да се попрегръщат от време на време, по някой втренчен поглед, открадната целувка, туй-онуй, стига само са се пулили като телета един в друг. Голяма суша от към романтика - ще ни уморят от драма тези сценаристи. Иначе става все по-интересно. Още десет серии - ехе, колко и какви неща може де се случат още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пфу, така си и знаех, че сестрата я е гътнала Со Ън Ши-то. Никой друг нямаше мотив да я убива, даже и да е дрогиран с хапчета. Лика прилика са си с мъжа й. Да вземат да се чукнат за наздраве с това дрогирано винце дето все го пробутват на хората и да отърват света от психари като тях.

:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почна малко да ме обърква тази драма. Малко не разбрах, ама защо 

гадняра имаше снимка на нашата мацка в портфейла си, а не на Ън Ха. Не хванах май.

 

Мин У ми е така симпатичен, толкова ми е хубав.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...