Jump to content

Recommended Posts

Мда ама този сериал е доста по-стар от Хонг Гил Донг, и можеше да мине за неизвестен актьор! За наградата дето е спечелил пейзана, те тва ше му е. Може да е двойка само със тая дето го играе негова бивша! С нея са си лика прилика! Пейзан и изгората му селската хубавица! Тя и на село не може да мине за хубава ама влачи! Само колко злобна устица има и как обижда, направо ми кипва като крещи на нашата банбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е двойка само със тая дето го играе негова бивша! С нея са си лика прилика! Пейзан и изгората му селската хубавица!

 

Коя от двете имаш предвид?

Тази:

337538.jpg

или Тази:

337539.jpg

 

То да бяха само една-две жените които се въртяха около него... :hehe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха и на мен глявния ми беше адски смотан, но изключително ме кефи как говори...и това постоянно Aigooo, aigooo така ме беше заразило :) :lol!: Беше добро попадение за тази роля.

 

ПС:а за "анти" феновете на "оня червей" доктора (quote speedy), гледайте "200 Pounds Beauty" там го смляха от бой в един асансьор...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ПС:а за "анти" феновете на "оня червей" доктора (quote speedy), гледайте "200 Pounds Beauty" там го смляха от бой в един асансьор...

 

Ааа, той ли беше... Кеффф... :lol::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да няма няква гешка! В субтитрите пише, че имал 10 000 акра, което ше рече 40 000 декара. Тоя да не притежава Корея бе каква е тая бохемия, каква е тая излагация? И ако има толкова то с 30 работника, ще му е необходимо десетилетие за да обере една реколта! Няква грешка има а?

 

А сега в 6 епизод и вика, че можела да построй сграда върху земята! Хангар за Джъмбоджетове ли да си построи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледах филма, хич не се замислих, всички тия цифри ги четях като "много" или "уха!". Сега обаче се консултирах с мъжа си, дето по го бива в сметките, и според него, ако се тръгне от цената и вида на земята, не би трябвало да са повече от 100 дка. Предполагам, че грешката е в английския превод. Ще пиша в темата за субтитрите една молбичка към кореистите за разните му цифри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

211hb8.jpg

Та какво имахте против външния вид на главния?

Честно казано, когато го видях в първите епизоди направо ми се искаше да го спра. Питах се откъде са го изровили тоя ръб? Добре, че му дадох шанс. Към края на филма ми беше станал толкова симпатичен, че не ми се искаше да свършва. Много добре си изигра ролята момчето. С нетърпение чакам превода, за да му се насладя отново на роден език.

Хайде още малко доказателствен материал, че не е толкова грозен.

ohmansuk.jpgoms3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не е точно грозен, но ти сама го каза: В началото си беше дръвце. После разбира се става симпатичен, но като за първо впечатление доста се различава от всички други... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа сега го завърших и мога да кажа по-голямо разочерование няма! Най-смотания сред сериините които съм догледал до края. Единственото хубаво нещо беше Ън Хуе, тя си е мега сладурче, всичко друго беше много зле. Що за край беше това?

Чеееесно, колко дизайнерки на село моделират, докато се грижат за 4те си деца и лозето. Направо ми домъчня за майката, да си даде дъщерята на село на тоя селянин, тва е кошмар. Като се молиха за благословията, все едно гледах българка която се моли на майка си и я обеждава как е влюбена в циганин и в гетото ще се чувства добре(като преди това се е дипломирала англииска филология или финанси например). Малеее тва беше ужас безподобен, кой го е родил тва като замисъл не знам. Тва живот ли е да се загробиш на село, цял живот да опъваш като вол на лозето, за някви мизерни кинти и да живееш на 5 метра от свинете, да газиш лайна цял живот. Може да ви звучи някво романтично ама щото го гледате само на филм, в реалността си е ад. И защо всички симпатизирате на пейзана. Мен до края не ми стана симпатичен, даже обратното и изглеждаха толкова неестествено и хладно като се прегръщаха. Кви бяха тея прегръдки? Незнам много зле все едно братовчеди се бяха взели и беше противоестествено. Докторчето беше симпатяга, перспективен и в никой случай не действа неправилно или лошо с някой. Аз лично ако бях на мястото на Ji Hyun щех да взема лозето да го продам и да си се оженя за докторчето евентуално ако заслужи. И в началото си предствах няква винарна тип шато, с голямо имение къща-дворец (разбирасе по-съвременна), дистилационни съоръжения и обширни лозя, всичко стопанисвано от 100ци работници, а то някво лозе в някво забутано село. Пълен провал, а като отиде на село в началото си мислех, че дедката само я тества в мизерни условия, но нееее!

 

И въобще мечтата на всяка жена е да замени перспективна кариера и щастлив живот в един мегаполис, с това да отиде в забутано село, да се омъжи за селянин гол като пушка, да народи 4-5 чавета и да опъва на лозето от сутрин до вечер за да изкарат пари за тоалетна хартия. Sweeet.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказването на Любка си е типично за градско дете. Който не е живял на село, а след това в града има тотално изкривена представа за спокойния и приятен живот там. Все едно слушам моята дъщеря, когато се наканим да постоим някой друг ден в родното ми село. Да аз съм родена на село макар, че от 17 години живея в града мога да кажа, че живота на село изобщо не е мизерен. При съвременното общество има толкова достъпни удобства, че разликата дали живееш на село или в град изобщо не е толкова съществена. Вярно е, че там понякога имаш чувството, че живота е спрял, но като поживееш в лудницата на големия съвременен град оценяваш селската идилия. Какво лошо има дизайнер да не живее в мегаполиса. И защо "мечтата на всяка жена да е перспективна кариера и щастлив живот в голям мегаполис"?

Филма си беше за определена зрителска аудитория. Определено не би се харесал на всеки. Като поотраснеш малко гледай същият филм, който ти се е сторил нелогичен и сравни мнението си от сега и тогава.

За мен филма си беше много хубав. Още си спомням, с какво блаженство гледах прекрасното лозе. Много ми се иска и в България някога да може да се насладим на такава гледка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече направо ще ме побъркаш с всичките ти коментари в темата. Чак сълзи ми потекоха :lol: :green: :cheers: Много интересно ги описваш ситуациите, с една по различна гледна точка. Не се бях замислил изобщо за това. А за хубавият живот в града всички сме наясно. ;) То не са подли номера, подмазвания и интриги. Трябва да минеш през трупове за да се издигнеш. Идеята беше, че и селото си има своя чар и спокойствие. Въпроса е, как ще си го направиш и имаш ли шанс да се препитаваш там... Аз лично не знам дали бих отишъл да живея на село. По скоро не, но като се замисля какво ми трябва ... ток, вода, храна, интернет и един прозорец към звездите... Така мога да издържа няколко години на село, убеден съм! :asian: Няма да е много различно от сега...

 

П.П. Сещате ли се за къщата на доктора? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкова много време аха да гледам тази драмичка и пак я пропускам, но сега вече ме убедихте с тези коментари за село. Аз като селско чадо обожавам този спокоен начин на живот, и копнея да се махна от лудницата за да се прибера поне за няколко дни. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда ама не. Не е никво изказване на градско чедо а на човек дето доста е копал в живота си, та точно тва ми е мисълта. Едно е да си израстнал там и тва да е начин на живот, друго е да си градско чедо и да ти хареса копането.Такъв филм няма.Нека да е ясно тук не става въпрос да отидеш на гости или на почивка на село или да си живееш във вилата. Тука става въпрос всеки божи ден да ставаш в тъмно да нахраниш добитъка, щото за него почивни дни няма. Тука става въпрос да риеш лайната на добитъка или в ной-голямата жега да копаеш, щото работата на село не пита. Няма нищо лесно и има такава поговорка за селската работа че от нея здрав( в смисъл на силен) не се става , а се става гърбав. Гаден е живота там и всички се счупват от работа, тержка физическа работа 12-14 часа на ден 7 дни в седмицата. НЯма искам няма не искам, гадно е и всичко е мръсно и кално. Колкото и да спориш е така то и във филма правилно си беше демонстрирано.

Аз не казвам че хората там са нещастни или биха живяли по-добре в града, а казвам че човек отраснал в градска среда, с образование и определени интереси, никога не би се забутал на село. Дизайнери няма на село със сигърност никъде, по факса ли си кореспондира с целия екип и въобще наивно е да водим подобен спор. А ако пък конкретно говорим за филма то мисълта ми е кога ще и остане време на Ji Hyun между грижите за 4 деца и лозето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за една интересна случка покрай този сериал. :) Беше миналата година, края на лятото, точно като го изгледах... По принцип всяка година, баща ми ме кара да хода с него да берем гроздето (нашето е малко, двама могат за 2-3 часа да го оберат) Естествено винаги отказвам и си намирам оправдание... Как ще си губя времето да бера някакво си грозде? :) Обаче след този сериал, да береш грозде, ми се струваше най-якото нещо на света. :hehe: Отидох и казвам ви, нямаше такава скука! Не знам какво съм си мислел, че Ън Хе ще дойде да бере с мен ли? :green: Така стигнах до заключението, което всеки знае, но не иска да си признае... Филмите са си филми, не трябва да се смесват с реалния живот. Благодарение на този сериал, имахме уникалната възможност да се потопим в тази невероятна атмосфера. Там дори яденето на кофти пица, е невероятно удоволствие... За кафето да не говорим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе, вярно си е, че имаше големи изцепки като онази глупост с цокалото например, което малко трудно ще се впише в живота на село, но пък както казва thedemon1238, това е само на филм, не е задължително да е чак толкова реалистично, иначе то повечето филми хич нямаше да ги има. Така де, като се замисли човек, колко от историите във филмите, които гледаме, има вероятност да се случат на някого в действителност? И именно това му е очарованието на киното - да те накара да се замечтаеш за неща, които по принцип ти се струват немислими, но пък от друга страна изглеждат толкова вълнуващи и трогателни. Същото е и с този сериал, ако не се замисляш много и се оставиш обстановката да те погълне, ще намериш много любими моменти и сцени, заради които отделените шестнайсет часа наистина да си заслужават :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го почнах...

Исках да питам, най-вече спийди, този момък говори много странен корейски - някакъв диалект ли е? Да не споменавам, че и Ън Хе май си извърта езика, заедно с родителите си, защото някои думи звучат не както съм свикнала да ги чувам.

Иначе много комични фикции имат всички, много забавно показват идеалистичните представи на хората :lol::lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами момъкът си е селянче, как да ти кажа. А момата градско чедо, свикнало с компютри, Жисиеми и т.н. Разликата в езика е като между да кажем софийския говор (за града говоря) и полунеразбираемите лафове, които би ти пуснал някой момък от Горно нанадолнище. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои от коментарите в тази тема се смях почти толкова, колкото и на самия сериал. :lol: Именно тези весели коментари обрекоха изчакването ми на субтитрите на неуспех.

Та по темата:

Много приятен сериал, изпълнен с:изключително много смях, точната доза романтика и драматизъм - в рамките на нормалното. За мен лично това е перфектната комбинация. Има естествено и някои слаби места. Ще се огранича със споменаването само на едно,а именно - сцената с целувката. Вярно, че на корейците целуването май не им е силна страна,но може ли подобно нещо?!? По-дървена целувка не бях виждала. Не бих го отдала на липса на химия между героите, защото преди това определено имаше такава. Особено в сцените в планината и край реката. И без друго в корейските сериали по една целувка ни "отпускат" само. Та можеше малко повече да се постараят ;) Да не говорим, че в уж най-романтичния момент се вижда част от снимачния екип да подтичва заедно с главния покрай влака. Спирам с критиката до тук.

Относно главния герой - бая критика е изял горкия в горните коментари. Аз не мога да се съглася с негативните отзиви обаче. На мен лично много ми допадна както играта му, така и външния му вид. И аз в началото не му се изкефих много, но както се казва "Апетита идва с яденето". На края ми се струваше доста добре изглеждащ. Определено не е типичен избор за водеща мъжка роля в този тип сериали, но поне според мен има две огромни преимущества пред младежите, които се вписват именно в този "типичен избор". Първото е, че не пробужда желание в мен да му купя баничка и да му я натъпча в устата през монитора, водена от опасения, че ще загуби битката с анорексията преди края на сериала. Второто предимство е, че дрехите му бяха мъжки. Всъщност това предполагам, че основно е продиктувано от естеството на ролята му, но все пак си е голям плюс. Често в други драми се дразня именно на облеклото на главния герой , защото обикновено е по-женствено от 3/4 от моя гардероб ( За това не съм сигурна дали вината е в тях или в мен де :rolleyes: ).

За мацката мога само да се похилядна, че е невероятна сладурана и се справи блестящо (айде прощавам й за дървената целувка).

На края ще кажа само, че "поглъщането" поне на един епизод дневно ви гарантира, че деня ви ще бъде по-хубав и усмихнат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...